Emirates poprvé poslaly do Prahy „mini-freighter“. Osobní Boeing 777-300ER bez sedaček

Boeing 777-300ER společnosti Emirates v Praze. Foto: Emirates SkyCargoBoeing 777-300ER společnosti Emirates v Praze. Foto: Emirates SkyCargo

Emirates vyčlenily 16 osobních letadel na dopravu nákladu.

Zpět na článek
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
nikdo

Pracuju na Schipholu a někdy k nám přiletí i 3-4 za den.. na štěstí já tohle nedělám, tohle dělají kluci z paxu (passenger flights), ale je mi jich líto. Je to otročina.

mikiqex

Do kabiny se vejde 17 tun a nakládá se samozřejmě ručně, lidským řetězem (včetně binů). To musí být slušná pakárna…

MildaIV

Poptávka je dočasná, takže se nevyplatí ta letadla konvertovat úplně. Lidí co dočasně přišli o práci a budou ochotni tohle dělat se asi taky najde dost. S obnovou normálních letú bude těhle letú ubývat.

MildaIV

Ještě dodám, že plnohodnotné konverze letadel na nákladní běží taky naplno. Kromě zvýšené poptávky je žene kupředu i pokles cen letadel vhodných ke konverzi. Docela se začínají rozjíždět konverze A321, kde právě vysoká cena i starých letadel ekonomicky znemožňovala jejich konverzi.

Jiří Kocurek

A teď si představte, že to z letištního skladu budou skládat na elektrokola a ne do dodávky a na kolech rozvážet po městě.
Toťkaj sem zahlídl pépéelko. Osmimístný transit předelaný na cargo (sedačky ven), měl balíků po střechu. Tož tak 5 kubíků balíků. Dvacet by jim muselo šlapat…