Letecké společnosti Letectví

Emirates získaly povolení pro lety mezi Evropou a Mexikem, ohlásily výrazný nárůst zisku

Boeing 777-200 LR společnosti Emirates. Foto: Emirates
Boeing 777-200 LR společnosti Emirates. Foto: Emirates

Letecká společnost Emirates získala měsíc před plánovaným startem povolení od mexických úřadů na novou linku mezi Barcelonou a Mexikem. O povolení informoval dubajský server Arabian Business.

Ještě před několika týdny mexické úřady s udělením povolení váhaly, nakonec ale provoz linky podle pravidla takzvané páté svobody (umožňuje let mezi dvěma zeměmi mimo sídlo aerolinky, pokud jde o součást linky ze země sídlící aerolinky, v případě této jde o linku z Dubaje do Barcelony) povolily.

Proti lince bylo zejména Aeromexico, v kterém má podíl i americká společnost Delta Air Lines. Vztahy amerických dopravců s Emirates nejsou dlouhodobě příliš dobré, americké straně se nelíbí linky otevřené podle pravidla páté svobody mezi Evropou a USA. Aeromexico už v reakci na vstup Emirates přidalo lety na lince z Barcelony do Mexika.

Novou linku spustí Emirates 9. prosince. Létat bude každý den s Boeingem 777-200LR v konfiguraci 38 míst v byznys třídě a 264 v ekonomické. Letadlo pojme až 14 tun dodatečného nákladu, čímž otevírá mexickému obchodu s avokády, mangem, autodíly, zdravotnickými potřebami a dalším artiklem cestu ke globálním trhům. Nákladní letecká společnost Emirates SkyCargo létá do Mexico City a zpět již od roku 2014 a v posledním roce na této trase přepravila více než 22 500 tun nákladu. Odlet z Barcelony má naplánovaný v 9:55 a v 19.40 zpět.

Emirates tento týden současně oznámily své pololetní výsledky hospodaření. Celá skupina zaznamenala růst zisku o 8 % na 1,2 miliardy dirhamů. Samotné aerolinky zaznamenaly růst zisku o 282 % na 862 milionů dirhamů při klesajících výnosech o 3 %. Počet cestujících klesl o 2 % na 29,5 milionu.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
GPGP
Host
GPGP

Je to až s podivem, ale Emirates na této lince jsou o pár tisíc levnější než konkurence 🙂

Jen tak
Host
Jen tak

ona totiž na trase bcn – mex v podstatě žádná jiná konkurence není (pokud se budeme bavit o direct letu). jenom aero mexiko.

iberia (ta je ale s přeestupem v mad) je na páru BCN – MEX s přehledem o několik tisíc levnější na většině termínů.

na některých termínech je i to aero mexiko levnější, na většině termínů jsou víceméně šul- nul.

takže… ono to bude – každý chvilku tahá pilku.

TGm
Host
TGm

Výborná zpráva pro mašince. Pokud si člověk může vybrat mezi AirEuropa, Iberia, Aeromexico a Emirates, tak první volba jsou Emirates. Nově zavedená linka jim ale v BCN na 10 hodin územní A380, neb v čase jejího návratu do DXB dostane přednost B777, která přilétá z MEX. Posunutí druhého letu z DXB do BCN na 15.35 zrějmě z nějakého důvodu nejde a ve 3.30 bude z DXB první let do Evropy.

Jen tak
Host
Jen tak

pro nasimce ta zprava nema naprosto zadny vyznam.

Nekdo
Host
Nekdo

no tak ja si treba statem skryte a neprimo dotovane a zvyhodnovane aerolinky ze zalivu nevybiram nikdy. ani kdyz jsou na dane trase nejlevnejsi.

libcha
Host
libcha

Mohl by prosím autor článku uvedené ekonomické údaje konvertovat do nějaké intuitivně představitelné měny (CZK / EUR / USD) ?

Tom
Host
Tom

Najdete si kurz sám. Je to jednoduché.

Jen tak
Host
Jen tak

si to zadej do googlu. rovnou ti spocita castku.

Nekdo
Host
Nekdo

myslim, ze jsou to tak zhruba dve a pul fabie penez… nebo by tim slo pokryt 7 ftobalovych hrist. jo a neni zac!

Tony
Host
Tony

Dobrý zisk když mají přes 100 absolutně neúsporných letadel, které nikdo nechce. Anebo jsou segmenty, které to pokryjou a ještě vydělají takovou dardu peněz.

Jen tak
Host
Jen tak

holt maji velke marze. jsou schopni ten lesteny prd prodat za velke penize. to je easy.

Gustáv
Host
Gustáv

Zrovna z Prahy není výjimkou, že jsou do Asie nejlevnější. Loni v červenci jsem s nimi letěl do Honk Kongu právě jednoduše kvůli ceně (myslím, že to bylo asi 13 tisíc). Letos známý Thajsko to samé. Mají pravda protivné a asi špatně placené letušky (jídlo samotné bylo docela dobré, ale třeba pití nabízeli dost málo), ale že bych kvůli tomu chtěl platit třeba o pět tisíc víc…

cestující
Host
cestující

Je vidět, že navzdory českým závistivcům to mají v EK spočítané docela dobře.

VíKo
Host
VíKo

Piti nabizely Emiraty malo??? Neprospal jste ten let?