Automobilový průmysl Automobily

Hyundai porazil Škodu v dalším tendru na auta pro policii, dodá vozy až za 369 milionů

Hyundai Tucson. Foto: Hyundai
Hyundai Tucson. Foto: Hyundai

Společnost Hyundai Motor Czech dodá české policii vozy Hyundai i30 a Tucson v hodnotě až 369 milionů korun. Půjde o takzvané civilní vozy, které používají například kriminalisté, bez policejního polepu, ale s možností instalace výstražného zařízení.

Vítězství Hyundai vyplývá ze zveřejněného kontraktu v registru smluv. I když ještě není zveřejněna písemná zpráva zadavatele, ministerstvo vnitra potvrdilo, že druhým zájemcem byla Škoda Auto. Ta naopak vyhrála první část tendru v hodnotě 405 milionů korun.

Smlouva je rámcová, umožňuje ministerstvu nakoupit auta Hyundai až v hodnotě 369 milionů korun. Smlouva bude platit tři roky. Při cenách vozidel i30 v autosalonech a očekávané slevě státu jako velkému zákazníkovi lze očekávat, že kontrakt umožní nákup zhruba tisícovku nových aut. Ty podle smlouvy zamíří nejen k policii, ale například hasičům nebo dalším složkám ministerstva vnitra.

Hyundai podle smlouvy nabídl státu vozy Tucson a i30 v provedení jako kombík s benzínovým i naftovým motorem.

V případě zakázky se Škodou Auto ministerstvo vnitra zveřejnilo nejprve i ceny jednotlivých modelů, u Hyundai už ne. „Ve veřejné zakázce na komerční vozidla byla hodnocena celková nabídková cena za každou část a nikoliv jednotková nabídková cena za vozidlo. U obou dodavatelů této veřejné zakázky byl vymazán položkový rozpad cen, neboť dle zákona o registru smluv je povinnost uveřejnit v registru smluv pouze hodnotu rámcové dohody a nikoliv tento položkový rozpad cen,“ vysvětlila Hana Malá z tiskového oddělení ministerstva. Položkový rozpad cen nebyl podle ní zveřejněn z důvodu požadavků dodavatelů a zachování konkurenčního prostředí pro plánované navazující zakázky s obdobným předmětem plnění.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
David Brzeźniak

Však škodovka neumí vyrobit lokomotivu, natož auto. A se není čemu divit, vena od škodovky musela být opět astronomická za holobyt na čtyřech bábovka. Nejvíce mě potěšil jedou jeden článek, kde ředitel Škody Auto řekl na tvrdo, že český zákazník si rád připlatí za domácí produkt…

Daniel Novák

…protože ix35 se u PČR náramně osvědčily.

David Brzeźniak

Jistě, že osvědčili, ale když s tim nikdo neumí jezdit, tak to je těžké 😁

Petr

Stejně by dopadly SUV od škodovky pokud by se používaly jako offroad.

R2R2

Jenda vec je ramcova smlouva, druha vec jsou realne dodavky, pokud by tentokrat opravdu doslo k dodani nejakeho nezanedbatelneho mnozstvi aut, tak by se dalo hovorit o uspechu. Osobne se spise domnivam, ze to dopadne jako vzdy, odebere se stopove mnozstvi a vysoutezi se skodovky.

Arimatejsky

Zrovna jako civilní auta pro neuniformované složky PČR by se škodovky hodily lépe, jezdí jich víc, byly by méně nápadné.

Kubrt

Zato v Hyundai člověk na silnici poutá pozoronost víc než v Mustangu.

Lesan

Zrovna i30 a Tucson nejsou vozy, za kterými by se lidé otáčeli a říkali si „bacha, policajti“. U civilních vozů je to navíc vcelku jedno, není potřeba se před někým skrývat. Naopak – stíhací civilní Octavie pro dopravku byly brány právě jako nenápadné a přitom je jde tak snadno poznat.. 😉

Erik

Taky si říkám, kdyby na policejním prezidiu mysleli, pokud to pro ně není sprosté slovo. V běžném provozu si stačí dávat pozor na na Superb a Octavii. Když za vámi jede Toyota nebo Renault můžete si být jistí, že vás určitě nechytí.

Dáda

Jojo Hjundaj nezastavíš…