Letecké společnosti Letectví

Emirates získaly povolení pro lety mezi Evropou a Mexikem, ohlásily výrazný nárůst zisku

Boeing 777-200 LR společnosti Emirates. Foto: Emirates
Boeing 777-200 LR společnosti Emirates. Foto: Emirates

Letecká společnost Emirates získala měsíc před plánovaným startem povolení od mexických úřadů na novou linku mezi Barcelonou a Mexikem. O povolení informoval dubajský server Arabian Business.

Ještě před několika týdny mexické úřady s udělením povolení váhaly, nakonec ale provoz linky podle pravidla takzvané páté svobody (umožňuje let mezi dvěma zeměmi mimo sídlo aerolinky, pokud jde o součást linky ze země sídlící aerolinky, v případě této jde o linku z Dubaje do Barcelony) povolily.

Proti lince bylo zejména Aeromexico, v kterém má podíl i americká společnost Delta Air Lines. Vztahy amerických dopravců s Emirates nejsou dlouhodobě příliš dobré, americké straně se nelíbí linky otevřené podle pravidla páté svobody mezi Evropou a USA. Aeromexico už v reakci na vstup Emirates přidalo lety na lince z Barcelony do Mexika.

Novou linku spustí Emirates 9. prosince. Létat bude každý den s Boeingem 777-200LR v konfiguraci 38 míst v byznys třídě a 264 v ekonomické. Letadlo pojme až 14 tun dodatečného nákladu, čímž otevírá mexickému obchodu s avokády, mangem, autodíly, zdravotnickými potřebami a dalším artiklem cestu ke globálním trhům. Nákladní letecká společnost Emirates SkyCargo létá do Mexico City a zpět již od roku 2014 a v posledním roce na této trase přepravila více než 22 500 tun nákladu. Odlet z Barcelony má naplánovaný v 9:55 a v 19.40 zpět.

Emirates tento týden současně oznámily své pololetní výsledky hospodaření. Celá skupina zaznamenala růst zisku o 8 % na 1,2 miliardy dirhamů. Samotné aerolinky zaznamenaly růst zisku o 282 % na 862 milionů dirhamů při klesajících výnosech o 3 %. Počet cestujících klesl o 2 % na 29,5 milionu.

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
GPGP

Je to až s podivem, ale Emirates na této lince jsou o pár tisíc levnější než konkurence 🙂

Jen tak

ona totiž na trase bcn – mex v podstatě žádná jiná konkurence není (pokud se budeme bavit o direct letu). jenom aero mexiko.

iberia (ta je ale s přeestupem v mad) je na páru BCN – MEX s přehledem o několik tisíc levnější na většině termínů.

na některých termínech je i to aero mexiko levnější, na většině termínů jsou víceméně šul- nul.

takže… ono to bude – každý chvilku tahá pilku.

TGm

Výborná zpráva pro mašince. Pokud si člověk může vybrat mezi AirEuropa, Iberia, Aeromexico a Emirates, tak první volba jsou Emirates. Nově zavedená linka jim ale v BCN na 10 hodin územní A380, neb v čase jejího návratu do DXB dostane přednost B777, která přilétá z MEX. Posunutí druhého letu z DXB do BCN na 15.35 zrějmě z nějakého důvodu nejde a ve 3.30 bude z DXB první let do Evropy.

Jen tak

pro nasimce ta zprava nema naprosto zadny vyznam.

Nekdo

no tak ja si treba statem skryte a neprimo dotovane a zvyhodnovane aerolinky ze zalivu nevybiram nikdy. ani kdyz jsou na dane trase nejlevnejsi.

libcha

Mohl by prosím autor článku uvedené ekonomické údaje konvertovat do nějaké intuitivně představitelné měny (CZK / EUR / USD) ?

Tom

Najdete si kurz sám. Je to jednoduché.

Jen tak

si to zadej do googlu. rovnou ti spocita castku.

Nekdo

myslim, ze jsou to tak zhruba dve a pul fabie penez… nebo by tim slo pokryt 7 ftobalovych hrist. jo a neni zac!

Tony

Dobrý zisk když mají přes 100 absolutně neúsporných letadel, které nikdo nechce. Anebo jsou segmenty, které to pokryjou a ještě vydělají takovou dardu peněz.

Jen tak

holt maji velke marze. jsou schopni ten lesteny prd prodat za velke penize. to je easy.

Gustáv

Zrovna z Prahy není výjimkou, že jsou do Asie nejlevnější. Loni v červenci jsem s nimi letěl do Honk Kongu právě jednoduše kvůli ceně (myslím, že to bylo asi 13 tisíc). Letos známý Thajsko to samé. Mají pravda protivné a asi špatně placené letušky (jídlo samotné bylo docela dobré, ale třeba pití nabízeli dost málo), ale že bych kvůli tomu chtěl platit třeba o pět tisíc víc…

cestující

Je vidět, že navzdory českým závistivcům to mají v EK spočítané docela dobře.

VíKo

Piti nabizely Emiraty malo??? Neprospal jste ten let?