FlixBus obnovuje spojení do Košic i linku Plzeň – Praha – Brno

FlixBus, odbavení cestující, ilustrační foto. Pramen: FlixBusFlixBus, odbavení cestující, ilustrační foto. Pramen: FlixBus

Košický autobus cestou zastaví ve čtrnácti městech, například v Banské Bystrici, Zvolenu či Trenčíně.

Společnost FlixBus vrátí 27. května po covidovém přerušení na mapu svých linek relace Praha – Košice, Plzeň – Košice a Plzeň – Praha – Brno.

Z Prahy do Košic se cestující s FlixBusem dostanou ve čtvrtek, pátek, sobotu a neděli. Z Prahy bude autobus vyjíždět 6:00, do Košic se dostane v 18:30. Spoj z Košic do Prahy bude jezdit v pondělí, pátek, sobotu a neděli. Z Košic bude linka vyjíždět v 7:00 a do Prahy přijede 19:30. Spoj cestou zastaví ve čtrnácti městech, například v Banské Bystrici, Zvolenu či Trenčíně. Na českém území má zastávky v Uherském Brodě, Uherském Hradišti a Brně.

Linka z Plzně do Košic bude v provozu v pondělí, pátek, sobotu a neděli. Opačným směrem bude jezdit od čtvrtka do neděle. Z Plzně vyjede v 8:20 a příjezd do Košic je 20:30. Z Košic autobus vyjede v 7:00 a v Plzni bude 19:25. Linka Plzeň – Košice křižuje severní část Slovenska, kde zastavuje v sedmi městech. Na českém území má zastávky v Brně a Praze.

„Východoslovenská metropole a dalších více jak 20 slovenských měst tak získávají přímé autobusové spojení s Českou republikou,“ uvedla tisková mluvčí FlixBusu pro ČR a SR Eva Krejčí.

Ve čtvrtek 27. května vyjede rovněž linka mezi Plzní, Prahou a Brnem. Z Plzně bude vyjíždět v půl sedmé ráno, na Florenci zastaví v 8:15, do Brna odjíždí v 8:50 a na zastávku u hotelu Grand v Brně přijede v 11:20. Zpáteční odjezd z Brna je plánován na 13:10 s příjezdem do Prahy v 15:40, do Plzně autobus odjíždí z ÚAN Florenc v 16:25 a na konečné zastaví v 18:10. „Spoj byl nastaven tak, aby část mezi Plzní a Prahou mohli využít ti, kteří pravidelně dojíždějí za prací,“ doplnila Krejčí.

FlixBus už koncem dubna navýšil frekvence na některých vnitrostátních linkách, začátkem května obnovil mezinárodní spoj z Prahy do Paříže.

Tagy FlixBus obnovení provozu po pandemii koronaviru
11 komentářů