umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Autobusy

FlixBus změnil jízdní řády, přidal další autobusové spoje z Prahy do Brna či Plzně

FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra
FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra

Společnost FlixBus upravila jízdní řády na třech ze svých pěti čistě vnitrostátních linkách v Česku. Největší změny zaznamenává linka mezi Prahou a Brnem. Nový jízdní řád platí od neděle; je zveřejněný v celostátním informačním systému jízdních řádů. Změny se týkají linek Praha – Brno, Praha – Plzeň a Praha – Karlovy Vary.

„Zvýšili jsme naši nabídku na těchto linkách. Například mezi Prahou a Brnem jezdíme 22 krát denně, do Karlových Varů osmnáctkrát denně,“ uvedla mluvčí FlixBusu Nina Göbbels. Konkrétní změny uvést nechtěla.

Linka Praha -Brno, kde aktuálně probíhá cenová válka mezi autobusy a vlaky a ceny spadly pod stokorunu, zažije největší změny. FlixBus posílil spoje hlavně v pátek nebo o víkendu.

Mezi Prahou a Brnem  dosud jezdila firma až 17 krát denně na vnitrostátní lince, nově až 22 krát denně.  Jízdní řád je na orientaci ale poměrně složitý, velká část spojů jezdí jen ve vybrané dny. Firma spoléhá hlavně na to, že lidé vybírají spoje podle vyhledávání v rezervačním systému.

Ve směru z Prahy do Brna přidal Flixbus spoj s odjezdem v 10:20 mezi pondělí a čtvrtkem, v 10:50 v sobotu. Nově je v jízdním řádu například spoj v pondělí ve 13:20 nebo v 15:50 v sobotu, některé spoje naopak zmizely. Ve směru z Brna je nový spoj z Brna v 6:30 či 11:00 v pátek, spoj v 15:00 nově jezdí každý den. FlixBus na dotaz, jak konkrétně jízdní řády změnil v porovnání s předchozím, odmítl odpovědět.

Mezi Prahou a Brnem s autobusy postupně ustupuje RegioJet, ten se snaží lidi nalákat více do svých vlaků, kde od prosince přidal další spoje a další přibudou v červnu.

V případě spojení z Prahy do Plzně přidá FlixBus deset spojů týdně. Z Plzně do Prahy si tak zákazníci mohou vybrat každý den až z 11 různých autobusových spojů.

FlixBus mluvil na podzim o větší expanzi na jaře, ta se ale zatím nekoná. Během jara by měly ještě podle dřívějšího vyjádření přibýt další zastávky.

tagy
18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Marty

Hlavně nasadili pohodlné čínské Scanie, s tím Jančuru jistě porazí.

Marty-t2

Co se mě osobně líbí je obsluha Praha-Roztyly u spojů Flixbusu mířících dál na letiště. Přeci jen oproti metru je bus zejména ve špičkách při poposkakování na magistrále směrem na Florenc pomalejší a cestující z Brna tak ztrácí zbytečně čas, neřkuli pokud je jeho cíl Chodov a okolí…

Martin1

Ještě bych uvítal přidání spojů na lince Liberec – Praha, z posledních dnů vidím, že i tady si lidé už zvykají a jezdí jich víc. Lepší nabídka by tomu posilování mohla prospět.

Honza

Moje slova. Nabídka na Liberec je velmi slabá. Mám pocit jen 5 párů spojů. V pondělí a pátek po šesti. Těžko to bude konkurence Jančury. Jen mu to možná vezme pár lidí.

Vitapb

Škoda, že lidi na cenu tolik slyší.. I když se Jančura choval podobně, tak se zasadil o to, že nyní cestujeme vlakem na dlouhé vzdálenosti ve slušené kvalitě za velice příznivé ceny. Přijde konkurence a pomocí podkopaných cen tenhle „systém“ může krásně ro ze §rat. Lidi na to slyší a přelézají zpátky z vlaků do ztísněných a nebezpečných autobusů, jen aby jeli o pár korun levněji.

Jančurobujci

Já si osobně při 190cm v patráku Flixu stísněný nepřijdu, na rozdíl od nových busů Regiojetu apd. Resp. o nic víc. než např.v plným Railjetu.
A je to navíc bez osvětlení, kdy mají asi cestující jako bonus od ČD získat zánět spojivek.

T

Za chvíli budeme jezdit Praha – Brno za lízátko a Praha – Benešov za stovku

Sotous

Jak říkal pán Sura, flixbus se stahuje z trhu a tohle je to stahování v praxi😁

Johnny Gomez

Zelenej mor…
Zakazat !!!! Grrrr….. 🙁
Fandim Radimovi a Leosovi !!!!!!!!

Milan

Ale jako konkureční tlak na snižování ceny působí dobře;)

Pavels

Jakožto správný vlastenec bys měl přemýšlet o nějakém vhodnějším nicku, např. zaprděný franta.

T

A jako správný vlastenec podporovat spíš státní spoelčnosti

petr.r

můžete naznačit, které autobusy patří státnímu dopravci na trase brno-praha? Já tak fandím jančurovi, protože jeho daňí české uřady.

S

Ty jeho korunove dluhopuisy mu ale nedani vubec

noerf

S: Ať žije Kalouskova výjimka. Takových firem bylo více, ale mluví se jen o Jancurovi, jež zvedl úroveň cestování v ČR na maximum. Eventuálně mistru dotací Babisovi.

Martin1

Noerf: Logicky, protože to jsou největší křiklouni jak jsou čistí. Kázat vodu a chlastat víno po hektolitrech se moc nevyplácí.

Kulhán

petr.r!!!
Vy jste jak flašinet, vubec tomu nerozumíte, Flixbus má na tuzemských linkách busy na českých značkách a jmenuje se to Blue Bus, který provozuje linky Flixbusu a je to česká firma, tak se to daní taky tady. Už jsem vám to tady jednou psal!
Jsou jen dvě možnosti: buď jste na výplatní listině Jančury a nebo jste úplnej blb.