Autobusy

FlixBus seškrtal linku Praha – Brno o 30%, posunul plány na expanzi v Liberci

Autobus Mercedes, foto: FlixBus
Autobus Mercedes, foto: FlixBus

Společnost FlixBus přestává od neděle jezdit mezi pražským Letištěm Václava Havla a Brnem. Se změnou jízdního řádu dopravce na vnitrostátní lince Praha – Brno seškrtal počet spojů o 30%. Na ostatních vnitrostátních linkách zůstává provoz prakticky bez změn v původním rozsahu.

Ještě tento týden nabízel Flixbus na vnitrostátní lince Praha – Brno 116 spojů týdně každým směrem, od neděle bude jezdit s 81 spoji týdně, jak ukazuje nový jízdní řád.  Část spojů mezi autobusovým nádražím Florenc a Brnem zastaví ještě na autobusovém nádraží Praha – Roztyly. Firma už dříve uvedla, že kapacitu z linky na letiště přesune na mezinárodní linky, které budou zastavovat i v Brně.

Jednou takovou je  přímé spojení z Prahy na Slovácko, které bude součástí nové linky Praha – Trenčín.
Nový jízdní řád má FlixBus i na trasách z Prahy do Českého Krumlova a Plzně, jde ale spíše o kosmetické změny a počet spojů zůstává stejný.

Úplně stejný nakonec zůstává jízdní řád z Prahy do Liberce a do Karlových Varů. V případě Liberce přitom FlixBus už během týdne prodával jízdenky na nové spoje, které se na lince měly objevit. Navíc spoje byly nastavené tak, že naznačovaly přidání další zastávky v Liberci, firma se netají snahou vstoupit na terminál MHD ve Fügnerově ulici.

Druhá zastávka v Liberci nám prozatím bohužel nebyla schválená a s tím i související plánované navýšení spojů. Na posílení spojení mezi Prahou a Libercem budeme i nadále pracovat,“ řekla mluvčí FlixBusu Martina Čmielová. Ty, co si koupili jízdenky na již neexistující spoje, Flixbus přerezervoval na nejbližší vhodný spoj. „Pokud to zákazníkovi nevyhovuje, v takovém případě mu samozřejmě vrátíme peníze,“ dodala Čmielová.

tagy
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
LK
Host
LK

Dobře jim tak predátorům, ať se stáhnou úplně, nepotřebujeme je tady.

Martin1
Host
Martin1

Škoda, v případě Liberce. Když může na Fügnerce stavět jeden dopravce, není důvod aby tam nepovolili i druhého.

Johnny Gomez
Host
Johnny Gomez

Zelený zlo rozhodně nepodporoval!!!

Petr.R
Host
Petr.R

podle stahování, si myslím vylámali zuby a od září se budou snažit prodat ty slevy, ale finančák je už na ně připraven, nebot jak vozí ukrajince, tak na ně se slevy nepočítají.

Martin1
Host
Martin1

Pročpak?

PartneřiCSCARGO