Letecké společnosti Letectví Lidé

Hospodaření Travel Service bude poprvé hlídat zástupce Číny, Hrdá skončila

Nový Boeing 737 MAX 8 společnosti Travel Service na stojánce Terminálu 1 Letiště Václava Havla. Foto: Jan Sůra
Nový Boeing 737 MAX 8 společnosti Travel Service na stojánce Terminálu 1 Letiště Václava Havla. Foto: Jan Sůra

Na hospodaření společnosti Travel Service bude vůbec poprvé dohlížet čínská občanka. Podle rozhodnutí valné hromady je novou předsedkyní dozorčí rady Xia Ren. Ta už v Česku zastupuje čínskou státní společnost CITIC.

V čele dozorčí rady nahradila Marcelu Hrdou, která přišla do Travel Servisu jako zástupce čínské společnosti CEFC. Ta získala v největších tuzemských aerolinkách podíl ve výši téměř poloviny. Hrdá ale 6. září na svůj post rezignovala, stejně tak odešla i z jiných firem spojených s CEFC v Česku. Deník Zdopravy.cz to zjistil ze sbírky listin v obchodním rejstříku.

„Travel Service respektoval přání čínské skupiny CITIC,“ řekla mluvčí společnosti Travel Service Vlaďka Dufková. Státní firma CITIC převzala aktiva CEFC, v Česku Xia Ren zasedla například i do vedení Ždasu.

Deník E15.cz minulý týden upozornil, že Hrdá odešla i z jiných firem, které v Česku patří čínským investorům. Hrdá byla od začátku roku 2016 viceprezidentkou CEFC Europe. „Marcela Hrdá odešla ze skupiny CEFC Europe na vlastní žádost a po vzájemné dohodě,“ sdělil na dotaz serveru E15.cz mluvčí CEFC Pavel Bednář

CEFC letos skončila ve vážných problémech, zakladatel firmy skončil v čínském vězení. Firmu převzala státní společnost CITIC. Tuzemské vedení a majitelé Travel Servisu se netají tím, že by podíl Číňanů rádi získali zpět.

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lucy

Jojo, Xia Ren tu já znám. K té chodím na masáže do Holešovic. Je to hned vedle Minga, který má stánek s nudlema. Má strašně šikovné ruce a má chodidla jsou pak jak znovuzrozená. Ach ty prstíky. Snad jí to umožní i v TVS a její talent tak nezakrní.