Doprava ve městě

DPP začal prodávat respirátory za desetikorunu, nabízí je na 40 místech

Prodej respirátorů na přepážkách DPP. Foto: DPP
Prodej respirátorů na přepážkách DPP. Foto: DPP
Počet respirátorů na osobu je omezen, Praha chce prodejem v síti MHD přispět k větší ochraně cestujících.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) začal cestujícím prodávat respirátory s filtrační účinností nejméně 94 %. Chce tím zabránit šíření pandemie v MHD a současně umožnit snadný nákup pro případ, že se například cestujícím respitátor poškodí nebo ho zapomenou.

V prodeji jsou na celkem 40 místech v síti MHD ve střediscích dopravních informací DPP nebo na předprodejních místech ve vestibulech metra ve vybraných stanicích. Prodejní místa jsou označena speciální samolepkou. Cena jednoho respirátoru je 10 korun.

Pohodlné poskytnutí dostupných respirátorů pro všechny je dalším z kroků pro bezpečnou MHD, díky kterému budou moct cestující při cestě chránit sebe i ostatní. Do všech vestibulů stanic pražského metra jsme také nainstalovali 120 dávkovačů s desinfekcí na vodní bázi o objemu 800 ml. Od jara pokračujeme v důkladném každodenním čistění a dezinfikování celé flotily DPP, pravidelně otíráme veškerá madla, tlačítka i tyče. Zvýšili jsme také koncentraci používaných mycích a dezinfekčních prostředků a budeme v tom pokračovat i nadále,“ uvedl Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy a předseda dozorčí rady DPP.

Respirátory jsou určeny pro osobní potřebu cestujících v pražské MHD, proto je budeme každému cestujícímu prodávat v omezeném počtu na osobu,“ dodal Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

Místa s prodejem respirátorů

Předprodejní místa v metru:
◦ Linka A – Nemocnice Motol, Bořislavka, Dejvická, Můstek, Náměstí Míru, Strašnická, Želivského, Skalka, Depo Hostivař
◦ Linka B – Zličín, Luka, Hůrka, Smíchovské nádraží, Anděl, Karlovo náměstí, Můstek, Florenc, Palmovka, Vysočanská, Rajská zahrada, Černý Most
◦ Linka C – Letňany, Ládví, Kobylisy, Nádraží Holešovice, I. P. Pavlova, Vyšehrad, Kačerov, Roztyly, Háje

Devět středisek dopravních informací DPP ve stanicích metra Anděl, Hradčanská, Můstek, Nádraží Veleslavín, na dvou místech na Hlavním nádraží, v Terminálu 1 a 2 na Letišti Václava Havla Praha a na Magistrátu hl. m. Prahy

Centrální dispečink DPP, v ulici Na Bojišti 5, Praha 2 na přepážce prodeje jízdného

Přehled aktuálních otevíracích dob jednotlivých prodejních míst cestující naleznou na webu DPP na adrese.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jerry

Když je dopravní podnik může prodávat za 10kc tak potom kolik na tom mají lékárny s další .. šmejdi?

Zbyněk

Škoda, že v krajských městech není vůle také prodávat respirátory v městských dopravních podnicích nebo přímo ve vozech, když můžou prodávat lístky, či jízdní doklady.

pohledem realisty

Ve vozidlech by to asi příliš vhodné nebylo a komplikovalo by to zbytečně práci provozního personálu (takže když prodávat, tak jedině za výrazně vyšší cenu = s přirážkou), ale minimálně v informačních střediscích a předprodejních pokladnách by tyto prostředky k dispozici být měly (když je vyžadováno jejich používání v dopravních prostředcích). A podobně by to mělo platit i pro ostatní druhy dopravy než jen pro MHD, tedy i pro železnice a linkovou autobusovou dopravu.

Zbyněk

To je fakt, řidiči mají dbát na bezpečnost, průvodčí zase na bezpečnost přepravy, ale není zdraví také bezpečnostní otázka? Je pravdou, že personál v hromadné dopravě je šoučasnými podmínkamy provozu také vyčerpaný, ale od zákaznických center či informačních kanceláří je určitě fér mít možnost a zakoupit si předpisovou a podmínkami vyžadovanou věc.

Jiří Kocurek

Vždyť je mají v každé vietnamské večerce, ani lékárny nejsou vyprodané. A kde mají MHD, tam je zcela jistě i ta lékárna.

obyčejný člověk

V lékárnách už teď asi zase respirátory mají, ale třeba „DrMax“ je nabízí podle svého e-shopu nejlevněji za 35 Kč, takže nabídka DPP je minimálně cenově výhodnější, navíc je nástupní zastávka dopravního prostředku většinou i „při cestě“ pro určitě mnohem víc lidí právě potřebujících respirátor než nějaká lékárna. Ale jinak souhlas: čím víc dostupných prodejních míst (samozřejmě s přijatelnou cenou), tím lépe.

Jiří

Jasně. Nebo by třeba mohli ještě prodávat rohlíky a salám. Ty seš ale pitomec!

Pája

S tím titulováním pomalu – rohlík a salám nejsou žádným zákonem vyžadovány. Takže vychladněte a zkuste si představit předprodej jízdenek MHD nabízející zákonem vyžadované respirátory i v předprodejích MHD napříč ČR, pokladnách ČD i jiných dopravců a k diskuzi je možnost dokoupit si jej (třeba když Vám „praskne gumička“ ) s příplatkem nouzově i u průvodčího vlaku, resp. řidiče autobusu – od řidiče samozřejmě pouze když vozidlo stojí.