DPP hasí problém se žižkovskou vozovnou. Místo soutěže oslovil jen pět firem

Vozovna Žižkov. Foto: Dezidor – Vlastní dílo, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2773769Vozovna Žižkov. Foto: Dezidor – Vlastní dílo, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2773769

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) nechá za více než 89 milionů korun bez DPH opravit podpory kolejí v žižkovské

Zpět na článek
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karel Libušák

Tahle firma Im-stav patří stejnému Petru Michovskému, který v Libni proslul tím, že koupil budovu bývalého Discolandu Ivana Jonáka. Nechce prozradit, co s tou zříceninou bude dělat. Jinak tenhle člověk vlastní ještě další firmy (LS servis elektro, LS servis CZ, MBC servis). Prostě všestranný „podnikatel“ s dlouhými prsty a rozsáhlými styky. Opravit tramvajovou vozovnu pro něho nebude problém.

Petr.R

ne každá levnější firma co umí nakoupit ve stavebninách dovede udělat montážní jámu aby se po letech nezměnil rozměr a proporce. Tak asi tak tych 5 fa.

Jaroslav Votruba

Myslím, že DP taky děsí fakt, že kvůli průtahům a neustálím odkládáním se může vozovna ocitnout ještě ve větším havarovaném stavu, což by radikálně prodražilo rekonstrukci. Aby to pak nakonec nedopadlo jak s vozovnou Hloubětín.

Radek

Rekonstrukce Žižkova už měla začít a nezačala. Šíří se zprávy, že vítězná firma odstoupila. Tohle poptávkové řízení už má být náhrada za původního vítěze? V tom případě bych zkrácenou formu pochopil.

Jan

Taky se mi to nějak nezdá. O potřebné úpravě pro 15T se ví už nejmíň dva roky, ne-li víc, a 15T jsou s nějakými omezeními na Žižkově ustájeny už od podzimu 2017.