Dopravci přechází na provoz jako o prázdninách. V Praze zredukují o polovinu autobusy na letiště

Autobus DPP na Letišti Václava Havla. Foto: Jan SůraAutobus DPP na Letišti Václava Havla. Foto: Jan Sůra

Veřejná doprava v některých městech a krajích přejde v příštích dnech na režim, na který jsou zvyklí cestující z jarních

Zpět na článek
19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Suchdolák

„Škrty se týkají provozu linek 107, 143 a 147 …“
Nesmysl – linka č. 147 zůstala v provozu podle „bílých“ (= „regulérních celoročních“) jízdních řádů – omezena (a dokonce překvapivě rozumně!) byla jen nabízená kapacita linky č, 107.

Filip

Ono by bylo fajn kdyby ty jizdní řády vyvěsili nebo aspoň dali do aplikace, aby člověk jak debil nečekal v dešti na bus, co nejede.

pozorovatel

Když nemáte informace on-line, tak si máte stahovat aspoň ty „off-line aktualizace“: pokud jde o Prahu, tak DPP vyvěšení zastávkových jízdních řádů zajistil (překvapivě) už včera večer zcela včas (VELKÁ POCHVALA jeho zastávkové službě !!!) a i IDOS byl dnes dopoledne aktualizován – takže neschopnost je na vaší straně!

Frantík

Sledujte https://pid.cz/vyluky/ , tam jsou některé výluky docela dlouho dopředu.

Martin

Tu 119 nechapu, na jednom miste nesmi byt vice nez 100 lidi a oni zdvojnasobi interval aby autobusy mohli byt jeste vice nacpane a mohli se to lepe predavat. Dneska rano 119 nacpana az po strop, zas takoveho ubytku cestujicich jsem si teda nevsiml.

PetrB

Budějce: prázdninový provoz, zákaz prodeje jízdenek řidiči.

Most: zrušeny školní linky 50, 51, 53 a 60 a zrušeny školní spoje na linkách 17 a 20. Zrušena je též linka 18 v celém rozsahu.

Stránský

Hradec Král:pouze zrušeny školní spoje

Petr Nick

Měnit intervaly spojů v MHD bez dostatečné informovanosti cest. veřejnosti je trochu zavádějící, radši bych nasadil klasické busy a klouby poslal na vytížené linky, ale od toho jsou jiní, kteří rozhodují

Karel Jezbera

To je přeci pochopitelné. Když děti nejdou do školy, musí se velká část řidičů o ně postarat. Za druhé je vyhlášen stav krize, tak lidé nemají co trajdat po světě, tzn. jezdit na letiště do Ruzyně v tak velkých objemech. Takže za této situace zkrouhnout jízdní řád linky 119 je určitě méně bolestivé řešení, než redukovat v Praze jinde. Vůbec nejlepší by bylo zastavit letecké linky do Madridu, Paříže, Düsseldorfu a Kolína nad Rýnem. Podívejte se, jak jsou tyto oblasti, resp. přilehlé regiony zasaženy virem. Za týden tam bude stejná situace jako je nyní v Itálii. Ale to už bude… Číst vice »

Frantisek

Jenže oni nejezdí jen na letiště. Navíc bylo prohlašováno, že vydělávání peněz se nesmí omezit, takže část lidí chtě nechtě trajdat musí (byť, pokud by všichni měli možnost tvořit rezervy alespoň pro měsíční výpadek, což bývalo kdysi snad i přirozené, než se začalo dřít vše na krev, by se to bez toho snad zvládlo). A mají-li si udržovat 1,5m odstup, je třeba počítat i s tím. Jinak určitá omezení chápu – jak kvůli snížení poptávky určitých skupin, tak i potřebě řidičů postarat se o jiné věci, ale chce to koordinovat.

Frantisek

A nadto asi brzy budou jezdit studenti hlídat pracujícím děti, aby pro rodiče těch méně vyspělých snížili riziko kriminálu. 🙂 Babičky a dědečky je v tomto případě bohužel potřeba chránit před nákazou nejvíce.

Petr

Tedy s tou linkou 119 mi to přijde jako trochu přestřelené opatření. Pro jednou by nemusela být našlapaná po strop a oni hned zdvojnásobí interval…

svojsin

Petr: Prý je takový pokles cestujících, že i dvojnásobný interval bude s obrovskou rezervou míst….

Radim

To je záměr, čim více bude obsazenější 119 tím vice to ušetří rozhazovačné DPP peníze a Vy jako cestující máte větší pravděpodobnost,že chytnete koronavir. Vše podle hesla „Příjemnou jízdu s respirátorem (kterých je dnes naprostý nedostatek) ve 119 Vám přejí vaše vždy odpovědné DPP“.

Frantík

Mohli by zkrátka ukončit ty autobusy jinde, když není potřeba cestující vozit na letiště.

Zabakovec

Začínám mít obavu co se stane až to chytne vlakvedouci, následně pujde do karanteny vsechen vlakovýc personal který se potkal při nástupu atd… 🙁 celkem teď o hubu jezdit jako vlakoš 🙁 respekt všem

noerf

Zabakovec: Stejně jako řidič linkové dopravy, který prodává jízdenky, stevardi(ky) v autobusech a letadlech, prodavči(ky) v obchodech, atd.

asdfr

Na Slovensku v noci havaroval autobus z Berlina na Ukrajinu. Niektori pasazieri maju teplotu, takze ich rovno supli na infekcne a do karanteny. Karantenu schytali aj zasahujuci policatjit, hasici, posadky sanitiek. Teraz sa caka, ako dopadnu testy a vsetci dufaju, ze budu negativne.

Jiří Kocurek

To mi připomnělo ptačí chřipku. Jeden kýchne a …
http://nd01.jxs.cz/689/272/e1f54708d4_676966_o2.jpg