cargo

FlixBus změnil jízdní řády, přidal další autobusové spoje z Prahy do Brna či Plzně

FlixBus na Florenci. Foto: Jan SůraFlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra

Společnost FlixBus upravila jízdní řády na třech ze svých pěti čistě vnitrostátních linkách v Česku. Největší změny zaznamenává linka mezi

Společnost FlixBus upravila jízdní řády na třech ze svých pěti čistě vnitrostátních linkách v Česku. Největší změny zaznamenává linka mezi Prahou a Brnem. Nový jízdní řád platí od neděle; je zveřejněný v celostátním informačním systému jízdních řádů. Změny se týkají linek Praha – Brno, Praha – Plzeň a Praha – Karlovy Vary.

„Zvýšili jsme naši nabídku na těchto linkách. Například mezi Prahou a Brnem jezdíme 22 krát denně, do Karlových Varů osmnáctkrát denně,“ uvedla mluvčí FlixBusu Nina Göbbels. Konkrétní změny uvést nechtěla.

Linka Praha -Brno, kde aktuálně probíhá cenová válka mezi autobusy a vlaky a ceny spadly pod stokorunu, zažije největší změny. FlixBus posílil spoje hlavně v pátek nebo o víkendu.

Mezi Prahou a Brnem  dosud jezdila firma až 17 krát denně na vnitrostátní lince, nově až 22 krát denně.  Jízdní řád je na orientaci ale poměrně složitý, velká část spojů jezdí jen ve vybrané dny. Firma spoléhá hlavně na to, že lidé vybírají spoje podle vyhledávání v rezervačním systému.

Ve směru z Prahy do Brna přidal Flixbus spoj s odjezdem v 10:20 mezi pondělí a čtvrtkem, v 10:50 v sobotu. Nově je v jízdním řádu například spoj v pondělí ve 13:20 nebo v 15:50 v sobotu, některé spoje naopak zmizely. Ve směru z Brna je nový spoj z Brna v 6:30 či 11:00 v pátek, spoj v 15:00 nově jezdí každý den. FlixBus na dotaz, jak konkrétně jízdní řády změnil v porovnání s předchozím, odmítl odpovědět.

Mezi Prahou a Brnem s autobusy postupně ustupuje RegioJet, ten se snaží lidi nalákat více do svých vlaků, kde od prosince přidal další spoje a další přibudou v červnu.

V případě spojení z Prahy do Plzně přidá FlixBus deset spojů týdně. Z Plzně do Prahy si tak zákazníci mohou vybrat každý den až z 11 různých autobusových spojů.

FlixBus mluvil na podzim o větší expanzi na jaře, ta se ale zatím nekoná. Během jara by měly ještě podle dřívějšího vyjádření přibýt další zastávky.

Tagy FlixBus
18 komentářů