egoe-plus
Autobusy

Flixbus posílí tři linky, nejvíce mezi Prahou a Libercem

Autobus v barvách FlixBusu v Praze. Autor: FlixBus
Autobus v barvách FlixBusu v Praze. Autor: FlixBus
Počet spojů mezi Prahou a Libercem vzroste na 43 týdně jedním směrem.

Autobusová společnost Flixbus se zařadí k dopravcům, kteří v posledních dnech ohlásili posílení některých linek po covidovém útlumu. Navýšení frekvence přijde ve čtvrtek 29. dubna a bude se zatím týkat spojů z Prahy do Liberce, Mostu a Karlových Varů.

„Nejvýznamnější nárůst zaznamená trasa mezi Prahou a Libercem,“ uvedla mluvčí firmy Eva Krejčí. Zde počet spojů vzroste dvojnásobně. Zatímco dnes jezdí tři spoje denně jedním směrem, nově by to mělo být v průměru šest (43 spojů týdně jedním směrem).

O polovinu více spojů vypraví FlixBus od čtvrtka také mezi Prahou a Karlovými Vary a Prahou a Mostem. „Společnost tak reaguje na postupné zlepšování bezpečnostní situace v České republice a zároveň na zvyšující se zájem zákazníků o dopravní spojení,“ doplnila Krejčí.

Zelené autobusy aktuálně jezdí z Prahy do Brna, Liberce, Českých Budějovic, Českého Krumlova, Karlových Varů, Chebu, Chomutova a Mostu.

Návrat spojů už hlásí i konkurenční RegioJet. Od tohoto týdne došlo ke zvýšení počtu spojů na vnitrostátních linkách, od 1. května se vrací i autobusové spojení s Berlínem.

Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan

FlixBus spojeni Brno-Praha 1x denně RegioJet spojeni Brno-Praha 12x denně Vypadá to že FlixBusu dochází dech nebo odvaha. Byla by škoda kdyby v Česku byl monopol žlutých nebo zelených autobusů. Chápu že mezinárodní spoje jsou aktuálně omezeny, ale ve vnitrostátní přepravě vám nic nebrání, žlutý konkurent je toho příkladem. Naopak vlak je aktuálně pomalejší než autobus z důvodu výluky. Vlak Brno-Praha doba více než 3 hodiny. Je alespoň možné přesunout odjezd z Prahy do Brna z času 12:05, který je velmi nevhodný, na večerní čas? Myslím si že spoj který by vyjížděl večer bude mít daleko vyšší obsazenost. Máte problém… Číst vice »

LeKon

Jezismarja ta komicka parodie jeste neskoncila? Jsem doufal ze to covid znicil

svojsin

Naopak, s nadějí očekávám, že se během léta rozjedou s patrákama v relaci Praha – Brno.

kluk

Zase vypada ze brzy radej Brno vubec vynechaji, viz kolikkrat denne jizdi do Prahy a jeste lip z Brna do Olomoce… Celech 0 odjezdu denne!

Leoš Konečný

Než nalezeš do té patrové hrůzy, raději si něco přečti o bezpečnostních parametrech autobusů

Kernteriér

Ne, ještě jsi tu, jak vidíme.

Leoš Konečný

A dementní zelená parodie taky, ale už jí dochází dech a doufám, že investorům trpělivost plnit bezednou kasičku