DPP poprvé sveze cestující tramvají do Libuše, pravidelný provoz začne v sobotu

Tramvaje ve zkušebním provozu v Libuši. Foto: Ondřej Kubát / DPPTramvaje ve zkušebním provozu v Libuši. Foto: Ondřej Kubát / DPP

Pravidelný provoz začne od soboty, páteční odpoledne přinese mimořádné jízdy zdarma.

Provoz na tramvajové trati z Modřan do Libuše začíná. Již během pátečního odpoledne nabídne Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v rámci slavnostního otevírání možnost svézt se veřejnosti po nové trati, od soboty pak začne běžný provoz podle jízdních řádů.

DPP umožní přepravu tramvajemi v pátek od 12 do 18 hodin, na trasu nasadí tramvaj KT8 a další historické vozy. Jízdné bude zdarma, každý cestující obdrží ještě pamětní jízdenku. Nástup bude možný v zastávce Levského nebo Libuš.

Nový úsek tratě je dlouhý 1,7 kilometru, stavba začala loni. Zakázku získalo sdružení OHLA ŽS a Strabag Rail, vysoutěžená cena je 304 milionů. Počítá se rovněž s prodloužením tratě o 1,8 kilometru až k budoucí stanici metra D Nové Dvory.

Prodloužená linka 17 spojí Libuš a Vozovnu Kobylisy. Ve všední den bude interval linky 8 minut ve špičce, dopoledne po 10 minutách. O víkendech pojede tramvaj každých 15 minut a v okrajových obdobích dne v intervalu 20 minut. Cesta tramvají do centra Prahy potrvá zhruba půl hodiny.

Tramvaje budou po nové trati pokračovat ze zastávky Sídliště Modřany přes nové zastávky Hasičská stanice Modřany, Observatoř Libuš, Sídliště Libuš do Libuše. Do Libuše má podle jízdního řádu jezdit každý druhý spoj, který dosud končí na Sídlišti Modřany. Zastávka Libuš je namísto dosavadní zastávky Pavlíkova, která se nachází v prostoru budoucí stanice metra linky D Libuš.

Na nové trati bude tramvajový provoz zajišťován polovinou spojů stávající linky 17, na kterou budou s ohledem na úvraťové ukončení nasazovány obousměrné tramvaje typu KT8D5.RN2P.

Součástí zahájení provozu je i soubor změn ve vedení autobusových linek.

Tagy Dopravní podnik hl. m. Prahy dpp Sídliště Modřany - Libuš tramvajová trať Modřany - Libuš
45 komentářů