FlixBus zavádí linku z Prahy do chorvatské Slavonie, zastaví na letišti v Budapešti

Setra Dosto (FlixBus), foto: FlixbusSetra Dosto (FlixBus), foto: Flixbus

Autobusová společnost FlixBus zavede počínaje čtvrtkem novou mezinárodní linku z Prahy do chorvatské Slavonie. Trasa s frekvencí sedmkrát týdně v

Autobusová společnost FlixBus zavede počínaje čtvrtkem novou mezinárodní linku z Prahy do chorvatské Slavonie. Trasa s frekvencí sedmkrát týdně v obou směrech povede přes Brno, Bratislavu, Budapešť, Beli Manastir, Osijek a Dakovo, konečnou je Slavonski Brod. Slavonie leží na pomezí hranic Chorvatska, Srbska a Bosny a Hercegoviny, jejím ekonomickým centrem je stotisícový Osijek.

Autobusy FlixBusu cestou zastaví i na letišti v Budapešti, čímž budou konkurovat RegioJetu, který každodenní spojení na největší maďarské letiště zavedl v první polovině února. RegioJet na letiště prodloužil jeden za svých pěti spojů na lince Praha – Budapešť.

„Nové spojení českým zákazníkům přináší možnost navštívit region východního Chorvatska, kam dřív bylo obtížné se dostat. Stejně tak se turisté z Osijeku mohou nově dopravit do středoevropských hlavních měst, jako je Praha nebo Bratislava,“ uvedla mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Z Prahy bude spoj vyrážet ráno v 9:20, z Brna je plánovaný odjezd na 12:10 a na letiště v Budapešti dorazí v 17:20. Ze Slavonskiho Brodu zpět budou autobusy odjíždět denně v 7:45 a cesta potrvá přibližně 13,5 hodiny. Letiště v Budapešti budou spoje směrem na Prahu opouštět v 13:25. FlixBus dosud přímé spojení Prahy a letiště v Budapešti nenabízel, zelené autobusy trasu ukončovaly v centru města. Na letiště bylo dříve možné dostat se s jedním přestupem ve Vídni.

Pokud jde o spojení na letiště Budapešť, nabízí RegioJet zcela odlišné časy. Z Prahy má jeho autobus odjezd ve 23 hodin, z Brna v půl druhé ráno a z Bratislavy ve 3:15. Na letišti Ferencze Liszta je v 6:45 ráno. V opačném směru vyjíždí žlutý autobus z budapešťského letiště dopoledne v 10:15, do Brna má příjezd v 16.00 hodin a do Prahy pak v 18:30. RegioJet rovněž od 25. května posílí linku do chorvatského Splitu.

Tagy Budapešť Chorvatsko FlixBus letiště Slavonie
14 komentářů