Žlutým houstne konkurence. FlixBus začne jezdit na Slovácko, přidá spoje do Liberce

Autobus VDL Futura FHD2 v barvách FlixBus na Florenci. Foto: Jan SůraAutobus VDL Futura FHD2 v barvách FlixBus na Florenci. Foto: Jan Sůra

Se změnou jízdního řádu spustí společnost FlixBus další novou linku. Od 10. června začne denně jezdit z Prahy do Trenčína

Se změnou jízdního řádu spustí společnost FlixBus další novou linku. Od 10. června začne denně jezdit z Prahy do Trenčína přes Uherské Hradiště a Uherský Brod. Výrazněji také zahustí spojení mezi Prahou a Libercem, kde by nově měla začít jezdit i na terminál MHD ve Fügnerově ulici.

Šest dní před platností změny jízdního řádu FlixBus zatím neoznámil, kam všude začne jezdit, jde o informace z centrálního informačního systému jízdních řádů a rezervačního systému společnosti.

Nová linka z Prahy do Trenčína bude znamenat i nové vnitrostátní spojení FlixBusu z Prahy na Slovácko, autobusy budou zastavovat v Uherském Hradišti a Uherském Brodě. Autobus vyjede v 15.20 z Prahy, v Trenčíně bude ve 20:40. Zpět jede v 7:35 a v Praze je ve 13:10. V rezervačním systému zatím nové spoje nejsou, ceník tak není jasný.

FlixBus současně už zveřejnil i novou linku Praha – Bratislava jednou denně, ta pojede z Prahy v 18:20 a v Bratislavě bude ve 23.05. Zpět jede v 7:30 s příjezdem ve 12.20. Oběma směry zastaví v Praze – Roztylech a Brně. V případě této linky jde ale jen o navýšení počtu spojů mezi oběma městy, které jsou v rámci jiných linek.

V rezervačním systému firmy je už i velké navýšení počtu spojů mezi Libercem a Prahou. Podle mluvčí Martiny Čmielové jde o navýšení o 14 spojů týdně. Namísto 4 spojů ve většinu všedních dnů tak pojede FlixBus mezi oběma se šesti páry spojů, v pátek až osmkrát.

FlixBus navíc v Liberci chystá druhou zastávku. Nejčastěji se mluví o zastávce na terminálu MHD Fügnerova, která je více v centru, než autobusové nádraží. Odpovídá tomu i jízdní doby, nově má z Liberce autobusového nádraží od neděle trvat jízda do Prahy o dvacet minut déle, což by odpovídalo zajetí do centra města. Podobný model má v Liberci RegioJet, který tak přijde o jednu z konkurenčních výhod v podobě zastávky v centru.

Podle mluvčí libereckého magistrátu Jany Kodymové se FlixBus dotazoval na radnici, za jakých podmínek by mohl zastávku využívat. „Na zastávce se nesmí hromadit autobusy, povoleny jsou maximálně dva autobusy ve stejnou chvíli, je nutné plánovat jízdní řády s ohledem na počet autobusů v danou chvíli na zastávce,“ řekla Kodymová.

Tagy FlixBus Praha - Liberec Praha - Trenčín RegioJet
30 komentářů