Dokumentaci pro dvoumiliardové vylepšení sušické trati zpracuje Sagasta

Regionova ve stanici Sušice. Foto: České dráhyRegionova ve stanici Sušice. Foto: České dráhy

Z celkového počtu 12 přejezdů na dvacetikilometrovém úseku bude pět zrušeno, ostatní projdou modernizací.

28 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zdenek

Pokud to chápu dobře 2 miliardy. A nic. Žádná pořádná modernizace a zvýšení rychlosti..
Přejezdy ala 80. Nástupiště.. kraviny místo kolejí.

Jiří 3

Ze které stanice bude tato trať ovládána. Očekávám klasickou dálkovinu, i když zde typem Traťové stavědlo.

Libor

Mám obavu že to tak dopadne. A spolehlivost dopravy, možnosti nakládky a rychlost posunu půjdou do …, tedy tam kam místní řízení provozu. Stejně jako po modernizaci u nás.

Jiří 3

Při posunu ve stanici mi jeden posunovač říkal, že pokud je stanice Otrokovice na místní řízení, tak je posun plynulejší a snadnější.

Miroslav Zikmund

CDP Praha ….

Kubin

To bude zase poznámek o “náhodném načasování” s nástupem GWTR.

Pavel

Naprosto zbytečných, když si přečtete větu „Přestavba by měla proběhnout v letech 2027 a 2028.“

Jiří Kocurek

Jojo, stejně jako na R8. Se to tam opravilo, aby Radímek neměl výluky. Oni to věděli a věděli to nejlíp!

zdenek

No to teda asi bude..

zdenek

No je to velmi zvláštní načasování. Znáte jinou trať?

Alibaba

Škoda, že se neprověřuje triangl v Horažďovicích-předměstí a neuvažuje se v Sušici protáhnout trať po bývalé vlečce k Lidlu.

libor

a rovnou to i zadrátovat až k lídlu….:)

Jiří Kocurek

A ze Sušice do Klatov s přestupem za městem nebo se k tomu přihodí ještě stamiliónový tunel?

Alibaba

Ano, přihodíme tunel, já bych stavěl tratě, aby s tím jezdily lidi.

libor

a kdo jezdí ze SUšice do Klatov vlakem? to by snad stačilo tágo, ne?

Miroslav Zikmund

No vlakem je to kupodivu stejně rychlé nebo rychlejší než BUSmo ….
Zdroj – IDOS

john334

Jo, protože silnice ze Sušice do Klatov je strašná. Snad nikde neexistuje horší, co by takhle spojovala dvě sousední desetitisícová města.

Frantisek

Z Klatov do Sušice jednoho srpnového rána natřískaná Regionova. Nemohu zobecňovat, ale toho dne byste se taxíků nedoplatil.

Frantisek

Přímé vozy s automatickými spřáhly – nic?

Andre

To je bohužel jen ne úplně dokonalá představa nadšenců železnice. Vlaků od HD končících v Sušici je jen pár, ostatní jednou do Klatov. U Lidlu je sice větší sídliště, ale pro většinu cestujících by přestup na místní linku MHD zůstal. Tj přínos nula. U současné stanice je i možnost parkování s možností rozšíření kapacity pro P+R parkoviště. Nemluvě o tom, že pozemky bývalého Sola jsou v soukromých rukou. S touto myšlenkou bychom se všichni pomalu ale jistě měli rozloučit.

Plecháč

Jízdní řád se může změnit. Vzhledem k (ne)spolehlivosti přípojů na linky R11 a R16 je na místě zvážit rozdělení linky v Sušici. Cestujících, kteří jedou z Horažďovic až do Klatov je poměrně málo, většina nejede dál než do Sušice. A to, že posunutí stanice téměř 2 km blíže k centru ušetří cestu jen některým cestujícím neznamená, že přínos je nulový. Klasická situace: R16 jede od Prahy se zpožděním 10 minut protože ostré obraty v Praze a SmRad, osobák na něj čeká, takže i do Horažďovic předměstí přijede zpožděný. Tam na něj čeká R11, a ten si pak veze těch 10… Číst vice »

Alibaba

Tady podle mého schematu (ale i Plecháč o tom píše) by se jezdilo z Plzně až do Sušice Lidlu bez přestupu, takže by tam končilo klidně vše (protože by to bylo v e-trakci). Na Klatovy by se buď jezdilo odtud úvratí přes hlavní nebo tunelem (viz J. Kocourek a moje reakce na něj).
Tak ti co budou mít auto si do něj přestoupí na P+R u nádraží, ostatní na MHD u Lidlu.
Co se týče pozemků Sola, tak tohle rozporovat nebudu, jen z mého hlediska opětně povím něco o vizích a neschopnosti.

dejf

od nádraží jezdí do centra autobus co 10 minut, dělat skrz to opičárnu s ůvratí není myslím úplně vhodné. vím teda, že se chystá rekonstrukce i trati sušice-klatovy, ale teda když sem tam jel minulej rok, tak mi připadalo že oblouk je vyskládanej z rovnejch kolejnic a regína zatáčí jenom na kolejovym styku.

Alibaba

Tak by jezdil od Lidlu…
Vím, že úvrať je opruz, já bych to chápal jako dočasné řešení.

Jonáš

Hlavně aby SŽ zachovalo kolejiště v takovém rozsahu jaký je, to jest, zanechání manipulačních kolejí, výhybek k vlečkám k VNVK, zanechání ramp k nakládce vozů, popřípadě obnovení nesjízdných míst šturcových kolejí kde by se třeba do budoucna dalo nakládat….je třeba myslet hlavně na nákladní dopravu a né to zase zkurvit a zničit jako to dělá SŽ všude hlavně všechno vytrhat zrušit, jenom aby se to nemuselo udržovat..

Oldřich Sládek

Všechny stavby na síti Správy železnic už 5 let připomínkuje ŽESNAD.CZ. Ale možná jste o tom nevěděl. Každopádně nemáte už pravdu, jen se to projeví později. Takový SmRad se projektoval a připomínkoval někdy 2007-2010, dávno před vznikem ŽESNAD.CZ.

Vojtěch Suchan

Takže tahle akce už připomínkováním žesnadu prošla? To by bylo jedině dobře.

Jonáš

Hlavně aby SŽ zachovalo kolejiště v takovém rozsahu jaký je, to jest, zanechání manipulačních kolejí, výhybek k vlečkám k VNVK, zanechání ramp k nakládce vozů, popřípadě obnovení nesjízdných míst šturcových kolejí kde by se třeba do budoucna dalo nakládat….je třeba myslet hlavně na nákladní dopravu a né to zase zkurvit a zničit jako to dělá SŽ všude hlavně všechno vytrhat zrušit, jenom aby se to nemuselo udržovat..