Letecké společnosti Letectví

Emirates ukázaly první snímky svého 777X, Boeing odtajnil interiér

Boeing 777-9 pro Emirates ve výrobě. Foto: Emirates
Boeing 777-9 pro Emirates ve výrobě. Foto: Emirates
Letecká společnost Emirates představila první snímky svého nového letadla Boeing 777-9 z výroby. Start nové řady 777X má zpoždění hlavně kvůli problémům s motory od GE, Boeing mezitím však pokračuje s dokončováním dalších letadel. Cestující začnou letadla vozit nejdříve příští rok.
Jde o první snímky letadla 777-9 pro Emirates, dosud Boeing ukázal jen první dva testovací letouny, jeden z nich má později létat u Lufthansy. Ta bude i prvním zákazníkem, který bude letadlo používat.
Emirates využily plochu skládacího zakončení křídel k umístění vlajky Spojených arabských emirátů. Právě skládací konce křídel jsou jedním z typických znaků nového letadla, které bude nejdelší na světě.  Letadlo není dosud dokončené, chybí mu i finální lak. Emirates mají objednáno celkem 150 letadel 777X, 115 z nich je delší verze 777-9, zbytek připadá na kratší 777-8. První má převzít v lednu roku 2021, Lufthansa v prosinci 2020.
Boeing pokračuje zatím v pozemních testech letadla, které provádí už druhý měsíc.  Ve čtvrtek už testoval Boeing přerušení vzletu, na videu je tak velmi dobře slyšet i zvuk motorů GE9X, kterou jsou největšími na světě a současně i důvodem zpoždění pro první let.

Americký výrobce už ukázal také na prezentačním videu také interiér letadla. Letadlo označuje jako kombinaci toho nejlepšího z modelů 777 a 787. Cestující čekají o 20 % větší okna než dosud i jiný systém vzduchotechniky, který má pomoci redukovat problémy s jetlagem. Podle Boeingu bude mít nejnižší spotřebu na sedačku ze všech letadel, které na světě létají.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

Vypadá dost dobře, nicméně mě překvapil fakt, kdy není to tak dlouho co se mluvilo o tom, že kvůli snížení spotřeby paliva se zvažuje vyrábět letadla bez skutečných oken, a Boeing se svým modelem 777X přišel rovnou s největšími okny. Zajímavé.

Jen tak

Letadla bez oken .. to je cca stejné, jako ryanairovo „odmotnujeme záchody“ a „bude lítat jenom jeden pilot“.

navíc to o těch oknech ani nebyly, pokud si pamatuju, výmysly aerolinek, ale nějakých startupů… je to cca na úrovni „příští rok bude lékk proti rakovině“.