LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Hlasování o názvu nádraží v Brně ovládli vtipálci. Ve finále je Šalingrad i Praha-venkov

Brno, hlavní nádraží. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářBrno, hlavní nádraží. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

V Brně odstartovalo finále hlasování o názvu budoucího přesunutého nádraží. Z původně vážného záměru místních politiků přitom hlasující udělali spíše

Zpět na článek
42 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
monja

Šalingrad je výborný název…. vtipné a vypovídající – Brno je hravé a přátelské město 😀

Slava

Pražané – pojďme jim tam prohlasovat Brno – venkov, dyť je nás víc, HELE!

Jirka P.

Přesun nádraží mi vadí tedy var. u Řeky, var. pod Petrovem je vlastně posunem o cca 500 m což se dnes u rekonstruovaných stanic běžně děje např. aby nástupiště nebyla v oblouku. To proč nikdo nevzal v potaz výsledek referenda je jasný, de iure nemohl, protože se zúčastnilo málo Brňáků, de facto nechtěl, protože chtěli stavět nabídnout pozemky developerům, ale podle mě hlavně hráli na tu kartu, že součástí odsunu nádraží bude severojižní kolejový diametr (metro) pod Brnem, do čehož jim MD hodilo vidle s tím, že jde o 2 stavby. Takže „metro“ nebude. Pokud jde o název hlasoval jsem… Číst vice »

Pavel Hromek

Referendum o přesunu hl.nádraží proběhlo už dvakrát vždy ve prospěch zachování tam,kde je.Názory občanů ale arogantní úředníky samozřejmě nezajímají….Mimochodem,měli se zaptat všech občanů Jm kraje,kteří do Brna dojíždějí za prací,k lékaři,nákupy,na úřady,studenty ad…Jako občan Jm kraje do Brna jezdím také,samozřejmě vlakem.Takže raději budou vymýšlet nesmysly,jako název budoucího nádraží..Na to prachy mají.

Pavel Hromek

Pardon,ale v Brně jsou samí neználci,kteří železniční dopravě vůbec nerozumí….Její největší deviza je nádraží v centru,jinak se od ní cestující odvrátí.Žádná „studie“ za těžké miliony totiž neřeší nákladní dopravu,údajně na tenhle problém všichni „zapomněli“.Navíc,po ev.vybudování VRT budou vlaky do Brna zajíždět úvratí,obrovské problémy nastanou při přestavbě MHD ,nepřetržité výluky ad“Pán Bůh“ opatruj železniční dopravu v Brně…Je jasné,že zde nejde o cestujícího,ale o lobbing,zajištění práce pro stavební firmy a ev.i korupci.Proto podporuji hl.nádraží tam,kde je.

Lukáš

A pak to dopadne tak, jako když ve Zlatém slavíkovi zvítězil Franta Kocourek, stornovalo se to a vyhrál Karel…

Theris

Pozor, to je mejlka. Vyhrál Rudy Kovanda, Franta Kocourek byl toliko manažer!

Prngr

„Tradiční rivality mezi Brnem a Prahou?“
Já, jako Pražák, teda fakt žádnou rivalitu s Brnem necítím.
Možná bych teda ještě doporučil název „Asie – Západní nádraží“.
Nedávno mi někdo říkal, že za Průhonicema začíná Asie – podíval jsem se na mapu a Brno je docela na západě …

Market

Je mi celkem jedno jak se bude nadrazi jmenovat, ale nepodleha nahodou salingrad nejake obchodni znacce? http://salingrad.cz/

MJS

Ochrannou známku lze obdržet pouze pro oblast (třídy), kde je užívána. Tedy, protože existuje taková hra, neznamená to, že se stejně nemohou jmenovat boty od někoho jiného.

Aleš

Nedokážu si představit, že některý z „vítězných“ názvů projde přes Drážní úřad. Vůbec nějak nechápu smysl téhle ankety.

Eva

nemyslím, že „v Brně jsou samí neználci, kteří…“ . Bohužel přání lidí zachovat nádraží tam kde je nezajímají vládnoucí úředníky… můžeme jen přemýšlet nad jejich motivací k přesunu…

Pibik

Dělat si srandu, co je srandou samo o sobě není nic divného..

J.L.

Vtipnost „tohoto případu“ je srovnatelná s tím, když v době narození mého syna dala v téže porodnici paní Masojídková svému synovi jméno Lev.

Přemek

A to se nejmenujete Kocourek…

Jan

Bylo celkem jasné, že se do finálové desítky protlačí jeden dva normální názvy a zbytek různé fun věci. No a teď se omezí hlasování na ID, registrace a ještě něco dalšího a projde už Brno Hlavní nádraží

Karel

Kterého blbce napadlo vůbec vymýšlet nový název ? Brno hlavní nádraží. Co je na tomto názvu špatného ? Je jasný a stručný.

liposh

Já jsem navrhoval ještě přídomek „nové“, (Brno-Nové hlavní nádraží) neboť jsem počítal s tím, že dopravní uzel u starého hlaváku bude dopravním uzlem i nadále, ale vzhledem k tomu, že se mi narodil syn, nemohl jsem do toho hlasování investovat čas a tak se mi nepodařilo zopakovat úspěch, kdy v roce 2011 v Praze v metru na Můstku visel 2 týdny bilboard ve znění: „Miluji tě , má Jižní Moravo, nejkrásnější kraji ze všech“, což jsem vyhrál v jedné SMS soutěži. 😀 A to je taky nápověda pro pražáky, jak má vypadat rivalita na úrovni. 😉

železničář v důchodu

„Brno-Nové hlavní nádraží“
To je sice určitě gramaticky špatně (minimálně ta pomlčka tam nepatří), ale jinak by to určitou logiku (a i význam) docela i mělo – tedy pokud by skutečně došlo k ODSunu do bažin a ne pouze k posunu pod Petrov, při němž by dosavadní hlavní nádraží zůstalo okrajovou součástí toho posunutého …

Jan Sova

Je taky potřeba myslet na cizince z Prahy a dál. Takže co třeba jednodušeji „Brno Nové nádraží“

To

Chtěl jsem hlasovat – registroval jsem se, nabídlo mi to heslo, potvrdil jsem a při hlasování to píše, že je potřeba full ID.

liposh

Tak si udělej Full ID, co je na tom těžkýho? Jseš brňák? Platíš si přes to šalinkartu a popelnice? Pokud jo, udělej si Full ID. Pokud ne, na hlasování se vyprdni. No big deal.

Jiří Krtička

Při rozhodování o tom důležitém, tedy o poloze nádraží, na názory občanů nehledí, ale to nepodstatné, tedy název nádraží, to si mohou lidé odhlasovat…

Petr 766

Myslíte že se nehledí na řev pár pořád stejných Zelených (a) aktivistů? To už naštěstí opravdu ne.

Radek Janata

Referendum o poloze nádraží dopadlo jednoznačně pro ponechání v centru.

Asdf

Referendum o poloze nádraží už proběhlo dvakrát. Žel Brňanům je toto téma zřejmě ukradené, takže díky nízké účasti nebylo ani jedno platné. Stížnost v tomto případě tedy směřujte k brněnským spoluobčanům.

Tomáš Záruba

No jistě, protože neexistuje „oblastní referendum“. Kdyby hlasoval okr. Brno-venkov, popř. ještě nějaké vybrané ORP okr. BL, BV, VY, ZR, TR, to bychom teprve viděli nějakou účast.

Radek

Brnanum neni toto tema ukradene. ja v 1. referendu hlasoval pro presun a druheho jsem se nezucastnil, aby nemelo dostatecne kvorum. A Zeleni a jim podobna individua blokuji stavbu noveho nadrazi vsemi prostredky vice nez 20 let.

liposh

Popravdě, doufám, že Zelení ještě pět let do roku 2023 budou blokovat. To totiž propadne územní plán. ŽUB jako celek nutně potřebuje celý fungl nový územní plán a né něco z roku 1997. Viz Plotní. V roce 1997 to byl geniální a progresivní projekt. Dneska? Na rok zavřou 3 ulice a až je opraví, ty ulice stejně už kapacitně nebudou zvládat. A takhle je to tam navržený všechno včetně toho nádraží.

František

Jo. A lidi už časem nebudou dělat vůbec nic jiného, než jezdit, jezdit a jezdit…

Czhunter

Máte pravdu, že referendum bylo dvakrát neplatné, ale je třeba zmínit, že celá ta jaho konstrukce nedávala smysl.

Ptali se pouze obyvatel Brna (města), tj. lidí, kteří obvykle vlakem do Brna moc nejezdí (možná tak 2x ročně z výletu).
Mnohem užitečnější by bylo znát názor lidí dojíždějících denně (jak se anglicky říká „commuting“) – do práce, do škol atd. kteří tvoří hlavní masu cestujících, ale těch se pro změnu nikdo neptal.

železničář v důchodu

„těch se pro změnu nikdo neptal“
Ne „pro změnu“, ale pro jistotu – protože pak by asi referendum platné bylo a jeho výsledek tudíž naprosto průkazný, a tedy i závazný.

Radek Janata

Prostže jsou požadavky na účast v referendu nesmyslně vysoko. Přitom u voleb nízká účast nevadí a přece jsou platné.

Jan Pytela

Město nedokázalo ani vysvětlit, co je vlastně předmětem soutěže. Místo návrhů na věnování budoucí výpravní budovy nějaké významné osobnosti (podobně jako třeba Wilsonovo nádraží) se tak sešly spíš návrhy v duchu „kdo je vtipnější“, podle jejich formy navrhovatelé předpokládali, že by si člověk v případě vítězství takové varianty kupoval lístek typu ze st. Praha hl.n. do stanice Brno-Šalingrad. To je samozřejmě neuskutečnitelné, Vokřál může uspořádat znovu třeba anketu o pojmenování nějakého pole ve Starém Lískovci a pak podle něj nazvat i tu budoucí zastávku.

železničář v důchodu

Je zajímavé, že přitom navíc zjevně vůbec nedodrželi to, co (pokud si dobře vzpomínám) původně proklamovali – že pro 2. kolo vyřadí z celkového souboru návrhů recesistické a jiné nevhodné návrhy, takže kromě gramaticky naprosto nesprávného názvu „Brno-Hlavní nádraží“by z té vybrané „první desítky“ by mohly být vybrány oprávněně jen ještě asi 2 další návrhy …

cestující vlakem

Název „Brno – Hlavní nádraží“ podle mě především neodpovídá skutečnosti, protože hlavní nádraží je ve Vídni a v Praze. Po vzoru Bratislavy bych proto navrhoval název „Brno – Hlavní stanice.“

Přemek

To už radši Brno – Hlavní bánhóf…

jan

To je sprosté. Když to bylo odhlasováno, taky by to tak mělo být..
Jen ty šaliny tam zatím nejsou.

Asdf

Doufám, že vyhraje Praha-venkov. Tuto volbu doporučuje Pražský institut pro urážení Brna.

xyz

Je velmi zajímavé, že „soutěž“ na název nádraží je vyhlášena dlouho předtím, než takové nádraží vůbec začalo být budováno, natož dokončeno.

Taktéž je zajímavé, že „soutěž“ o tento název pořádá subjekt, který NENÍ investorem celé akce.

pqr

Budete se divit, ale nove nazvy neurcuje investor, nybrz Drazni urad, ktery prihlizi vyjadreni samosprav.

Přemek

Tak to budou muset vymyslet vlastní, pokud možno normální a nikoho neurážející název… Při vší úctě, málokdo z Pražáků má radost z Letiště Václava Havla, historická Ruzyně pořád neformálně vede, protože odkazuje k něčemu, na co lze být hrdým Čechem…