Autobusy

FlixBus obnovuje spojení do Košic i linku Plzeň – Praha – Brno

FlixBus, odbavení cestující, ilustrační foto. Pramen: FlixBus
FlixBus, odbavení cestující, ilustrační foto. Pramen: FlixBus
Košický autobus cestou zastaví ve čtrnácti městech, například v Banské Bystrici, Zvolenu či Trenčíně.

Společnost FlixBus vrátí 27. května po covidovém přerušení na mapu svých linek relace Praha – Košice, Plzeň – Košice a Plzeň – Praha – Brno.

Z Prahy do Košic se cestující s FlixBusem dostanou ve čtvrtek, pátek, sobotu a neděli. Z Prahy bude autobus vyjíždět 6:00, do Košic se dostane v 18:30. Spoj z Košic do Prahy bude jezdit v pondělí, pátek, sobotu a neděli. Z Košic bude linka vyjíždět v 7:00 a do Prahy přijede 19:30. Spoj cestou zastaví ve čtrnácti městech, například v Banské Bystrici, Zvolenu či Trenčíně. Na českém území má zastávky v Uherském Brodě, Uherském Hradišti a Brně.

Linka z Plzně do Košic bude v provozu v pondělí, pátek, sobotu a neděli. Opačným směrem bude jezdit od čtvrtka do neděle. Z Plzně vyjede v 8:20 a příjezd do Košic je 20:30. Z Košic autobus vyjede v 7:00 a v Plzni bude 19:25. Linka Plzeň – Košice křižuje severní část Slovenska, kde zastavuje v sedmi městech. Na českém území má zastávky v Brně a Praze.

„Východoslovenská metropole a dalších více jak 20 slovenských měst tak získávají přímé autobusové spojení s Českou republikou,“ uvedla tisková mluvčí FlixBusu pro ČR a SR Eva Krejčí.

Ve čtvrtek 27. května vyjede rovněž linka mezi Plzní, Prahou a Brnem. Z Plzně bude vyjíždět v půl sedmé ráno, na Florenci zastaví v 8:15, do Brna odjíždí v 8:50 a na zastávku u hotelu Grand v Brně přijede v 11:20. Zpáteční odjezd z Brna je plánován na 13:10 s příjezdem do Prahy v 15:40, do Plzně autobus odjíždí z ÚAN Florenc v 16:25 a na konečné zastaví v 18:10. „Spoj byl nastaven tak, aby část mezi Plzní a Prahou mohli využít ti, kteří pravidelně dojíždějí za prací,“ doplnila Krejčí.

FlixBus už koncem dubna navýšil frekvence na některých vnitrostátních linkách, začátkem května obnovil mezinárodní spoj z Prahy do Paříže.

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Josef Petrák

Ne, že by spojení na většině té trasy neexistovalo i bez Tourbusu/Flixbusu. Auto-Bey tam jezdí od května/června 2020 s krátkou pauzou v září, kdy si měnili licenci. (Pátek tam, neděle zpět, jedou PrahaBrezno. Na Košice se dá přestoupit do vlaku v Trenčíně.)

svojsin

Pokud jsem to v rychlosti dobře pobral, tak Flixbus dál nebude nabízet z Prahy do Brna ve čtvrtek, pátek, neděli ani jeden spoj odpoledne , nebo večer.
Opačně z Brna to nebude o moc lepší….

Josef Král

No nevím. Když je v těchto smšěrech dobré želez niční spojení.

Tomáš Gottschalk

No ausgerechnet teď je železniční spojené kvůli výluce Bezpráví dost mizerné.

Jiří Kocurek

A taky ze Smíchova do Radotína. Na druhou stranu je zase rozkopaná D1

Ludvík

Nejedná se o novinku, jde o spoj Tourbusu, který se udržel do současné doby a už před Covidem přešel pod značku Flixbus.
Mezi výchozí a konečnou stanici dobré železniční spojení je. Jenže v mnoha úsecích není, třeba Brno – Trenčín a vůbec z Brna do většiny míst Slovenska. Paradoxně ani východomoravská města Uherské Hradiště a Uherský Brod téměř nemají železniční spojení se Slovenskem (nějaké páteční a nedělní přestupy ve Vlárském průsmyku nestojí za řeč).

realista

Přesně tak – a ostatně ani leckterá slovenská města nemají železniční spojení s Prahou tak rychlé, jaké může nabídnout přímá dálková autobusová doprava. Takže taková nabídka může být vítaným zpestřením a dobrým doplněním třeba právě železničních spojení, které svou kapacitou stejně nemůže nijak ohrozit, ale někomu přitom výhodně poslouží.

Petr

Třeba ne každý chce jet vlakem ? A navíc do řady měst na trase toho busu dobré spojení opravdu není ? Namátkou takový Uherský Brod, tam jet z Plzně vlakem, tak asi zešedivím…

LeKon

To bude ircite hodne cestujicich z Plzne do Uherskyho Brodu

Jan Soukup

Sto lidí, sto názorů a ten Váš Vám samozřejmě neberu. Já jel obdobnou trasu (Plzeň – Uherský Brod/Luhačovice) za poslední dva roky asi pětkrát. Prvně autem, i s přestávkami asi pět a půl hodiny a nebylo to nic pro mě. To raději šest hodin vlakem, kdy můžu pracovat, nebo se dívat na filmy. Komu řízení nevadí, tak proč ne, ale to není můj případ. Mě to baví sotva první hodinu a nejpozději za dvě hodiny mě to začíná vyloženě štvát. A absolvovat to busem, to bych zase zešedivěl já.

Ludvík

Souhlasí, trasa Uherskÿ Brod – Plzeň je vlakem v pohodě. Jel jsem to vloni v létě. Slováckým expresem do Prahy a z Prahy vlak tehdy jel každou půlhodinu. Pro přestup jsem zvolil Smíchov. Vyhovovalo mi menší a přehlednější nádraží. Slovácký expres měl zpoždění a Berounku jsem proto nestihl, s čímž jsem počítal, takže žádný problém, jel jsem Západním expresem. Zpět jsem raději zvolil delší přestupní čas, takže opět Západní expres. Přestože na trase Praha – Plzeň byly nějaké výluky, cesta byla pohodová. Autem ani autobusem bych se takovou dálku trmácet nechtěl.