Horko kolem D35. ŘSD vyřadilo nejlevnější nabídky, vítězí dražší Eurovia. Zakázky už řeší ÚOHS

Stavba dálnice. Autor: MDČRStavba dálnice. Autor: MDČR

Stavby dvou úseků dálnice D35, která má spojit Čechy a Moravu a být severní alternativou k D1, naberou s velkou

Zpět na článek
13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vláďa

Typicka ceska komedie. A bohuzel opet eurovia. Blokuje koridory,ted i dalnice. Podle me uplaci… 🙁

mgr.pavel

„Jde o největší dálniční zakázky za posledních osm let na dva úseky o celkové délce 26 kilometrů, “ – trošku smutné, ne? (když odhlédnu od té každoměsíční smutnéreality, že většina zakázek ŘSD je úspěšně napadena a vše se jen prodlužuje..)

Jirka

Eurovia (ODS – dopravní stavby Ostrava) má ještě vůbec právo se někam přihlásit???!!! Tolik průšvihů, padající mosty, vlnité dálnice, neuznané reklamace, furt se to někam odvolává a ještě nejsou na černé listině? Každý dobrý hospodář by už s touto firmou nepodepsal smlouvu ani na opravu kanalizace a stát stále uzavírá nové zakázky a ta prokletá Eurovia už se ani nepřejmenovává. Já to prostě nechápu 🙁

Weselan

Který most spadl Eurovii?2008 Studénka- ODS – Dopravní stavby Ostrava a subdodavatelská firma Bögl a Krýsl.Druhé jmenované spadl most i tu-https://www.novinky.cz/domaci/346849-v-pripadu-zriceneho-mostu-figuruje-firma-bogl-krysl-znama-ze-studenky.html .Ale pořád nikde nevidím že by to stavěla Eurovia.Jen si prostě jak se to říka zadřela třísku do p….e tím že ODS koupila a teď musí všechny její problémy řešit.Ale jsme v Čechách,proč si budeme zjišťovat jak to je,jen si prostě plivneme

Petr

Pánové,
ODS-DSO byla vlastněna Eurovií v době, kdy jim spadl most a stavěli D47… To, že je pak pohltila už byl důsledek pruserů…
A ti co jsou trochu v obraze ví, že Eurovia byla členem popř. vedoucím členem Sdružení, která stavěla úseky 08, 091.2 kde to plave…
Takže ano, mají máslo na hlavě

Weselan

Petr-ale já neřekl že Eurovia je svatá a za nic nemůže.Jen jsem napsal že její jméno ani u jednoho mostu nefiguruje.Proto mě spíš překvapuje že po takových problémech jí anebo té druhé společnosti zadá někdo takovou zakázku.A upřímně-bohužel,ale která větší nebo menší stavební společnost neměla nějaké problémy při takovýchto větších stavbách?

Jirka

Jsou to pořád ti samí lidé, ty samé předražené nabídky, ty samé nejnekvalitnějí díla. Že to umí pěkně schovat pod jiné jméno a udržovat veřejnost nevědomou nic na věci nemění…

Ignác

Takže je jedno kdo vládne? Eurovia bude stavět, ať se děje, co se děje. Tak to, abysme se vyhýbali jízdě vlakem na Třebovou, dělníci by si měli uzavřít závěti. A ve výsledku budeme jezdit 80 km/h po houpačce.
Jon:ŤOk tam je jen 4 roky. Histerii bych směřoval jinam. „35“ se stavím mnohem, mnohem déle.

Jon

Prioritní stavby v podání Ťukťukovy ŘSD: 4 měsíce na rozlepení obálky. min. 4 roky na postavení 10km silnice…

35 bude dokončena možná za 100 let. Možná nikdy.

Ignác

Ťok ještě neměl tolik času jako jeho předchůdci. Osobně bych ho nezatracoval, protože D11 a i R35 se nějak konečně rozjíždějí. Na tu Vaši „35“ si nikdo nevzpomněl někde od roku 1985. Myslím, že nikdo krom něho nepřišel s návrhem zákona, který Poláci mají už 12 let a díky, kterému staví jak o závod. Nikdo nepřišel s tím, že vám teď dají za pozemky uctivou cenu a tak nikdo nemá problém prodat pozemky. Včetně mé rodiny, od které Ťok koupil pozemky pod „55“ za cenu, kterou by nám dřívější zloději rozhodně nenabídli. Takže bych to s tou hysterií brzdil. A… Číst vice »

Milan

Čím víc pohodlnějších spojení po silnici stát (z veřejných peněz) postaví, tím víc lidí a nákladu se přesune do aut na úkor veřejné/kolejové dopravy a tím víc bude stát veřejnou/kolejovou dopravu dotovat. Poté nastane rušení spojů a tratí, další úprk cestujících k individuální dopravě. Domnívám se, že masivní výstavba silnic není proto ve výsledku pro společnost všeobecně prospěšná.

David

Milan: Výstavba silnic je prospěšná pro všechny lidi žijící v obcích podél přetížených jedniček, v případě I/35 Vysoké Mýto, Litomyšl a obce Jaroslav, Chvojenec, Býšť, atd.
Výstavba je prospěšná pro všechny teoretické budoucí oběti nehod, které jsou na přetížených jedničkách častější a tragičtější než na dálnicích a které vzniknou kvůli nevýstavbě.
Nakonec je výstavba prospěšná i pro životní prostředí, které je kvůli nevyhovujícícm parametrům jedniček více zatěžováno než u dálnic.