Dokumentaci pro dvoumiliardové vylepšení sušické trati zpracuje Sagasta

Regionova ve stanici Sušice. Foto: České dráhyRegionova ve stanici Sušice. Foto: České dráhy

Z celkového počtu 12 přejezdů na dvacetikilometrovém úseku bude pět zrušeno, ostatní projdou modernizací.

Zpět na článek
28 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zdenek

Pokud to chápu dobře 2 miliardy. A nic. Žádná pořádná modernizace a zvýšení rychlosti..
Přejezdy ala 80. Nástupiště.. kraviny místo kolejí.

Jiří 3

Ze které stanice bude tato trať ovládána. Očekávám klasickou dálkovinu, i když zde typem Traťové stavědlo.

Libor

Mám obavu že to tak dopadne. A spolehlivost dopravy, možnosti nakládky a rychlost posunu půjdou do …, tedy tam kam místní řízení provozu. Stejně jako po modernizaci u nás.

Jiří 3

Při posunu ve stanici mi jeden posunovač říkal, že pokud je stanice Otrokovice na místní řízení, tak je posun plynulejší a snadnější.

Miroslav Zikmund

CDP Praha ….

Kubin

To bude zase poznámek o “náhodném načasování” s nástupem GWTR.

Pavel

Naprosto zbytečných, když si přečtete větu „Přestavba by měla proběhnout v letech 2027 a 2028.“

Jiří Kocurek

Jojo, stejně jako na R8. Se to tam opravilo, aby Radímek neměl výluky. Oni to věděli a věděli to nejlíp!

zdenek

No to teda asi bude..

zdenek

No je to velmi zvláštní načasování. Znáte jinou trať?

Alibaba

Škoda, že se neprověřuje triangl v Horažďovicích-předměstí a neuvažuje se v Sušici protáhnout trať po bývalé vlečce k Lidlu.

libor

a rovnou to i zadrátovat až k lídlu….:)

Jiří Kocurek

A ze Sušice do Klatov s přestupem za městem nebo se k tomu přihodí ještě stamiliónový tunel?

Alibaba

Ano, přihodíme tunel, já bych stavěl tratě, aby s tím jezdily lidi.

libor

a kdo jezdí ze SUšice do Klatov vlakem? to by snad stačilo tágo, ne?

Miroslav Zikmund

No vlakem je to kupodivu stejně rychlé nebo rychlejší než BUSmo ….
Zdroj – IDOS

john334

Jo, protože silnice ze Sušice do Klatov je strašná. Snad nikde neexistuje horší, co by takhle spojovala dvě sousední desetitisícová města.

Frantisek

Z Klatov do Sušice jednoho srpnového rána natřískaná Regionova. Nemohu zobecňovat, ale toho dne byste se taxíků nedoplatil.

Frantisek

Přímé vozy s automatickými spřáhly – nic?

Andre

To je bohužel jen ne úplně dokonalá představa nadšenců železnice. Vlaků od HD končících v Sušici je jen pár, ostatní jednou do Klatov. U Lidlu je sice větší sídliště, ale pro většinu cestujících by přestup na místní linku MHD zůstal. Tj přínos nula. U současné stanice je i možnost parkování s možností rozšíření kapacity pro P+R parkoviště. Nemluvě o tom, že pozemky bývalého Sola jsou v soukromých rukou. S touto myšlenkou bychom se všichni pomalu ale jistě měli rozloučit.

Plecháč

Jízdní řád se může změnit. Vzhledem k (ne)spolehlivosti přípojů na linky R11 a R16 je na místě zvážit rozdělení linky v Sušici. Cestujících, kteří jedou z Horažďovic až do Klatov je poměrně málo, většina nejede dál než do Sušice. A to, že posunutí stanice téměř 2 km blíže k centru ušetří cestu jen některým cestujícím neznamená, že přínos je nulový. Klasická situace: R16 jede od Prahy se zpožděním 10 minut protože ostré obraty v Praze a SmRad, osobák na něj čeká, takže i do Horažďovic předměstí přijede zpožděný. Tam na něj čeká R11, a ten si pak veze těch 10… Číst vice »

Alibaba

Tady podle mého schematu (ale i Plecháč o tom píše) by se jezdilo z Plzně až do Sušice Lidlu bez přestupu, takže by tam končilo klidně vše (protože by to bylo v e-trakci). Na Klatovy by se buď jezdilo odtud úvratí přes hlavní nebo tunelem (viz J. Kocourek a moje reakce na něj).
Tak ti co budou mít auto si do něj přestoupí na P+R u nádraží, ostatní na MHD u Lidlu.
Co se týče pozemků Sola, tak tohle rozporovat nebudu, jen z mého hlediska opětně povím něco o vizích a neschopnosti.

dejf

od nádraží jezdí do centra autobus co 10 minut, dělat skrz to opičárnu s ůvratí není myslím úplně vhodné. vím teda, že se chystá rekonstrukce i trati sušice-klatovy, ale teda když sem tam jel minulej rok, tak mi připadalo že oblouk je vyskládanej z rovnejch kolejnic a regína zatáčí jenom na kolejovym styku.

Alibaba

Tak by jezdil od Lidlu…
Vím, že úvrať je opruz, já bych to chápal jako dočasné řešení.

Jonáš

Hlavně aby SŽ zachovalo kolejiště v takovém rozsahu jaký je, to jest, zanechání manipulačních kolejí, výhybek k vlečkám k VNVK, zanechání ramp k nakládce vozů, popřípadě obnovení nesjízdných míst šturcových kolejí kde by se třeba do budoucna dalo nakládat….je třeba myslet hlavně na nákladní dopravu a né to zase zkurvit a zničit jako to dělá SŽ všude hlavně všechno vytrhat zrušit, jenom aby se to nemuselo udržovat..

Oldřich Sládek

Všechny stavby na síti Správy železnic už 5 let připomínkuje ŽESNAD.CZ. Ale možná jste o tom nevěděl. Každopádně nemáte už pravdu, jen se to projeví později. Takový SmRad se projektoval a připomínkoval někdy 2007-2010, dávno před vznikem ŽESNAD.CZ.

Vojtěch Suchan

Takže tahle akce už připomínkováním žesnadu prošla? To by bylo jedině dobře.

Jonáš

Hlavně aby SŽ zachovalo kolejiště v takovém rozsahu jaký je, to jest, zanechání manipulačních kolejí, výhybek k vlečkám k VNVK, zanechání ramp k nakládce vozů, popřípadě obnovení nesjízdných míst šturcových kolejí kde by se třeba do budoucna dalo nakládat….je třeba myslet hlavně na nákladní dopravu a né to zase zkurvit a zničit jako to dělá SŽ všude hlavně všechno vytrhat zrušit, jenom aby se to nemuselo udržovat..