Jízdenky na železnici od prosince podraží, v průměru o dvě procenta

Na vlaky EuroCity Praha - Berlín - Hamburk nasazují České dráhy jedny ze svých nejlepších vozů. Foto: České dráhyNa vlaky EuroCity Praha - Berlín - Hamburk nasazují České dráhy jedny ze svých nejlepších vozů. Foto: České dráhy

České dráhy znovu po roce v prosinci zvýší ceny jízdenek. Změna se týká obyčejného jízdného a z něho odvozených tarifů.

Zpět na článek
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin

Pardon, financí. Už píšu blbosti…

Martin

Petr: Akční jízdné to je označené kvůli tomu, že tu je něco, co reguluje ministerstvo dopravy a jmenuje se to TR10. 🙂 A to je to základní jízdné, které MUSÍ jít koupit.

Marek

Tohle zdražení stejně zase odnesou pouze cestující tam, kde není žádná konkurence…

Michal

Já to mám o dvě koruny navíc na jednu cestu, přejdu na levnější značku koňaku a snad to rozpočtově ustojím…

Petr

Mají docela odvahu. Když na neděli stojí „akční“ Praha – Brno 220 Kč ve dvojce a konkurence jede o cca 50 Kč níže a ještě i s kafem a novinama nebo low-cost ještě níž. O autobusech ani nemluvě. Kolik že stojí to obyčejné jízdné u pokladny Praha Brno?

Dan

Jízdenka Praha – Brno stojí u pokladny obvykle 219Kč. S IN25 stojí aktuálně jízdenka na neděli 179Kč. Ceny těchto jízdenek by se od prosince měnit neměly.

Martin Kosek

A tuto trasu ta směr jste si vybral záměrně tak, aby Vám to vyšlo? Podíváme-li se na opačný směr zjistíme, že následující neděli odpoledne můžete jet buď s ČD na akční jízdenku za 219,- nebo sedět na zadku doma, protože RJ Vás nevezme. Vyprodáno. Najednou to má úplně jiný rozměr což? 😉

A to obyčejné jízdné z pokladny stojí 219,- Kč.

Petr

Trasu jsem si vybral zcela záměrně, protože jsem si na ni včera kupoval jízdenku na víkend. Kterou následující neděli mě RJ nevezme? Na tuto neděli bez problému jsem jízdenky koupil (Relax cca za cenu 2. třídy ČD) a příští neděli v 17.19 je 274 míst volných. A v 15.19 je sice vyprodáno, ale pochybuju, že reálně tam místo nebude. Busy jsem nezkoumal podrobně ale předpokládám, že tam jako obvykle nahodí posily. A i kdyby ne, Flix má místa pořád dost i za stovku (když bych teda chtěl být masochista a vynechat ČD za každou cenu).

Petr

Jinak ano, problém je v tom, že můžu jet s ČD za „akční“ jízdenku za 219 Kč. Protože to není akční jízdenka tolik by mělo stát běžné jízdné vždy a ne nazývat „akcí“ kdy je to absolutně nejdražší konkureční nabídka.
A když srovnám jedničku, tak to jsou ČD už hodně vedle vs business Regiojetu (i když správně by se měl za 1. tř. brát Relax, tak ten rozdíl už je úplně mimo)

Grossák

Pojem akční jízdenka se používá proto, aby se odlišila od běžného jízdného počítáného dle ujetých kilometrů.