cargo

Hlasování o názvu nádraží v Brně ovládli vtipálci. Ve finále je Šalingrad i Praha-venkov

Brno, hlavní nádraží. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářBrno, hlavní nádraží. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

V Brně odstartovalo finále hlasování o názvu budoucího přesunutého nádraží. Z původně vážného záměru místních politiků přitom hlasující udělali spíše

V Brně odstartovalo finále hlasování o názvu budoucího přesunutého nádraží. Z původně vážného záměru místních politiků přitom hlasující udělali spíše recesistickou akci.

Desítka finalistů, ze které mohou lidé vybírat do konce října, vypadá takto: Brno-Šalingrad, Praha-venkov, Brno-Hlavní nádraží, Nádraží Járy Cimrmana, Vídeň-sever, Brněnské Nádraží Franty Kocourka, Brno-Nádr McNádrface, Nádraží A. B. Svojsíka, Šalingrad-Brno a Ždanovo nádraží.

Finálové názvy dostaly během září nejvíce hlasů z celkem 1501 došlých unikátních návrhů, které lidé zasílali od 25. června do 31. srpna. Výše uvedené řazení vychází z počtu hlasů v prvním kole, hlavním favoritem tak je Brno-Šalingrad. Do hlasování se zatím zapojilo 6428 lidí.

Ve druhém kole se nicméně začíná od nuly. Na webu www.nasnovejnadr.cz mohou hlasovat držitelé plně ověřeného účtu portálu brnoid.cz, osobně pak lze hlasovací lístek odevzdat na podatelně magistrátu. Jedna osoba má jeden hlas.

„Během září se naplno projevila kreativita lidí, kteří mají chuť o názvu nového nádraží rozhodovat. V top desítce tak máme prvky hantecu, tradiční rivality mezi Brnem a Prahou, odkaz historických osobností, ale i ryze humorné návrhy,“ shrnul brněnský primátor Petr Vokřál. Vítězný návrh město předá Správě železniční dopravní cesty, která rozhodne o jeho využití.

Správa železnic má ale zatím jiné starosti. Musí se vypořádat s námitkami nákladních dopravců sdružených v ŽESNAD.CZ, kteří upozorňují na rizika spojená s plánovaným přesunem nádraží z dnešní polohy k řece Svratce. Vytvoření technicko-ekonomické studie se ale stále zpožďuje.

Tagy brno hlasování nádraží název
42 komentářů