dkv-spojujeme

Hledači motoru uspěli. Část, která spadla z A380, našli v Grónsku

Nalezení části motoru GP 7000 z A380 v Grónsku. Foto: Austin Lines (Polar Research Equipment) and Thue Bording (Aarhus HGG)Nalezení části motoru GP 7000 z A380 v Grónsku. Foto: Austin Lines (Polar Research Equipment) and Thue Bording (Aarhus HGG)

Po téměř dvou letech našel výzkumný tým kus motoru GP 7000, který odpadl 30. září 2017 letadlu Airbus A380 společnosti

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Y.K.

Musím říci, že mě překvapuje jak hluboko pod sněhem to dmychadlo je. Zajímalo by mě kolik byl „zápich po pádu“ a kolik nový sníh.

Martin V.

Je to docela frajeřina, něco jako najít jehlu v kupce sena. Zajímalo by mne s jakými senzory to oběžné kolo dmychadla hledali. Náboj je ocelový? Bylo možné použít nějaký senzor na magnetické anomálie? Nebo klasické hledání kovů, které používají „detektoráři“ na starověké mince a ozdoby? Podle poznámky o táboření na ledovci to asi nebylo dálkovým průzkumem (družice, či protiponorková letadla).

Y.K.

Koukám, typ motoru GP7270 má titanové lopatky, náboj asi bude ocelový, to nevím. Píše se, že měli nějaký adaptovaný přístroj na měření elektromagnetockých anomálií. V takové hloubce musel být dost citlivý.

Viktor

Je tam chyba v textu podle ledem ne po letem…. Příště Honzo bych zkontroval text vícekrát protože to nejsou první chyby v textu

Vašek

NO, je tam toho trochu víc, třeba začátek odstavce „Letadlu registrace F-HPJE se po čtyřech hodinách letu“, je tam dvakrát ta stejná informace. A Části bjudou místo budou… v posledním odstavci.

Y.K.

Já bych se ještě přimluoval za změnu tohoto „odtrhl přívod a kryt motoru číslo 4“. Předpokládám, že to je z aglického inlet, tak nějak to i logicky navazuje na to, že se oddělil celý fan. Méně matoucí by bylo že se „z motoru odtrhla celá vstupní (nebo sací) část včetně dmychadla a krytu motoru“.

Omlouvám se za rejpání. 🙂

Y.K.

Díky.

Kulhán

Bože můj. Tady nejsme u maturity…