ETCS do Panterů dodá Škoda Transportation. O čtvrt miliardy dráž, než České dráhy počítaly

Instalace evropského zabezpečovače do jedné jednotky vyjde na 23 milionů korun. Tolik České dráhy dosud za ETCS neplatily.

České dráhy uzavřely svůj zatím největší tendr na instalaci evropského zabezpečovače ETCS do svých vozidel. Do vozidel označovaných jako RegioPanter a InterPanter různých řad je dodá za 1,175 miliardy korun Škoda Transportation.

Vyplývá to z informací na profilu zadavatele. Po sérii zakázek na ETCS do motorových vozidel, kde došlo k poklesu proti očekávané hodnotě, zaplatí České dráhy naopak výrazně víc. Odhadovaná cena byla 935 milionů korun. Zakázka se týká celkem 51 jednotek řad 640, 650, 650 AVV, 660 a 661. Podle informací ve věstníku veřejných byla Škoda jediným soutěžicím, na zakázce se bude podílet se Škodou Pars.

V přepočtu na jednotku půjde o nejdražší instalaci ETCS ze všech zakázek, které České dráhy v této oblasti dosud zasmluvnily. Jedna souprava vyjde na 23 milionů korun.

V procesu výběru dodavatele je ještě větší drážní zakázka na ETCS: vybavení jednotek CityElefant řady 471. Ta má odhadovanou cenu 1,322 miliardy korun.

Tagy České dráhy ETCS seznam Škoda Transportation
94 komentářů