Doprava ve městě Metro

DPP otevře druhý výstup z metra na Budějovické

Souprava metra na trase C. Foto: DPP
Souprava metra na trase C. Foto: DPP

Po necelých deseti měsících budou mít cestující ve stanici metra Budějovická v Praze možnost používat oba vchody. Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP)  oznámil, že od úterního rána zprovozní jižní přístup do vestibulu od ulic Antala Staška a Polikliniky Budějovická.

Nadále zůstávají majitelem objektu uzavřeny průchody okolo tohoto vestibulu,“ řekla mluvčí DPP Aneta Řehková.

Plánek stanice metra Budějovická v době uzavírky jižního východu. Foto: DPP
Plánek stanice metra Budějovická v době uzavírky jižního východu. Foto: DPP

K uzavření výstupu došlo v lednu kvůli havarijnímu stavu zastřešení veřejné pasáže (atria) mezi objekty České spořitelny a obchodního domu DBK, které není ve správě DPP. Dopravní podnik to vysvětloval nezbytným zajištěním bezpečnosti cestujících.

Magistrát už minulý týden uvedl, že vybral firmu, která vymění sloupky podpírající terasu, náklady nemají přesáhnout pět milionů korun. Terasa patří městu, pasáž obchodnímu domu DBK. Ministerstvo dopravy magistrátu v červnu přikázalo, že musí zjistit, jak terasu opravit a zprůchodnit.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
To

To je dobrý, zatím se nic neopravilo a po 10 měsících se otevře…

František

Pět milionů za sloupky… Ten stavební výhřez do kdysi celkem jednoduchého a přehledného místa (které se dalo pouze zastřešit a doplnit obchody) si o důsledek dlouhodobě koledoval. Je dobře, že bude nyní možné alespoň použít další autobusové linky jako návazné k metru bez pochodových cvičení. Horší je ten omezený průchod. Toto je bohužel jeden z případů, kdy roztříštěné soukromé vlastnictví nevede ke kýžené prospěšnosti.

Michal

Z celé té vybagrované díry na Budějovické mám dost smíšené pocity. Hlavní motiv pro stavbu této podivnosti bylo ušetřit za vrácení hlíny na původní místo….