Letecké společnosti Letectví Letiště

Eurowings a Brussels Airlines odchází v Praze od Menzies k Czech Airlines Handling

Airbus A320 společnosti Eurowings v Praze. Foto: Letiště Praha
Airbus A320 společnosti Eurowings v Praze. Foto: Letiště Praha

Letecké společnosti Eurowings a Brussels Airlines patřící do Lufthansa Group změní od října poskytovatele komplexních handlingových služeb na pražském Letišti Václava Havla. Od Menzies přechází k Czech Airlines Handling (CSAH), společnosti patřící do skupiny Letiště Praha.

Brussels Airlines se vrací do portfolia zákazníků CSAH po téměř deseti letech,“ řekla mluvčí CSAH Kateřina Pavlíková. Podle ní firma v minulosti poskytovala své služby i předchůdci Eurowings – společnosti Germanwings. „CSAH kontrakt vyhrálo také díky dlouhodobě vysoké kvalitě poskytovaných služeb pro jiné dopravce ze skupiny Lufthansa,“ dodala Pavlíková. Od října tak budou všechny lety skupiny Lufthansa v Praze odbaveny společností CSAH.

Letecká společnost Eurowings provozuje z Letiště Václava Havla Praha dvě přímé linky do Německa, konkrétně do Kolína nad Rýnem a do Düsseldorfu. Nasazuje na ně letadla typu Airbus A320 Family nebo případně Bombardier Dash 8-400Q. Brussels Airlines nabízí cestujícím pravidelné spojení mezi Prahou a Bruselem několikrát denně letadlem typu Airbus A320 Family nebo Bombardier CRJ-900.

CSAH se musel loni vypořádat s odchodem svého největšího zákazníka. České aerolinie před rokem přešly právě k Menzies. Firmě se ale podařilo výpadek z velké části nahradit novými zákazníky. Aktuálně má v portfoliu více než čtyřicet dopravců. Letos získala kromě nových firem z Lufthansa Group zakázky pro Belavii, Pegasus Airlines, American Airlines a kazašské SCAT Airlines.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
novyv
Host
novyv

v Menzies velice špatné mzdy a dokonce lidi z managementu musí chodt do provozu, jak nestíhaí

Jiří Šrámek
Host
Jiří Šrámek

Mám opakovanou špatnou zkušenost se službami společnosti Menzies. Netuším, jestli to bylo lidmi, nebo politikou firmy, jako celku, ale 4× fakt špatná zkušenost už asi není náhoda. Řešení prkotin jakoby to byla operace Overlord, přístup věčně zpruzelých „panenek s porcelánovou hlavou“, (ne-) snaha nalézt zatoulaný batoh…. Ne, opravdu s Menzies (na letišti VH) nemám dobrou zkušenost. Naopak.

Cestující LBC MHD
Host
Cestující LBC MHD

Menzies je hlavně tragédie.

Ivan
Host
Ivan

Menzies nestíhá, je logické, že se nkdo vrací k ČSAH.

Marek
Host
Marek

Je to hlavně tím, že celá LH group chce být v PRG pod jedním handlingem.

Lkprak
Host
Lkprak

Jestli se nepletu, tak kromě United všechny aerolinky, které v roce 2019 začaly do Prahy pravidelně létat, využívají služeb ČSAH.

Marek
Host
Marek

Ano, to je pravda. A také jich v roce 2019 několik přešlo k CSAH důvodu nespokojenosti s MAG
Nicméně ten hlavní důvod u SN a EW je sjednocení s LH group

Kiowa
Host
Kiowa

On taky Menzies se kromě United v roce 2019 o nic neucházel.
EW a SN to bylo dáno befelem od LH že přecházejí pod jeden handling v rámci úspory. Jinak měli platné smlouvy a o změně handligoveho partnera neuvažovali