Glosa: Méně kladívek, více důstojnosti
Zahájení rekonstrukce pražského Smíchovského nádraží. Foto: Zdopravy.cz, Jan Nevyhoštěný
Vysocí úředníci a především politici mají posunutý práh vnímání trapnosti.
Vysocí úředníci a především politici mají posunutý práh vnímání trapnosti.
Zase buďte rádi, že si vystačili s klepáním do železa. Mohli taky uspořádat konferenci 😉
Souhlas,, občas trochu trapné divadlo, někdy i lidé co by si tím kladívkem v reálu jen ublížili..
Na začátku kladívka, na konci stříhání pasky, chlebíčky, rauty, oslavné články nebo tv reportáže a mnoho dalšího co stavbu nepostaví ani náznakem a na druhé straně
jsou tu dělníci, technici, projektanti a jiné profese, na které si nikdo bohužel z těch nahoře ani nevzpomene a přitom jsou to lidé bez kterých by stavba nevznikla
Tak zrovna montéři o to vůbec nestoji. S chlapama děláme vždy večírek 1x za rok, kde dostanou své a můžou si postěžovat atd. Konec stavby prostě patří k PR. Tu práci prostě chlapi v monterkách neprodají. Já když mám kontrolní den, tak vždy obejdu stavbu, pozdravim každého kdo je na stavbě a zeptám se co ho trápí atd. a až pak jdu na kontrolní den mezi kravaty
Ano hodnoty vznikají z lidské práce, ne z oslav a rituálů.
Mně je trapně za ně, kdyz to vidím. Podle mě to běžný lidi ani nezajímá, kdo kde klepe kladívkem. Inteligentní člověk se nad tím jen usměje.
Přesně tak, normální člověk klepání kladívkem a stříhání pásky přejde bez povšimnutí.
Zasadni chyba je v kratke kolejnici… Mela by na to byt nejaka smernice. Napr 25cm na osobu a kladivko.
Stačilo by kdyby klepali postupně , jako na pohřbu. Případně aby každý něco při poklepání pronesl.
Kdyby kazdy neco pronasel tak by se akorat ukazalo ze ani netusi kterou stavbu zahajuji a hlavne ze pro ni lautr nic neudelal.
Tak mě napadlo, jestli by vzhledem k počtu obličejů (slušně řečeno) nebylo možné udělat nějaký pokus. A sice, že se tam kdosi neznámý a dostatečně vzhledově nenápadný v drahém obleku s jakýmsi těžko rozeznatelným odznáčkem (nejlépe stříbrným) v klopě přidá. Všiml by si vůbec někdo?
Na rautu by to asi neprošlo, bo tam si každý hlídá, aby na něj zbylo. Ale kladívko k jídlu není, a přinesl-li by si vlastní… 🙂
Skvělý nápad. Nějaká televize by se toho mohla chytit. 😀
Nějaký Fešák Hubert.
Kazma? 🙂
Jako průnik na stavbu – stačí si vzít reflexní vestu, do ruky papíry, větší borci mají i helmu (dnes i v podobě vyztužené kšiltovky, takže to lze udělat i pohodlně). Nikdo vás nevyhodí, většinou to má výsledek přesně opačný: „Aha, vy si to jenom fotíte, tak to jo, my se báli, že jste bezpečák.“
Nejedná se o fabulaci, skutečně se mi to stalo.
Nikdo by nic nepoznal. Je je všeobecně chráněno jen pozvánkami, které se nekontrolují -to by bylo trapné. A dostal byste se tam i bez drahého obleku.
Souhlasím.
Vše OK. Je tam, je tam. Vidím Mr. 🍄 I s kladívkem 🤣 Příště si mohou „panáci“ klepat navzájem kladívky sebestředně do hlaviček!
To by znělo jako hra na bonga.
Tak se mi vybavilo, jak to bylo za komunistů. Tam býval zpravidla jeden představitel strany, funkce podle významu stavby.
Bývalo jich taky povícero. Okresní/krajský/ústřední tajemník, ministr dopravy, ministr vnitra, občas i nějaký ten ředitel…
Tak to je jen PR akce. Reálně ti lidé zachycení na fotkách tam případně někoho někomu představí v rámci utužování vztahů do dalších zakázek atd.
No a pak nastoupí projektanti, dodavatelé, úředníci, kteří to celé udělají. Pokud se stavba povede, tak dostanou děkovný email po předání, kde budou vyfocení víceméně ti stejní jako na začátku a trapný Vánoční večírek na konci roku, kde jim řeknou jak jsou všichni super.
Přesný popis. Co se vám nelíbí na vánočním večírku? :))
Stačilo by tu fotku vygenerovat pomocí AI, stejně nikoho nezajímá kdo je kdo.
Klepačů je 13 + 1 sledující. Tak jak ta stavba dopadne?
Hlasitě…?
Šťastně ?
Souhlasím s autorem. Na zahajovačkách si často (skoro vždy) přihřívají polívčičku funkcionáři, kteří mají s dílem pranic společného, jako třeba nedávno v Kolíně pan Rakušan.. https://zdopravy.cz/v-koline-zacina-stavba-vytahu-na-nastupiste-novy-podchod-vznikne-z-tunelu-pro-zamestnance-194409/
To jsem taky nepochopil.. asi jel kolem..
bez cenzury…
Skvěla napsáno. Jo, taková je doba. Příště holt větší stůl a delší kolejnici. I s rizikem, že kladívkářů, jak to zjistí, přibude. Lépe by udělali, kdyby v rámci své řídící působnosti alespoň drobet krotili taktouše ve vymýšlení nesmyslů, jdoucích proti zájmům uživatelů veřejné dopravy. Když už jsme u toho Smíchova tak jet z centra Prahy do Berouna tak, že nejprve chvilku S7, poté přestoupit do R16, ta poté tu S7 tlačí před sebou, v Karlštejně nabrat lidi z té S7 a celé to dát cestovní rychlostí s bídou 40 km/hod na prý koridorové trati…….. Kdo pokračuje za Beroun, kdyby to… Číst vice »
Rozjizdi se EIA na tunel do Berouna
Děkuji autorovi za použití slova „papaláš“. Od jakživa je to označení pro bolševiky a že všichni na těch fotkách jimi jsou.
Slovo „papaláš“ pouzil poprve Jan Neruda ve svem fejetonu k 1. otevreni Narodniho Divadla kam nepozvali ani B. Smetanu. Napsal neco v tom smyslu ze divadlo se stavelo s penez lodi ale otevrelo se jen pro papaláše. Na druhe otevreni po vyhoreni a oprave byl jiz B. Smetana pozvan, ale slovo papaláš zustalo. Ale z detstvi v CR si pamatuji ze tim rodice o okoli castovalo vysoce postavene soudruhy atp.
Mimochodem, není to původně maďarsky?
Neví se to jistě – ale nejspíše ze slovenštiny – za slova “ papulovať “ (kecat, žvanit, naprázdno mluvit či „držkovat“)
případně v kombinaci se slovenským hanlivým označením člena agrární strany (za 1.republiky) agraláš
Tak jestli je třeba Kupka bolševik, o tom vážně pochybuju. A platí to i pro další osoby.
No když zavřete oči a budete jen poslouchat ty jeho floskule, tak tam to „komunistické“ plácání uslyšíte. Jen vata ve formě slov „soudruh a socialistický“ tam chybí.
Súdruhovia, na 130 % súdruhovia v DDR a u nás na 150 pct!!!
Tak hospodaření jím vybraných podřízených v resortních organizacích k socialismu nemá daleko
Tak jsme se všichni shodli, že klepačů má být méně. Ale kolik a kdo?
Za mě: jeden zástupce investora, jeden zástupce projektanta, jeden zástupce stavitele (generálního dodavatele).
Nebo ideálně nikdo, celé je to jenom zbytečné divadlo, většina staveb probíhá už před ceremoniálem, nebo se naopak měsíce čeká než se vůbec kopne do země.
Ideální je určitě ta 0. Vše ostatní je prostě šaškárna.
Já bych tohle „divadlo“ prováděl jen u fakt mimořádných věcí – třeba stavba JE.
Ale ne u každého km dálnice či opravě nádraží.
To se totiž pak stává takovým papalášským cirkusem pro plebs. A čí je tam těch poklepávačů více, tím absurdnější to divadlo je.
Nejvíce vtipné na tom je, že u soukromých či komerčních staveb se na žádný kámen neklepe. Prostě se po vydání stavebního povolení začne stavět, občas je nějaké to slavnostní otevření po dokončení, ale většinou se bez fanfáry přejde rovnou ke kolaudaci a užívání.
Když začala Škoda Auto stavět nový závod pro výrobu Octavií, taky se klepalo dost veřejně.
Já jsem za to, aby poklepal jeden. Největší beneficient projektu. V tomto případě pražský primátor.
Zajímalo by mě, co se potom děje s těmi kladívky? To si je každý poklepávač odnese s sebou? Když je na nich vyražený datum a místo, těžko jdou použít znovu jinde.
Pro výrobce kladívek dobrý byznys ale i na této maličkosti se dá ušetřit. Každý dostane jedno kladívko na začátku funkce a s ním bude objíždět „akce“. Po skončení mandátu si jej může nechat na památku:-)
Když už, tak to zavést ale i na sklenku a chlebíček….
Platí to erár – takže očekávám, že pokaždé akci se ta kladívka vyhodí. (a pokud ta kladívka vyrábí tuzemská firma, nebo někdo z EU, tak ještě přivřu jedno oko; pokud to platíme do Číny, tak je to na pohlavek)
Nene, kladívka si zúčastnění poctivě schovávají, viz tato reportáž od jednom z nich: https://www.facebook.com/share/r/pPMUgQqN4RkjdRGt/?mibextid=UalRPS
Když jsem si prohlédl fotografie hádejte co mě napadlo. Byl to datel. Ano, on tenhle pták a tyhle tukací akce mají hodně společného. protože datlovi je kolikrát taky jedno co čeho nebo kde ťuká, ale hlavně když ťuká a tím na sebe může upoutat pozornost. Když se takhle sejde více fotek na jedné hromadě vypadá to jako by se ťukalo tady, tukalo támhle, jednou do kolejnice , jednou do balvanu……To jsem takhle jednou při procházce lesem uslyšel nad sebou ohromný hluk. Když jsem zvedl pohled směrem k vrcholkům smrků zjistil jsem, že z lesa se tyčí jakýsi převaděč mobilního signálu… Číst vice »
Série rychlých úderů je namlouvací rituál. Když datel hledá brouka, klove do dřeva cíleně, větší silou a s menší frekvencí. Kam patří klepání kladívkem už nechám na vás.
Asi si tedy ti politici hledají také samičky. Proto se tam na ty stavby tak hrnou.
No jo. Takže on potřeboval aby o něm bylo vědět a tak si vybral takový materiál který mu k tomu dopomůže 🙂 Ale i tak tady jistou podobnost vidím, protože jak píšete je to taky rituál. No vlastně je jedno jestli jde o namlouvání partnerky k páření nebo voliče před volbami.
Tohle je popravdě ta nejmenší bolest současného tiktokového managementu ministerstva a SŽ.
Velmi povedená glosa!!!
Podporruji tu poslední větu o dělníkovi.
Tyhle kladívkové rituály mají svůj vývoj. Na některých stavbách se zahajovalo tolikrát, že by samy základní kameny vydaly na menší stavbu. Jen na D1 mezi Vyškovem a Ostravou to někdo spočítal na tři tucty kladívkových rautů. A to to ještě stále není hotové. Někde se klepalo i vícekrát, protože „omylem“ zahájili úsek, na který pak stroje nevyjely.
Miloš Zeman si velice užíval klepání, ale na fotku si vedle něho nikdo netroufl. Jen nevím, jestli to bylo kvůli jeho egu, nebo kvůli děsivé technice držení kladívka, v tomto případě dokonce tesařského:
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/zeman-zahajil-stavbu-petatricetiny-dalnice.A020528_171044_ekonomika_klu
Ta dálnice vešla do dějin.
Přiznejte se, že jim to kladívko, co dostanou, závidíte :-D.
Zahájení stavby: kde mají helmy, boty s bezpečnostní okovanou špičkou?
Co když kolegu klepnou do hlavy nebo upadne kladívko na nohu?
Bude to pracovní ůraz?
Bezpečáci by je měli pěkně mastně pokutovat!
Kladívkama by chtěli klepat všichni, pásky by také všichni chtěli stříhat. Když se ale na stavbě vyskytne problém nebo je stavba nevhodně navržená, tak se všichni začnou vymlouvat na jiné.
Nejvtipnější jsou ti náměstci, co na tom reálně neodpracovali ani minutu. 😉
Já tedy chápu, že veřejnost je zaměřená proti těmto lidem ve funkcích, protože mají takovou představu, že by tam měl být dělník, a že tito lidé ve funkcích nic nedělají, nicméně to asi tak úplně nebude. Nevím, odkud tedy berete tvrzení, že ti „náměstci“ (jako třeba Hřib?) na tom reálně nic neodpracovali. Kdo to teda odpracoval?
Naprostý souhlas a děkujeme panu autorovi. Ale není to také trochu více obrázek o aktuální společnosti? Kdyby ti pánové měli jednání, pracovali za stolem, objížděli kontrolní dny staveb… a žádný obrázek na sociální sítě, tak lidé budou říkat: on nic nedělá? Viz někteří politici, kteří „makají“ !
Velmi trefný komentář. Nejlepší poklepání plných lidí jsou ta, která se pak z různých důvodů zastavují, nebo dokonce nedokončí. K dovršení komické situace by pak už jen stačilo, aby se střihači pásky znovu sešli, tentokrát s jehlou a nití místo nůžek, a pásku sešili s odůvodněním „pozastaveno“.
Osobně bych byl raději, kdyby se úředníci (i ti nejvyšší) věnovali své práci. Místo toho, aby jezdili po stavbách s nůžkami v ruce.
A výrobci kladívek nebudou mít co žrát!
Krásně napsáno. Na jedné straně je to směšné co dělají, na druhé je z toho stydno, že tito lidé to netuší.
S autorem naprostý souhlas. Je to trapné, a divím se, že pan Kupka jako bývalý tiskový mluvčí to nevidí.
Právě, že je bývalý tiskový mluvčí… On v tom „vyrůstal“, takže to bere jako naprosto normální věc. Bohužel.
Velmi trefný článek.
Při těchto počtech „klepačů“ se aspoň výrobci kladívek nemusí bát o svou budoucnost 😀
Nemylte se, určitě půjde zase o JSD (jediného správného dodavatele). 😉
Nic takového se neprokázalo, software pro kladívka byl řádně vysoutěžen při partii golfu u Olšových Vrat. Ostatně ta zkratka taky nesouhlasí!
Pane Šindelář, jen jestli vy jim nezávidíte! 😀
Díky autore!
Ale neodpustím si poznámku, že tohle je trapné jen k smíchu. Víc mi vadila trpnost k naštvání, když politik předával veřejnosti „dokončenou“ stavbu přestřižením pásky, ale po jeho odchodu, se to muselo rychle zavřít, neb před skutečným vpuštěním veřejnosti se musely dodělat podstatné věci. Ne jen vedlejší věci jako nedávno v Plzni.
Jen jest otázka zda vždy je to chyba politika, či mu někdo něco zatajil. Ano i to už jsem zažil. Vedení prostě nemohlo přiznat, že není hotovo.
Všechno už tu bylo… (dnes tedy bez těch montérů):
A nyní, kdo tu všechno byl:
okresní a krajský inspektor, hasičský a recitační sbor,
poblíže obecní váhy tříčlenná delegace z Prahy,
zástupci nedaleké posádky pod vedením poručíka Vosátky,
početná družina montérů, jeden z nich pomýšlel na dceru
sedláka Krušiny, dále krojované družiny,
alegorické vozy, italský zmrzlinář Antonio Cosi
na motocyklu Indián, a svatý Jan, z kamene vytesán.
Velmi by mě zajímalo, kolik z nich vůbec tuší, k čemu zednické kladívko slouží, stejně tak bych chtěl vidět např. GŘ SŽ, jak tímto formátuje klasickou pálenou cihlu.
Souhlasím s autorem, je to soubor trapných mluvících hlav, když to člověk porovná se skutečnými státníky z počátků republiky, může se jen smát.
To je přece jasné, slouží k poklepání na kolejnici, aby dobře sedla do upevňovadel! 😀
No jen si to zase tak neidealizujme…ono kdyz clovek vidi nektere stare fotky z podobnych slavnostnich prilezitosti (at uz z doby R-U, nebo te tolik vychvalovane prvni republiky), tak myslim, ze ten pomer mezi „skutecnymi statniky“ a „trapnymi mluvicimi hlavami“ tam nebyl o moc jiny nez dnes… Ale souhlas s autorem, ty zabery ze Smichova jsou fakt neskutecny bizar…
Tak mě tak napadá… Proč jim tu kolejnici proboha nedělají třeba dva metry dlouhou? Takto nedůstojně se mačkat u půl metru, který odnesou dva dělníci…
Však už také nemá 20 cm ale půl metru, to už Oslavný výbor zajistil. Ale ani on netušil, že se klepuchtivých sejde tolik. Dala se už narychlo sehnat jen další kladívka…
Třeba to budy brzy lepší. Každý příslušný i nepříslušný úřad bude mít k vyplnění dotazník – kolik metrů kolejnic, jak velký základní šutr, kolik kladívek a kolik fotografů je pro onen úřad požadováno.
dovolím si doplnit váš příspěvek-ještě vypišme dotaci na nákup poklepávacích kladívek a další dotaci na administraci dotace na pořízení poklepávacích kladívek a zřidme odbor u Bartoše,který na tohle všechno bude dohlížet…
…..zřidme odbor u Bartoše,který na tohle všechno bude DIGITÁLNĚ 🙂 dohlížet
Děkuji autorovi za tohle novinářské veledílo! Konečně se někdo k tomu odhodlal, jen doufám, že za „odměnu“ nebude vysídlen kamsi do Brixenu. Je to skutečně vrchol ubohé trapnosti, protože oni sami s přípravou a dokončením jakékoli stavby (od projektantů až po ty, co stavbu zrealizovali) nemají prakticky nic společného a po prostřižení pásek často odejdou na „žranici“ vyvolených, aby demonstrovali arogantní nadřazenost nad těmi, bez nichž by žádné stavební dílo nevzniklo. Něco zcela jiného je slavnostní vložení sošky sv. Barbory do portálu stavby tunelu, což by měl být akt veskrze důstojný. Obávám se však, že početně, rok od roku stále… Číst vice »
Nejvíc se mi líbí, že klepají zednickým kladívkem na kolejnici.
Buďte rád, že nejde o ševcovské.
Poznámka pro ty, kdo neměli možnost vyslechnout jisté „staré pověsti české“: Švec nebo krejčovský nedouk – pověstné vzdělání někdejších členů ÚV KSČ. A jejich rozhled tomu samozřejmě odpovídal. Nemohu si nevzpomenout, když vysoký politik dělá krávoviny.
Poznámka ve výučním listě: Na saká nepúšťať!
Jj, Biľakův, jestli mě paměť neklame. Klenot vystavovaný museem už kdysivá.
Však byli Ing. Ihly, nite, gombíky.
https://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/otevreni-obchvatu-karvina-strihani-pasky-politici-pretlacovana-20230719.html
Tak doufám, že se při tom aspoň nikdo nezranil… 😀
Doporučuji autorovi ještě přidat fotku poklepávání na základní kámen Dvoreckého mostu. Na fotku, kterou jsem viděl, se nevlezli všichni klepači – to je asi chyba fotografa. Ale to, že někteří klepači nedosáhli na kámen, bude asi problém, který přesně vystihuje tuto glosu.
Našel jsem tuto. https://i3.cn.cz/15/1663058515_P2022091303760.jpg
8 lidí na malý kámen. A nejsmutnější je ten devátý vpravo, ten ani není v popisu fotografie, ač se marně snaží dosáhnout. To je něco, jako když na vás při skupinovém sexu zapomenou.
Pozor, na té fotografii „je“ 10 lidí – 8 klepe, 9. má zdvižené kladívko a je schovaný za pány vpravo (jsou mu jen trochu vidět nohy) a z 10. je tam jen ta natažená ruka s kladívkem, která nedosáhla. Zapomněli tedy dokonce na 2 😉
Vidíte, toho úderníka s kladívkem vzhůru jsem ani nezahlédl, díky.
Ten s tím zdviženým jistě řve na Bělehrad!!!!!!
Tvl, to jsou ale důležité tlamy!
pan fotograf bude muset být důrazně pokárán,že neměl sebou širokoúhlý objektiv
Ten základní šutr či jiný element bych vystavil u infotabule stavby, bylo by u něj na řetězu kladívko, a každý by mohl poklepat.
Nevím, jestli by to kladívko stejně někdo brzo neukradl.
To by nebyl problém vyřešit. Na nejbližším obecním úřadě by byl umístěn trezor s náhradními kladívky.
Klep klepají prý kladívkem je to super podívaná pak jakoby nádavkem zaklepají bačkorama Výborná glosa ze života šašků, děkuji za pobavení. Ale nemysleme si, že my obyčejní lidé jsme na tom lépe. Nejsme. Vždyť kolik památek nebo třeba vrcholků hor je navštíveno jen a jen proto, aby si takzvaný turista mohl udělat selfie. Nedávno jsem byl nedaleko vrcholu nejvyšší hory Balkánu. Nahoru jsem nešel a jsem rád, že ne. Monumentem také tohoto vrcholu je dlouhá fronta na selfíčka. Když jsem na Musale byl v osmdesátých letech, skoro nikdo na vrcholu ani po cestě nebyl. To hejno kladivounů je pouze jinou… Číst vice »
Nejen že je to trapné, ale i neuctivé k těm, kteří se na stavbě skutečně podíleli.
Tihle kašpaři si pořádají rauty a večírky, aniž by přiložili ruku k dílu, ale ti, kteří na tom skutečně makali a budou makat – dělníci, stavbyvedoucí a projektanti – dostanou jen lakonické „díky“.
Podílel jsem se autorsky jako hlavní inženýr na jednom (z mnoha) významném městském projektu, ale u slavnostního otevření nebyl přítomen ani zástupce naší firmy a ani na tom plakátu nebyla naše firma uvedená. 🙁
Máte naprostou pravdu. Když před lety otevírali obchvat České Skalice, sjelo se tam plno papalášů a i jejich poskoků, příbuzných a protekčních spratků, ti přijeli většinou v nablýskaných sporťácích s luxusními slepicemi po boku…a dopřávali si v pártystanu do pozdních hodin přímo lukulskou žranici i pijatyku. Naprostá většina těchto panáků tam byla evidentně poprvé v životě. A z chlapů, kteří tam za každého počasí téměř tři roky do úmoru dřeli, nebyl pozván ani jediný.
Když jsme u té trapnosti, tak ještě více bizarní pocit jsem měl z otevírání hlavního nadraží z Plzně, kde horní hala měla (a doteď ještě má) zcela holé zdi.
Horní má holé, zato spodní má mokré, na to nezapomínejme.
Ono obrazně řečeno a s parafrází Vašich slov to otvírali ve chvíli, kdy to plzeňské nadraží vypadalo jako chlap bez trička s pučoranými kalhotami.
A o to, že to tričko si oblékne se nebojím. Bojím se, že si řeknou že do kalhot se to vsákne, tak proč měnit kalhoty.
Díky za trefný článek!
Autor to vyjádřil zcela přesně, vnímání trapnosti. Zrovna jeden z účastníků, který si ramenem vybojoval misto na fotce u článku, je to shodou okolností gynekolog ve stařeckém věku exhibující při snaze řídit přerostlé nejdražší maloměsto v ČR. Před několika měsíci, kdy se stala v Praze velmi tragická událost, se tento stařík, který ani neměl nic k tématu, začal louhé minuty nasouvat násilím do záběru live přenosu ČT před ředitele HZS, který s kamennou tváří správně neuhnul ani o centimetr. Bylo mi trapně za něj, ale na rozdíl od jiných na fotce jej může omlouvat ztráta sebereflexe zapříčiněná poměrně vysokým věkem,… Číst vice »
Nebuďte slušnej! Řekněte jméno!
To by ztratilo kouzlo, podle lajků skoro všem došlo o kterého primátora se jedná 🙂
Klidně ať klepají, když mají vše vyřešeno a nemají co jiného na práci…
Tak tohle napsat, to už člověk musí mít „koule“. Naprosto trefně napsáno. Pochopil bych to u nových stěžejních staveb, ale ne rekonstrukcí stávajícího. Tímto tempem budou za chvíli poklepávat kde jakou výměnu kanálových deklů…
Musí mít koule? S textem souhlasím, ale co je tam tak odvážného? Normální kritika to je a ta by měla být běžnou součástí veřejného prostoru
Zřejmě jste ještě nějakou kritiku nerealizoval.
Jen papalášské exhibice a za každěho režimu
No pozor i komanči se rádi takto fotili, akorát že při stříhání šňůry za nima vyselo třeba heslo „Elektrizací železnic k socializmu“…kam to dobudovali víme všichni
Víme kam to dobudovalo SZ.
Za každého režimu se ukazovali papalasi.. teď ale nějak víc. Zadarmo chlast ku… A chlebíčky.
Klaunům se nikdy nechce cestovat moc daleko, ale tohle měli hodně blízko…
Čím víc kladívek, tím víc de.. ehm, detailní fotku potřebujete, jsem chtěl napsat.
U dopravních staveb je z politiků nejdůležitější ten, kdo stavbu prosadil, naplánoval, zajistil financování a pokud možno hladký průběh schvalování. Ne ten co to na konci slavnostně poklepal..
Tak to máme 4 kladívka. K tomu se přidá hromada dalších, co nakonec nebyli proti, tak jako úlitbu dostanou taky kladívko, občas i ten, kdo to prosazoval v minulém funkčním období… A už máme pěkný špalír 🙂
Prosazovat stavbu může celá politická strana, tak pozor aby si tam nevzali všechny členy v Praze aktivní 🙂
Po přečtení článku skoro až s dojetím vzpomínám na akci D1 v Ostravě, tenkrát ta dálnice vedla od nikud nikam, ale to slavnostní otevření nepřekoná nic. Ohňostroj jaký byl tam, jsem snad neviděl ani na vinobraní ve Znojmě… 🙂 Jo to bejvávaly časy. Pokud se dnes kluci jak Dlužena fotí a zaťukají si kladívkem, protože zrovna nemají nic ku prospěchu svých voličů a daňových poplatníků na práci, vem to čert… Za pár let po nich neštěkne pes, ale ty silnice a budovy zůstanou…
Když jsem byl vloni se ženou na Dni otevřených dveří na MD, tak jsme „obdivovali“ u pana ministra v kanclu rozsáhlou sbírku kladívek. A to bylo vloni , takže počítám letos bude potřebovat další almaru…..
To by se dalo (a asi se bude muset dát) vyřešit tak, že ministr při nástupu do funkce obdrží 1ks kladívka na klepání jako pracovní pomůcku. Bude to výhodné i pro něj, nově se díky jím schválenému zákonu daní veškeré dary, které přijal, tedy i kladívka a bude si ty letošní muset nacenit a příští rok zdanit jako nefinanční příjem.
Pokud si vzpomínám tak nejsou asi všechny Kupkovy, pááč pan Ťok ponechal nasbíraná Kladívka v pracovně svému nástupci.
Tak to jsem nevěděl že nejsou všechna Kupkova, ale nic to nemění na tom, že kdyby jich tam byl jen zlomek, která se použila jen na opravdu stěžejních stavbách, tak by to bylo vnímáno pozitivněji.
Po Ťokovi byli ještě pánové Kremlík a Havlíček. U toho druhého je možné, že měl dvě sady služebních kladívek.
U některých těch pánů by mě zajímalo, kolik % itineráře to klepání kladívky a stříhání pásek zabere. Na druhou stranu, fotky s těmi, kteří tu výstavbu platí (nebo aspoň neblokují), k té práci taky patří.
Platí to daňoví poplatníci, když už. Často i takoví, kteří se ještě nenarodili.
Přijde mi, že na fotce ze Smíchova je jich tam víc, než bude dělníků na stavbě na směně.
Ze začátku se klepalo alespoň na trochu vypadající, hezky pokovenou kolejnici.
Asi se někam “dobře uklidila a nemůže se najít”.
Nebo proč se na Smíchově klepalo naleštěnými kladívky na ojetou, rezatou ohavu? (Na pohádku o šetření nějak nevěřím)
#beReal
Pan Šindelář si právě zadělal na malý vroubek…
Nedávno si sportovní redaktoři stěžovali, že občerstvení, které dostanou na stadionu stojí za ….. a neodpovídá jejich práci. Tedy kdyby mělo odpovídat jejich práci, tak tam není ani slaná voda.
Myslíš tu ropuchu Dluženu?
Dlužena Chcimírová, učitelka angličtiny? .-)
článek by měl začínat slavnou hláškou „Rozmohl se nám tady takový nešvar…“
Ať dělají ostatní politici co chtějí, na pana premiéra s Nutellou prostě nemají.
O Nutelle opakovaně mele jistý Babiš, nikoli premiér.
Oba dva, v tomto si nemají co vyčítat.
Plus jestli jsem to dobře spočítal, na fotkách je 48 poklepání od mužů a 6 od žen, tj. ženy mají v dopravě mezi „úřady dost důležitými na klepání“ zhruba osminové zastoupení. Bohužel i to se v rozhodování o dopravě, jak o stavbách, tak o organizaci provozu na nich, dosti negativně projevuje…
Jak se negativne projevuje?
Muži mají v průměru (samozřejmě ne všichni a samozřejmě se najdou ženy s podobným vnímáním dopravy) daleko omezenější zkušenosti s péčí (o děti, o seniory, o domácnosti…) a s cestami, které toto generuje. Které bývají v průměru výrazně kratší a rozmanitější, než dojíždění do školy a později do práce, které dominuje mužské zkušenosti z dopravy. Mají tak tendenci přeceňovat ty delší a pravidelné cesty tam a zpět a rychlost na nich a nevnímat, že je to jen část všech cest, které obyvatelé obecně potřebují provést a ne drtivá většina nebo reprezentativní vzorek. Takže celý systém nastavují právě pro ty cesty,… Číst vice »
Z autora čiší závist: nemá kladívko!
Přesně tak. Vždycky když oficiální hosté zmizí, tak si tam jdu potají také poklepat, abych uspokojil své touhy. Je to omamný pocit :-))
Děkuji vám za tuto glosu, s níž 100% souhlasím. Na druhé straně uvidíme, kolik rekordních kladívkářů se sejde na hlaváku na zahájení bourání části NOH a výstavby otevřené dřevěné (jor)dánské pergoly. Sám jste to nazval „pod krycím názvem rekonstrukce zastropení“. Přeji hodně štěstí ve vaší práci.