egoe-plus
Autobusy Cestovní ruch Zprávy

FlixBus obnoví provoz na lince Praha – Paříž

Autobus FlixBusu. Pramen: FlixBus
Autobus FlixBusu. Pramen: FlixBus
Autobus do Paříže má šest zastávek na německém území, například v Norimberku nebo Heidelbergu.

Společnost FlixBus obnoví začátkem května po covidové přestávce provoz na lince Praha – Paříž. První autobus z Prahy na západ vyjede 7. května, opačným směrem pojede poprvé 10. května. Spoje budou mít následně denní frekvenci.

Zelený autobus bude z pražského nádraží Florenc vyrážet každý den v půl deváté ráno a do Paříže dorazí v půl jedenácté večer. Autobus do Paříže má šest zastávek na německém území, například v Norimberku nebo v Heidelbergu, ve Francii zastaví také v Remeši. Na zpáteční cestu z Paříže bude vyjíždět v 9:45 a na Florenci bude ve 23:40. Ceny jízdenek začínají podle sdělení FlixBusu na 1249 korunách.

Zároveň se spoji Praha – Paříž obnoví FlixBus i provoz na lince Paříž – Mnichov. Ten odstartuje 8. května. „Je to určitý signál, že se situace postupně vrací do standardnějších podmínek, a cestující se díky zlepšující se pandemické situaci a postupnému růstu proočkovanosti vracejí a znovu využívají naše služby,“ uvedl ředitel FlixBusu pro Českou a Slovenskou republiku Pavel Prouza.

FlixBus před několika dny oznámil i posílení tří tuzemských linek. Počínaje dneškem jezdí více spojů z Prahy do Liberce, Mostu a Karlových Varů.

Odebírat
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Letec

Nez se tahat busem,tak za 1:50h jsem letadlem na miste za krasnych 1800kc,sorry ako.

Tomas

dekujeme za zasadni informaci

Tuaer

Jestli létáte v dnešní době do Paříže za 1800Kč, tak mě prosím informujte jak. Já jsem poslední rok velmi pravidelným cetujícím na trase Praha-Paříž a létám pravidelně zhruba za 2500Kč. Tím neříkám že to nelze levně ale 1800Kč fakt nevěřím, kvůli covidové krizi jsou letenky po Evropě poměrně drahé.

Adam

Chtelo by to nějaký noční spoj do Berlína

LeKon

Pred covidem provozoval nocni spoje Regiojet ve 23:50 z Vidne do Berlina a to stejne opacne

Jaaaa

Nejlépe vlakový. 😉

Gogo

S těmito časy je to pro cestu do Paříže absolutně nepoužitelné, to už je lepší žlutý bus který tam jede 23:00 – 12:20 a zpět 17:00 – 6:25.

Jakub P

Zas lepší, když se takto proložej, než kdyby oba jeli v podstatě ve stejnou hodinu. Někomu třeba bude cesta přes den vyhovovat víc (já to nebudu, když už bych to měl jet busem jako zamlada, pojedu daleko radši přes noc, ale lidi jsou různí).

Kernteriér

Třeba já bych dal rozhodně přednost cestě přes den.

svojsin

Ty ale pojedeš vlakem, protože chceš!

Kernteriér

I kdybych nechtěl. 🙂

Jenda

Tak do Paříže se dá z Prahy letecky za hoďku a půl, tohle bude orientované asi spíš na ty nácestné zastávky, proto jich taky mají tolik. Třeba pro cestu do Norimberka je to supr.

LeKon

Zluty bus je vzdycky lepsi