DPP začal prodávat respirátory za desetikorunu, nabízí je na 40 místech

Prodej respirátorů na přepážkách DPP. Foto: DPPProdej respirátorů na přepážkách DPP. Foto: DPP

Počet respirátorů na osobu je omezen, Praha chce prodejem v síti MHD přispět k větší ochraně cestujících.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jerry

Když je dopravní podnik může prodávat za 10kc tak potom kolik na tom mají lékárny s další .. šmejdi?

Zbyněk

Škoda, že v krajských městech není vůle také prodávat respirátory v městských dopravních podnicích nebo přímo ve vozech, když můžou prodávat lístky, či jízdní doklady.

pohledem realisty

Ve vozidlech by to asi příliš vhodné nebylo a komplikovalo by to zbytečně práci provozního personálu (takže když prodávat, tak jedině za výrazně vyšší cenu = s přirážkou), ale minimálně v informačních střediscích a předprodejních pokladnách by tyto prostředky k dispozici být měly (když je vyžadováno jejich používání v dopravních prostředcích). A podobně by to mělo platit i pro ostatní druhy dopravy než jen pro MHD, tedy i pro železnice a linkovou autobusovou dopravu.

Zbyněk

To je fakt, řidiči mají dbát na bezpečnost, průvodčí zase na bezpečnost přepravy, ale není zdraví také bezpečnostní otázka? Je pravdou, že personál v hromadné dopravě je šoučasnými podmínkamy provozu také vyčerpaný, ale od zákaznických center či informačních kanceláří je určitě fér mít možnost a zakoupit si předpisovou a podmínkami vyžadovanou věc.

Jiří Kocurek

Vždyť je mají v každé vietnamské večerce, ani lékárny nejsou vyprodané. A kde mají MHD, tam je zcela jistě i ta lékárna.

obyčejný člověk

V lékárnách už teď asi zase respirátory mají, ale třeba „DrMax“ je nabízí podle svého e-shopu nejlevněji za 35 Kč, takže nabídka DPP je minimálně cenově výhodnější, navíc je nástupní zastávka dopravního prostředku většinou i „při cestě“ pro určitě mnohem víc lidí právě potřebujících respirátor než nějaká lékárna. Ale jinak souhlas: čím víc dostupných prodejních míst (samozřejmě s přijatelnou cenou), tím lépe.

Jiří

Jasně. Nebo by třeba mohli ještě prodávat rohlíky a salám. Ty seš ale pitomec!

Pája

S tím titulováním pomalu – rohlík a salám nejsou žádným zákonem vyžadovány. Takže vychladněte a zkuste si představit předprodej jízdenek MHD nabízející zákonem vyžadované respirátory i v předprodejích MHD napříč ČR, pokladnách ČD i jiných dopravců a k diskuzi je možnost dokoupit si jej (třeba když Vám „praskne gumička“ ) s příplatkem nouzově i u průvodčího vlaku, resp. řidiče autobusu – od řidiče samozřejmě pouze když vozidlo stojí.