Dráhy vybavily RegioSpidery na Vysočině připojením k internetu

RegioSpider v kraji Vysočina. Autor: České dráhyRegioSpider v kraji Vysočina. Autor: České dráhy

České dráhy dokončily projekt zavedení internetu v motorových vozech řady 841 na Vysočině. Na objednávku kraje bylo vybaveno technologií wifi

České dráhy dokončily projekt zavedení internetu v motorových vozech řady 841 na Vysočině. Na objednávku kraje bylo vybaveno technologií wifi všech 13 motoráků zvaných RegioSpider, které na Vysočině jezdí.

„Díky tomu mohou naši zákazníci ještě lépe než dřív využít čas strávený na cestě třeba do práce nebo do školy,“ uvedla obchodní ředitelka regionálního obchodního centra osobní dopravy ČD na Vysočině Lenka Horáková.

RegioSpidery podle ní ujedou na Vysočině denně více než 3200 kilometrů. Nejčastěji se s nimi cestující setkávají na tratích mezi Žďárem nad Sázavou a Havlíčkovým Brodem, z Havlíčkova Brodu přes Jihlavu a Kostelec u Jihlavy do Horní Cerekve, z Kostelce u Jihlavy do Slavonic a na lokálkách z Křižanova do Velkého Meziříčí a z Havlíčkova Brodu do Humpolce.

Cenu za zavedení nové služby dráhy neuvedly. Podle materiálu do Rady kraje Vysočina měla vyjít technologie do každého motoráku na 120 tisíc korun, roční provozní náklady se odhadují na 10 tisíc korun na vozidlo. Kraj o částku 1,56 milionů korun navýší úhradu za prokazatelnou ztrátu.

Cena vzbudila i kritiku, neboť neprošla soutěží.

Tagy České dráhy internet RegioSpider Vysočina
16 komentářů