Letecké společnosti Letectví Letiště

Emirates přidávají další lety mezi Prahou a Dubají

Boeing 777-300ER společnostni Emirates v Praze. Foto: Rosťa Kopecký / Flyrosta.com
Boeing 777-300ER společnostni Emirates v Praze. Foto: Rosťa Kopecký / Flyrosta.com
Dopravce od března nově přidává úterní frekvenci.

Letecká společnost Emirates Airline se rozhodla opět navýšit počet spojů mezi Prahou a Dubají. Od března začne létat už pětkrát týdně.

K rozhodnutí došlo jen pár dní poté, co dopravce zavedl už čtvrtou frekvenci na této trase. Nově začne létat i každé úterý. Chybět tak bude spojení jen v pondělí a ve čtvrtek.

Navýšení počtu letů vyplývá z rezervačního systému dopravce, potvrdila ho mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. „Cestující tak mohou využít další možnosti i pro cesty přes Dubaj do dalších destinací například na Blízkém východě či v Asii,“ řekla Pavlíková.

Emirates i nadále zůstávají na lince do Prahy s Boeingem 777-300ER. Návrat A380 na tuto trasu kvůli slabé poptávce není ještě aktuální.

Do Dubaje aktuálně létají ještě třikrát týdně také flydubai. Dubaj byla v lednu na druhém místě v počtu odbavených cestujících z Prahy, celkem mezi oběma letišti letělo 7 tisíc lidí.

Letiště doporučuje všem cestujícím, kteří mají aktuálně naplánovaný let, aby si vždy před cestou zjistili všechny aktuálně platné podmínky pro cestování, a vyhnuli se tak případným komplikacím při odbavení nebo při hraniční kontrole. Cestující by se také měli informovat o všech platných opatření na letišti a na palubě letadla své letecké společnosti.

34 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vlakmania

Mám známé letěli cca před týdnem v době jejich pobytu změnily podmínky pro návrat. Teď musí do 14 denní karantény když tam v těle tak to neplatilo. Takže teď cestovat nemusí být jen zábava.

Tomas

nikdo ani dnes do 14 denni kranteny nemusi.

beija

Nekrmím bezohledné a sobecké trolly.

Richard

Jestli maji positivni covid test, tak to chapu,karantenu na 14d. Jinak plati izolace 5d,a na 5ty den PCR test po navratu z rizik. krajin

Pepa
G700

Dle článku 14 Ústavy je jakýkoliv požadavek po návratu nesmysl. Není zač.

G700

Pardon, oprava článku 14 Listiny základních práv a svobod 🙂

Adam

Ano, ale letecké společnosti té nepustí na palubu, pokud mají nařízeno kontrolovat test. Listina – nelistina

Tomas

s kterou casti clanku 14 jento v rozporu?

zadne z prav, ktere tento clanek priznava, neni v tuto chvili porusen.

G700

– Svoboda pohybu je zaručena
– Nikdo nemůže občanovi bránit návratu do vlasti

Y.K.

Fakt? A jak zhruba je třeba v Dubaji zajímá naše listina práv a svobod? Byl jste na vůbec někdy na nějaké hraniční kontrole?
Svoboda pohybu je jen v Schengenském prostoru a v rámci nouzového stavu jsou leckteré svobody omezeny. Neexistuje žádná svoboda překračovat hranice, naopak jsou imigrační zákony udělující podmínky pro jinak zapovězené překračování hranic (mimo EU).

Tomas

svoboda pohybu neni nijak dotcena

nikdo obcanum nebrani v navratu

Ondra

Tak oni ti nebudou bránit, ale pujdes na par dni do karantény

RHood

Vy máte hodně zkušeností a vše znáte, rozumíte všemu. Můžu jednu otázku ? A co Monika, myslíte si, že na tuto dámu platí nějaká pravidla ? děkuji za odpověď.

beija

A co myslíte, jak asi tak létá na dovču? Co nějakým soukromým business jetem Šimáněho letky, co jsou právně (kvůli financím) odloučené od Smartwings? Ale asi pořád lepší než nějakým vládním speciálem..

Apex

Jste zcela mimo…zrovna ona léta běžnými linkami…mimo jiné právě EK…

Pepa

To chce číst ten článek dal nez po bod jedna
právo svobodně je opustit.

(3) Tyto svobody mohou být omezeny zákonem, jestliže je to nevyhnutelné pro bezpečnost státu, udržení veřejného pořádku, ochranu zdraví nebo ochranu práv a svobod druhých a na vymezených územích též z důvodu ochrany přírody.

Tomas

Vzhledem k tomu, že to vypadá, že opravdu málokdo tuší, jak to je (soudě dle mínusů), tak karenténa je (v tom horším případě, kterýplatí pro většinu zemí) 5 dnů. Následovaná testem a ukončením karantény.

Blanka

Kde musi na 14 dnu do karanteny??

Richard

Vcera bylo pozde, na Zanzibar a Maledivy to lita plne,a ceny letenek nejsou nejlevnejsi. Kazdy uz potrebuje z tohoto bord*** vypadnout do tepla.

Frequn

a pak se zas do toho bordelu po 14ti dnech vratit..ale o 100k chudsi..opravdu nemyslim na nic jineho nez vyrazit na Zanzibar..spis resim ze deti uz nebyly rok ve skole..

Karel Jezbera

Vzhledem k epidemiologické situaci, ve které se ČR momentálně nachází, a která se bude dále prudce zhoršovat, je otázkou, na jak dlouho. Cestující z ČR budou brzy po světě „toxický substrát“ bez ohledu na negativní PCR test. Opatření která zavedlo o víkendu Německo, budou brzy následovat další státy.

Samo

Nezmysel, mimo Európy v zásade platí že destinácia je buď pre Európanov otvorená, alebo nie. Tam kam sa z Česka dá lietať dnes sa bude dať lietať aj o mesiac.

Tomas

to je velmi optimisticka predstava

o mesiac budeme radi, ze jsme radi

Apex

Tak zrovna v UAE tohle neplatí, tam mají občané ČR přísnější podmínky než třeba ti ze západní Evropy….

Jiří Kocurek

„bez ohledu na negativní PCR test“

Tak jistě, bou raději věřit poudačkám z internetu (4chan apod) než uznávanému lékařskému testu.

Zdenek

Nesmysl velkej jak pádlo:-((

beija

No, začíná nám další vlna covidu a jak se otevřou školy a obchody, tak hned zase vylétne počet případů nahoru. A jak je na tom dnes CHeb a Trutnov, tak na tom bude celá republika..Jojo a létání občanů ze země WORST in COVID zase prudce klesne, žádná země si nechce spustit další vlnu covidu pár nezodpovědnýma turistama..A je to všechno způsobeno nejprve bezohledností Bureše, tomu jsou ti mrtví úplně šumák. A pak naší vlastní sobeckosti a neschopnosti dodržovat základní pravidla, cestování nevyjímaje.. 🙁

Jenda

Některým lidem snad musí slovní spojení „worst in covid“ navozovat orgasmus. Napsané s Caps lockem potom několikanásobný. Až ho rozdýcháte, tak mi řekněte, kam oproti českým občanům pustí třeba občany Německa, což je vzor všech českých covid hysteriků, protože tam mají ještě tvrdší lockdown , absolutně nikdo by si ho tam nedovolil porušit a všichni tam už rok sedí ve sklepě. Já vám to řeknu. Jediná země na světě, kam máme travel ban my a Němci ne, je Kypr (ovšem musí tam stejně přiletět s testem a absolvovat karanténu).

G700

Problém trochu je, že při návratu z Asie a přestupu v DXB, nestíháte ranní odlet a zpáteční cesta je s Fly Dubai….

Hasler

Stačí si na terminálu 3 rezervovat na jednu noc pokoj v DIH a je po problému. Dokonce budete i krásně odpočatý na cestu domů.

G700

Problém je, že tím se ztrácí ta výhoda přestupu v DXB, kdy za 2 hodiny chcete sedět v dalším letadle a cestovat domů.

Hasler

Ani s Qatar Airways to z východu nejde. Jento pak už závisí na prioritách. Já si radši prodloužím den a doletím večer co DXB a vemu radši hotel a pak vyspanej domů a můžu rovnou fungovat, než jet zbytečně brzo a honit kvůli tomu přestup a přijet domů rozlamanej…

VíKo

Jen houšť. Ať už to zase lita. Tesim se z každého letadla navíc.