umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letecké společnosti Letectví Letiště

Eurowings a Brussels Airlines odchází v Praze od Menzies k Czech Airlines Handling

Airbus A320 společnosti Eurowings v Praze. Foto: Letiště Praha
Airbus A320 společnosti Eurowings v Praze. Foto: Letiště Praha

Letecké společnosti Eurowings a Brussels Airlines patřící do Lufthansa Group změní od října poskytovatele komplexních handlingových služeb na pražském Letišti Václava Havla. Od Menzies přechází k Czech Airlines Handling (CSAH), společnosti patřící do skupiny Letiště Praha.

Brussels Airlines se vrací do portfolia zákazníků CSAH po téměř deseti letech,“ řekla mluvčí CSAH Kateřina Pavlíková. Podle ní firma v minulosti poskytovala své služby i předchůdci Eurowings – společnosti Germanwings. „CSAH kontrakt vyhrálo také díky dlouhodobě vysoké kvalitě poskytovaných služeb pro jiné dopravce ze skupiny Lufthansa,“ dodala Pavlíková. Od října tak budou všechny lety skupiny Lufthansa v Praze odbaveny společností CSAH.

Letecká společnost Eurowings provozuje z Letiště Václava Havla Praha dvě přímé linky do Německa, konkrétně do Kolína nad Rýnem a do Düsseldorfu. Nasazuje na ně letadla typu Airbus A320 Family nebo případně Bombardier Dash 8-400Q. Brussels Airlines nabízí cestujícím pravidelné spojení mezi Prahou a Bruselem několikrát denně letadlem typu Airbus A320 Family nebo Bombardier CRJ-900.

CSAH se musel loni vypořádat s odchodem svého největšího zákazníka. České aerolinie před rokem přešly právě k Menzies. Firmě se ale podařilo výpadek z velké části nahradit novými zákazníky. Aktuálně má v portfoliu více než čtyřicet dopravců. Letos získala kromě nových firem z Lufthansa Group zakázky pro Belavii, Pegasus Airlines, American Airlines a kazašské SCAT Airlines.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
novyv

v Menzies velice špatné mzdy a dokonce lidi z managementu musí chodt do provozu, jak nestíhaí

Jiří Šrámek

Mám opakovanou špatnou zkušenost se službami společnosti Menzies. Netuším, jestli to bylo lidmi, nebo politikou firmy, jako celku, ale 4× fakt špatná zkušenost už asi není náhoda. Řešení prkotin jakoby to byla operace Overlord, přístup věčně zpruzelých „panenek s porcelánovou hlavou“, (ne-) snaha nalézt zatoulaný batoh…. Ne, opravdu s Menzies (na letišti VH) nemám dobrou zkušenost. Naopak.

Cestující LBC MHD

Menzies je hlavně tragédie.

Ivan

Menzies nestíhá, je logické, že se nkdo vrací k ČSAH.

Marek

Je to hlavně tím, že celá LH group chce být v PRG pod jedním handlingem.

Lkprak

Jestli se nepletu, tak kromě United všechny aerolinky, které v roce 2019 začaly do Prahy pravidelně létat, využívají služeb ČSAH.

Marek

Ano, to je pravda. A také jich v roce 2019 několik přešlo k CSAH důvodu nespokojenosti s MAG
Nicméně ten hlavní důvod u SN a EW je sjednocení s LH group

Kiowa

On taky Menzies se kromě United v roce 2019 o nic neucházel.
EW a SN to bylo dáno befelem od LH že přecházejí pod jeden handling v rámci úspory. Jinak měli platné smlouvy a o změně handligoveho partnera neuvažovali

Partneři


Czechtoll

pst
podcast