DPP bude opravovat vytíženou trať na Vinohradech, výluky potrvají do dubna

Tramvajová zastávka Šumavská v Korunní ulici v Praze. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czTramvajová zastávka Šumavská v Korunní ulici v Praze. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Bude přerušen provoz tramvají mezi náměstím Míru a I. P. Pavlova.

Zpět na článek
17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub K

Takže kostky v Jugoslávské zůstanou? 😡

robert

Teď je pro stavby a výluky ideální doba.

medical_examiner

Neměl by být takový provoz. Bude na to čas, prostor…

Kamui

Jak by se teď hodil chybějící oblouk na z Bělehradské do Jugoslávské.

dejf

No jo, ale jak ho tam poskládat. Netvrdím že to nejde, ale to aby tu křižovatku rozkopali do bezvědomí. Holt se ty ulice nekříží v pravym úhlu a na tomhle rohu je ten barák hrozně vystrčenej.

Kamui

Protioblouk o stejném úhlu ale jde. Nešlo by to udělat třeba i nějak kompaktněji, za cenu překrývání průřezů a zákazu potkávání, což by však pokud by tam nejezdila žádná pravidelná linka nemuselo vadit.

Lemmy

Ne, tohle jsou prasořešení, která by se neměly už nově dělat…

Jiří Kocurek

Potkávačka v oblouku, za který není vidět, dokud se do něj nevjede. Co asi tak nastane…

Jan Dobiáš

Prý by se sem vešel i celý Těšnov, ale za cenu přeosení úseku Bělehradské směrem k Muzeu. Ale s generální rekonstrukcí toho úseku bude už asi lepší počkat až na napojování kolejí u Muzea.

Frantík

Měli na to myslet už od začátku. Teď to asi nepůjde.

Jirka

Pokud se položí koleje na Václaváku, tak se tím situace částečně vyřeší.

Jan

Tohle se přinejhorším řeší jízdou přes Zvonařku, kde se to na trojúhelníku otočí a jede se zpět do toho chybějícího směru. Minulý rok už takhle nějaká výluka probíhala, teď si nevzpomenu která to byla.

Leinad

Já si pamatuji dvě linky končící na zvonařce, nějaké čarování s oběhy (něco jelo zpátky, něco se převléklo) 😀 ale v appkách to nebyl jako přímý spoj, muselo se „přestupovat“ a řidič nechtěl couvat s lidmi ani se šotoušem jako já.

Anonym

A já pamatuju, že v roce 2017 během krátkodobé výluky podobného územního rozsahu noční 91 odbočila za IPP vlevo tak, že přejela křižovatku (směr náměstí Míru) rovně, zacouvala i s cestujícími zpět vpravo a následně pokračovala rovně směr IPP v Bělehradské a Muzeum. A podle jízdního řádu tipuju, že to tak bude i tentokrát. Jenom kvůli epidemii cestující na IPP budou muset vystoupit a dojít za roh.

Jenda

Přitom při mimořádnostech v Korunní se desítka a šestnáctka posílají přes Zvonařku i s cestujícími docela běžně. Sám už jsem se tam několikrát svezl pozpátku v 15T…k mému překvapení většina cestujících ani nezvedla oči od mobilu 😀

PIDofil

Při kratších intervalech by se možná stejně mohl časově vyplatit spíše přestup na IPP s pěším přesunem mezi zastávkami než projížďka závlekem přes Zvonařku.

Frantík

Akorát teďka to budou řešit dvě tramvaje s odstupem tři minuty, takže musíte přestoupit pěšky a doufat, ze to neujede.