Glosa: Méně kladívek, více důstojnosti

Zahájení rekonstrukce pražského Smíchovského nádraží. Foto: Zdopravy.cz, Jan NevyhoštěnýZahájení rekonstrukce pražského Smíchovského nádraží. Foto: Zdopravy.cz, Jan Nevyhoštěný

Vysocí úředníci a především politici mají posunutý práh vnímání trapnosti.

152 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
patology_chef

Zase buďte rádi, že si vystačili s klepáním do železa. Mohli taky uspořádat konferenci 😉

Aleš

Souhlas,, občas trochu trapné divadlo, někdy i lidé co by si tím kladívkem v reálu jen ublížili..

Tonda

Na začátku kladívka, na konci stříhání pasky, chlebíčky, rauty, oslavné články nebo tv reportáže a mnoho dalšího co stavbu nepostaví ani náznakem a na druhé straně
jsou tu dělníci, technici, projektanti a jiné profese, na které si nikdo bohužel z těch nahoře ani nevzpomene a přitom jsou to lidé bez kterých by stavba nevznikla

Vorech

Tak zrovna montéři o to vůbec nestoji. S chlapama děláme vždy večírek 1x za rok, kde dostanou své a můžou si postěžovat atd. Konec stavby prostě patří k PR. Tu práci prostě chlapi v monterkách neprodají. Já když mám kontrolní den, tak vždy obejdu stavbu, pozdravim každého kdo je na stavbě a zeptám se co ho trápí atd. a až pak jdu na kontrolní den mezi kravaty

Vlastimil Kocurek

Ano hodnoty vznikají z lidské práce, ne z oslav a rituálů.

Johnyka

Mně je trapně za ně, kdyz to vidím. Podle mě to běžný lidi ani nezajímá, kdo kde klepe kladívkem. Inteligentní člověk se nad tím jen usměje.

MMXA

Přesně tak, normální člověk klepání kladívkem a stříhání pásky přejde bez povšimnutí.

none

Zasadni chyba je v kratke kolejnici… Mela by na to byt nejaka smernice. Napr 25cm na osobu a kladivko.

Petr

Stačilo by kdyby klepali postupně , jako na pohřbu. Případně aby každý něco při poklepání pronesl.

Martin

Kdyby kazdy neco pronasel tak by se akorat ukazalo ze ani netusi kterou stavbu zahajuji a hlavne ze pro ni lautr nic neudelal.

Tomáš Záruba

Tak mě napadlo, jestli by vzhledem k počtu obličejů (slušně řečeno) nebylo možné udělat nějaký pokus. A sice, že se tam kdosi neznámý a dostatečně vzhledově nenápadný v drahém obleku s jakýmsi těžko rozeznatelným odznáčkem (nejlépe stříbrným) v klopě přidá. Všiml by si vůbec někdo?
Na rautu by to asi neprošlo, bo tam si každý hlídá, aby na něj zbylo. Ale kladívko k jídlu není, a přinesl-li by si vlastní… 🙂

Petr

Skvělý nápad. Nějaká televize by se toho mohla chytit. 😀

tarten

Nějaký Fešák Hubert.

Sojer

Kazma? 🙂

Osoba odborně nezpůsobilá

Jako průnik na stavbu – stačí si vzít reflexní vestu, do ruky papíry, větší borci mají i helmu (dnes i v podobě vyztužené kšiltovky, takže to lze udělat i pohodlně). Nikdo vás nevyhodí, většinou to má výsledek přesně opačný: „Aha, vy si to jenom fotíte, tak to jo, my se báli, že jste bezpečák.“
Nejedná se o fabulaci, skutečně se mi to stalo.

Vlastimil Kocurek

Nikdo by nic nepoznal. Je je všeobecně chráněno jen pozvánkami, které se nekontrolují -to by bylo trapné. A dostal byste se tam i bez drahého obleku.

Vladimír

Souhlasím.

panpan21

Vše OK. Je tam, je tam. Vidím Mr. 🍄 I s kladívkem 🤣 Příště si mohou „panáci“ klepat navzájem kladívky sebestředně do hlaviček!

Vladimír

To by znělo jako hra na bonga.

Václav

Tak se mi vybavilo, jak to bylo za komunistů. Tam býval zpravidla jeden představitel strany, funkce podle významu stavby.

Jiřik

Bývalo jich taky povícero. Okresní/krajský/ústřední tajemník, ministr dopravy, ministr vnitra, občas i nějaký ten ředitel…

Lukino

Tak to je jen PR akce. Reálně ti lidé zachycení na fotkách tam případně někoho někomu představí v rámci utužování vztahů do dalších zakázek atd.
No a pak nastoupí projektanti, dodavatelé, úředníci, kteří to celé udělají. Pokud se stavba povede, tak dostanou děkovný email po předání, kde budou vyfocení víceméně ti stejní jako na začátku a trapný Vánoční večírek na konci roku, kde jim řeknou jak jsou všichni super.

Disponent

Přesný popis. Co se vám nelíbí na vánočním večírku? :))

MMXA

Stačilo by tu fotku vygenerovat pomocí AI, stejně nikoho nezajímá kdo je kdo.

MOS

Klepačů je 13 + 1 sledující. Tak jak ta stavba dopadne?

tarten

Hlasitě…?

MOS

Šťastně ?

Tomáš Buček

Souhlasím s autorem. Na zahajovačkách si často (skoro vždy) přihřívají polívčičku funkcionáři, kteří mají s dílem pranic společného, jako třeba nedávno v Kolíně pan Rakušan.. https://zdopravy.cz/v-koline-zacina-stavba-vytahu-na-nastupiste-novy-podchod-vznikne-z-tunelu-pro-zamestnance-194409/

Nestačím se divit

To jsem taky nepochopil.. asi jel kolem..

MOS

bez cenzury…

M1M2

Skvěla napsáno. Jo, taková je doba. Příště holt větší stůl a delší kolejnici. I s rizikem, že kladívkářů, jak to zjistí, přibude. Lépe by udělali, kdyby v rámci své řídící působnosti alespoň drobet krotili taktouše ve vymýšlení nesmyslů, jdoucích proti zájmům uživatelů veřejné dopravy. Když už jsme u toho Smíchova tak jet z centra Prahy do Berouna tak, že nejprve chvilku S7, poté přestoupit do R16, ta poté tu S7 tlačí před sebou, v Karlštejně nabrat lidi z té S7 a celé to dát cestovní rychlostí s bídou 40 km/hod na prý koridorové trati…….. Kdo pokračuje za Beroun, kdyby to… Číst vice »

Martin

Rozjizdi se EIA na tunel do Berouna

Alex Čapka

Děkuji autorovi za použití slova „papaláš“. Od jakživa je to označení pro bolševiky a že všichni na těch fotkách jimi jsou.

Siim Keleti

Slovo „papaláš“ pouzil poprve Jan Neruda ve svem fejetonu k 1. otevreni Narodniho Divadla kam nepozvali ani B. Smetanu. Napsal neco v tom smyslu ze divadlo se stavelo s penez lodi ale otevrelo se jen pro papaláše. Na druhe otevreni po vyhoreni a oprave byl jiz B. Smetana pozvan, ale slovo papaláš zustalo. Ale z detstvi v CR si pamatuji ze tim rodice o okoli castovalo vysoce postavene soudruhy atp.

MOS

Mimochodem, není to původně maďarsky?

Jiný Petr

Neví se to jistě – ale nejspíše ze slovenštiny – za slova “ papulovať “ (kecat, žvanit, naprázdno mluvit či „držkovat“)
případně v kombinaci se slovenským hanlivým označením člena agrární strany (za 1.republiky) agraláš

mlokXCM

Tak jestli je třeba Kupka bolševik, o tom vážně pochybuju. A platí to i pro další osoby.

Jiný Petr

No když zavřete oči a budete jen poslouchat ty jeho floskule, tak tam to „komunistické“ plácání uslyšíte. Jen vata ve formě slov „soudruh a socialistický“ tam chybí.

panpan21

Súdruhovia, na 130 % súdruhovia v DDR a u nás na 150 pct!!!

Jan Schmidt

Tak hospodaření jím vybraných podřízených v resortních organizacích k socialismu nemá daleko

Roman Soudný

Tak jsme se všichni shodli, že klepačů má být méně. Ale kolik a kdo?

Za mě: jeden zástupce investora, jeden zástupce projektanta, jeden zástupce stavitele (generálního dodavatele).

Nebo ideálně nikdo, celé je to jenom zbytečné divadlo, většina staveb probíhá už před ceremoniálem, nebo se naopak měsíce čeká než se vůbec kopne do země.

Pavouk

Ideální je určitě ta 0. Vše ostatní je prostě šaškárna.

Jiný Petr

Já bych tohle „divadlo“ prováděl jen u fakt mimořádných věcí – třeba stavba JE.
Ale ne u každého km dálnice či opravě nádraží.
To se totiž pak stává takovým papalášským cirkusem pro plebs. A čí je tam těch poklepávačů více, tím absurdnější to divadlo je.

Roman Soudný

Nejvíce vtipné na tom je, že u soukromých či komerčních staveb se na žádný kámen neklepe. Prostě se po vydání stavebního povolení začne stavět, občas je nějaké to slavnostní otevření po dokončení, ale většinou se bez fanfáry přejde rovnou ke kolaudaci a užívání.

Jiřik

Když začala Škoda Auto stavět nový závod pro výrobu Octavií, taky se klepalo dost veřejně.

patology_chef

Já jsem za to, aby poklepal jeden. Největší beneficient projektu. V tomto případě pražský primátor.

Lukas

Zajímalo by mě, co se potom děje s těmi kladívky? To si je každý poklepávač odnese s sebou? Když je na nich vyražený datum a místo, těžko jdou použít znovu jinde.
Pro výrobce kladívek dobrý byznys ale i na této maličkosti se dá ušetřit. Každý dostane jedno kladívko na začátku funkce a s ním bude objíždět „akce“. Po skončení mandátu si jej může nechat na památku:-)

BND30

Když už, tak to zavést ale i na sklenku a chlebíček….

Jiný Petr

Platí to erár – takže očekávám, že pokaždé akci se ta kladívka vyhodí. (a pokud ta kladívka vyrábí tuzemská firma, nebo někdo z EU, tak ještě přivřu jedno oko; pokud to platíme do Číny, tak je to na pohlavek)

Vašek H

Nene, kladívka si zúčastnění poctivě schovávají, viz tato reportáž od jednom z nich: https://www.facebook.com/share/r/pPMUgQqN4RkjdRGt/?mibextid=UalRPS

Trumway

Když jsem si prohlédl fotografie hádejte co mě napadlo. Byl to datel. Ano, on tenhle pták a tyhle tukací akce mají hodně společného. protože datlovi je kolikrát taky jedno co čeho nebo kde ťuká, ale hlavně když ťuká a tím na sebe může upoutat pozornost. Když se takhle sejde více fotek na jedné hromadě vypadá to jako by se ťukalo tady, tukalo támhle, jednou do kolejnice , jednou do balvanu……To jsem takhle jednou při procházce lesem uslyšel nad sebou ohromný hluk. Když jsem zvedl pohled směrem k vrcholkům smrků zjistil jsem, že z lesa se tyčí jakýsi převaděč mobilního signálu… Číst vice »

Pedro72

Série rychlých úderů je namlouvací rituál. Když datel hledá brouka, klove do dřeva cíleně, větší silou a s menší frekvencí. Kam patří klepání kladívkem už nechám na vás.

Horal

Asi si tedy ti politici hledají také samičky. Proto se tam na ty stavby tak hrnou.

Trumway

No jo. Takže on potřeboval aby o něm bylo vědět a tak si vybral takový materiál který mu k tomu dopomůže 🙂 Ale i tak tady jistou podobnost vidím, protože jak píšete je to taky rituál. No vlastně je jedno jestli jde o namlouvání partnerky k páření nebo voliče před volbami.

jenjdukolem

Tohle je popravdě ta nejmenší bolest současného tiktokového managementu ministerstva a SŽ.

Orada

Velmi povedená glosa!!!

Petr SVOBODA

Podporruji tu poslední větu o dělníkovi.

Pedro72

Tyhle kladívkové rituály mají svůj vývoj. Na některých stavbách se zahajovalo tolikrát, že by samy základní kameny vydaly na menší stavbu. Jen na D1 mezi Vyškovem a Ostravou to někdo spočítal na tři tucty kladívkových rautů. A to to ještě stále není hotové. Někde se klepalo i vícekrát, protože „omylem“ zahájili úsek, na který pak stroje nevyjely.
Miloš Zeman si velice užíval klepání, ale na fotku si vedle něho nikdo netroufl. Jen nevím, jestli to bylo kvůli jeho egu, nebo kvůli děsivé technice držení kladívka, v tomto případě dokonce tesařského:
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/zeman-zahajil-stavbu-petatricetiny-dalnice.A020528_171044_ekonomika_klu

thebearspook

Ta dálnice vešla do dějin.

thebearspook

Přiznejte se, že jim to kladívko, co dostanou, závidíte :-D.

Zdenek

Zahájení stavby: kde mají helmy, boty s bezpečnostní okovanou špičkou?
Co když kolegu klepnou do hlavy nebo upadne kladívko na nohu?
Bude to pracovní ůraz?
Bezpečáci by je měli pěkně mastně pokutovat!

tomas-6273

Kladívkama by chtěli klepat všichni, pásky by také všichni chtěli stříhat. Když se ale na stavbě vyskytne problém nebo je stavba nevhodně navržená, tak se všichni začnou vymlouvat na jiné.

Jaaa

Nejvtipnější jsou ti náměstci, co na tom reálně neodpracovali ani minutu. 😉

mlokXCM

Já tedy chápu, že veřejnost je zaměřená proti těmto lidem ve funkcích, protože mají takovou představu, že by tam měl být dělník, a že tito lidé ve funkcích nic nedělají, nicméně to asi tak úplně nebude. Nevím, odkud tedy berete tvrzení, že ti „náměstci“ (jako třeba Hřib?) na tom reálně nic neodpracovali. Kdo to teda odpracoval?

Petr Voceďálek

Naprostý souhlas a děkujeme panu autorovi. Ale není to také trochu více obrázek o aktuální společnosti? Kdyby ti pánové měli jednání, pracovali za stolem, objížděli kontrolní dny staveb… a žádný obrázek na sociální sítě, tak lidé budou říkat: on nic nedělá? Viz někteří politici, kteří „makají“ !

Martin1

Velmi trefný komentář. Nejlepší poklepání plných lidí jsou ta, která se pak z různých důvodů zastavují, nebo dokonce nedokončí. K dovršení komické situace by pak už jen stačilo, aby se střihači pásky znovu sešli, tentokrát s jehlou a nití místo nůžek, a pásku sešili s odůvodněním „pozastaveno“.
Osobně bych byl raději, kdyby se úředníci (i ti nejvyšší) věnovali své práci. Místo toho, aby jezdili po stavbách s nůžkami v ruce.

BND 30

A výrobci kladívek nebudou mít co žrát!

Horal

Krásně napsáno. Na jedné straně je to směšné co dělají, na druhé je z toho stydno, že tito lidé to netuší.

veli.k

S autorem naprostý souhlas. Je to trapné, a divím se, že pan Kupka jako bývalý tiskový mluvčí to nevidí.

Martin1

Právě, že je bývalý tiskový mluvčí… On v tom „vyrůstal“, takže to bere jako naprosto normální věc. Bohužel.

Petr

Velmi trefný článek.

Varg

Při těchto počtech „klepačů“ se aspoň výrobci kladívek nemusí bát o svou budoucnost 😀

Jaaa

Nemylte se, určitě půjde zase o JSD (jediného správného dodavatele). 😉

Vavrroch

Nic takového se neprokázalo, software pro kladívka byl řádně vysoutěžen při partii golfu u Olšových Vrat. Ostatně ta zkratka taky nesouhlasí!

Zlámalík

Pane Šindelář, jen jestli vy jim nezávidíte! 😀

tarten

Díky autore!

Ale neodpustím si poznámku, že tohle je trapné jen k smíchu. Víc mi vadila trpnost k naštvání, když politik předával veřejnosti „dokončenou“ stavbu přestřižením pásky, ale po jeho odchodu, se to muselo rychle zavřít, neb před skutečným vpuštěním veřejnosti se musely dodělat podstatné věci. Ne jen vedlejší věci jako nedávno v Plzni.

M19

Jen jest otázka zda vždy je to chyba politika, či mu někdo něco zatajil. Ano i to už jsem zažil. Vedení prostě nemohlo přiznat, že není hotovo.

Tomáš Záruba

Všechno už tu bylo… (dnes tedy bez těch montérů):

A nyní, kdo tu všechno byl:
okresní a krajský inspektor, hasičský a recitační sbor,
poblíže obecní váhy tříčlenná delegace z Prahy,
zástupci nedaleké posádky pod vedením poručíka Vosátky,
početná družina montérů, jeden z nich pomýšlel na dceru
sedláka Krušiny, dále krojované družiny,
alegorické vozy, italský zmrzlinář Antonio Cosi
na motocyklu Indián, a svatý Jan, z kamene vytesán.

Osoba odborně nezpůsobilá

Velmi by mě zajímalo, kolik z nich vůbec tuší, k čemu zednické kladívko slouží, stejně tak bych chtěl vidět např. GŘ SŽ, jak tímto formátuje klasickou pálenou cihlu.
Souhlasím s autorem, je to soubor trapných mluvících hlav, když to člověk porovná se skutečnými státníky z počátků republiky, může se jen smát.

tarten

To je přece jasné, slouží k poklepání na kolejnici, aby dobře sedla do upevňovadel! 😀

MPE

No jen si to zase tak neidealizujme…ono kdyz clovek vidi nektere stare fotky z podobnych slavnostnich prilezitosti (at uz z doby R-U, nebo te tolik vychvalovane prvni republiky), tak myslim, ze ten pomer mezi „skutecnymi statniky“ a „trapnymi mluvicimi hlavami“ tam nebyl o moc jiny nez dnes… Ale souhlas s autorem, ty zabery ze Smichova jsou fakt neskutecny bizar…

Petr Šimral

Tak mě tak napadá… Proč jim tu kolejnici proboha nedělají třeba dva metry dlouhou? Takto nedůstojně se mačkat u půl metru, který odnesou dva dělníci…

tarten

Však už také nemá 20 cm ale půl metru, to už Oslavný výbor zajistil. Ale ani on netušil, že se klepuchtivých sejde tolik. Dala se už narychlo sehnat jen další kladívka…

Pavouk

Třeba to budy brzy lepší. Každý příslušný i nepříslušný úřad bude mít k vyplnění dotazník – kolik metrů kolejnic, jak velký základní šutr, kolik kladívek a kolik fotografů je pro onen úřad požadováno.

ondra

dovolím si doplnit váš příspěvek-ještě vypišme dotaci na nákup poklepávacích kladívek a další dotaci na administraci dotace na pořízení poklepávacích kladívek a zřidme odbor u Bartoše,který na tohle všechno bude dohlížet…

Jiný Petr

…..zřidme odbor u Bartoše,který na tohle všechno bude DIGITÁLNĚ 🙂 dohlížet

Granja

Děkuji autorovi za tohle novinářské veledílo! Konečně se někdo k tomu odhodlal, jen doufám, že za „odměnu“ nebude vysídlen kamsi do Brixenu. Je to skutečně vrchol ubohé trapnosti, protože oni sami s přípravou a dokončením jakékoli stavby (od projektantů až po ty, co stavbu zrealizovali) nemají prakticky nic společného a po prostřižení pásek často odejdou na „žranici“ vyvolených, aby demonstrovali arogantní nadřazenost nad těmi, bez nichž by žádné stavební dílo nevzniklo. Něco zcela jiného je slavnostní vložení sošky sv. Barbory do portálu stavby tunelu, což by měl být akt veskrze důstojný. Obávám se však, že početně, rok od roku stále… Číst vice »

Franz

Nejvíc se mi líbí, že klepají zednickým kladívkem na kolejnici.

tarten

Buďte rád, že nejde o ševcovské.

tarten

Poznámka pro ty, kdo neměli možnost vyslechnout jisté „staré pověsti české“: Švec nebo krejčovský nedouk – pověstné vzdělání někdejších členů ÚV KSČ. A jejich rozhled tomu samozřejmě odpovídal. Nemohu si nevzpomenout, když vysoký politik dělá krávoviny.

Granja

Poznámka ve výučním listě: Na saká nepúšťať!

tarten

Jj, Biľakův, jestli mě paměť neklame. Klenot vystavovaný museem už kdysivá.

nowas

Však byli Ing. Ihly, nite, gombíky.

tarten

Tak doufám, že se při tom aspoň nikdo nezranil… 😀

Martin H.

Doporučuji autorovi ještě přidat fotku poklepávání na základní kámen Dvoreckého mostu. Na fotku, kterou jsem viděl, se nevlezli všichni klepači – to je asi chyba fotografa. Ale to, že někteří klepači nedosáhli na kámen, bude asi problém, který přesně vystihuje tuto glosu.

PetrH

Našel jsem tuto. https://i3.cn.cz/15/1663058515_P2022091303760.jpg
8 lidí na malý kámen. A nejsmutnější je ten devátý vpravo, ten ani není v popisu fotografie, ač se marně snaží dosáhnout. To je něco, jako když na vás při skupinovém sexu zapomenou.

Karel IV.

Pozor, na té fotografii „je“ 10 lidí – 8 klepe, 9. má zdvižené kladívko a je schovaný za pány vpravo (jsou mu jen trochu vidět nohy) a z 10. je tam jen ta natažená ruka s kladívkem, která nedosáhla. Zapomněli tedy dokonce na 2 😉

PetrH

Vidíte, toho úderníka s kladívkem vzhůru jsem ani nezahlédl, díky.

Horal

Ten s tím zdviženým jistě řve na Bělehrad!!!!!!

Jaroslav Hajný

Tvl, to jsou ale důležité tlamy!

ondra

pan fotograf bude muset být důrazně pokárán,že neměl sebou širokoúhlý objektiv

P_V

Ten základní šutr či jiný element bych vystavil u infotabule stavby, bylo by u něj na řetězu kladívko, a každý by mohl poklepat.

PetrH

Nevím, jestli by to kladívko stejně někdo brzo neukradl.

Pavouk

To by nebyl problém vyřešit. Na nejbližším obecním úřadě by byl umístěn trezor s náhradními kladívky.

Pavouk

Klep klepají prý kladívkem je to super podívaná pak jakoby nádavkem zaklepají bačkorama Výborná glosa ze života šašků, děkuji za pobavení. Ale nemysleme si, že my obyčejní lidé jsme na tom lépe. Nejsme. Vždyť kolik památek nebo třeba vrcholků hor je navštíveno jen a jen proto, aby si takzvaný turista mohl udělat selfie. Nedávno jsem byl nedaleko vrcholu nejvyšší hory Balkánu. Nahoru jsem nešel a jsem rád, že ne. Monumentem také tohoto vrcholu je dlouhá fronta na selfíčka. Když jsem na Musale byl v osmdesátých letech, skoro nikdo na vrcholu ani po cestě nebyl. To hejno kladivounů je pouze jinou… Číst vice »

Michal Bartoníček

Nejen že je to trapné, ale i neuctivé k těm, kteří se na stavbě skutečně podíleli.
Tihle kašpaři si pořádají rauty a večírky, aniž by přiložili ruku k dílu, ale ti, kteří na tom skutečně makali a budou makat – dělníci, stavbyvedoucí a projektanti – dostanou jen lakonické „díky“.
Podílel jsem se autorsky jako hlavní inženýr na jednom (z mnoha) významném městském projektu, ale u slavnostního otevření nebyl přítomen ani zástupce naší firmy a ani na tom plakátu nebyla naše firma uvedená. 🙁

Zdeněk

Máte naprostou pravdu. Když před lety otevírali obchvat České Skalice, sjelo se tam plno papalášů a i jejich poskoků, příbuzných a protekčních spratků, ti přijeli většinou v nablýskaných sporťácích s luxusními slepicemi po boku…a dopřávali si v pártystanu do pozdních hodin přímo lukulskou žranici i pijatyku. Naprostá většina těchto panáků tam byla evidentně poprvé v životě. A z chlapů, kteří tam za každého počasí téměř tři roky do úmoru dřeli, nebyl pozván ani jediný.

Razum

Když jsme u té trapnosti, tak ještě více bizarní pocit jsem měl z otevírání hlavního nadraží z Plzně, kde horní hala měla (a doteď ještě má) zcela holé zdi.

průměrný nevolič

Horní má holé, zato spodní má mokré, na to nezapomínejme.

Razum

Ono obrazně řečeno a s parafrází Vašich slov to otvírali ve chvíli, kdy to plzeňské nadraží vypadalo jako chlap bez trička s pučoranými kalhotami.

A o to, že to tričko si oblékne se nebojím. Bojím se, že si řeknou že do kalhot se to vsákne, tak proč měnit kalhoty.

J P

Díky za trefný článek!

Zase jinak

Autor to vyjádřil zcela přesně, vnímání trapnosti. Zrovna jeden z účastníků, který si ramenem vybojoval misto na fotce u článku, je to shodou okolností gynekolog ve stařeckém věku exhibující při snaze řídit přerostlé nejdražší maloměsto v ČR. Před několika měsíci, kdy se stala v Praze velmi tragická událost, se tento stařík, který ani neměl nic k tématu, začal louhé minuty nasouvat násilím do záběru live přenosu ČT před ředitele HZS, který s kamennou tváří správně neuhnul ani o centimetr. Bylo mi trapně za něj, ale na rozdíl od jiných na fotce jej může omlouvat ztráta sebereflexe zapříčiněná poměrně vysokým věkem,… Číst vice »

Otrokovják

Nebuďte slušnej! Řekněte jméno!

Zase jinak

To by ztratilo kouzlo, podle lajků skoro všem došlo o kterého primátora se jedná 🙂

PetrO

Klidně ať klepají, když mají vše vyřešeno a nemají co jiného na práci…

Happy

Tak tohle napsat, to už člověk musí mít „koule“. Naprosto trefně napsáno. Pochopil bych to u nových stěžejních staveb, ale ne rekonstrukcí stávajícího. Tímto tempem budou za chvíli poklepávat kde jakou výměnu kanálových deklů…

Blzx

Musí mít koule? S textem souhlasím, ale co je tam tak odvážného? Normální kritika to je a ta by měla být běžnou součástí veřejného prostoru

Petr

Zřejmě jste ještě nějakou kritiku nerealizoval.

Lojza

Jen papalášské exhibice a za každěho režimu

MHD

No pozor i komanči se rádi takto fotili, akorát že při stříhání šňůry za nima vyselo třeba heslo „Elektrizací železnic k socializmu“…kam to dobudovali víme všichni

kopeček

Víme kam to dobudovalo SZ.

kopeček

Za každého režimu se ukazovali papalasi.. teď ale nějak víc. Zadarmo chlast ku… A chlebíčky.

Jan

Klaunům se nikdy nechce cestovat moc daleko, ale tohle měli hodně blízko…

mgr.pavel

Čím víc kladívek, tím víc de.. ehm, detailní fotku potřebujete, jsem chtěl napsat.

U dopravních staveb je z politiků nejdůležitější ten, kdo stavbu prosadil, naplánoval, zajistil financování a pokud možno hladký průběh schvalování. Ne ten co to na konci slavnostně poklepal..

Honza R.

Tak to máme 4 kladívka. K tomu se přidá hromada dalších, co nakonec nebyli proti, tak jako úlitbu dostanou taky kladívko, občas i ten, kdo to prosazoval v minulém funkčním období… A už máme pěkný špalír 🙂

Jan T.

Prosazovat stavbu může celá politická strana, tak pozor aby si tam nevzali všechny členy v Praze aktivní 🙂

PeDazOl

Po přečtení článku skoro až s dojetím vzpomínám na akci D1 v Ostravě, tenkrát ta dálnice vedla od nikud nikam, ale to slavnostní otevření nepřekoná nic. Ohňostroj jaký byl tam, jsem snad neviděl ani na vinobraní ve Znojmě… 🙂 Jo to bejvávaly časy. Pokud se dnes kluci jak Dlužena fotí a zaťukají si kladívkem, protože zrovna nemají nic ku prospěchu svých voličů a daňových poplatníků na práci, vem to čert… Za pár let po nich neštěkne pes, ale ty silnice a budovy zůstanou…

Killinger Jaroslav

Když jsem byl vloni se ženou na Dni otevřených dveří na MD, tak jsme „obdivovali“ u pana ministra v kanclu rozsáhlou sbírku kladívek. A to bylo vloni , takže počítám letos bude potřebovat další almaru…..

MHD

To by se dalo (a asi se bude muset dát) vyřešit tak, že ministr při nástupu do funkce obdrží 1ks kladívka na klepání jako pracovní pomůcku. Bude to výhodné i pro něj, nově se díky jím schválenému zákonu daní veškeré dary, které přijal, tedy i kladívka a bude si ty letošní muset nacenit a příští rok zdanit jako nefinanční příjem.

VJY

Pokud si vzpomínám tak nejsou asi všechny Kupkovy, pááč pan Ťok ponechal nasbíraná Kladívka v pracovně svému nástupci.

Killinger Jaroslav

Tak to jsem nevěděl že nejsou všechna Kupkova, ale nic to nemění na tom, že kdyby jich tam byl jen zlomek, která se použila jen na opravdu stěžejních stavbách, tak by to bylo vnímáno pozitivněji.

Klabavátor

Po Ťokovi byli ještě pánové Kremlík a Havlíček. U toho druhého je možné, že měl dvě sady služebních kladívek.

Jan Pytela

U některých těch pánů by mě zajímalo, kolik % itineráře to klepání kladívky a stříhání pásek zabere. Na druhou stranu, fotky s těmi, kteří tu výstavbu platí (nebo aspoň neblokují), k té práci taky patří.

PetrH

Platí to daňoví poplatníci, když už. Často i takoví, kteří se ještě nenarodili.

Lukáš Chytil

Přijde mi, že na fotce ze Smíchova je jich tam víc, než bude dělníků na stavbě na směně.

Tom

Ze začátku se klepalo alespoň na trochu vypadající, hezky pokovenou kolejnici.
Asi se někam “dobře uklidila a nemůže se najít”.
Nebo proč se na Smíchově klepalo naleštěnými kladívky na ojetou, rezatou ohavu? (Na pohádku o šetření nějak nevěřím)

tarten

#beReal

Avoda

Pan Šindelář si právě zadělal na malý vroubek…

MHD

Nedávno si sportovní redaktoři stěžovali, že občerstvení, které dostanou na stadionu stojí za ….. a neodpovídá jejich práci. Tedy kdyby mělo odpovídat jejich práci, tak tam není ani slaná voda.

Bez přezdívky

Myslíš tu ropuchu Dluženu?

PeDazOl

Dlužena Chcimírová, učitelka angličtiny? .-)

Kuko

článek by měl začínat slavnou hláškou „Rozmohl se nám tady takový nešvar…“

vasek.beroun

Ať dělají ostatní politici co chtějí, na pana premiéra s Nutellou prostě nemají.

Vočko

O Nutelle opakovaně mele jistý Babiš, nikoli premiér.

mgr.pavel

Oba dva, v tomto si nemají co vyčítat.

Jakub P

Plus jestli jsem to dobře spočítal, na fotkách je 48 poklepání od mužů a 6 od žen, tj. ženy mají v dopravě mezi „úřady dost důležitými na klepání“ zhruba osminové zastoupení. Bohužel i to se v rozhodování o dopravě, jak o stavbách, tak o organizaci provozu na nich, dosti negativně projevuje…

Zbynek

Jak se negativne projevuje?

Jakub P

Muži mají v průměru (samozřejmě ne všichni a samozřejmě se najdou ženy s podobným vnímáním dopravy) daleko omezenější zkušenosti s péčí (o děti, o seniory, o domácnosti…) a s cestami, které toto generuje. Které bývají v průměru výrazně kratší a rozmanitější, než dojíždění do školy a později do práce, které dominuje mužské zkušenosti z dopravy. Mají tak tendenci přeceňovat ty delší a pravidelné cesty tam a zpět a rychlost na nich a nevnímat, že je to jen část všech cest, které obyvatelé obecně potřebují provést a ne drtivá většina nebo reprezentativní vzorek. Takže celý systém nastavují právě pro ty cesty,… Číst vice »

Josef

Z autora čiší závist: nemá kladívko!

MOS

Děkuji vám za tuto glosu, s níž 100% souhlasím. Na druhé straně uvidíme, kolik rekordních kladívkářů se sejde na hlaváku na zahájení bourání části NOH a výstavby otevřené dřevěné (jor)dánské pergoly. Sám jste to nazval „pod krycím názvem rekonstrukce zastropení“. Přeji hodně štěstí ve vaší práci.