Letecké společnosti Letectví

Emirates potvrdily návrat do Prahy, zatím budou létat třikrát týdně

Boeing 777-300ER společnosti Emirates. Foto: Emirates
Boeing 777-300ER společnosti Emirates. Foto: Emirates

(aktualizováno 10.7. 13:32)Do Prahy se vrací další dálková linka. Letecká společnost Emirates, která je v Praze dlouhodobě největším dopravcem v segmentu dálkových letů, se od 2. srpna vrátí se třemi lety týdně do Dubaje.

Vyplývá to z oficiálního oznámení na stránkách dopravce. Podle letového řádu půjde o linku EK139/140 s odletem z Prahy v 15:55 a příletem do Dubaje ve 23:50. Z Dubaje je odlet v 8:35 a přílet do Prahy ve 13:00. Emirates na linku počítají s nasazením Boeingu 777-300ER včetně první třídy. V září je v systému naplánován i Airbus A380, půjde ale nejspíše ještě o chybu. V jiné dny budou Emirates nabízet codeshare na letu flydubai.

Firma původně oznámila, že půjde o čtyři lety týdně, den poté ale přišlo oznámení o zrušení pondělní rotace. Bude tak létat třikrát týdně.

Praha je na seznamu šesti měst, do kterých se Emirates v příštích týdnech vrátí. Dopravce dnes oznámil ještě obnovení spojení do Ženevy, Los Angeles, Dar es Salaam, Sao Paula a Bostonu. Postupná obnova provozu znamená, že od poloviny srpna budou mít Emirates v provozu lety do celkem 58 destinací. „Vidíme postupný růst poptávky, proto postupně obnovujeme naši síť,“ řekl obchodní ředitel Emirates Adnan Kazim.

Do Prahy zatím z dálkových linek létá jen Qatar Airways, flydubai start opakovaně posouvá.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mikiqex

K aktualizaci: Zajímavé, když jsem se do rezervačního systému koukal na to září (dle času u mého příspěvku před 21 hodinami), tak na 31. 8. mi to žádný let nenašlo. Takže to vypadá, že se zřejmě již tou dobou s pondělky nepočítalo.

GPGP

Hmm 1.trida, v době COVID, slyšel jsem že bude dost ořezaná, letušky v roušce i plexi, to bude zážitek.
Ale stejně žádná země mimo EU zatím nepřijme jiné občany ČR bez 14 denní karantény, ani Thajsko, tak proč někam létat…. 🙂

Kalina

Plány na měsíc a víc dopředu nemají žádnou váhu v době, kdy se neví, co bude za týden.

Kubrt

Takže mají všichni sedět se založenýma rukama a čekat do příštího měsíce, kvartálu, roku, pětiletky??? Radši nic dělat nebudem, co když to nevyjde.

JIŘÍ

Pán jen realisticky zhodnotil současnou situaci, nic víc.

mikiqex

V rezervačním systému Emirates je flydubai od 1. srpna, od 1. září pak A380 denně. Ani bych neřekl, že jde o chybu, spíše zůstal původní letový řád, který může být dále upraven dle aktuální situace a poptávky.

GPGP

Třeba vydají na spodní palubě sedadla, ta bude Cargo a horní zůstane pro lidi viz. HiFly 🙂