LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Flotila Smartwings se rozroste na 70 letadel, do začátku prázdnin bude mít 16 MAXů

Boeing 737 MAX 8 OK-SWM společnosti Smartwings. Foto: SmartwingsBoeing 737 MAX 8 OK-SWM společnosti Smartwings. Foto: Smartwings

Letecká společnost Smartwings upřesnila plány se svou flotilou, zejména pokud jde o velkou modernizaci díky objednávce nových letadel Boeing 737

Letecká společnost Smartwings upřesnila plány se svou flotilou, zejména pokud jde o velkou modernizaci díky objednávce nových letadel Boeing 737 MAX 8.

Firmu letos čeká velký růst kapacity, do flotily přibude celkem 15 nových MAXů. První z nich firma převzala minulý týden. „Během roku vracíme dvě letadla 737-800,“ řekla mluvčí Vlaďka Dufková.

Znamená to, že na konci roku by měla mít firma o třináct letadel více než na konci loňského roku. Část MAXů ale nahradí airbusy Českých aerolinií, které budou v jejich flotile končit, stejně jako některá turbovrtulová ATR.

Už od února například převzaly Smartwings od ČSA většinu linek do Ruska. S výjimkou linky do Moskvy, kam stále létají ČSA i Smartwings, jsou lety do ostatních ruských destinací provozované už majitelem ČSA. Na konci roku mají mít Smartwings už 21 nových MAXů. Modernizace má pokračovat do roku 2023, kdy bude mít firma 39 letadel tohoto typu.

Smartwings letos čeká největší modernizace flotily v historii společnosti. Z patnácti nových letadel naplánovaných na letošní rok dorazí devět do konce června, tedy před hlavní sezónou. Další dorazí od října do prosince. Většina nových letadel bude létat z Prahy, kde firma bude v létě bázovat celkem 12 MAXů. V závodě Boeingu se připravuje už další stroj na předání: OK-SWH

Největší tuzemská letecká společnost si nová letadla pochvaluje. „Letouny poskytují celou řadu výhod – větší dolet, lepší ekonomiku provozu, větší komfort a pohodlí pro cestující, menší zátěž pro životní prostředí a až o 40 procent je nižší hluková stopa letounu,“ uvedla firma v prohlášení.

Tagy boeing 737 MAX 8 smartwings Top
40 komentářů