LOT 3a leaderboard

FlixBus vybojoval zastávku v centru Liberce, přidal nové spoje

Terminál MHD v Liberci se zastávkou pro autobusy do Prahy v Blažkově ulici. Foto: Jan SůraTerminál MHD v Liberci se zastávkou pro autobusy do Prahy v Blažkově ulici. Foto: Jan Sůra

 Společnost FlixBus necelý rok po startu linky z Prahy do Liberce získala povolení k zastavování  na terminálu městské hromadné dopravy

Zpět na článek
52 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Hradil

Naprosto nesmyslné úsilí společnosti FlixBus, která se tímto připravila o hlavní konkurenční výhody: rychlost přepravy bez zajížděk, bez zdržujících rezervací sedadel, bez sledování, kudy a kdy kam spoj zajíždí, nebo ne. FlixBus se bohužel stává kopií RegioJetu a ve výsledku bude nepoužitelný. Cestující FlixBusu preferovali právě tu rychlost a jednoduchost přepravy a ta se nyní vytrácí. Nyní již není žádný důvod používat FlixBus, když se na lince Liberec – Praha stává přeprava s ním těžkopádná, časově delší, neprůhledná a komplikovaná.

Leoš Konečný

Já nevím, že se ti zelení pořád někam cpou. To ještě nepochopili, že jsou tady zbyteční a nikdo o ně nemá zájem? Akorát všechno przní.

železničář v důchodu

„To ještě nepochopili, že jsou tady zbyteční a nikdo o ně nemá zájem?“
Stejně jako Jančura ještě „oficiálně veřejně“ nepochopil, že jeho původní „výhradní úspěch“ je již pouhou minulostí – privátně je mu to samozřejmě jasné, proto se také snaží bojovat i nadále všemi možnými prostředky a zvětšuje rozsah přesouvání svého podnikání do železniční dopravy …

Petr 766

Jinak taková kacířská myšlenka – když zjevně dopravci mají zájem o dané místo v centru (protože to zjevně chtějí cestující, jinak by to bylo jedno a dopravci by se tím nezatěžovali – resp. Flix to chce, protože bez toho cestující RJ nepřetáhne, samotné by je to nenapadlo…) – tak by město, kraj a dotčené instituce spíše měli plánovat, jak by to šlo, aby tím nevznikaly nějaké problémy typu neprůjezdný terminál apod. Navíc v souvislosti s tím, jak to vypadá s jejich autobusovým nádražím v Liberci, kam pomalu ani autobusy nebudou smět. Že by jako jednom úředníci přijali za svůj postup… Číst vice »

Petr 766

Ti krajští úředníci jsou opravdu neskuteční a nejen na Liberecku… předpokládám, že autobusem zcela jistě necestují, jinak by tohle z nich nemohlo vypadnout…

xxxyyy

úterý 7. 8., nikoliv středa 7. 8.

železničář v důchodu

Další „bouře ve sklenici vody“, aby se Radimek udržel v povědomí jako ten jediný správný altruista a filantrop, kterému přitom všichni jen „okopávají kotníky“ …
VŠECHNY spoje VŠECH dopravců by měly začínat a končit na autobusovém nádraží, které bylo k tomu účelu vybudováno – a klidně s tím, že budou mít ještě další nácestnou zastávku v centru, kde je i v Liberci místa dost a bylo by jen možná třeba provést nějaké menší úpravy infrastruktury, na než by mohli ti dopravci i finančně přispět, když toho areálu chtějí využívat.

T.H.

Základní modrogumní pozice: Jančurův nepřítel je mým přítelem 🙂

P.S. Na autobusák „k tomu účelu vybudovaný“ za chvíli nebudou smět autobusy (až ŘSD začne s rekonstrukcí „tunelu“)…

To

Co je to prosím ta modroguma? Mám to chápat tak, že máte rád modrý gumy?

železničář v důchodu

„Jančurův nepřítel je mým přítelem“
Naprostá pitomost: na to, aby Jančurův nepřítel mohl (směl) být přítelem někoho, je pouhé jeho nepřátelství s Jančurou příliš, příliš málo – leda by ten někdo byl příliš velkou nulou. Ale možná se jako ta nula cítíte, a tak soudíte podle sebe …

Petr 766

Radim se tam vejde, Zelený dělá vlny. Jinak vláčkům to nijak nepomůže při současném zoufalém vlakovém spojení, tak by bylo spíše od úřadů lepší podpořit a vyřešit autobusy v centru (pro cestující, ne pro dopravce) než naopak. Asi bude nějaký důvod, proč většina lidí nechce jet až na/z nádraží, logicky…

železničář v důchodu

Kdyby vedení ČD mělo zájem, už dávno mohla existovat přímá rychlá autobusová spojení i „v režii“ ČD …

Petr.R

ano souhlasím, ale třeba u nás by nesmělo ODS prodat autobusové nádraží a pozemek i s okolníma ulicema za symbolickou jednu korunu. A byl to ten chudák ZEMEK co diktuje jaká firma může mu vjet na pozemek.

Svojsin

Prodávání nádraží těmto podnikatelům byla docela tragedie. Většinou se kašlalo(i teď) na služby, opravy , ale od dopravců se vybíralo čím dál víc.
Což často pomohlo k ukončení nejedné dálkové linky. (blijící smailík)

Viktor Liška

Několik upřesnění z pohledu dopravního úřadu: – změna jízdního řádu linky 154100 byla ze strany MHMP schválena až včera 7.8. a proto dřív nebylo možné oficiálně ostatní dopravce informovat, licenční řízení je ze zákona neveřejné, přístup do něj nemá ani DPMLJ, neboť správci označníků se již v tomto řízení od loňského roku nevyjadřují, zastávky (resp. nástupiště) v Moskevské a v Blažkově nepatří DPMLJ ale městu, SML i OD MML přitom se změnou licence souhlasily bez námitek či připomínek – po protestu DPMLJ bude dočasně i výstupní zastávka linky 154100 na nástupišti v Blažkově, pouze v případě plného obsazení pojede FlixBus… Číst vice »

DP

a je někde v nařízení (zákoně) definováno, kolik jízdenek za 29 kč může FlixBus nabízet, podle mě max. 5 v jednom spoji, aby nejezdil podnákladově ve snaze vytlačit konkurenci.

Michael

pokud správně počítám, tak flix navýšil spoje o 28 týdně, nikoliv o 4 🙂

Michael

ano, 14 v jednom směru, není zač 🙂

PetrB

Totalni debilismus. Terminal Fugnerova byl ve svem puvodnim zameru vybudovan jako prujezdni zastavka pouze pro MHD, vyjma tramvaji jedouci z/do Jablonce. To, ze DPmLJ si z toho udelal konecnou i pro nektere autobusove linky a zacpal tak prostor autobusy bylo uz na povazenou. Ted se tam chteji cpat pomalu vsichni. V jinych krajskych mestech (Plzen, Ceske Budejovice, Jihlava, Hradec Kralove, Pardubice atd.) dalkove linky v centru nezastavuji, zastavuji jen na autobusaku a fertig. V Liberci ne, tam si cestujici rozmazlili a maji to. Ted se z toho tezko budou dostavat.

Tomas

Správně. To by tak hrálo, aby autobusy zastavovaly tam, kde to vyhovuje cestujícím.

Petr.R

DP patří městu a radnice o tym rozhoduje.

To

„Naše spoje tady bez jakýchkoli dotací zajišťují základní dopravní obslužnost a vypravovat každý autobus odjinud by znamenalo jenom chaos a nepříjemnosti pro cestující, na které dopadne nesmyslný postup úřadů,“ míní mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.“

To je klaun – takže oni chudáci, poté co zlikvidovali konkurenci, musí dělat zadarmo základní dopravní obslužnost a ideálně, kdyby jim za to ještě někdo zaplatil. To nevymyslíš.

Indian

Kompenzace za studentské slevy například? Nehledě na to, že základní dopravní obslužnost nezajišťují, jestli se nepletu. Aleš si prostě nevidí do huby.

Indian

Pojmem dotace se v ekonomii rozumí peněžitý dar nebo daru podobná peněžitá úhrada ze strany státu (zpravidla vlády nebo zákonodárného sboru) nebo územněsprávního celku (v Česku kraj, obec nebo městská část) nějakému subjektu v zájmu snížení ceny určitého statku, jehož poskytování je ve „veřejném zájmu“.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Dotace

Indian

Je to marný, když nerozumíte psanému textu.

Indian

Naše legislativa není vhodný příklad, když si mnohdy sama odporuje. Nicméně příklad třeba ze zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová pravidla):

§ 3 Pojmy
„Pro účely tohoto zákona se rozumí
a) dotací peněžní prostředky státního rozpočtu, státních finančních aktiv nebo Národního fondu poskytnuté právnickým nebo fyzickým osobám na stanovený účel,“

———–
Je to pro vás dostatečně široká definice?

Indian

Tímto vaše pravda a vyhláška zvítězila na mou lží a zákonem.

Vašek

Právně je zákon postaven nad vyhláškou či cenovým výměrem.

Kompenzace je určitým druhem dotace.

To

Až na to, že ta státem nařízená sleva vás dotuje, to už by se dalo snad lépe pochopit… je to slovíčkaření, ale ve skutečnosti j výsledek stejný = stát sype peníze a můžete tomu říkat, jak chcete

železničář v důchodu

Ale vždyť samy ČD inzerují třeba v dálkových vlacích, že „provoz tohoto vlaku je spolufinancován státem“ …

To

Ale stát dotuje ČD. Stát dotuje spoustu dalších věcí, vč. soukromých firem. Prostě jim cpe peníze, jen se tomu říká pokaždé jinak, aby to nevypadalo tak drasticky. To je jako když dnes se nepoužívá pojem uklízečka, ale např. „podlahový technik“ nebo se používá pojem developer, což není nic jiného než obyč. vývojář.

Indian

A svou podstatou to dotace je, viz. definice výše.

Tomas

Obdivuju, že na to reagujete, být to můj server, tak takové duševní malorolníky rovnou mažu.

To

Aha, takže provoz tohodle serveru dotuje zdravotní pojišťovna. Nebo spíš kompenzuje, přispívá, pomáhá? Už chápu, že není na péči pro nemohoucích)))

Petr.R

ty dotace jsou na pracující čdáky a kompenzace jsou na čdáky ve výslužbě. Já třeba jsem dělal v čsad a na ty není nic, ale polykám reklamy, tak já jsem zaplacený. Přečtěte si výroční zprávu.

Vít Jůza

Ano, chtějí, aby jim někdo zaplatil. Na této lince si všichni vždycky nechávali zaplatit, i kdyby to byla jen 1Kč za cestujícího.

Petr.R

Každá radnice něco udělá pro lid města, neberte to něco jako špatného.

Petr 766

Konkrétně na Liberci se konkurence zlikvidovala zcela sama (a ještě za to dostala pokutu kvůli nepouštění na nádraží).
Možná by spíše úředníci v Liberci mohli vyřešit problém s nádražím, na které nebude moci většina autobusů vůbec vjet, hlavně že to stálo x milionů z městských peněz.

Petr Šinagl

„Nakonec proto FlixBus ve směru od Prahy projede nejprve ulicí Boženy Němcové a poté se podél bývalého kina Adria otočí, aby mohl zajet k zastávce Moskevská.“

Teda, na takovýhle záchvat kreténizmu mohlo asi opravdu dojít jenom v Praze a ještě jen u někoho, kdo v životě seděl maximálně tak za volantem Trabantu 🙁

Prngr

opravdu si myslíš, že o tom rozhodli v Praze, mindráčku?

Desper

Už o Jančurovo zastavovani na Fugnerce rozhodli v Praze a ne v Liberci. Ta zastávka nemá místo a oni se tam cpou jak umanutí.