Existenční dno. Majitel pozemků u D3 v Táboře žádá o pomoc prezidenta

Zúžená dálnice D3 u Tábora. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářZúžená dálnice D3 u Tábora. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Mátl dnes zopakoval, že ŘSD se roky snažilo s Bratránkovými dohodnout a navrhovalo jim výkup pozemku, což oni odmítali.

272 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
oklahoman

Proč jim stát rovnou nazaplatil 10ti násobek odhadu hned na začátku? Vzali by si prachy a byl by klid ihned. V tom bilionu co zmizel během covidu by se to ztatilo…

Petr Ježek

Existuje pojem „podnikatelské riziko“, jehož obsahem jsou externí situace, jež může svéprávný podnikatel vyhodnotit z hlediska dopadu na své podnikání. Jen ichtyl se nestará o to, co se má stavět v jeho sousedství. A úředník stavebního úřadu Tábor jistě sám od sebe nepovolil stavbu trvalou vedle dočasných a plánované stavby liniové, o čemž z ÚP a katastrální mapy věděl.

Tomáš

Měli přistoupit na dohodu. A bohužel ten zelenej mozek se v tom bude hrabat a bude si hrát na spasitele před národem a D3 tím zase zabije

pepa

Na jakou dohodu? Máte nějaké konkrétní informace o té dohodě, o které tady spousta lidí plácá a přitom není nikdo schopen věrohodně doložit, že někdy nějaká byla?

Vlastimil Kocurek

Pepo, věřte mi, že většinu lidi tenhle člověk vůbec nezajímá, ani to vaše omeldování okolo toho. Dálnice mají přednost, protože zachrání spoustu lidských životů, a to je pro mne důležitější.

Karel

Dost si protiřečíte….navíc si nevidíte ani na špičku vlastního nosu.

pepa

Myslím, že to celé ještě není ve finále. Hlavně se chlapi nikam nestěhujte. Ono pokud nemáte kam, na ulici vás nikdo vyhodit nemůže. Když to dobrovolně nevyklidíte, přijde žaloba na soudní vyklizení a ta se může táhnout roky. Takže počkat na zaplacení, postavit něco nového a pak se teprve stěhovat. Držím palce a pamatujte si- Zlu se neustupuje!!!

Tomáš

Bratranci jsou zlo měli přistoupit na 20 mega

pepa

Vy jste opět další tatar, na těch 20 mega nepřistoupilo ŘSD, existuje k tomu rozsudek Táborského soudu, kde se sami domáhali, aby se odkup za 20 mega uskutečnil. ŘSD to odmítlo za tyhle peníze vykoupit. Tak si o tom nejdříve něco zjistěte a pak tady pište svá moudra.

Vlastimil Kocurek

Nechejte si celou tu story pro sebe, stejně to nikoho nezajímá, řeší to soud. Takhle kdyby se měl řešit každý metr dálnice, tak bychom žádnou neměli.

Pepa

Tak alespoň se tady někdo může dozvědět pravdu,i když vím, že ta skoro nikoho nezajímá. Ono totiž psát jen bezcenné, nenávistné a závistivé komentáře, to je jednoduché, na to není třeba mít v podstatě žádné informace a ani moc rozumu.

Karel

úřad v Táboře chybně povolil?? Já bych se zeptal kdo a za kolik povolil…. v tom sabaka zaryta….

Xim Durdil

v číně dálnicí objeli jeden dům co stál v cestě. babka tam stále žije obklopená dálnicí. stejně to udělat tady a fertyk.

Karel

Vy jste trochu orientální, viďte…. Xim…. Tak zaj-čchien!!

fhmates

roky e to tam objizdi.orient je tady.je mi jedno ci vinou.davno to melo byt vyvlastneno.at skodu nebo rozdil kompenzuje urednik.nejvetsi zlodej je stat resp.politici,urednici kteri si z nej udelali dojnou kravu.

Václav

Přitom chtěli udělat sjezd z dálnice tak, aby se dalo sjet i k jejich provozovně a oni by tam mohli podnikat dál. Šlo to, jelikož sjezd do Tábora je jen o pár metrů dál. Jenže ŘSD se rozhodlo jim to překazit a nevyhovět jim, jelikož nejde o rodinu ,,Tomanů“

Tomáš

Z dálnice nelze udělat sjezd. Na obchvat to šlo ale pokud se jedná o typ vozovky dálnice sjezd zde komerční nelze udělat měli si udělat příjezd jinudy

Vlastimil Kocurek

Toto není místní plátek, kde takové příspěvky možná jsou zajímavé, ale zde rozhodně se nikdo nebude mít chuť seznamovat s nějakými detaily kauzy, která probíhá 2é let. Z celostátního hlediska dopravy jde o to, že ti lidé brání stavbě dálnice, tečka.

Pepa

No a v tom se právě šeredně pletete. Nebo si snad myslíte, že by někdo jen tak bezdůvodně dokázal bránit 20let stavbě dálnice? Ono totiž té stavbě brání paradoxně právě ŘSD.

Karel

Při neschopnosti státních úředníků to není problém… Kde žijete?

Karel

Jéé, to jsem rád, že někdo ví o rodině Tomanů… super!!

Petr

Kdyby RSD nedelali vofuky a neustale se nesoudilo a pristoupilo na pozadavek majitele, tak to bylo uz davno. Jenze ve clanku je jen co jim hodi do kramu. Realita je trochu jina. Bratranek dela otci motorky, tak znam i tu drohou verzi a zdalena neni takova, jak se prezentuje. Za ty desitky milionu co stoji ten zabor by RSD postavilo motocentra se servisem 4, plny novych motorek a jeste by je to vyslo levneji. Ale oni se dohodnout nechteli. Bratranek pouze pozadoval sve pravo, na ktery ma narok a oni to dobre vedi. Proto se to vlece. Ja bych za… Číst vice »

Robert

P. Bratránek musel vědět u když to stavěl, že tam bude dálnice a že s tím bude problém. Pokud nevěděl tak to bylo tím že se o to nezajímal. Fascinují mě lidé co si postaví barák už fabriky a pak se diví že je tam hluk, to stejné je se silnicí, dávno před tím to bylo v územních plánech, mapách a pod. jenže málo kdo se o to zajímá a pak se diví. A spravedlivě se rozčiluje že mu stát nechce platit. A pochybuji že ŘSD se nechtělo dohodnout. Domlouvá se každou chvíli někde a dělá kompromisy a i platí… Číst vice »

pepa

Nenechte se vysmát, člověče. ŘSD a dohoda? To snad ani nemyslíte vážně, mrkněte třeba na firmu Wedos, nákup pozemků před 15 lety za 200,- Kč za m2 a vyvlastněno za 79,- za m2 – po 15 letech, kdy běžná cena pozemků není nikde v okolí pod 3000,- Kč – podána žaloba. ŘSD je jeden z největších gaunerů a spolku zločinců v téhle republice.

Vlastimil Kocurek

Nezlobte se, ale my nejsme schopni takové věci si nějak ověřit. A měl byste se mírnit s těmi svými argumenty. Tvrdit, že ŘSD je spolek zločinců, vás v této diskusi dokonale diskvalifikuje.

Karel

Náááhodou, neporovnáváte cenu za m2 zasíťovaného pozemku pro stavbu obytného domu s pozemkem pro stavbu veřejně prospěšné stavby??

Tomáš

A to je zase vedze pana zúčastněného a jakou pohádku vyprávěl dále

pepa

Stačilo udělat jednu jednoduchou věc. Když ŘSD žádalo o stavební povolení, stačilo oslovit souseda-Motocentrum, zjistit jeho požadavky, následně zadat vyhotovení cca třech znaleckých posudků, spočítat průměr a tuhle částku nabídnout majitelům. Stejně jako to bylo se sousední čerpačkou.
Ale ne, tady totiž nebyla ochota nějaké procento z odškodnění věnovat zpět, tady totiž byla představa, že žijeme v právním státě, kde se tohle nedělá. Takže bohužel, nechcete zaplatit, tak my vám ukážem. To je podstata všeho. Jinak už by se totiž mohlo jezdit minimálně 10 let po dálnici a všichni byli spokojeni.
Resp. až na ty, kteří čekali na všimné.

Vlastimil Kocurek

To je opět komentář na téma kdyby,…….

Vlastimil Kocurek

Víte, to je taková slohová práce žáka ZŠ, na téma spravedlnost, který ještě nemá žádné životní zkušenosti a hlavně žádné své vlastní starosti. Člověk, který má své vlastní starosti, zcela jistě se nepojede bavit s těmito, natož si nějak měnit názor. Normální dospělý člověk tam chce vidět dálnici, a to co nejdříve. A to je všechno. Problémy stran se řeší vždy v rámci dané legislativy, a stejně tak ŘSD a tito bratránkové nemohli toto řešit jinak. Druhá věc je, jaká byla legislativa, a třetí, že se legislativa v poslední době změnila. Či-li je to spíše legislativní problém, že se mohlo… Číst vice »

John

problém vidí bratránkovi asi v tom, kdyby měli příjmení toman, dostali by cenu o nulu větší, nic víc.

pepa

No ono by asi nestačilo jen to příjmení, byly by tam třeba ještě rodinné vazby a část z odškodnění poslat na ten správný účet.

Tomáš

Úmyslně špatně podepsaná smlouva hned na začátku. Takže moc dobře věděli. co je může čekat. A když jim ještě ŘSD odpovídající nabízelo odpovídající peníze a oni je nepřijaly, tak teď bych je nechal zaplatit všechny náklady na tuto kauzu.

pepa

Tak povídejte Tomáši, kolik byla ta odpovídající nabídka, když to víte tak přesně? Nebo je to jen vaše bezduché plkání? A mimochodem „oni nepřijali“ – učivo 4-5 třídy ZŠ.

slavek

klid soudruhu

veka

taky si myslím, že to byla od majitelů, ať jich bylo kolik chtělo, lumpárna od samého počátku, posvěcená neschopným či podplaceným úředníkem. Na druhou stranu, jednou už bylo rozhodnuto o vyvlastnění, druhý den měli mít peníze na kontě a za dva měsíce tam mohly řádit buldozery. Mimochodem, zajímá mě docela, jak tam tu živnost bez příjezdové komunikace provozuje…

Vlastimil Kocurek

A mně zase ti dva nezajímají vůbec. Není žádné na druhou stranu. Musíme si zvyknout na to, že určité věci jsou podřízené veřejnému zájmu, nebo budeme na úrovni nižší než africké země.

David

Ať ti stát vyvlastní barák ve veřejným zájmu, to ti přeju.

Lukáš Chytil

Vyvlastnění je vždy až poslední krok, kterému předchází nabídka odkupu, nebo směna pozemků.

Hroch obojživelný

To je půlka pravdy. Druhá je, co Vám v té směně nabídnou za protihodnotu. Pokud Vám za rodinný dům 3+kk se zahradou dají 1+1 v paneláku a doplatek v přepočtu na dnešní hodnotu cca 300 tis. Kč, tak to tomu Vašemu pravidlu dokonale vyhovuje, ale v pořádku to není. Vybral jsem schválně extrémní, leč reálný příklad toho, jak zrádné ty Vaše právní jistoty mohou být.

pepa

Přesně, ale stejným způsobem jako tady. Nejdřív se vystěhuj a o peníze se potom suď. Do té doby můžeš být někde v nájmu.

Vlastimil Kocurek

Já veřejný zájem chápu.

Vlastimil Kocurek

Tak já měřím sobě stejně jako druhým. Chápu veřejný zájem. A nejsem sám, je nás hodně. Nejsem totiž sedlácká postava z 19. století, ale moderní člověk, který chápe, že dálnice musejí být.

Hroch obojživelný

Špatná úvaha. Vždycky, když chcete volat po nějakém radikálním opatření, si nejdřív představte sebe v situaci, kdy bude použito proti Vám, vy budete v právu a budete se bránit. A pak vyhodnoťte, jestli je správné nebo ne. To se nevztahuje k žádnému konkrétnímu případu ani soudům, kdo je nebo není lump. To je prostě univerzální princip.

Pepa

Kamaráde můj, zrovna nedávno pár dnů zpět tam byl další smrták, dva totálně rozstřelené kamiony a proč?…..

David

Protože se někdo nevenoval řízení,a nekoukal na cestu.

Pepa

Denně tady jezdím, denně tam zejména ted v zimě vzniká dost nebezpečná chvíle. Ten úsek doslava vysává všechny, kteří zde jezdí a není jich málo. Nevím, kolik jim kdy kdo nabídl, ani jestli to není prostě na truc, ale už s tím prosím něco konečně po x letech udělejme. a to, že tam dálnice prostě nakonec povede oni prostě vědět museli

Sova

Existence, co si berou jako rukojmí tisíce řidičů, si nic jiného než dno nezaslouží. Ještě podusit pana Patrika a k Vánocům už nic dalšího nepotřebuju 🙂

Pepa

Jojo, přesně tak. Existence z ŘSD

Kuba

Co s tím má společného prezident? To asi bratránek po vzoru Lichtenštejnů zkouší nějakou nestandardní cestu.

Jiří Krása

Na to měl čas již spoustu roků. tak ať nekňučí.

Řidič

Budeme slavit !!!

Mysel

Takze se obstrumcemi sami zbytecne dostali do obtizne situace? To je dobre.
Kdyz si uvedomili, jak obtizna je to situace, tak placou u prezidentovych dveri? To je smesne.
Pritom by meli byt radi, ze si za celou vec nesli po zasluze sednout..
(Realne je dulezita jedina vec – ze tam RSD ostudne provozuje tu saskarnu, misto aby tam bylo v provozu nejake uveritelne docasne reseni..)

jan šafář

Co všichni melete,pokud vím,tak v ůstavě Č.R. je,že soukrommé vlastnictví je nedotknutelné.Jeďte se podívat do německa,dálnice je postavena v okolo domu a pozemku majitelů,a nic nepomohlo,soudy a nic.

fous55

Promeškal jste příležitost mlčet a utajit tak před veřejností, jaký jste právní hlupák. V Ústavě není o vlastnictví ani slovo. V Listině základních práv a svobod se vlastnictví týká článek 11. Čl. 11 (1) Každý má právo vlastnit majetek. Vlastnické právo všech vlastníků má stejný zákonný obsah a ochranu. Dědění se zaručuje. (2) Zákon stanoví, který majetek nezbytný k zabezpečování potřeb celé společnosti, rozvoje národního hospodářství a veřejného zájmu smí být jen ve vlastnictví státu, obce nebo určených právnických osob; zákon může také stanovit, že určité věci mohou být pouze ve vlastnictví občanů nebo právnických osob se sídlem v České… Číst vice »

Tom

Já bych soukromé vlastnictví nebagatelizoval. Stát udělal chybu a je správné, že se majitelé mohou bránit všemi prostředky. Vyvlastnění je až poslední možnost. To je přesně ten stav, jaký je nyní. Majitelé to asi tuší a bojují nyní o výši odškodného. I to je v pořádku. Stát nemá dělat chyby. Jestli chyba tehdy byla opravdu omyl nebo „omyl“ neumím posoudit.

fous55

A já ho snad bagatelizuju? Já jsme reagoval na Jana Šafáře, který psal blbosti o nedotknutelnosti vlastnictví.

Vlastimil Kocurek

szejně tak nelze bagatelizovat jak uvádí fous 55 “ Zákon stanoví, který majetek nezbytný k zabezpečování potřeb celé společnosti“ a to vy vlastně bagatelizujete zase vy.

Vlastimil Kocurek

Díky za vysvětlení.

hank

Listina je součástí Ústavy.

pepa

Ano, správně píšete, že za náhradu. Dále vám tam vypadlo, že vyvlastňovanému nesmí vzniknout žádná újma.

Hroch obojživelný

To není z Ústavy, to je jeden z výroků Václava Klause. Až bude Klaus kanonizován, tak se to třeba dočká nějaké právní síly. Ale zatím tomu tak není. :-))

Udeny

Dno jsou oni dva

Pavel

Kdo je obeznámen s celou historií kauzy, tak moc dobře ví, že podnikatelé jsou místní „vyčůránkové“ a jen se snaží pustit státu žilou a vytřískat maximum. Celé to stavební řízení bylo ovlivněno rodinnými vazbami s úředníky a naopak stát by je měl ještě zažalovat za zločinné spolčení a podvod.
Mimochodem jim byla nabídnuta i varianta s nově vybudovaným přítupem z druhé strany (přes pozemky jinéch vlastníků) a ani toto nebylo z jejich strany akceptováno.
Místo toho dnes po prohraných soudech kňučí do novin. Ano, tito podnikatelé jsou skutečné „dno“ společnosti.

Fsp

Pokud je známo tak variantu z druhé strany zazdili v Měšicích. Tak aspoň nelžete.

Kamil

Zapomněl jste napsat, že úřednice stavebního úřadu v Táboře Bratránkům stavbu (provozovnu) podle stavebního povolení určenou jako DOČASNOU zkolaudovala jako TRVALOU. Je zajímavé, že obě čerpací stanice vedle Bratránků a naproti nim, byly zbourané a odstraněné před zahájením stavby této části D3, a motorkárna tam zůstala……

JardaP

Myslím, že pan Pavel na nic podstatného nezapomněl, viz:
“Celé to stavební řízení bylo ovlivněno rodinnými vazbami s úředníky a naopak stát by je měl ještě zažalovat za zločinné spolčení a podvod.”

pepa

Zapomněl jste specifikovat jméno té úřednice, protože jinak to jsou opět ničím nepodložené kecy vycucané z prstu. A co se týče sousední odstraněné pumpy Armex oil, tak ta dostala odškodnění 49 milionů za stavbu dočasnou, která by tam už dneska nebyla i bez onoho odškodnění.

pepa

No tak osobně bych řekl, že s celou situací jsem obeznámen určitě víc, než vy. A můžu tedy konstatovat, že nevíte vůbec nic. Zmiňované alternativní přístupy byly od začátku neprůchozí a jejich řešení a příprava bylo jen získávání času z důvodu, že se čekalo na přijmutí nového zákona o vyvlastnění, protože před novelizací to nebylo možné vyvlastnit. Veškeré zdržování bylo pouze ze strany ŘSD. Uvědomte si, že nikdy nedostane v mediích prostor drobný živnostník, který soupeří se státem, případně s velkými zájmovými skupinami. Teprve až zažijete na vlastní kůži nějakou situaci, která bude propírána v médiích, pak možná pochopíte souvislosti.… Číst vice »

Vlastimil Kocurek

Další pán, co nechápe, co je to veřejný zájem, a myslí si, že svět se točí okolo jeho podělaného majetku.

pepa

Omyl pane, chápu celkem dobře, že svět se točí i bez ohledu na majetek. Dokonce i chápu veřejný zájem. Ale vy zřejmě nechápete, že když někomu berou majetek ve veřejném zájmu, nesmí mu podle Ústavy a Listiny vzniknout žádná újma a dokonce mu za něj musí i zaplatit takovou částku, aby si mohl pořídit jinou odpovídající věc a nevznikly mu žádné další výdaje, které by mu nebyly uhrazené.

pepa

Jakou variantu přístupu máte na mysli? A jaké jsou ty konkrétní rodinné vazby?

marek hudec

není to nahodou tak, ze ten urednik ktery kdysi to „spatne“ rozhodnuti na taborskem urade orazitkoval byl pribuzny tech Bratranku?
strejda?

FrenkyUL

Hlavně je už údajně po smrti.

marek hudec

a byl to strejda?

Fsp

každej je něčí příbuznej ne 🙂

David

Zdravím,
takže bratři táborité ???

David

Hroch obojživelný

Bratránek je taky příbuznej, tak proč by tam nemohl být i strejda?

Petr

Super, no… Misto aby doslo k vyvlastneni po pul roce dohadovani – s platbou predem a s dostatkem casu na prestehovani, tak se s tim budeme radsi crcat 15 let s tim, ze majitele vyhodime na ulici a pak mozna rozhodneme o nejaky financni nahrade. Protoze u nas vladne pravo a spravedlnost (ne jak v Polsku).

FrenkyUL

Mohli přistoupit na dohodu, ale nechtěli. Je to vyšší zájem nás všech, takže bohužel. V případě dohody mohli být ok.

Petr

Jo, to je presne to co kritizuju – hrajete si na humanisty, mluvite o dohode i kdyz to je dohoda ala StB (tady to podepis, nebo to bude jeste horsi). Proste to trvalo dlouho a jeste je to udelany takhle blbe.

Jan Marek

Ano, takhle presne funguje vyvlastneni. Mas par let na dohodu, pokud se nedohodnes cau.

Jan Sova

A v čem horší. Kolikrát ta cena před vyvlastněním je vyšší než následně soudně odklepnutá.

Václav

Za první republiky se vyvlastnilo asi za měsíc po přijetí závěru a stavělo se. Chápu, pokud by majetek pro někoho představoval rodinné dědictví apod., ale provozovna? V opačném případě by se nikdy nic nepostavilo, protože majitelé by buď chtěli neadekvátní náhradu nebo by pozemek neprodali už z principu.
Náhradu, dostane v případě zemědělského pozemku cenu 8x vyšší a v případě stavebního pozemku nebo stavby 1,5x vyšší než je tržní hodnota.

Marie

Lžete záměrně nebo je to pouze neznalost poměrů? I dnes stačí ke zcizení pozemku, aby na OÚ pracovali rodinné klany a gangy, kteří určují koho o pozemek okradou i bez vyvlastnění. Přestože je vedle sebe plno zahrad, povedou vodovod po zastupitelské dohodě přes tu vaši i přes váš nesouhlas. I když vodovod nechci. Platit daně ze zničených a znehodnocených pozemků musíte platit.

pepa

Jakou dohodu myslíte? Máte na mysli nějakou konkrétní nebo jen plácáte blbosti a papouškujete to, co jste někde četl nebo slyšel? Jedna paní povídala…..

gwann

Ostrukcnici musi vedet, ze dopadnou hur nez kddyby se dohodli. Motivuje to k dohode.

Petr

Sice jsme všichni jezdili bůhví jak dlouho na půlce dálnice, ale aspoň jsme zatopili obstrukčníkům… A kde je ten vítěz?

fous55

Nevíte o tom nic a spekulujete. Celé to zdržení jde na vrub výhradně těm dvěma „podnikatelům“, kteří tu 20 let vydírali prostřednictvím ŘSD vlastně celou veřejnost, a když na to dojeli, tak kňučí. Jo, na každou svini se vaří voda a tahle už bublá!

pepa

S jistotou můžu tvrdit, že nic o tom nevíte právě vy. Za prvé tam nejsou dva podnikatelé, ale 3 + jedno s.r.o. Dále ta nejzásadnější lumpárna se stala při vydání stavebního povolení na přestavbu silnice 1.třídy na D3, aniž by stavebník (ŘSD) požádal o vyjádření přímého souseda, což potvrdil NSS a stavební povolení zrušil. Kdyby totiž probíhalo stavební řízení podle zákona, celou dobu by se jezdilo po čtyřproudé silnici a nikdo by nic nepoznal. Stavět se mohlo až po vyřešení celé situace, ale to by nesmělo ŘSD prosazovat vše na sílu. Zbytečně by se ušetřily peníze za dopravní značení (100tis.… Číst vice »

Vlastimil Kocurek

Další takový.

Gryf

No konečně. Ale stát to měl řešit jinak, nevěřím tomu, že by se po nějaké diskusi nedalo nalézt nějaké vyhovující technické řešení, třeba prodloužit sjezd k MÚK nebo vést cestu když ne tedy Smyslovskou, tak třeba i z Chýnovské to protáhnout pod prodloužený most nad dálnicí..

FrenkyUL

Něco si o tom přečti. Nikdo k tvému řešení nedal pozemky.

Derek Endi

Jak to tak čtu moc tady liďi ty kluky Bratránkú rádo nemá …
Tak snad se to hne někam.
Kdyby šlo o naší nemovitost tak by každý z nás chtěl vytřískat peněz co nejvíc….to že se to táhne dlouho je taky chyba jinde

Cagwe

To píše podpisovému automatu pávkovi o podpis, fakt dobré 🙂

Já I.

Zkus to ještě jednou…. ale tentokrát v podobě, vypovídající o IQ autora vyšším než 29.

Tomáš

Lidé už nevědí co s penězma. On má barák, televizor, auťák, tak si řekne, co ještě nemám? Existenční dno..

FrenkyUL

Ať jde do skladu do nájmu a pak si něco koupí. Věděl, že prohraje dost dlouho. Riziko podnikání a tak trochu podvod. Ne?

Pepa

Že by závist?

Václav

Co ten blázen neudělá pro prachy? Samá lež a křiváctví od Bratránka… má provozovnu novou už léta a tady v tom cirkusu není ani myš… že se nestydí…

pepa

Václave, vy to zřejmě víte nejlíp. Kde má podle vás tu novou provozovnu? Moc by mě to zajímalo, protože když když k němu jedu na servis, jezdím jenom do téhle. A pravda je, že radši bych jezdil do té nové, tady se fakt blbě odbočuje, pokaždé mám strach, že to do mě někdo zezadu napálí a že už jsem párkrát za sebou slyšel skřípat brzdy.

Josef J.

Čekal bych v diskusi „Není pravda to a to“, „Novou provozovnu má v Y. ulici“, ať si každý najde a posoudí. Silná slova bez konkrétních informací je třeba brát s rezervou a snižují věrohodnost toho, co píšete.

Bobo

Já se těším na ten cirkus, až se začne řešit připojení dálnice D3 k Pražskému okruhu přes Posázaví a stát nebude umět vyvlastnit ani kadibudku u pololegálně postavené chatičky, kterých jsou v této oblasti stovky…

Vašek H

Musíte vzít v potaz, že tady byl problém s tím razítkem na trvalou stavbu, která měla být dočasná, což tvořilo jisté právní vakuum, které soudy konečně rozsekly a stnoviky že kvůli plánované stavbě veřejného zájmu může stát vyvlastnit i trvalou stavbu. I kdyby se tak v Posázaví objevilo něco špatně zkolaudovaného v cestě dálnici, bylo by to do pár let vyřešeno (tak jako na obchvatu Litomyšle). U nových staveb už nastat tento problém nemůže, protože už je ta dálnice v pravomocně zásadách územního rozvoje kraje. Nějaké problémy se určitě objeví, ale zatím proběhlé geotechnické průzkumy žádné extrémní vlny nevole a… Číst vice »

Tom

Za 30 melounů by si postavili jinde-motodrom!

Pepa

Ono by stačilo, kdyby „stát“ (korporace) použila peníze o které
navyšuje cenu 1km dálnice. Mají tam vatu 7 miliard (z každého km) a nebyl by problém. Jenomže stranické peněženky čekají na drobné…

Otakar

Jak jste přišel na částku 7 mld/km? Vždyť se dálnice staví zhruba kolem 200-300M/km (pokud tam nejsou složité estakády nebo tunely).

trafopajka

Stát není korporace, nepleťte si pojmy s dojmy.

gwann

Jo, tak z pojmu stat korporace jste se jasne prihlasil k onomu hnuti pomatencu – veritelu CSFR

Josef

Jen pro upřesnění, trasa dálnice je stanovena již min. 50 let, a to vč. tzv. ochranného pásma v šíři 150 m na každou stranu od navržené a schválené trasy dálnice. Do těch 300 m se musí prováděcí projekt vejít. To je tuším zákon. Motocentrum je zcela jistě v tomto území. Tak že největší chybou je rozhodnutí stavebního úřadu v Táboře. Ten člověk co to podepsal už na úřadu nepracuje, neznám důvod proč, ani nevím jaké možnosti má nyní město Tábor či stát vůči němu. Veškeré vícenáklady by měl nést ten kdo kolaudační rozhodnutí neoprávněně vydal–kdo tam dal to kulaté razítko,… Číst vice »

Josef

Kdo tam dal to kulaté razítko, dle mého názoru stav. úřad v Táboře ten by si to měl vyřídit se svým zaměstnancem, byť bývalým.
To asi už nepujde,protože ten dotyčný byl jejich příbuzný(myslím,že strýc) a ten už nežije.

Jaaa

Pokud to byl příbuzný, tak je asi jasno…

Jan Sova

I kdyby nebyl po smrti, tak s bývalým zaměstnancem se cokoliv vyřizuje zpětně hodně těžce. Zase by hrozila mnohaletá tahanice přes soudy a utrpělo by tím skóre cena/výkon.

Majk

Naprostý souhlas. Mám už plné zuby toho, že ve státní správě nikdo za nic nenese zodpovědnost a tahá se to pak z našich daní. Soudy, tahanice, zdržování staveb…hlavně že se zvyšuje průměrná mzda, která vychází z výplat ve státní správě.

FrenkyUL

To není čistá státní správa, zase další co neví a jen blbě kecá. Sorry

fous55

Blbě kecáte Vy. Stavební úřady JSOU čistá státní správa a volené orgány města do ní vůbec nesmí zasahovat.

Bohuslav Rambousek

Těch 150 ochranného pásma, je pro stavby s bydlením ? Tedy to neplatí pro firemní zástavbu. To by u dálnic, nemohl být motorest či čerpací stanice.
Tady v tomto případě, je problém, s délkou nájezdu a výjezdu, motocentru.

Jaaa

Řekl bych, že Bratránci spekulovali s tím, že se jim podaří napojit na dálnici. Kdyby kopali za správnou politickou stranu, tak by to jistě šlo, ale tady se prostě přepočítali.

FrenkyUL

Nešlo, normy.

Elvis

No ona chyba je, že to vůbec někdo naprojektoval. Tam na to podle mě měl upozornit již projektant, že z právního hlediska je to problém.
Další věc, je že stát, respektive ŘSD bylo jako vlastník účastníkem stavebního řízení a měl to rozporovat, proč nehájil své zájmy již tehdy? Bez trvalé přístupové cesty a bez souhlasu ŘSD, tak stavba nemohla vzniknout.
Celý to podle mě zavání klasickým 90` šméčkem.
Pokud se to zkolaudovalo jako dočasná stavba a změnilo se to na trvalou, tak to muselo jít taky řízením, kde by ŘSD bylo účastníkem.

fous55

Ale to se pletete. Stavební povolení bylo na dočasnou stavbu a proti ní ŘSD těžko mohlo něco mít. A pak tu stavbu povolenou jako dočasnou stavební úřad (strýc obou podnikatelů) zkolaudoval jako trvalou, přičemž ŘSD už podle § 78 odst. 1 tehdy platného stavebního zákona č. 50/1976 Sb. účastníkem kolaudačního řízení nebylo, takže se nemohlo bránit a nejspíš o tom ani nevědělo!

Vladimír

Že by příbuzná majitelů

Petr

Tak to by mě teda zajímalo proč někde platí ochraně pásmo a někde ne , jak to že pumpy jsou v ochranném pásmu, na D1 , D8 a tady to vadí , já je nehajim jen je mi to divné proč to někde vadí a někde ne

smart

Zaráží mě, že neexistuje (či zatím nebyla nikým zveřejněna)
písemná nabídka s výší toho odškodnění. ŘSD říká, kolik jim kdysi nabízelo, Bratránci tvrdí, že to nebylo tolik. Tak snad to proboha neřešili jen ústně jako příslib, ale bylo to i sepsáno ne? Hned by bylo jasno, kdo má pravdu…

Bohuslav Rambousek

To odškodnění v uvedené částce ŘSD, bylo komplet za všechny pozemky v lokalitě. Většinu pozemků, měl podnikatel z Českých Budějovic, a tedy i většinu uvedených peněz. Tedy majitel motocentra, by dostal jen zlomek z nabízené částky.

Jan

Ta situace je ale mnohem komplikovanější. Vlastníci by se dohodli, avšak oni požadovali ještě náhradu za chybné rozhodnutí stavebního úřadu (v podstatě chtěli i náhradu podle zákona o odpovědnosti státu). ŘSD ale nebylo oprávněno podle zákona uvedené zohlednit. Mohlo pouze vykoupit pozemky podle zákona o liniových stavbách. Tím, že mezi nimi nedošlo k dohodě o ceně, došlo k vyvlastnění. A protože šlo pouze o spor o výši náhrady, bylo ideální pro mezitimní rozhodnutí, které bylo řešeno u soudů. Samotnou náhradu bude vyvlastňovací úřad řešit následně a je stejně dost pravděpodobné, že to skončí u civilního soudu (výše náhrady je civilní… Číst vice »

Pepa

8 násobek platí pouze u nestavebnich pozemků,ne u stavebních ani u staveb.

fous55

Z pozemků Bratránkových je cca 1150 m2 zastavěná plocha a cca 2800 m2 trvalý travní porost. Stačí se podívat do katastru.

fous55

Ta nabídka musela odpovídat právním předpisům. Pro výkupy pozemků platí, že se nabízí osminásobek úřední ceny, za kterou se vyvlastňuje. Pokud to Bratránkovi nevyužili a nechali se vyvlastnit, jsou to nejen vyděrači, ale i hlupáci.

Václav

U staveb a stavebních pozemků 1,5 násobek. Taky nechápu jejich postoj…

Pepa

Zřejmě jste jim mohl poradit lépe než jejich právník, když máte takový přehled. Vy budete zřejmě chytřejší 😄😄

Karel kaplan

Tohle fiasko se zapíše do dějin .

fous55

Tam už je zapsaná farmářka Havránková s pozemky pro D11. Ta blokovala skoro 20 let celou stavbu. Tady se dá jezdit těch pár set metrů aspoň po polovině.

Lukas

Havránková nic neblokovala, jen ŘSD bylo absolutně neschopné se s ní domluvit a zkoušelo na ní praktiky z padesátých let. Zkuste si o tom něco přečíst

Petr

Pan Bratránek si mohl vzít před 15 lety 30 milionů které mu byly nabízeny, ale bylo mu to málo. Tak teď se nemůže divit…..

Věra

Mezi 10 a 20 není 30, a i v té době to bylo málo

Bohuslav Rambousek

Nevíte, jak to je.
To odškodnění v uvedené částce ŘSD, bylo komplet za všechny pozemky v lokalitě. Většinu pozemků, měl podnikatel z Českých Budějovic, a tedy i většinu uvedených peněz. Tedy majitel motocentra, by dostal jen zlomek z nabízené částky.

Pepa

Pokud tady chcete psát moudra, alespoň si ověřte skutečnosti. Nevím o jakých 30 milionech píšete. Jednalo se tenkrát o 20 za prodej,kde byla uzavřena dohoda s ŘSD a na tuto dohodu ve finále odmítlo ŘSD přistoupit. Řešilo se to i u soudu,tak neplacejte blbosti.

Radek N

Omyl nepřistoupili na to Bratránci protože jim to bylo málo.

pepa

Jo a proto tu dohodu dali sami k soudu a domáhali se jejího naplnění?

Pepa

No tak věřte, že pokud by taková nabídka někdy zazněla, už je měl dávno v kapse 😄😄

Přikrčenec

On ještě nesedí?

Yetty

Proc by mel sedet?

Bohuslav Rambousek

Prosím, za co by měl sedět ? Tedy myslíte majitele motocentra ? Nebo úředníka, stavebního úřadu ?

Pepa

Prostě „on“ Přikrčenec vlastně ani neví, hlavně že napíše nějaký blábol 😄

Rudolf Tuček

Že by to chtěli zkusit přes prezidenta motorkáře.

Vlasák

🤣🤣🤣

Jarda

Karma existuje

Zdeněk

Občas tam tudy jedu, koukám na mapu ale není mi jasný, proč to potřebuje ŘSD, když je to mimo stavbu dálnice. Tak uberu kus pozemku, případně postavím zeď, aby se z dálnice nedalo najíždět, a ať si tam dál vegetujou a jezdí přes pole, No ne?
ŽÍT A NECHAT ŽÍT,CO?

Lysimachia

Když páni motorkáři jeli stylem buď všechno (nájezd z dálnice, kde to není z dopravního a technického hlediska možné), nebo nic (ve skutečnosti dostanou zaplaceno).

Aby jim na to prezident Pavel neodpověděl jak při volbách Burešovi: Kňůůůůů.

Petr

No právě, že přes to pole jezdit nemůžou. Problém je přístupová cesta

Bohuslav Rambousek

Vy by jste například domu, jezdil také přes pole, pokud by Vám zrušili silnici domu ?

Bohuslav Rambousek

Neznáte místní problém. Jiný přístup není.

Radek

Vede tam katastrovaná cesta z Měšic, mluvilo se o tom kdysi, stačilo by obnovit 190m. Místní obyvatele ale Bratránek zastrašil „desítkami kamionů se zbožím,“ tak se to nepovolilo. Jaká je realita, to každý vidí sám…

fous55

Platí britské heslo: „Dělej si co chceš, a plať za to.“ Bratránkovi si pětadvacet let dělali, co chtěli. Postavili si motocentrum vedle budoucí dálnice, aniž by měli s ŘSD dořešené budoucí napojení (nejspíše dobře věděli, že nebude možné), podvodem (díky strýci na stavebním úřadu) dostali na dočasnou stavbu kolaudaci stavby trvalé, stavbu jiné přístupové komunikace zablokovali nesouhlasem občanů, které nesmyslně strašili spoustou kamionů se zbožím, dvacet let blokovali dokončení dálnice a s ŘSD se nedokázali dohodnout. Teď by za to měli platit, ale naopak dostanou zaplaceno. Takže nedopadli tak špatně.

Silvestr

Konečně někdo s mozkem!

Vojtěch

Tento článek jsem nečetl ani 2 řádky, je to mračno let. co se tady o toto přou. Jak již kdysi bylo dáno všanc, chyba byla na úřadu města Tábor, jelikož bylo dohodnuto o stavbě dočasné, právě kvůli D3 ale nějakou záhadou se toto zkolaudovalo na stavbu trvalou. Jsme v Čechách, takže asi víme, kde se stala chyba. Vůbec bych se nezastavoval co by stát a okamžitě bych vše dal k náhradě tomu nebo těm, kdo za tímto stojí. Taková náhrada všech výdajů za …..prostě všechno si myslím ti další, kteří by také něco takového chtěli zkusit by si to sakra… Číst vice »

David

Tak nevím jakou náhodou. Stavební povolení na trvalé užívání. Oproti benzině která měla stavbu dočasnou a dostala vyrovnání cca 80 mega. Takže kde je ta korupce či náhoda?

Bohuslav Rambousek

To stavební rozhodnutí, o stavbě trvalé, dostalo k posouzení tenkrát i ŘSD. A to to nerozporovalo a tím vlastně stavbu trvalou schválilo.

fous55

Schválil to stavební úřad. ŘSD podle tehdejšího stavebního zákona vůbec nebylo účastníkem kolaudačního řízení.

coolio

Všichni, co tu tak horují za vyvlastnění, to není jen toto motocentrum, to je i ten zemědělec od Litomyšle, kde mu rozmělní pozemky, to je i Wedos, kde zmaří jeho investice, a ŘSD to chce odbýt pár korunami. Na to, jaké problémy každé vyvlastnění mnoha malým lidem a podnikatelům udělá, si nad tím ŘSD moc myje ruce. A to ve chvíli, kdy se bez problémů na výpadovce z Prahy z D1 udělá jen obyč rychlostka s nižší rychlostí, aby se vyšlo vstříc developerovi. Pokud je to stavba ve prospěch nás všech, mají IMHO dostat tržní cenu i s řádným bonusem,… Číst vice »

Dantex

Za vyvlastnění náleží vyvlastňovanému náhrada, a to ve výši obvyklé ceny pozemku nebo stavby (došlo-li k odnětí vlastnického práva) nebo ve výši ceny práva odpovídajícího věcnému břemenu (došlo-li k omezení vlastnického práva zřízením věcného břemene, nebo došlo-li k odnětí nebo omezení práva odpovídajícího věcnému břemenu). Součástí náhrady jsou též stěhovací náklady, tedy náklady spojené se změnou místa podnikání a další obdobné náklady, jsou-li v souvislosti s vyvlastněním účelně vynaloženy. Není rovněž vyloučeno, aby se místo náhrady vyvlastňovanému poskytl jiný pozemek nebo stavba, pokud se na tom dohodne s vyvlastnitelem. Náhrada za vyvlastnění by měla být stanovena tak, aby odpovídala majetkové… Číst vice »

coolio

Zkráceně stačí napsat, že stát za m2 pozemku, který dnes má tržní hodnotu až 2500 kč za m2, nabízí náhradu 25 kč.
Tedy ta vaše slavná náhrada je 100x menší.
https://blog.wedos.com/cs/na-shledanou-v-lepsich-casech-pane-premiere

Dantex

Postup úřadu je možné soudně přezkoumat. WEDOS podal žalobu o které bude jistě po právu rozhodnuto.

Otakar

Grill pouze manipuluje. Koupil pozemky, aniž by se podíval do územního plánu. Ve světě webhostingu nemá zrovna dobrou pověst.

Pepa

To je moc dlouhé čtení,to tady nikdo z chytráků, kteří „mají jasno“, číst nebude.

Bohuslav Rambousek

Ale oni zatím nic nedostali a mají si pořídit náhradu za své !

Pepa

Jj, teoreticky správné, ale bohužel v praxi to takhle nefunguje. Proto je důležité vše zveřejnit, protože příště se to samé může přihodit někomu jinému.

Gergon

Hlavně chvalte rychlost stavby dálnic v Polsku. Tam se s nikým neserou. Většina pozemků se vyvlaslní a to velice rychle. Mám tam rodinu, takže vím jak to tam chodí

Václav

Zákon o liniových stavbách přiznává 8 násobek ceny u nezastavěného pozemku a u zastavěného pozemku a stavby 1,5 násobek. Cena se počítá obvyklá tržní, nezohledňuje se pouze zamýšlená veřejně prospěšná stavba. To je myslím fér. Pokud by to bylo jinak, tak si politici budou pěkně plánovat silnice přes své pozemky. Zároveň to majitelům slušně kompenzuje majetek. Pokud se týká zemědělských nemovitostí. Většina vlastníků zemědělské půdy na ni nehospodaří, hospodaří na ni velcí zemědělci, kteří obhospodařují velkou část území. Nějaké rozdělení pozemků je tedy naprosto výjimečné.

pepa

Takový drobný detail, ten 1,5 násobek se počítá z posudku předloženého vyvlastnitelem a ten nemusí být opatřen znaleckou doložkou, tudíž se nejedná o relevantní posouzení ceny. Takový posudek může být vypracován klidně na čtvrtinovou cenu, ale o tom už se nikde nemluví.

Hans

Nepřeju nikomu nic špatnýho, ale tahle zpráva mě vyloženě potěšila. Chlápci přes 20 let profitujou s z něčí chyby, už v roce 2015 (to bude skoro 9 let) brečeli v Reportérech ČT, že neví, jak dlouho tam ještě vydrží. Vydrželi dlouho, tenkrát jim stát nabízel cca 20 milionů, teď dostanou něco mezi 10 a 20 miliony korun. Jenom to ukazuje neschopnost našeho státu řešit tyhle „problémy“ nějak pružně.

David

Jaký profit ty blázne? Chlapci nejlepší v oboru v té době a zmar úředníků. Jasně daná kolaudace k trvalému užívání. Oproti benzině která měla stavbu dočasnou a vyrovnání cca 80 mega. To ti připadá v pohodě?

Pete

Chlapci nejlepsi v oboru? Tak to by meli bejt s oenezma za vodou…
Za deset let co se to resi si mohli 20%odkladat bokem. Cili kdyby byli nejlepsi meli by bokem dost peněz na to se premistit…
Je to jen celou placky kalkul jelikoz meli misto u dalnice… ale to ze 10000tisice lidi musi kvuli nim jezdit jinak nez po dostavene dalnici je arogance a at je klidne vystehuji..

Bohuslav Rambousek

Nic o tom nevíte. Ty nabízené peníze, zdaleka nebyli určené pro motocentrum. Ale jen zlomek peněz. Většina byla určena pro majitele okolních pozemků.

Pepa

No tak vy asi nebudete úplně nejchytřejší. Oni totiž ty řidiči mohli úplně v pohodě dál jezdit v plném profilu (4pruzich), pokud by státní instituce dodržovaly zákon. Konkrétně ŘSD a ministerstvo dopravy. Pak by totiž nebylo nikdy vydané stavební povolení na dálnici D3 -tenhle úsek a mohlo se dál v klidu jezdit bez omezení a současně řešit odškodnění.
Ale to už nikdo nechce vědět, že.

Vašek

Nejlepší v oboru? Je celkem zvláštní, že třetí spoluvlastnik si podnikání přestěhoval před mnoha lety a motorky prodává na jiném místě.

Radek N

Kolaudaci nevydává ŘSD ale stavební úřad, který jak bylo již mnohokrát zmíněno postupoval neoprávněně, proslýchá se že tam byly i příbuzenské vazby.
Jestli jsou chlapci nejlepší v oboru zajímalo by mne, pokud řeší existenční potíže, tak jejich spolupodnikající má moc krásnou vilu na Samotách.
Buď ten spolupodnikající bude v oboru ještě lepší, anebo má p. Bratránek taky někde něco pěkného ulito na příbuzné, protože jeho trvalý pobyt je „v autocentru“.
Osobně bych byl více nakloněn druhé variantě.

David

Chudáček

James

Existenční dno už je teď.

libor

přesně, debilita bratránků

Jan Neruda

Ti nejsou debilní. Naopak. Už tu u nějakého článku o nich v diskusi proběhly informace, co jsou Bratránkovi zač

xyz

Co jsou zač?

Z750S

Slzička skoro ukápla 😪

Franta Palkoska

Kolik může dostat za to vyvlastnění? Někde jsem četl, že to jsou násobky tržní hodnoty, takže strádat by neměl.

muf

No snad nedostane 14,7 Kč/m2 🙂

SaulGoodman

No obecně za vyvlastnění náleží obvyklá cena na základě znaleckého posudku, plus náklady spojené např. právě s přesunem podnikání. Dále protože soudy mohou při přezkumu zvážit zvláštní okolnosti, pro něž by se cena obvyklá jevila jako nespravedlivá, lze ji pak násobit nějakým koeficientem v závislosti na okolnostech (jako je např. právě zásadní význam pro podnikání). Ty se pohybují od 1,1 do 1,4, ale lze je při souběhu více okolností sčítat. Pokud se ale postupuje podle liniového zákona a dojde k dohodě, tj. prodeji, tak lze u nestavebního pozemku násobit až koeficientem 8 a u stavebního 1,5. Cílem je urychlení procesu… Číst vice »

IBM

Tak, chápu tady ty negativní reakce, je to zmetek. Ale zaplatit před vystěhováním by mu měli…

muf

No chtěl bych Vás vidět IBM, když něco léta buduješ. To není spekulant co ty pozemky koupil 10 dní před stavbou.

IBM

Vždyť píšu, že by mu měli zaplatit před vystěhováním…

noerf

Ta stavba byla údajně několikrát vykradena. A jeden ze sourozenců má servis v nedaleké obci.
A fakt, že pokud není dohoda dojde k vyvlastnění, to se řeší již několik let. Sourozenci Bratrankovi museli velmi dobře vědět, kde motocentrum staví. Dálnice byla v tě době již zakreslena do územního plánu města Tábor.

Ech

Pardon, já Vám nerozumím „Dálnice byla v tě době již zakreslena do územního plánu města Tábor.“

Co by z toho mělo vyplývat? Z pohledu vlastníka pozemku toto nemá žádnou právní moc. Právní moc má až územní rozhodnutí.

Bohuslav Rambousek

Však se v těsném sousedství, staví motoresty, servis,čerpací stanice. Oni dostali stavební povolení na stavbu trvalou. Tak čemu nerozumíte ?

Josef

Kdo je zmetek, stát, to je pravda, ten je zmetek!!!!

Pepa

Co vás drží ve zmetkovském státu? 🙂

muf

Proč se to neotisklo

muf

Jo pamatuji si výstavbu dálnice D5 (1993-94). Měli jsme tam kousíček pole a asi 50m lesa. Jednání ŘSD : výkupní cena 14,7Kč/m2 a vykácení stromů na náš náklad. V konečné bilanci mínus 5000 Kč. Plus ještě chtěli spálit větve s jehličím. Náklady naší práce nepočítám. A to se „vyplatí“.

Daniel Bečvář

Pokud se Vám toto opravdu stalo, bylo to samozřejmě špatně, takto se státní instituce v demokratickém státě chovat nesmí. Každopádně již nejsou devadesátky a přístup státu se v tomto ohledu zásadně změnil. Důkazem je právě tento případ, kde Krajský soud, Nejvyšší správní soud a nakonec i Ústavní soud daly za pravdu ŘSD, když uvedly, že ŘSD postupovalo dle zákona. Mimochodem ŘSD vzniklo až v roce 1997.

Joker

Není mi ho vůbec líto a je to jenom jeho problém. Tento syčák trávil život tisícům řidičů. A ten jeho motorest nebo co to vlastně je právem zanikne. Jak si to s podnikáním zařídí je na něm..je to přece svobodný člověk. A stejně jako zneužil náš právní stát k tomu, aby blokoval stavbu dálnice a terorizoval svoje spoluobčany, tak jistě v tom samém právním státě nějak uspořádá svoje podnikání . 🙂

Trumway

Takže když půjdete na úřad s žádostí o stavební povolení a toto Vám bude vydáno jistě nebudete mít námitek když za xy let někdo přijde s tím, že tam ta stavba nemá co dělat.

fous55

Když mi to stavební povolení nebo kolaudační rozhodnutí dá na stavebním úřadě v rozporu se zákonem můj strejda, tak musím počítat s tím, že jednou mohu někde narazit.

coolio

A jak otrávil život tisícům řidičů? Že na pár stech metrech pojedou chvíli 80, a musí pohnout 2x volantem?
Nebyli to spíš projektanti, co měli nakreslit dálnici o 20m vedle?

Otakar

Ta dálnice byla vyznačena v územním plánu. To, že spoléhali na to, že si udělají k soukromému majetku sjezd z dálnice, je jen a jen jejich blbost. Dálnice nesmí mít sjezd k soukromému majetku, viz třeba Olympia Olomouc, která na tom tratí.

Frantisek

Kdo koho terorizuje, právě není zdaleka jednoznačné. Vaše ‚právo na autodráhu‘ přece nestojí nade všemi ostatními.

Rosťa

A co ten úředník,který to má na svědomí.í?

JiraH

ten už je v důchodě

fous55

prý už opustil tuto planetu

none

Opravdu si celou dobu mysleli, že to vyhrají?
Je to pro ně těžké, ale měli se nějak dohodnout, když jim muselo být jasné jak to dopadne. Na druhou stranu je stát těžko mohl přeplatit.
Pokud stavěli legálně a později se zjistilo, že vlastně ne, je pod tím někdo podepsaný.
Jaká je vyčíslena škoda za ty průtahy? Bude to někdo platit?

Fsp

No když se nebudete bránit do poslední možnosti, tak vám pak leda řeknou že si nemáte nač stěžovat, když jste se nebránil.
Zda-li jim skutečně nabídli mezi deseti a dvaceti miliony Kč to si holt neověříme.

Daniel Bečvář

Jak neověříme? K vyvlastnění může stát přistoupit pouze tehdy, pokud majitel ani po několika výzvách nabízenou částku nepřijme. Takový je zákonný postup. Pokud by ŘSD tento postup nedodrželo, soudy by vyvlastněné zrušily. To se ale nestalo. Naopak všechny soudy potvrdily, že stát postupoval dle zákona. A mimochodem, pokud se necháte vyvlastnit, dost na tom tratíte. V případě prodeje vám totiž stát nabídne 8násobek u orné půdy a 1,5násobek u stavební parcely.

Fsp

jistě… otázka zda z tržní ceny či nějakého svého odhadu ….

fous55

Ten odhad může být sice hodně daleko od tržní ceny, ale i tak platí, že za prodej dostanu násobek toho, co za vyvlastnění.

Fsp

Mimochodem, orná půda se od stavební parcely pozná jak? Já třeba mám samostatný pozemek vedený v katastru jako orná půda (a chodí mi skvělé nabídky na odkupy za 10 korun za metr) avšak v územním plánu je to zastavitelné území čili stavět tam klidně můžu hned (po formálním vynětí ze zemědělského půdního fondu), všechny sítě jsou na hranici pozemku, tržní cena takového pozemku je 4 – 5 000 za metr. Kolik by mi teda nabídli?

vjec

Jako stavebni parcela se pokud se nemylim povazuje pozemek k nemuz je dovedena voda nebo ma vlastni zdroj vody

fous55

Pojem „stavební pozemek“ je v každém zákoně definován jinak: pro DPH, pro daň z nemovitostí, pro územní a stavební řízení, … Ani v jednom to není tak, jak uvádíte. Ale v daném případě tam veškerá nezastavěná plocha (v katastru evidovaná jako trvalý travní porost) nemůže mít cenu stavebního pozemku, protože podle územního plánu se tam už nic stavět nemůže.

Fsp

Jak neověříme?

Vy tedy víte kolik jim nabídli?

Bohuslav Rambousek

Co nabídli motocentu, nikdo neví. Většina pouzemků, patří jinému vlastníku.

Bohuslav Rambousek

nabízená částka, byl souhrn za všechny pozemky v dané lokalitě. Majitel motocentra, by dostal zlomek ceny, protože má jen menší část pozemku. Tedy by zdaleka nedostal uvedenou částku.

Radek N

A už mohl dlouhá leta vesele podnikat a vydělávat, bez obíhání soudů.

Marcel

Kdybych neznal ten příběh celý, bylo by mi jich líto. Takhle bych jen řekl, že kdo s čím zachází ….

kuna

Jaký je jeho příběh? Jsem jen zvědavý, nepůsobí na mě jako nějaký chudáček.

Joža

Hrát kličkovanou s úředním šimlem je o nervy, prachy, s výsledkem nejistým. Drželi se ale sakra dlouho…

RedFox

Drželi?? A čeho? Znáte ten příběh celý? Tohle je úřední šiml? Doufám tedy, že nepoužíváte dálnici a že Vám rozhodně nevadí tisíce kamionů pod okny a nebojíte se o zdraví svých dětí…. Jedině pak můžete s těmito hochštapléry sympatizovat.

James

Je to dobře, můžou být rádi, že jim nato dali ještě 60 dní. Už takto to blokují dostatečně dlouho. Kdo chce moc tak nemá nic nebo míň. Stejně to byla celou dobu jen záminka aby okradli co nejvíc stát.

Fsp

tak. můžou bejt rádi že neskončili v Jáchymově

Ech

Nemyslím, že vyvlastnění dle Právního řádu by mělo být pojmuto jako trestání. Za komunismu to tak leckdy fungovalo, jak by si přál člověk Vašeho formátu. A Vámi vytoužený přístup se nám jako národu vymstil = ekonomickým krachem komunismu v ČSSR, a tím, že jsme po 1990 jezdili do Rakouska mlsně okukovat čokolády, přestože do 1955 byli okupování sovětskou armádou, která si odvážela spoustu zařízení atd. jako válečné reparace. Tudíž si myslím, že by ŘSD mělo poskytnout bezúročnou půjčku ve výši řekněme částky 1/8 kterou ŘSD nabízelo při odkupu. Neboť jestli si dotčený vyvlastněním vezme bankovní úvěr na znovybudování vyvlastněného majetku,… Číst vice »

Radek N

ŘSD není bankovní instituce nebo záložna.
Půjčku si mohou vzít komerční, je to jejich podnikání.

Ech

Ale úroky z oné krátkodobé, komerční, tedy hodně drahé, půjčky atd. budeme platit my všichni. Vy. Já.

A zvláště-li se budou stěhovat několikrát než bude dokončeno vyvlastnění=zaplaceno za vyvlastněný majetek. Veškeré jejich oprávněné stěhovací náklady budou na náš účet, právě proto, že vznikl nesoulad při vyvlastňování – na peníze majitel čeká dlouho, ale vystěhovat se musí už teď.

none

Dej sem ty důkazy že chtěli okrádat stát.
Nebo jen anonym na internetu?

RedFox

Prosím Vás, nechte si ty kecy a nehrajte si tady na diskusním fóru na hlupáka… Důkazy 😂. Přečtěte si tu kauzu celou. To Vám musí stačit…. 25 let buzerovaly díky chybnému zápisu úředníka a vydojenosti nás všechny… Vy důkaze…

Frantisek

Koho všechny? Mě tedy rozhodně ne. 🙂

RedFox

Tak promiňte, autem nejezdíte, daně neplatíte…. Omlouvám se Vám. Jen nikdy neříkejte nikdy…

Bohuslav Rambousek

Co to hloupě plkáte ?
Jsou majitel motocentra, za účelem podnikání a moto centrum je stavba trvalá. O tom není pochyb !
A tu nabízenou částku, měli dostat jen z menší části. Většinu měl dostat majitel okolních pozemků.
Tedy rozhodně jim nikdo nenabízel 10 -20 mil.

Honza

Bohouši, jste natvrdlý?
Právě, že o tom pochyb je, ta stavba byla dočasnou a CHYBNĚ byla označena jako trvalá.
Stejně hloupě plkáte Vy, viz Váš příspěvek o chození po poli k vlastnímu domu.
Není to určené k bydlení. Děláte tu ze sebe blbce.

pepa

Honzo, blbce ze sebe děláte vy. Pokud by při stavě motocentra nedalo ŘSD kladné vyjádření, nikdy by nebyla stavba zahájena.

Radek N

ŘSD nemělo námitky se stavbou motocentra.
Neřešilo jestli jde o stavbu trvalou nebo dočasnou. To není ani v jeho kompetenci.
Druh stavby řeší a razítko dává úřad, který stavbu kolauduje – Stavební úřad Tábor.

pepa

Melete ultra kraviny. Jediná buzerace v tomhle případě je ze strany státu. A vím o celé kauze podstatně víc než vy.

RedFox

Jasně 🙂 ze strany státu….tak uděláme z D3 sjezd k debilnímu motocentru (za několik stovek milionů i z druhého pásu na Prahu) a tím po „chybě“ úředníka zaplatíme všichni (z daní) zhodnocení pozemků v okolí o tisíce procent… Vyroste tam pravej českej Disneyland (jak už to tady známe z příhraničních „kasin“) atd, atd…. Hlavně to musí být za ty STÁTNÍ peníze, že?? Pokud vím, žádný soud, žádný nedal majitelům motocentra za pravdu. Prostě typická česká vydojenost na druhou….a parta chytráků to tu obhajuje….kdyby to tak člo, že by to i „cinkla“…pak proti tomu nemám nic. Klidně MOTOCENTRUM na každém pátém… Číst vice »

RedFox

slovo mělo být „šlo“..

pepa

O jaké chybě úředníka píšete? Používejte hlavu, snad si nemyslíte, že někdo postaví na zelené louce takovou stavbu a bude doufat, že nějaký úředník udělá při kolaudaci chybu?

RedFox

„Chyba“ není chyba, pokud jste to nepochopil….Aż na pár přispívajících tu „chybu“ zde chápe každý…..

Pepa

NSS v roce 2013 jasně konstatoval, že podmínkou pro znovuzískání odebraného stavebního povolení pro D3 je buď sjezd nebo odškodnění. No a pak nastalo zdržování ze strany ŘSD a ministerstva dopravy (jedna parta) a čekalo se na přijetí nového vyvl. zákona, aby se to takhle napasovalo.
Takže se pak nemůžeme divit, že se chlapi brání ze všech sil.

Pepa

„Buzerovali“ učivo 4.-5.třídy ZŠ.
A určitě se nejedná o chybný zápis úředníka. Ke stavbě se vyjadřovalo ŘSD a nebylo námitek. Stejně jako ke každé stavbě se vyjadřuje přímý soused.

Dusanh

Trvalo to čtvrt století, ale ten náraz do zdi konečně přišel.

kolemjdoucí

A oni přitom chtěli jediné – aby byl vybudován z dálnice sjezd k jejich autoservisu… Jak podlé od ŘSD…

Hoermalmeister

Na to není v místě prostor, je to dálnice, takže nájezdy by musely být minimálně stejně dlouhé, jako u blízké MÚK, která je tak blízká, že by podle legislativních norem musela být buď posunuta, nebo spojená s prodejnou Bratránkových, což by bylo marginálně dražší a musely by se vyvlastnit jiné pozemky, což by bylo zase nefér vůči vlastníkům těchto. Toto je opravdu nejlepší řešení, ještě jim mohli postavit příjezdovou cestu prodloužením ulice Smyslovské, a vůbec se s nimi nepárat. Proti tomu se ale postaví obyvatelé Měšic, kteří nechtějí větší zatížení jejich ulic, což je opodstatněné, takže opravdu lepší řešení než… Číst vice »

Vojta

SZ od motocentra jsou výhradně pozenky JČ kraje. Od asfaltky u nějakýho toho zemědělského skladu, co tam je, je to k motocentru cca 700 metrů. Tak nevím, jestli nebylo levnější tam natáhnout asfalt k motocentru, než se 20 let dohadovat.

Karel

Přesně tak z ul. Smyslovská tam vede až přímo k motocentru dle KN „ostatní komunikace“ v majetku kraje, jenže by se musela zpevnit, min . vyštěrkovat nebo vyasfaltovat. Délka cca 200 m.

Vojta

Tak Smyslovskou by byl příjezd skrz rodinné domky, to celkem chápu, že místní nechtěj. Ale odsud https://mapy.cz/s/koconuzetu by to ničemu nevadilo.

Kuba2

Podívejte se, čemu všemu se říká dálnice – jak dlouhé jsou sjezdy třeba na D4 u Prahy. A tady se řeší, že by o pár metrů nevyšla délka podle normy. Když už to úřady jednou zvoraly, tak by tady mohly ustoupit a ten nájezdu udělat na výjimku. Když už teda nešlo ho udělat na druhý straně od mostu (kolem hotelu Elzet), čímž by se ty chybějící metry dohnaly.

Radek

No, je pravda, že kolem hotelu Elzet se původně jezdilo, když „nahoře“ ještě nebyl kruhák. Možná byl původní plán MÚK klasický 4lístek. Pak by vzdálenost sjezdu pro Bratránky a do Tábora mohla být dostatečná. Nicméně to už se nedovíme…

Joker

Blá blá blá…. chtějí nechtějí, zneužívali náš stát dost dlouho, tak teď ať se starají.

Frantisek

Zneužívali váš stát? Vždyť je to i jejich stát. ‚Autisti‘ jej tedy podle mě dojí mnohem více…

pepa

V čem ten stát zneužívali? V tom, že se ohradili proti vydanému stavebnímu povolení, které by je připravilo o příjezd k nemovitostem? Nebo snad tím, že tam museli leta jezdit provizorním sjezdem? Nebo snad tím, že spoustu let žili v nejistotě? Nebo tím, že v konečném důsledku nemají zaplaceno za jejich nemovitosti a mají se vystěhovat?

Hans

Takže stát má postavit sjezd z dálnice za X desítek milionů každýmu, kdo si vedle postaví nějakou boudu? Já sám za sebe to teda platit nechci a ani nebudu.

Bohuslav Rambousek

Tedy kdyby Vám zrušili silnici k Vašemu domu ( pokud vůbec nějaký máte), tak by Vám to přišlo, jako normální ? Chodil by jste přes pole, pokud by Vám to majitel toleroval ?

Martin

…že by další Havránková !!??….stát je slabý a ještě k tomu škrt…patrně kdyby se choval slušně, bylo by po problému, nebo ne ?

Jarouš

Jenom potvrzení toho, jak postupuje stát a jeho úředníci. V případě Havránková, po 17 letech tahanic úředníci zjistili, že pozemky mají ještě jednoho majitele. A chtěla pozemky jenom vyměnit.

fous55

Jo vyměnit. Ale devět hektarů od státu za jeden hektar její se jí zdálo málo.

Klondajk

🙂 Ať zažalují tu úřednici, která jim to nezákonné rozhodnutí vydala, bez ní by to celé nevzniklo 🙂

Otto

Problém je v tom, že ta úřednice nevystupovala jako nějaká Jaruna, ale jako představitel státu. Tedy – odškodnění by měli chtít po státu, nikoli po ní. Stát by mohl škodu na úřednici vymáhat , jenže když jí neprokážou úmysl, tak je v tom maximálně za 4,5 násobek mzdy.
Co by mě spíš zajímalo je, jestli si vůbec páni majitelé byli v roce 1998 vědomi nezákonnosti toho rozhodnutí, případně jestli v tom s tou bábou nejeli…. nebo spíš ona s nimi….

dantex

však odškodnění dostanou – vyvlastňuje se za náhradu

MildaIV

Odškodnění za rozhodnutí, které bylo evidentně ve prospěch těchto „poškozených“? Poškozený tu je stát.

Hoermalmeister

Dost podceňujete náročnost práce na stavebním úřadě, očividně jste tam nebyl. Úředníci nemůžou nést osobní odpovědnost za takové prkotiny, které přímo neovlivňují bezpečnost. Však se nad tím zamyslete, to by všichni úředníci odešli a náš systém by se zhroutil, protože je postaven na regulaci úředníky

kix

a k čemu tam tedy jsou? tohle je kravina, každý má být za svoji práci odpovědný..pokud to nezvládne, tak na takové pozici nemá co dělat

libor

přesně, letos předělám dům a stavební úřad o tom ani neinformuji, abych je zbytečně zatěžoval 😉

Karl vB,

Jste si jist, že tu chybu na táborském stavebním úřadě udělala úřednice a ne úředník?

Granja

A jde také o to, kdo to podepsal. Pochybuji, že stavební povolení v Táboře podepisuje oprávněná úřední osoba vyhotovující rozhodnutí a nikoli její vedoucí, případně vedoucí odboru.

218

Vyřizuje Štruncová

Jan Neruda

Hlavní otázka ale zni: byla to chyba anebo „chyba“?

libor

ruka ruku myje? hmm..

dantex

Díky té úřednici měli stavbu trvalou, a proto také ji teď stát musel vyvlastnit a oni náhradu dostanou, takže není proč by ji měli žalovat. Naopak, měli by jí poděkovat.