z prahy

Dokument: Vedení pardubického letiště reaguje na kritiku odměn. Hlavu ředitelky chce i pardubické ANO

Letiště Pardubice. Autor: Letiště PardubiceLetiště Pardubice. Autor: Letiště Pardubice

Společnost East Bohemian Airport dnes zveřejnila prohlášení, ve kterém se vedení firmy ohradilo proti textům o navržené odměně pro místopředsedkyni

Zpět na článek
57 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
chris

Ta tetka z Prahy co se dělala supermanažerkou měla skončit už dávno i s Juchelkou, který očividně nic nechápe a nepochopil. Jen ty český státe dávej a dávej, bez ohledu na ztráty, bez ohledu na cokoliv, to je jejich myšlení. U soukromníka by tito dva – za výsledky, které odvádějí – ve vedení nikdy dělat nemohli. Z letiště za pár let udělali černou díru na finance s lety především pro ukrajinské nádeníky. Proto se stavěl nový terminál za 270 mega a další miliony na letištní techniku…???

Axel

Když odhlédnu od personálií… tak jaký je smysl civilního (pasažérského) provozu na Pardubickém letišti? Pardubické letiště slouží: 1. jako záložní plocha pro nedaleké letiště v Čáslavi = zhruba 40 bojových letadel. 2. jako domovské letiště největší letecké školy – Centrum leteckého výcviku – cca 20 letadel/vrtulníků A pro oba uvedené účely mají probíhat rekonstrukční práce https://pardubice.rozhlas.cz/sprava-pardubickeho-letiste-ma-noveho-velitele-a-chysta-rekonstrukci-8270685 Osobně si myslím, že civilní pasažérský provoz pravidelnými linkami na pardubickém letišti nedává úplně smysl. Cargo doprava asi smysl má. A snad bizjety. Vycházím z velikášských představ krajských politiků ODS a ČSSD v Olomouckém a Zlínském kraji o letišti Přerov-Bochoř… Celkově v tom z… Číst vice »

mik

No ,ale to je prave o vyberu destinaci ,samozrejme i prepravce ,. protoze letiste nemuze diktovat prepravci kam ma litat ,ale muze ho nejak zvyhodnit pri letu do urcitych mist kam si mysli, .ze by byl zajem ,pochopitelne v soucasne dobe je to vicemene nerealne se o neco pokouset ,ale da se zatiim zjistit pripadny zajem

Axel

Takže výměnou ředitelky za někoho jiného se automaticky zlepší výkony letiště? Počet odbavených, objem cargo, počet pohybů bizjetů? Myslím tak do dvou, tří let po případné výměně ředitelky? Jestli by spíše nestačilo seškrat odměny a malinko utáhnout opasek. Ale jestli je pracovitá, tak ředitelku nechat tam kde je. … Samozřejmě, že jestli po seškrtání odměn by ředitelka letiště odešla sama, tak asi nemá smysl extra ji přemlouvat aby zůstala. Jen nechápu tu kritiku kvůli odměnám a autu. Baťa (Tomáš) na cestu po evropských pobočkách používal letadlo (Junkers), přestože Baťova fabrika ve Zlíně je 10 kilometrů od páteřní železnice v Otrokovicích…… Číst vice »

chris

Dobrý den, samozřejmě, že smysl zejména letní charterové dopravy smysl má, stejně dvě, tři celoroční linky do významnějších západoevropských destinací. Ukrajina není zrovna moc in, slouží především pro převážení levné pracovní síly tam a zpět. Ale pokud vedení letiště jedině tak za x let občas zašle někomu dopis, že existuje a aktivně s nikým nejedná – myšleno opravdu osobně a aktivně – (kromě naprosto ujeté Kalugy, což také o něčem svědčí) je jasné, že situace bude nadále na letišti v tom stavu v jakém je a bude hůř. Všechny každoročně kumulované ztráty v desítkách milionů zaplatí stát jako erár –… Číst vice »

Axel

ad zájem cestujících… A Vy tedy vidíte zájem cestujících na pravidelné lety z Pardubic? Kam? Kolikrát týdně? Celoročně ad hospodárnost… těžko se mi to posuzuje. Jen mám pocit, že ve srovnání s desítkami milionů (viz např. loňská ztráta firmy EBA a.s.) jsou peníze za nákup a provoz auta a 0,25 milionu odměny ročně spíše nezajímavé položky. Jasně „koruna ke koruně“, ale i tak. Ale opravdu to prosím berte jako pohled přespolního. Myslíte, že řešením by bylo prodat firmu EBA? Např. v Brně to tak funguje. = vlastník (v Brně JIhomoravský kraj, v Pardubicích z větší části Armáda ČR) pronajímá letiště… Číst vice »

Jarka

Jeji foto vyjadřuje vše!

mik

Nevim ,ale ,mam pocit ze jsem se uz k Pardubicim vyjadril a muj nazor jsem nenasel ,psal jsem, ze problem Pardubic ,je podobny ,jako problem Ostravy ,nebo Brna a to spatny vyber destinaci a leteckych spolecnosti
Letiste Pardubice diky sve blizkosti mesta a tim i zeleznicnimu koridoru by mohly mit dobry potencial zakazniku ,ale kdyz nejsou schopni udrezet na svem letisti ani Ryanair a Londyn , tak je to jednoznacne o spatnem vedeni letiste A neni jen Ryanair , mohl by litat s Pardubic i Wizzair nebo EasyJet .nebo kdokoliv jiny, kdo nabidne zajimavy HUB ,coz v spucasne dobe neni

Peta

wizz tu přece líta

mik

Jo ale kam…

Apex

EasyJet určitě ne, ten provozuje lety na významná letiště, rozhodně ne na letiště typu PED, BRQ nebo OSR. Jeho obchodní model je od začátku trošku jiný než u RYR a WZZ.

mik

V zahranici lita na i mensi letiste nez´jsou PED ,BRQ, nebo OSR

Peet

Tak doufám, že to jí a Juchelkovi „zlomí vaz“. Bohužel, v dnešní době může pomoci jen medializace. Bez medializace by bylo „ticho po pěšině“.
Obsah toho prohlášení raději nechci komentovat, nechci zvracet…

V.N.

Juchelkovi to vaz nezlomí. Má to jako politickou trafiku..

Aleš

Nepsal tu tiskovou zprávu nějaký troll?
Kromě obsahu (jak je již vytknuto v komentářích níže), bych autorovi/autorce doporučil zaměřit se přístě na slovosled a psaní čárek.

VíKo

Letiste PED = Prague Eastern Department. Praha by to mela prevzit manazersky komplet. Az se vsechno srovna, tak bez druhy drahy muze PED alternovat LowCost letiste, ktere ve Vodochodech vlivem ruznych zajimovych skupin patrne nikdy nevznikne.

chris

Praha nemá nejmenší zájem o ten binec, co tam napáchala ředitelka a představenstvo EBA. Čistit se to bude opravdu dlouho. Tomu věřte.

VíKo

Bylo to myšleno víc ironicky, než vážně. Já radši budu mít dvě dráhy, nebo druhé letiště ve Vodochodech. Do Pardubic bych jezdit moc nechtěl.

geras

A vidíte, já bych zase nerad jezdil do Prahy.

Petr Novák

Jen pro zajímavost. Postkomančský tunel pro vydržování SW a jiných polostátních „firem“ zmodernizoval stránky:
https://www.egap.cz/

Petr

„Vzhledem k tomu, že původní vůz se stal v průběhu jedné z cest nepojízdným a zanechal výkonnou ředitelku bezprizorně na silnici, bylo definitivně o nákupu“

Výkonná ředitelka je natolik bezradná, že k autu nemá zajištěnou asistenční službu a neumí používat mobilní telefon?

Katka

To je opravdu šílená věta v tom textu….je mi za ně až stydno, že to tam jsou schopni dát….

Jiří Kocurek

Asi to byla fakt fatální závada, píchlé kolo by se opravilo.

AntiBába

když s tím neumí jezdit.. rozbila turbo.. a služební cesta to nebyla…

BND 30

Spíš bych to viděl na to, že se jí předtím rozsvítil takový ten oranžový sloupeček s okýnkem nahoře a ocáskem dole…

Greta

Vůz má ekologický systém splňující politiku ekologie letišť celého světa -co tobje za greenwashing? Vůz, který splňuje normy EU? To jako že ten starý je nesplňoval? To jezdila trabantem?

Y.K.

Jako že v tom blábolu osobního profitu se musí najít nějaké pozitivum a spása lidstva. Ale když to nebaští ani Greta, tak to se jim aplel moc nepovedl. 🙂

chris

Takhle to na letišti funguje: Manažerka (myšleno ředitelka Šmejkalová) v prvé řadě iniciovala vyplacení odměny pro sebe ve výši 225 tisíc. Hlasování v představenstvu firmy, která patří radnici a kraji, však bylo velmi vyrovnané. To ovšem manažerka vyřešila tím, že dodala v sedmičlenném orgánu klíčový čtvrtý hlas pro bonus. a dále: Budeme navyšovat základní jmění firmy o dalších 16 milionů korun,“ uvedl Jan Mazuch, náměstek pardubického primátora, který má na starosti akciové společnosti. Hana Šmejkalová si totiž také pořídila nový služební vůz Super Combi Laurin a Klement 2,0 TDI, jehož katalogová cena se pohybuje kolem 1,5 milionu korun. Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/east-bohemian-airtport-pardubice-letiste-smejkalova-reditelka-linky-bonusy.A200918_571670_pardubice-zpravy_skn… Číst vice »

Jiří Kocurek

Víte, co to je stará struktura? Tak tady máte výstavní exemplář.

V.N.

To auto ji nezávidím. Já jsem v životě zažil manažery a majitele zahraničních malých firem (zdvihací technika) , kteří přijeli na místo práce lepším autem než Superbem , převlíkli se do montérek a na místě fungovali jako vedoucí týmu, kteří řídili tým svých zaměstnanců. Ono totiž těžko můžete přijet na jednání k nějaké top firmě s nevyhovujícím autem. Přijet tam s takovou Oktávkou , to už může být chápáno podobně , jako kdybyste tam přijel místo v obleku v kraťasech a triku. První dojem je holt první dojem. Ale co mi totálně vadí, že ve ztrátové firmě může mít někdo… Číst vice »

Tango73

Jako ze by zajela Oktou do Turecka nebo Kyjeva? Pochybuji ze by byla autem i v te BUD😉

AntiBába

jinak ten dokument psala právnice

chris

Kdyby nebylo zdopravy a mfDnes, neřekli by z EBA ani slovo a vesele si proplouvali v čele s Juchelkou a Šmejkalovou v pohodě dál – a ty státe vše zaplat ted´i v budpucnu´….strašné jednání.

Kubrt

A za tohle dostala zaplaceno, nebo to dělá jako dobrovolník?

AntiBába

voda už začíná bublat…

Y.K.

Uf, to se opravdu nedá číst. Takové ušlápnuté odstavce „my tady makáme a všichni nám křivdí“, ovšem až s úsměvnou argumentací, to se hned tak nevidí. Ty lidi fakt netuší, co to znamená makat v (jakémkoliv) byznysu. A pak zastrašovat, protože nejlepší obrana je útok.

robert

Vůbec bych si to od nich nenechal líbit. Státní zaměstnanci jsou placeni z našich daní. My je platíme, jsou to tedy naši zaměstnanci. Vůbec bych na ty nenažrané mrchy nebral ohled.

Petr

„Vzhledem k vágní mediální kampani adresované proti spol. EBA, byla celá věc předána právní kanceláři k dalšímu posouzení zneužití zpravodajské licence a ke zvážení podání podnětu k dalším státním orgánům.“
Na tohle už se nedá říct fakt nic slušného. Takovéhle manýry ať si zkouší firma, která nestojí daňového poplatníka ani korunu. Poukazovat na plýtvání veřejnými prostředky je jedním z mnoha úkolů novinářů. Redakci opětovné díky.

Martin V.

Tušíte někdo, co si představit pod pojmem „zneužití zpravodajské licence“? To je něco z autorského zákona?

Spálená tlumivka

Máňa říkala, že to není směroplatný.

BND 30

Stěhovací vozy už čekají, to bude drahý…

BND 30

Holt to jednou přijít muselo 😅

Greta

Ředitelka jezdila do Turecka a Maďarska, tak tam možná něco podobného zaslechla.

Katka

„……..vůz se stal v průběhu jedné z cest nepojízdným a zanechal výkonnou ředitelku bezprizorně na silnici…..“
Proboha, kdo to psal? To si snad mohli takové detaily ušetřit a nebo to formulovat nějak profesionálněji, takhle se ještě shazovat amatérskou stylistikou.

Kubrt

Myslím, že to psala ta bezprozorni paní, je to hodně osobní. Mě se nejvíc líbí „budouci zisk… dle propočtu oddělení handlingu EBA“. Řidič jesterky v pauzach mezi lety odhaduje budoucí zisk?

AntiBába

handling ale žádný letadla fyzicky nedělá… to dělají technici.. když tomu nerozumíš tak nic nepiš…

Odbornik

Vypadá to že ty jsi taky odborník přes letectví. Nejdříve si zjisti co znamená slovo Handling a pak si zjisti co pod to spadá 😉

AntiBába

mluvím o ped, takhle to u nás funguje nevím kde děláš ty

Odbornik

Tak ještě jednou odborníků. Handling zajišťuje kompletní služby pro letecké dopravce od odbavení pax až po úklid letadel. S tvou vědomostí bych tě tipoval na nějakého malíře 😂

chris

EBA to je celé projev ryzího profesionalismu…samozřejmě velký sarkasmus.

AntiBába

Pražáku

Mirek Dušín

Všude na světě si CEO a management letiště a leteckých společností zcela DOBROVOLNĚ snížil svoje platy. Jde o takové velikány, jako například Qantas. Vrcholem nestoudnosti je proto chování paní ředitelky ze zadluženého letiště, která je navíc velmi neoblíbená, zákeřná, alibistická a soudě podle jejich reakcí i prolhaná. Doufám, že zde bude platit ono pravidlo „kdo chce víc, nemá nic“…
Prý „První dáma českého nebe“ :-))))

chris

První nenažraná dáma českého nebe, co ještě si dokáže k tomu i silně zamlaskat….ano, to by sedělo podle toho co se tam děje

BND 30

To musí být blbý překvápko – místo nebe takový peklo…

koleyy

Dobrý soubor alibismu, dík redakci za zveřejnění.
Tohle mi dát podřízený na stůl, tak s ním vyrazím dveře.

Od lesa

Máte pravdu, je to od nich neuvěřitelná drzost, redakci i můj dík.