FlixBus seškrtal linku Praha – Brno o 30%, posunul plány na expanzi v Liberci

Autobus Mercedes, foto: FlixBusAutobus Mercedes, foto: FlixBus

Společnost FlixBus přestává od neděle jezdit mezi pražským Letištěm Václava Havla a Brnem. Se změnou jízdního řádu dopravce na vnitrostátní

Společnost FlixBus přestává od neděle jezdit mezi pražským Letištěm Václava Havla a Brnem. Se změnou jízdního řádu dopravce na vnitrostátní lince Praha – Brno seškrtal počet spojů o 30%. Na ostatních vnitrostátních linkách zůstává provoz prakticky bez změn v původním rozsahu.

Ještě tento týden nabízel Flixbus na vnitrostátní lince Praha – Brno 116 spojů týdně každým směrem, od neděle bude jezdit s 81 spoji týdně, jak ukazuje nový jízdní řád.  Část spojů mezi autobusovým nádražím Florenc a Brnem zastaví ještě na autobusovém nádraží Praha – Roztyly. Firma už dříve uvedla, že kapacitu z linky na letiště přesune na mezinárodní linky, které budou zastavovat i v Brně.

Jednou takovou je  přímé spojení z Prahy na Slovácko, které bude součástí nové linky Praha – Trenčín.
Nový jízdní řád má FlixBus i na trasách z Prahy do Českého Krumlova a Plzně, jde ale spíše o kosmetické změny a počet spojů zůstává stejný.

Úplně stejný nakonec zůstává jízdní řád z Prahy do Liberce a do Karlových Varů. V případě Liberce přitom FlixBus už během týdne prodával jízdenky na nové spoje, které se na lince měly objevit. Navíc spoje byly nastavené tak, že naznačovaly přidání další zastávky v Liberci, firma se netají snahou vstoupit na terminál MHD ve Fügnerově ulici.

Druhá zastávka v Liberci nám prozatím bohužel nebyla schválená a s tím i související plánované navýšení spojů. Na posílení spojení mezi Prahou a Libercem budeme i nadále pracovat,“ řekla mluvčí FlixBusu Martina Čmielová. Ty, co si koupili jízdenky na již neexistující spoje, Flixbus přerezervoval na nejbližší vhodný spoj. „Pokud to zákazníkovi nevyhovuje, v takovém případě mu samozřejmě vrátíme peníze,“ dodala Čmielová.

Tagy FlixBus
6 komentářů