ICOM opět nezvládá provoz autobusových linek na Teplicku

Nové autobusy Setra pro provoz na Teplicku. Foto: ICOM TransportNové autobusy Setra pro provoz na Teplicku. Foto: ICOM Transport

Dopravce již dostal pokutu za neodjeté spoje na počátku roku.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
38 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jeňýk

neříkejte nikomu, že já jezdím v Icomu se u nás praví 🙂

Kjus

Osobně si myslím, že kdyby ICOM vyhrál v tom Pardubickém kraji, tak by ty spoje zajišťovány byly, protože už tam měl řidiče. A také by třeba mohl z Pardubického kraje kdyžtak poslat řidiče na Teplicko, kde by aspoň částečně mohli pomoci.
Ono je také rozdíl 20 neodjetých spojů pár dní a měsíc(e) 100 neodjetých spojů BusLinu.

Pavel

Jako že řidiče co jezdí Pardubicko byste najednou poslal na Teplicko? Hm, to je fakt divné, že takovou práci nechce nikdo za 144,- korun na hodinu dělat…

Zanaa

Kdyby aspon nebylo to chovani ze strany ICOMu tak arogantni atd. tak by mozna nejake ridice sehnali + samozrejme jde hlavne o penize. ICOM nebo BusLine jsou vsichni uplne stejni.

Kája

Opravdu tomu nerozumím kolika lidem to už muselo způsobit potíže komplikace s to nemluvím o pozdních příchodu do práce nikdo stim nic neudělá? 80% jejich řidičů neumí česky nějací když platíte tak se ptají jestli chci lístek ? Je to hrůza

jozífek

Jsem na ICOM zvědavý od února v Jablonci. Po arogantním jednání ze strany ICOMu na informativní schůzce, k nim nikdo přejít nechce. Důchodci už zůstanou doma a těch pár zbývajících si rozebere BusLine a ČSAD Lbc…

Zbyněk

Je to nehoráznost, jak to, že DSÚK jezdí bez problémů a ICOMu to nikdo nechce dělat. Je to jen pokrytectví dopravce, který v rámci úspor radši pošle řidiče na dovolenou namísto placení mezd a radši zaplatí ty směšné pokuty od kraje.

Zanaa

Ono neni moc rozdil mezi ICOMem a BusLine a nedivim se ze ani k jednomu nikdo nechce

Miroslav Lacina

Zaplať te řidiče a pak jich budete mít dost,to není o tom že covit, jenom keci

davidl

Když je nedostatek řidičů, tak je jasné, že si šoféři vyberou lepší firmy než je ICOM a BUSLINE…

Tukan

ICOM by se měl zakázat.. To si fakt nikdo nevšiml, že si tu kraje vytváří neschopný monopol, který níčí místní dopravce?

Paolo

Ještě že mají někteří dopravci na výmluvy teď covid

Jiří Kocurek

Jel na kole do práce srazil ho buvol, skončil v nemocnici. Naštěstí jsou indové natolik chápaví, že po něm nechtěli, aby tu srážku hlásil den předem: „Ztítra pojedu do práce na kole a srazí mě buvol. S úctou Pradeškumár“.

Kryštof

Ha ha ha, takže ovčané z pardubického kraje toužící po návratu ICOMu namísto toho BusLinu a sundání pana hejtmana s panem náměstkem Kortyšem , očekáváme Vaše ,,vyjádření“ za 3… 2… 1….

digi

No achjo, fakt to lidem závislým na MHD jako na jediné dopravě, nezávidím…

Anonym ze severu

Snad za to kraj udělí patřičnou pokutu.

Pacicka

A ta pokuta vykouzlí řidiče?

Pavel

Nejde o žádné kouzlo. Když budou pokuty dostatečně mastné, vyplatí se firmě platit řidiče pořádně a bude jich mít dost. Tento „nedostatek řidičů“ není žádný nečekaný výpadek. Mizerné firmy jako Icom (nebo Buzzlajn) mají kalkulaci založenou na minimální zaručené mzdě pro řidiče a pokutách. Součet je pro ně nižší, než platit tržní mzdu řidičů, mít jich tím pádem dostatek a neplatit pokuty. Jde o stupiditu krajů, že jim toto umožňují.

Cheese35

Tohle ale není MHD.

Jiří Kocurek

Tak je to VHD, ale pointa je stejná.

Ladislav

V rámci koncernu je z 65 řidičů aktuálně 14 nemocných. Někteří další mají dovolenou,“
To má celý koncern ICOM jen 65 řidičů??

Jiří Kocurek

Z Jihlavy do Teplic moc lidí dojíždět nebude.

Antonín

To má sice řidičů více, ale ta situace je hodně podobná všude. Tady už to asi nebylo možné vykrýt zálohama. Jinak kecy pí. Kratochvílové o nemocnosti, jsou jen výmluva.

Jarda

se inspirovali na pardubicku? no tak pokud to jde, tak ještě je vlak.

Kryštof

Na pardubicku ovčané touží po jejich návratů…. Co chcete od voličů kobliháře ? Naštěstí je možnost utvořit koalice a zabránit vítězství populistů alá ANO, SPD, KSČM, ČSSD, Trikolora, Volný blok, Přísaha a již díky bohu odpadlých Realistů, které snad tento bolševický zbytek bude následovat a zbydou nám tu jen strany preferující svobodu a demokracii…..

Petr Řihák

Jsi nemocný, navštiv specialistu! Ale nevím jestli není pozdě!

Honza

Článek jako na zavolanou pro ty, co tu (se zastřenou pamětí) před pár týdny v diskusích tvrdili, že problémy s řidiči a neodjetými spoji má vždy jen společnost BL…

kakov

no problémy nemá jen BL, ale rozumný člověk nepovažuje tento článek za ospravedlnění pro BL

Honza

Samozřejmě, o tom žádná.

Kryštof

Co čekat od nevzdělané lůzy, která se umí živit jen 8h přítomností v nadnárodních firmách a ještě brblat, že málo platí, sem tam si dovolí vyžadovat přesčas, a ještě tleskat bolševickým populistům, že chtějí házet klacky pod nohy a zavádět daně tomu, kdo pro ně vytváří práci. Nejhorší že, že tito mají stejné volební právo, jako ostatní vzdělaní lidé…..

M19

Podle vás jsou tedy lidé, podlidé a nadlidé, že?

Igor M.

Doporucuji zajit do podniku na adrese Huskova 2, Brno.