Hybridní autobus Volvo v bruselských barvách se po Praze testuje i v Budějovicích

Hybridní autobus Volvo ve službách českobudějovické MHD. Pramen: DPMCBHybridní autobus Volvo ve službách českobudějovické MHD. Pramen: DPMCB

Dopravní podnik města České Budějovice (DPMCB) zařadil do běžného provozu velkokapacitní hybridní autobus Volvo 7900LAH. Autobus kombinuje pohon naftového motoru

Zpět na článek
14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Cestující LBC MHD

Je to jetej bus a kloubový, ten by se skvěle hodit do muzejní spíbrky libereckého dopravního podniku.

Jan Sůra

Ještě je příliš nový, vydržte tak 15 let.

PetrB

„Paradoxem ovšem je, že na jejich pořízení nejsou žádné dotace.“
Dnešní vyjádření Dopravního podniku města České Budějovice:
„Hybridní autobus testujeme z jeho provozních vlastností. Dotaci na takový autobus čerpat lze.“

PetrB

„Ani českobudějovičtí neuvádějí své plány s tímto pohonem po skončení testů.“
Čeká se na vypracování plánu nazvaného Strategie rozvoje MHD v Českých Budějovicích, které zadalo město Budějce.

Lukáš F.

Takovým hybridním volvem jsem jel v Curychu, peckovní autobus. Odpich jak trolejbus a harmonika je průsvitná aby tam nebyla taková tma.

Medvěd

Minulý týden jezdil na linkách 18, 14 a je to konečně pořádný vůz ! Zatím nejlepší co mohli ukázat. Díky plynulému rozjezdu už by důchodci u TERNA nepadali s taškama na podlahu.

Marťas

V souvislosti s úvodní fotkou mám dotaz – už se ví, na které pražské sídliště bude z Budějovic jezdit?

Hans

Asi na Jizak, možná i Stodůlky nebo Modřany. Proč?

Marťas

Na orientaci na fotce je konečná uvedena jenom jako pražské sídliště, tak mě zajímalo, které to bude. Do Prahy to mám blíž než do Budějovic, tak bych se raději svezl na pražském konci linky. Nevím, za co jsem dostal pět mínusů u prvního příspěvku – v nadpise článku se jasně píše, že se testuje jak „v Budějovicích“, tak i „po Praze“.

Hans

Za to ze nejsi nejbystrejsi chlapec. Ale to neřeš, to se ti v životě stane ještě mockrát.

Marťas

Díky za postrčení. Je to Jižák, samozřejmě. Mně to hned nedošlo, na orientaci bylo nejspíš málo místa a číslo linky 115 se zobrazilo jenom jako 11.

PetrB

Pražské sídliště je název sídliště v Budějcích:
Pražské sídliště (též Sídliště na Pražské, do roku 1989 Sídliště Pařížské komuny) je sídliště v Českých Budějovicích. Sídliště je součástí části obce a katastrálního území České Budějovice 3. Nachází se mezi Pražskou třídou a Vltavou (Jiráskovým nábřežím), na severu jej Plzeňská ulice odděluje od sídliště za Voříškovým Dvorem.
Zdroj: Magistrát města České Budějovice

Nováček

Trasa je to sice delší, ale zato horší cestou. 😆

PetrB

Vzhledem k tomu, že byly jakési náznaky v minulosti trolejovat linku 11 a i linku 12 (dříve jezdila v trase Pražské sídliště – Poliklinika Sever – Nádraží – Havlíčkova kolonie), tedy Pražské sídliště, Havlíčkovu kolonii, Mladé až Staré Hodějovice. To nějak nepřekvapuje.
Teď se zase čeká zda se postaví most mezi Pražským sídlištěm a sídl. Vltavou (ulice U Trojice – Dlouhá ulice), následně by se mělo Pražské sídliště trolejovat, tedy ulice U Trojice a na Vltavě ulice Dlouhá. Zda by došlo k trolejovaní i nábřeží – ulice Plzeňská je otázkou…