Letecké společnosti Letectví

Etihad překvapily. V době škrtů aerolinek oznámily novou linku z Vídně

Boeing 787-9 společnosti Etihad Airways. Foto: Etihad
Boeing 787-9 společnosti Etihad Airways. Foto: Etihad

Letecká společnost Etihad Airways začne od 22. května nově létat z Vídně do Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech. Novou linku firma oznámila v době, kdy aerolinky celosvětově omezují kapacitu a přerušují provoz na některých trasách kvůli výraznému oslabení poptávky.

Na trase bude firma létat čtyřikrát týdně s Boeingem 787-9 Dreamliner v konfiguraci pro 290 cestujících (28 byznys, 262 ekonomický třída). Od 1. července do 31. srpna bude v nabídce denní spojení, pak další tři měsíce pět týdně, od 1. prosince opět každý den.

Linka je naplánována s příletem v 7 ráno do Vídně a odletem před obědem do Abú Dhabí, kde bude návaznost na globální síť Etihadu.

Z Vídně tak půjde už o čtvrtého dopravce do oblasti Perského zálivu. Dosud létají do Dubaje dvakrát denně Emirates, do nedalekého Šardžá Air Arabia čtyřikrát týdně, dvakrát denně pak Qatar Airwas do Kataru.

Letový řád:

EY 53 Abú Dhabí 02:55 – Vídeň 07:00

EY 54 Vídeň 11:45 – Abú Dhabí 19:10

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Rado

Linku do Vídně vítám, Etihad je fajn. Sice v Abu Dhabí stále nemají hotový Middle Terminal, nicméně pokud někam cestuji daleko, rád volím Etihad právě proto, že má celkem dost wide-body letadel s dvousedačkama. Takto se mi loni podařilo cestovat do Austrálie tam i zpět, ryze na dvousedačkách a ještě navíc nikdo vedle mě neseděl. Ale oproti létům minulým jde znát, že se topí v dluzích – chybějící amenity kit, plastové příbory, osekaný drink servis…