FlixTrain se přibližuje české hranici, začne jezdit do Drážďan

Vozy FlixTrain po modernizaci. Foto: Giulio Coscia / FlixMobilityVozy FlixTrain po modernizaci. Foto: Giulio Coscia / FlixMobility

Start v Drážďanech je pozvolný: tři vlaky týdně.

Zpět na článek
17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Josef22

Jeden spoj do Drážďan sice nevytrhne, ale možná by stálo i za zmínku, že od dubna celkově dojde na vícero linkách k rozšíření počtu spojů. Nebo v tomto případě jen o návrat k před-covidovému GVD?

TPal.

Když jsme u Flixtrainu – tak jak to vypadá s nákupem nových souprav? Původně měly být pořízeny v Rusku, což se asi nestane. Má Flixtrain nějaký veřejně známý plán B?

Leoš Konečný

Zelený dobytčák se blíží – ten překoná v “kvalitě” i ČD

PetrN

V pomeru cena – vykon naprosto bezkonkurencne porazi predrazene DB. Zkustense tim projet, kvalita nijak netrpi, vozy jsou sice starsi, ale pohodlne a zadna katastrofa to neni. Chtelo by to nejprve vyzkouset, nez psat tyhle kraviny 🙂

rozinka

On to nevyzkouší – neplatí tam FIPka.

Nádražní Vrabec

Obávám se, že ten jak píšete zelený dobytčák bude na ČD bez problémů stačit. Jel jsem teď nedávno vlakem. Na mezinárodním EC 144 jelo několik starých vozů označených B. Místo koženky s novějším tmavě modrým potahem, ale jet tímhle přes celou republiku z Návsí do Prahy nebylo nic moc. K době jízdy podle JŘ 4:52 jsme přidali ještě skoro bezmála 2 hodiny zpoždění. Nebyl jsem jediný, kdo nespokojeně konstatoval, že i bez dokončené D35 bych autem dorazil do cíle o několik hodin rychleji, protože z Prahy k příbuzným jsem jel další hodinu a půl (a to mne ještě posledních pár… Číst vice »

Jan Soukup

Uvedete prosím datum? Jelo několik starých vozů, nebo se jednalo o posily ke kmenové soupravě? Proč jste nešel do těch „lepších“ vozů? Vy jste ve vlaku dělal nějakou anketu, když více lidí něco nespokojeně konstatovalo? Nebyly ty starší vozy posily kvůli Ukrajincům cestujícím z Ostravska? Děkuji Vám za odpověď, mějte se krásně.

rozinka

Jinými slovy ČD nasadí na vlak vyšší kvality EC plesnivou popelnici, která tam nemá co dělat a je úplně jedno jestli byla jen jedna. Protože za a) tím se sníží vmax na 140 km/h a za b) už od roku 1991 čteme z různých ČD PR, že vlaky EC mají výhradně moderní, klimatizované vozy s polohavacíma sedačkama a vakuovým WC (časem se přidaly ještě zásuvky a wifi). A nic z toho šrot řady B nesplňuje.

Nádražní Vrabec

Přesně jste to napsal, kvůli stáří soupravy jsme navyšovali pomalou jízdou zpoždění průběžně celou cestu a mezi Ústím n. O. a Chocní jsme zůstali úplně stát nevím ani jak dlouho…

Nádražní Vrabec

Datum si nepamatuju, ale bylo to pondělí docela nedávno. Anketa nebyla potřeba, protože k nekvalitě a nepohodlí se ostatní v obsazeném kupé vyjadřovali sami. Ukrajince jsem nezaznamenal a vozy nebyly posily. Byly na dveřích označené pouze česky a na celou trasu Žilina – Praha. Do Návsí už přijely ze Slovenska a byly to vozy ČD. Popravdě jel jsem vlakem poprvé po delší době a co by absolventa železniční školy mne to, co jsem viděl a zažil dost nemile překvapilo. Jet vlakem se v nejbližší době nechystám. Příště raději svým autem. Sice dráž, ale pohodlněji a bohužel vzhledem ke stavu železnice… Číst vice »

J.K.

Tak schválně kdy začne jezdit k nám… To pak bude další budíček s kapacitou dráhy, až zavede pár spojů napříč ČR…:)

K.S.

To se nějak zvládne, Vejprty-Chomutov-Most-Louny-Slaný-Hostivice-Smíchov-Uhříněves-Tábor-Pelhřimov-Jihlava-Havlbrod-Žďár-Nedvědice… tam by nějaká kapacita mohla být, ne? 😀

Jiří Kocurek

Smíchov-Uhříněves je ale obsazeno. Takže z Loun jedeme do Rakovníka, Berouna a hurá do Zdic, Příbrami, Písku a Českých Budějovic.
Bohužel do Budějovic, neboť cestující lokomotivnu neunesou, že by ji přes most u Černé přenesli, když tam nemůže jezdit víc než Regionova.
Takže z Budějovic do Veselí nad Lužnicí a v Jindřichově Hradci složit na podvaly. V Obratani se trasa napojuje.

Leda že by se teda z Loun jelo na Slaný a do Kralup…

K.S.

A není Beroun taky přetížený?

Tole mi skoro připomíná tu mapu v Railroad Tycoon II kde vozíte Uljanova po Evropě 🙂

rozinka

Když se prý bez problémů vmáčknou zbytečné R Praha – Lichkov, tak té kapacity bude ještě víc než dost.

Anonymní alkoholik

Flix jezdí dvoustovkou. 🙂 Vozy Bmmdz (ex. Bimz) mají i po reko Vmax. 200km/h, a pronajaté Vectrony i Taurusy zrovna tak. Je to ale jen detail.

Tady v tom review (čas 6:51) rychlost autor i měří, byť v mph. https://www.youtube.com/watch?v=Evik8_gPULU 🙂