Plány kandidátů na prezidenta. Drahoš nechce průplav, podpoří VRT; Zeman neodpověděl

Karlův most a Pražský hrad. Foto: Jan SůraKarlův most a Pražský hrad. Foto: Jan Sůra

Deník Zdopravy.cz oslovil oba kandidáty na prezidenta republiky a požádal je o vyjádření k dopravním tématům. Prezident podepisuje zákony a

31 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
aldik

Priority prezidenta? A ten to ovlivní jak, třeba tu dopravu? Vybere akorát ministra, o potřebách už rozhoduje on a vláda snad 😉

T

Redaktoři už i zde vyvolávají zbytečné politické debaty… myslel jsem, že na tomto serveru jsou zprávy z dopravy a seriozní diskuze, nikoliv politická agitace a házení špíny na druhé lidi. Holt oba (!!!) prezidenští kandidáti nás tak spojili, že se zde vytvořily dva nesmiřitelné tábory, urážející se navzájem. Začíná mi to připomínat volby v USA, akorát že na našem malém, bezvýznamném písečku…

petr.r

drahoš za ten kanál pohoří a už se plánuje, že ho převezmou slováci. Populista stím VRT jak *****, na ten vysokorychlostní vlak bude mět jen nějakéj profesor a tych bude, nebo zeman jich nevolil a drahoš udělá s každýho čecha univerzitního profesora.
VRT má se stavět nezavisle na druhých tratí a né stavba drahoše.

David12

Petr r.

Tady probíhá inteligentní debata o dopravě, podobne hlouposti konzultujte s Ovcackem, tady se to nehodi…..

asdf

Dostal jste pokyn zatrollit zdejší debatu?
Každopádně váš komentář nemá ani hlavu ani patu a myslím, že by ho nepochopili ani vaši soudruzi na novinkách, odkud jste zřejmě přišel 😉

petr.r

tak mně prosím řekněte páni drahošovi kolik bude stát jízdenka VRT z moravy do prahy, musím Vás upozornit, že vůz low cost nejmenovanýho dopravce jezdí plný. A naučte se diskutovat a né napadat. Jestli jsem se Vás dotkl a jste v té skupině osob co nehledí při výběru dopravce na tisíce tak se Vám veřejně omlouvám.

David12

Nikdo nikoho nenapadá. Stejne jako u jiných případu budou i ceny na VRT výsledkem nabídky a poptávky, low-cost dopravci nabídnou cenu a klasicti dopravci tu svoji, každý bude mít právo volby. Ale bude to doprava pro vás, pro mě i babičku z Moravy. Teď odpovězte vy – jaký konkrétní profit budete mít z kanálu ODL ? Jak vám to zkrátí cestu do Prahy?

asdf

Já nenapadám, já jen konstatuju fakt, že váš komentář je pro mě nesrozumitelný a je úrovní stylistickou, věcnou i politickou níže, než komentáře na novinkách a to je co říct.

coudy

tak už politická debata dorazila i sem 🙁

Jan

Myslím, že český bodový systém je docela dost striktní. Zejména pravidlo 2 závažnějších přestupků po sobě a řidičák jde pá pá.

Zbyněk

Pan Drahoš stojí nohama na zemi, konečně normální reálné názory…

Simple Red

Mimochodem, nezapomente na pozdni přílet na pohřeb na Slovensko 2016! Hradní odborníci na dopravu a Zeman: Za všechno můžou dispečeri!!!!

Jirka

Odpovědi co dávají smysl. Samozřejmě že je nepsal sam, maximálně mu je jeho poradce dal ke schválení. Ale od toho ma tym lidi, nema rozumět do detailu všemu.

Drahoš je jasná volba, proti Zemanovi neoddiskutovatelná.

Milan

Ty odpovědi jsou především obecné a nic podstatného neobsahují, jejich prázdnota a obava z konfliktu po nějakám silném výroku koresponduje s osobou pana Drahoše. S takovým nejasným postojem nemá nárok na úlohu o kterou se uchází.

babilon

Ono je to jedno, na tyto věci má prezident prakticky nulový vliv. Kolik ze Zemanova kanálu se postavilo za jeho prezidentování? Může o tom mluvit, ale to je tak všechno.

asdf

Já tam jasné odpovědi vidím a jestli vy ne, pak asi máte o funkci rezidenta dost zkreslené představy. Prezident nemá zákonodárnou moc a i jeho výkonná moc je značně omezená, takže v podstatě může chtít třeba výtah na Mars, ale nemá prakticky žádnou sílu to nějak prosadit.

Martin Stary

Myslím, ze pan Drahoš odpovídá tak, jak by odpověděla většina českých občanů. Nevím na co kanály na vodě, když se ještě porad nedostaneme v Česku na dálnici tam, kam potřebujeme.Zeman měl jako premiér v letech 1998-2002 dost času a neudělal nic….. akorát jsme zaplatili všichni storno za stamiliony za projekt PPP v rámci D47, kterou nakonec zaplatil stát. Navíc mu v dopravě radi „expert“ exministr Žák. Ahoooooooj !!!!!

jančurobijci

Martin, Jirka: Přesně tak!
Zeman a jeho kámoši jako je Jaromír Dušek, by už konečně mohli skončit v propadlišti dějin.

Fanda1

Jenže doprava by měla být nad politickými zájmy, používají ji komunisti tak i pravicoví radikálové. Takže když říká, ze by jako prezident vlastně tu dopravní diskusi moderoval, tak to má něco do sebe.

K.S.

S prominutím nám ale fakt DOL nic moc nedá, nepomůže, to už raději udělejme další dvojkolejku do Německa a Rakouska, to bude mít větší smysl než DOL. Navíc jsme se zavázali, Rakouské mocnářství se zavázalo, že se Dunaj a Labe spojí buď kanálem, nebo železnicí, to je splněno. Jenom to zkapacitnit. Eventuálně najít někde na současné síti další schůdný bod kudy vozit náklady kde by to zatraktivnil třeba postrk, nebo přetah, pokud tam nejsou dráty.

T

A jé, propadliště dějin… už jsem si vzpomněl, co mi tady chybělo…

Milan

Pochybuju, že by p. Drahoš otázky vůbec četl, natož na ně odpovídal. Odpovědi sepsal někdo z mediálního týmu tak, že jsou dostatečně obecné a nezávazné a působí v souladu s preferencemi tazatele. Pokud byste položili dotaz jestli by p. Drahoš podpořil jízdné „zdarma“ pro seniory a studenty, byla by odpověď jistě také v souladu s postojem redakce zdopravy.cz, tj. negativní.

Simple Red

No nevím, ale porad jsou to jasne vyjádřené principy v dopravě, ze kterých se dá vycházet. Druhá strana jak jsem pochopil měla taky možnost se vyjádřit a nic. Asi projekt DLO je něco, co ocení chudáci po 10 hodinách čekání na D1……

Liberal shark

Drahos se zdá být úplně mimo :-(.

mgr.pavel

Čím prosím? Naopak mně jeho odpovědi připadají celkem dost smysluplné..

Tomáš

Mně nepřipadá mimo. Hlavně používá slova jako elektromobilita a sdílená ekonomika, což už přostě dneska nejde přehlížet. Na jinym serveru zase třeba mluvil o kryptoměnách. Navzdory věku mi ten pán příjde, že s vývojem technologií vážně nemá problém. Navíc prezident nemá za úkol ty tratě a dálnice reálně stavět. Ten může maximálně bombardovat ministerstvo dopravy a ostatní instituce, jak mediálně, tak napřímo otázkami typu „Proč nestavíte?“ nebo „Kde je problém?“. Co by mělo největší přínos, může sjednocovat plány a vize napříč institucema a politickejma stranama.

PZ

Liberal shark se zdá být úplně mimo :-(.

babilon

Tomáš:
Tak zrovna „sdílená ekonomika“ je jeden velký podvod.
Chci mít půjčovnu aut a ušetřit za místo, kde budou odstavená? Nazvu to sdílenou ekonomikou, budu parkovat zdarma všude po městě a ještě vydyndám další úlevy (parkování zdarma i na placených místech, jízdu ve vyhrazených pruzích, apod.).
Chci mít půjčovnu kol, která se normálně stěží uživí? Nazvu to sdílenou ekonomikou a získám na to štědré dotace.
Chci provozovat taxislužbu, ale nechci platit poplatky s tím spojené? Nazvu to sdílenou ekonomikou.
Chci pronajímat penzion a šidit stát na daních? Nazvu to sdílenou ekonomikou.

Tomáš

babilon: Nesouhlasim. Má to určitě svoje nedostatky, ale co se daní týče a dopadů na stát je jenom otázkou času, kdy se to otočí správným směrem. Ten důvod současných problémů neplacených daní, je, že jsou tyhle věci prostě strašně nový a nikdo pořádně neví co a jak. Ale přínosy z toho plynoucí jsou pro zákazníka i nabízejícího určitě větší než negativa.

petr.r

babilon má pravdu- drahoš tu sdílenou ekonomiku může dělat tak ve zkumavce. Pochopte, že ten podnikatel třeba s těma autama bude žít na ukor jiných pracujících.

Michal

Na úkor jiných pracujících? Jakože si ponechá nadhodnotu a postaví si za ně paláce u Dunaje jako marýz Géro?