EgyptAir začne létat z Prahy. Na linku do Hurghady nasadí A220

Airbus A220-300 společnosti Egypt Air v Praze. Foto: Letiště PrahaAirbus A220-300 společnosti Egypt Air v Praze. Foto: Letiště Praha

EgyptAir bude již třetím dopravcem na trase z Prahy k Rudému moři.

Letecké spojení mezi Českem a letovisky u egyptské části Rudého moře se opět rozšíří. Letecká společnost EgyptAir začne od neděle 23. května létat mezi Prahou a Hurghadou.

Nové spojení oznámil EgyptAir na svém facebookovém profilu, později ho potvrdilo Letiště Praha. Linka bude zatím v provozu jednou týdně vždy v neděli, od poloviny června dojde k navýšení počtu letů na dva týdně, v provozu bude spojení i ve čtvrtek. Nové spojení bude provozovat ve spolupráci s cestovní kanceláří Čedok.

EgyptAir tak bude po Smartwings a Air Cairo již třetím dopravcem, který bude na této trase létat. Díky prakticky žádným restrikcím pro vstup do země se stal Egypt v dobách pandemie oblíbenou destinací pro české turisty. Smartwings létají do Hurghady aktuálně každý den, Air Cairo dvakrát týdně.

EgyptAir nasadí na linku Airbus A220-300. Odlet z Prahy je v 17:15, z Hurghady v 11:00. Letadlo bude létat v konfiguraci pro 137 cestujících, kteří si mohou vybrat ze 122 sedadel ve třídě Economy a 15 sedadel v třídě Comfort v oddělené části kabiny. Cestující mají v ceně letenky odbavené zavazadlo s limitem 23 kilogramů a na palubě si mohou užít také občerstvení zdarma nebo přístup k zábavnímu systému z vlastního mobilního zařízení. Během letu mohou za poplatek používat také bezdrátové internetové připojení Wi-Fi. Odpoledne začal dopravce prodávat letenky ve vyšších třídách s cenami blížícími se dvaceti tisíci korunám, lze ale očekávat rozšíření prodeje i o levnější tarify.

„Přímé lety z Prahy do oblíbených letovisek v Egyptě jsou dlouhodobě mezi českými cestujícími oblíbené. Věříme, že nové spojení do Hurghady během letní sezóny využijí zájemci jak o zájezdy s cestovními kancelářemi, tak i individuální turisté. Jsme také rádi, že na Letiště Václava Havla Praha přichází i v této době úplně nový dopravce. Současně vidíme zajímavý potenciál letů z Prahy i do dalších destinací v Egyptě, o kterých s dopravci jednáme,“ uvedl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Interiér A220-300 společnosti EgyptAir. Foto: EgyptAirInteriér A220-300 společnosti EgyptAir. Foto: EgyptAirAirbus A220-300 společnosti Egypt Air v Praze. Foto: Letiště PrahaAirbus A220-300 společnosti EgyptAir. Foto: Airbus
Tagy Egypt Egypt Air HRG Hurghada letiště praha prg PRG-HRG seznam
25 komentářů