Letecké společnosti Letectví

Aeromexico si dělá legraci z Trumpovy zdi. Slevou občanům USA podle jejich DNA

Boeing 787 společnosti Aeromexico. Foto: Boeing
Boeing 787 společnosti Aeromexico. Foto: Boeing

Největší letecká společnost v Mexiku zveřejnila nový klip, který se může stát letos nejsledovanějším leteckým videem roku, i když se v něm letadla mihnou jen na pár sekund. Dělá si v něm legraci z obavy obyvatelů USA o cesty do Mexika i politiky Donalda Trumpa snažícího se postavit  zeď podél americko-mexické hranice.

V klipu vystupuje několik obyvatel USA, kteří podle svých slov rozhodně nechtějí do Mexika jet. „USA jsou nejčastějším cílem cest Mexičanů, ale Mexiko není cílem číslo jedna pro Američany. Proto jsme se vydali do texaského města Wharton zjistit, proč do Mexika lidé nechtějí jezdit,“ začíná video. Video je z dílny reklamní agentury Ogilvy.

Osloveným Američanům nechaly aerolinky provést test DNA, aby zjistily, kolik procent jejich DNA je mexického původu. Klip sleduje k očekávanému závěru: ti, co cestu do Mexika odmítají nejvíce, měli i přes pětinu DNA mexického původu. Osloveným pak nabízí slevu na letenku podle toho, kolik procent mexického původu mají. Na vysvětlenou v klipu ještě dodávají, že Mexičané proudí do USA už od 19. století a proto zejména v jižanských státech je velká pravděpodobnost, že mají tamější Američané i stopy mexické DNA.

Nejde o první případ, kdy si Aeromexico, v kterém mají 49 % americké aerolinky Delta Air Lines, dělá legraci z amerických obav z Mexičanů. Po Trumpově nástupu zveřejnili reklamu se záběry hraničních plotů, zdí či přechodů.

Aeromexico zatím klip vůbec nekomentovalo, zatím jde o takzvané virální video. Na stránkách Aeromexica nabídka na slevu chybí.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hoholu

„do you like tequila? -yes; do you like buritos? yea!; do you like mexico? nyah“
pobavilo 😀

Ulafme

Stejné jako v ČR, kde ti, kteří by nejraději poslali na hranice armádu, aby zastavila tu (neexistující) invazi „zlých muslimů“, nemají vůbec problém létat na dovolenou do Turecka, Egypta, Tuniska a pod.

Karlod

To zase je dementní odpověď. Tak zásadní rozdíl je že u nich na dovolene platím vše já ze sveho a nikdo mi na to nedá ani korunu ale u nás oni chtěj moje peníze po státu. On zde svoje peníze neutrati má je dotovat stát. Ať sem jede na 14 dní na dovcu to asi neva ale ne že zde bude dělat bugr bude brát sociální dávky a nebude chtít dělat.

Y.K.

Prosím Vás neopakujte tady nesmysly generované SPD. Arabové sem jezdí (na dovolenou) utrácet prachy a spousta lidí to dost špatně snáší. Status uprchlíka (Azyl) může dostat jen někdo např z válečné zóny v přímém ohrožení života – a pak má nárok na ochranu. U nás je to v současnosti asi 2500 lidí (např. čtvrtina jsou Ukrajinci, zřejmě kvůli válčení na východě). To si myslím ČR může s přehledem dovolit. Ostatní imigrantni žádný nárok na nic (skutečně na nic) nemají a musí tedy získat některé z pobytových víz a obživu si zajistit (třeba ti zmínění Turci, ale i všichni ostatní). Pohádky… Číst vice »

Petr

Tomu se říká ukázková zabedněnost a buranství voliců SPD …Divím se,že se tomu ještě někdo diví…

Placebo

Jenže ono to je tak , jak karlod píše. Ale když druhé straně chybí argumenty, tak musí nastoupit “ buranstvi voličů SPD“ .

Petr

Buranství voličů SPD je axiom,nikdo aspoň se špetkou rozumu a inteligence by SPD nikdy nevolil.Maximalne omezeni pivni burani

Y.K.

Karlod píše nesmysly které mu někdo vnuknul a které jsou zcela mimo realitu, ačkoliv jsou velmi populární mezi „probouzeči“. Nesouhlasit se situací, OK beru, ale plácat voloviny je špatně.