EasyJet začne létat z Prahy do Barcelony, na trase budou čtyři dopravci

Letadlo easyJetu v Praze. Autor: Letiště PrahaLetadlo easyJetu v Praze. Autor: Letiště Praha

Dopravce nabídne tři lety týdně, od zimy konkurence ještě zhoustne.

Po dvou letech oznamuje britská nízkonákladová společnost easyJet nové spojení z Prahy. Od 19. července začne nově létat do Barcelony. Na lince do katalánské metropole tak opět výrazně stoupne konkurence, od konce října by z Prahy do Barcelony měli létat čtyři dopravci.

EasyJet bude létat třikrát týdně: v pondělí, pátek a v neděli. Začíná s poměrně agresivní cenovou politikou, zpáteční letenky se dají pořídit za ceny kolem 1350 Kč.

Do Barcelony aktuálně létá jen Vueling, od zimního letového řádu plánuje ale návrat Ryanair a nově na trasu vstoupí Eurowings. EasyJet bude nabízet lety v neděli s odlety v 11 hodin, v pondělí v 11:15 a v pátek v 19:15, z Barcelony v 7:50, 8:00 a 16:00. Letový řád je zatím nastaven do konce října.

„Španělsko patří dlouhodobě mezi vyhledávané turistické cíle po celý rok. Nová linka easyJetu tento zájem potvrzuje a přinese v hlavní sezóně další alternativy cestování mezi Prahou a Barcelonou. Díky přímým letům naplánovaným na každé pondělí, pátek i neděli si mohou Češi navíc užít i příjemný prodloužený víkend v Barceloně,“ uvedl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

EasyJet obnovuje také spojení do Amsterdamu, od července začne opět létat i do Ženevy.

Tagy barcelona BCN easyjet letiště praha prg PRG-BCN
31 komentářů