Dráhy chystají v Plzni stavbu nové celoroční myčky

Myčka vlaků, České Budějovice. Autor: Josef Holek/České dráhyMyčka vlaků, České Budějovice. Autor: Josef Holek/České dráhy

Údržbové zázemí Českých drah v Plzni se vedle nové opravárenské haly dočká v příštích letech i nové myčky s celoročním

Zpět na článek
21 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Teflon

Budu držet palec at se nová myčka nestane opět experimentem za málo peněz hodně muziky,kdy sice muzika hraje ale čitelnost nástrojů je mizerná a občas se ozívají disharmonické tóny.

Jirka

Tuší někdo kdy byly naposledy v myčce soupravy Leoexpresu? Já mám pocit, že už dva měsíce sleduji spoustu stejných malůvek v prachu na oknech.

DKV DECIN

Kdy se bude stavet nova mycka v Decine

Jiří 3

Vím, že v Přerově stojí konstrukce myčky, ale už se asi dlouho nepoužívá. Nevíte jak dlouho?

Jerry

Schválně se zeptám jak dlouho nejede ..vypadá poměrně moderně.typicke něco se vybuduje za těžké peníze a pak se to nechá zničit.mohlo by se to demontovat a přesunout do jiného depa.

lokodepo

Také jste zvědavi na to, za kolik myčku České dráhy vysoutěží? Bude zajímavé výsledek soutěže porovnat s těmi soutěžemi, které zajišťuje DSŽ, s. o.

Šari

Tak snad to na druhý pokus výjde a nebude to ZASE pomník za několik mega, jako před 9 lety! 😀

Viz text pod fotkou: https://www.lokomotivy.net/adm/zobraz2.php?rada=r714&loko=22400

Žít Plzeň!

Kosmik

Bude to pomník,z podstaty věci poločas rozpadu managementu je větší než možnost realizace v reálném čase, kdy povídání o myčkách je něco jako Staré pověsti české. Ale zázraky se dějí ,kdo ví, třeba v Lurdach …

KarelF

Koukám na fotku a jakože vytáhnou vagon ven z haly a počkají, až zaprší a umeje se?

Viktor

Můžu se zeptat jak vypadá ne-celoroční myčka… mám si to představit tak že v zimě se hadicí stříkat nedá nebo jak… díky za odpovědi

Kubrt

Taková myčka je mycí rám na koleji pod širým nebem a v zimě se voda vypouští, aby nezamrzla.

Viktor

Díky za odpověď

Hopa

V Pardubicich jezdila pred lety kolem souprav vagonu na 3kolovy motorovy vehikl, na kterem byl instalovany 3,2 metru vysoky valec s tocicim kartacem. Fungovalo to tak, ze se nejprve postrikala rucne skrin kyselinou z tlakove nadoby, ktera narusila krustu mrdniku. Potom projela baba na pojizdne mycce a za ni bezela dalsi frajerka, ktera s hadici oplachla spinu a zbytky kyseliny, pripadne kartacem na dlouhe nasade rucne domyla okna nebo boky kam tocici kartac nedosahnul. V zime a za mrazu se nemylo, osmekane a ledovate plato(chodnik po kterem mycka pojizdela) bylo znacnym rizikem, protoze prevratit se s myckou do koleji nebyl… Číst vice »

Alibaba

Řekl bych, že taková myčka byla na Smíchově, když se člověk koukal z nástupiště směrem na společné nádraží (před těma unimobuňkama). Teď tam má odstavené nějaké vagóny Jančura a myčka už nějakou dobu nefunguje – respektive jsem ji já neviděl.

Viktor

Tak Jančura umývá vagóny hadicí, potkávám tam každý druhý den chlapa, který má kartáč a Jar…a jede celý den..

Olda

Vážení pánové, z ryzí zvědavosti a rozšíření obzorů bych se chtěl přeptat, zde zvláště těch z Vás, kteří jsou hlouběji z oboru, či jinak blíže zaintersování, co znamená následující obrat: „Vedení drah nechalo na projekt zpracovat studii proveditelnosti“. Chápu postup, že potřebuji něco (zde myčku, což mne avizují vnitropodnikové řídící postupy a provozní potřeby) – nechám udělat projekt – vyberu „murárov“ – postavím. Možná to dám stavební firmě na zakázku i s tím projektem, ale co je to studie na projekt? Nevím. Dřív než jsem začal úředničit jsme v projekční firmě udělali projekt a ve složkách odevzdali zadavateli (chápu pokrok… Číst vice »

kakov

to znamená, že si projektantem nechá napřed zjistit (ověřit) jestli na daném místě lze postavit požadovanou budovu s požadovanými parametry, při zpracovávání projektu je na to již pozdě

nebo, že si nechá ekonomem posoudit, zda ekonomicky taková investice dává smysl, to by si sice měli dělat sami, ale to by museli za to nést zodpovědnost a to nechtějí

noerf

Olda: Záleží na firmě, někde přijde provozní vedoucí za ředitelem a řekne potřebujeme toto, bude to stát cca tolik a takové to bude mít přínosy a ředitel rozhodne. Některé společnosti si zaplatí firmu, která jim řekne, jestli se jim to vyplatí pořidit (reálně to znamená vyšší náklad, ale pro dotaci je to možná nutné).

Milan Kříž

Studii děláte z toho důvodu, abyste si byl schopen odpovědět na otázku: „Proč ten projekt potřebuji v takové a takové podobě, když doteď jsem žil bez něj?“ Děláte ji z toho důvodu, abyste v průběhu zpracování projektu nebo po jeho realizaci nezjistil, že jste např. danou stavbu potřeboval poloviční, nebo jste ji nepotřeboval vůbec.

Olda

Chlapi díky. Vnitřně se zcela neztotožňuji s duchem instrumentu, ale principiálně chápu. Asi jsem žil v jiné dimenzi, s námi spolupracující investoři ku..va přesně věděli co chtějí. Pravda, bylo to již s nějakým tím odstupem let a já tu branži opustil, tedy byl odejit. To je však jiná písnička. O.