Dráhy zrekonstruují řídicí vůz od Esmeraldy, osud zeleného motoráku se řeší

Kasandra. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářKasandra. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

České dráhy přes zimu zrekonstruují jeden železniční unikát: řídicí vůz 912 zvaný Kasandra, který byl vyroben jako prototyp pro spojení

Zpět na článek
24 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr Novotný

Je vidět, že na nesmysly peníze jsou… celé /812 + 010 + 912/ předat CHV Lužná u R. k nostalgii.
Opět si někdo opatřuje svoje ego za firemní peníze.
K čemu ho budeme používat… nacpeme další peníze do třeba dvou loko ř. 714, aby šli provozovat s řídícím vozem?
Na Cyklohráček by se dala upravit jedna třídílná 814.

železničář v důchodu

Jedna třídílná „814“ by v naprosté většině případů na dopolední vlak z Prahy nestačila (často nejen v sobotu, ale i v neděli) – ale kdyby nějakou „Cyklo*ráčkovou“ udělali a z té původní „812 + 912“ udělali k ní ještě „Cyklo*ráčkové dvojče“ a z Prahy to na dopolední vlak spojili tím dvojčetem do čela a ze Slaného jen jím pokračovali samostatně do Zlonic a úvratí přes Straškov pod Říp a přes Vraňany zpět do Prahy (na odstavení do depa), tak to by asi smysl i mělo. A na to pokračování stávajícího oběhu (Slaný – Praha – Slaný/Zlonice – Praha) už by… Číst vice »

Karlos S.

S tou 814.2 to není tak jednoduché. Souprava cyklohráčku stojí pondělí až pátek a není pro ni práce. A v zimě (kromě Mikuláše) nejezdí vůbec. To by byla velmi nehospodárná přestavba třívozové regionovy. Ty musí jezdit a vozit cestující každý den a rozhodně jich nikde není přebytek. Kdyby byl, tak už jezdí ranní Amazony do Středokluk, místo nesmyslně drahé klasiky s brejlovcem. Vzhledem k sezonní povaze cyklohráčku je postavený z vozidel, která prostě zbývají, nejsou potřeba v každodenním provozu a pro děti můžou ještě udělat fajn zážitek o víkendu. To byl i důvod, proč se na Cyklohráček dostal svého času… Číst vice »

Martin Skodacek

Pokud toto kompetentní čtou tak prosím nasadit na linku S65 Praha hl.n. – Rudná přes Hostivice a Chýní. Chápu, že zas takový rozdíl to není, ale kapacitně na tuto linku postačuje a třeba náhrada klasického motoráčku něčím designově lepším naláká nové cestující…

MartinS.

Myslíte, že 812, která by nahradila 809, by mohla nalákat nové cestující? Ty by možná nalákalo, kdyby jízdní doba mezi Smíchovem a hl. n. nebyla 28 minut (4 km), kdyby to na zpáteční cestě nestálo 13 minut na Smíchově a kdyby to na Smíchově zastavovalo někde mezi lidmi, tedy s rozumnou možností přestupu na jiné druhy dopravy, což severní nástupiště zrovna moc neumožňuje.

Tadeáš

Smíchov neumožňuje odjezd na Žvahov z běžných nástupišť – na zhlaví není kolejové propojení.

MartinS.

Já vím, že zatím není, ale vzhledem k plánu zastavět Praha – Smíchov společné nádraží developerskou výstavbou se to propojení stejně bude muset udělat. Do té doby si ale myslím, že atraktivitu linky S65 jen těžko něco pozvedne. Teda krom přesunu zastávky Praha – Jinonice, která už se přiblížila k metru. Ale jestli má někdy Semmering alespoň z části nahradit Buštěhradku při budování trati na letiště a rekonstrukci tratě na Kladno, tak by bylo vhodné, aby vlaky odjížděly z míst dostupných cestujícím.

Jiří 2

Motorák by mohl sloužit tomu, pro co byl původně vyroben – vozidlo pro regionální tratě. Jistě se najde nějaká trať, kde je v oběhu 1x 810, kterou by zastoupil. V případě poruchy by pak vyjela na přechodnou dobu opět 810, náhradních je obvykle v depech dost.

vspingu

To mne napadlo také. Má jen 36 míst k sezení, což by na zapadlou lokálku stačilo. Nevím ale, zda má WC.

AAA

No to by asi měl mít protože ta souprava průchozí nebyla…

Lukáš F.

V tom případě, proč to vůbec dělat, když 810 je dost? Prototypy a unikáty většinou nemají v provozu dlouhý a šťastný život a Esmeralda se zatím držela docela dlouho. Nevím, možná je natolik technický podobná s 810 nebo 814, že má smysl ji držet pro životě, možná ne.

JarynJarin

Dost 810(809) není nikde

SauberBahn

Timhle jsou schopne cd, ropid a idsk se chlubit? Takhle SBB fakt nedohonime…

Franta Jouda

Máte pravdu. Nedohoníme. Protože se snažíme soutěžit, aby se jezdilo za almužnu, do toho žebračenky od státu na jízdné pro voliče STB (místo toho, aby se investovaly do vozidel). Švýcaři podobné socialistické experimenty nedělalo a podle toho je tam, kde je.

Lektor

Tak super že na takovýhle ptákoviny mají dráhy dost peněz.

Lektor

20 nesouhlasů… to je sranda :-)) ale ani jeden diskusní protinázor

Mickey

Prostě kdybyste měl děti, které byste bral na výlet vlakem, tak by vám to přišlo jako fajn nápad.

Honza D.

Aneb Šukafon evo 1 😄

Romanero

Mám teda silnou obavu o ty balónky. My je máme roztahané po celém domě od sklepa až na půdu.. 😀

ČD4ever

Tak je do toho vlaku vraťte!

kix

nemá ten jeden vůz stejnou barvu jak Arriva? 🙂

XXXD

A regionova má z velké části podobnou barvu jako žluťák.

Martin

To jiz resilii zastanci zlutozla drive. Je chudaci netusili, ze autorská prava necekala Radima

Jiří Kocurek

A také jako pracovní stroj. Však jedna z přezdívek je „Podbíječka se záchodem“