Letecké společnosti Letectví

Emirates příští týden přestanou létat do Prahy, nejméně čtvrt roku. Lety přeruší i Turkish Airlines

První A380 v Praze, foto: Emirates
První A380 v Praze, foto: Emirates

Letecká společnost Emirates přeruší na více než čtvrt roku provoz z Prahy. Poslední let do Dubaje firma vypraví příští úterý 24. března, dál na toto období spojení do Dubaje nebude nabízet.

Emirates to dnes oznámily svým prodejcům. Zatímco většina dopravců uzemnila provoz na neurčito či do dubna, Emirates zastavují provoz až do konce června. „V současné době lze ještě využít lety do Vídně a do Mnichova. Klientům, kteří mají rezervace na období se zrušenými lety, můžete letenky ponechat ve statusu OPEN. Platnost všech letenek byla prodloužena na 760 dní,“ uvedla firma v dopise prodejcům. Do soboty bude firma létat s A380, na zbývající lety nasadí Boeing 777-300.

Společně s Qatar Airways jsou Emirates už jediným dopravcem, který do Prahy aktuálně provozuje dálkovou linku. Qatar Airways zatím dál nabízí dva lety. Ostatní dálkové linky – do Číny a Soulu skončily buď rozhodnutím dopravce nebo z vládního zákazu.

Odpoledne oznámily konec spojení do Prahy také Turkish Airlines. Firma zastaví lety od 23. března do 17. dubna.

Podle agentury ČTK provoz na Letišti Praha klesl v posledních dnech zhruba na 30 % loňského denního průměru za březen. V dnešním letovém řádu je 55 příletů a stejný počet odletů.

17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ondra

Qatar od pondělí pouze jeden let, ten pozdější, Dreamlinerem.

Marek

Těch letů dneska už je jenom 17. :-/ 🙁

Zdeněk

Pochybuji, že se Emirates vrátí do Prahy už za čtvrt roku. A až se vrátí, že opět nasadí A-380. Letectví dostává v současné době jeden knokaut za druhým, takže bude trvat nejspíš velmi, velmi dlouho, než se vše vrátí do starých kolejí. A toto tvrdím, přestože se pokládám za optimistu.

JIŘÍ

To neva, čím míň cestujících, tím líp. A že vím, o čem mluvím.. 😉

Pepa

lety emirates nahradi flydubay

mata

Píše se to Flydubai a nenahradí .

Al al

A Turkish jsou na tom podobně..
vzhledem k současnému šíření viru COVID-19 jsme nuceni přerušit veškeré lety z/do Prahy a to v období od 23.3.2020 do 17.4.2020.

Z tohoto důvodu bohužel omezujeme také provoz naší kanceláře v Praze, prozatím na přechodné období od 20.3.2020 do 17.4.2020.

V omezeném režimu budeme fungovat pouze na e-mailové adrese prague.customer@thy.com , kde se budeme snažit zodpovědět vaše urgentní dotazy.

Případně se můžete obrátit na naše call centrum +90 444 0 849 / +90 0850 333 0 849 .

Veškeré aktuální informace ohledně zrušených letů a podmínek změn/refundací můžete nalézt na níže uvedeném odkazu:

https://www.turkishairlines.com/en-us/announcements/coronavirus-outbreak/

Robin

Je tato informace stále aktuální? Emirates Prague tuto informaci zveřejnila na svém FB, ale později stáhla… Kamarádka letuška má stále dubnovou Prahu na svém letovém plánu.

Původní Pražák

Kamarádce letušce bych doporučil, ať si hned začne hledat nějakou brigádu. Pohrebnictví se jeví jako zvlášť stabilní obor.
Nebo si fakt myslíte, že za 14 se otevřou hranice a za 3 týdny budou letadla zase plná lidí??

Robin

Tak Emirates nelétá jen do Prahy, že… letecká doprava určitě nekrachne, akorát mají méň letů, to je pravda.

Pitr

Ano z oficiálního webu emirates kde je seznam zrušených destinací, tak Praha zmizela, zajímavé.

Roman

Je tam!

Tobi96

Co jsem si všiml, tak Ryanair neprodává z/do Prahy letenky do konce dubna momentálně,,
BTW do diskuze – pokud koupím letenku /Wizzair/ na konec dubna a vláda protáhne nouzový stav /velmi pravděpodobné/ mám nárok na vrácení peněz + těch jejich 20% nebo mi můžou říct, že oni prostě letí a to, že občané Čr mají zákaz cestování je nezajímá ? (let je z Prahy),, Díky

Viktor

Oni to řeknou že ti prachy nevrátí….ale můžeš si přesunout termín

Petr

Já s nimi měl ve středu letět z Vídně. Hned po oznámení o uzavření hranic jsem je kontaktoval, že se do Vídně nedostanu, a k mému překvapení jsem dostal refundaci formou kreditu včetně těch 20 %.