Infrastruktura Železnice Zprávy

Dokument: Správa železnic představila zemědělcům plány přípravy VRT

Vysokorychlostní trať. Pramen: Správa železnic
Vysokorychlostní trať, ilustrační foto. Pramen: Správa železnic
Vysokorychlostní tratě nebudou podle Správy železnic v krajině tvořit neprostupnou bariéru.

Správa železnic dnes oznámila, že ještě letos zahájí práce na dokumentaci pro územní řízení k připravované vysokorychlostní trati mezi Prahou a Drážďany. Z řízení má vzejít definitivní umístění tratě v území. Správa železnic se přitom bude muset vypořádat s námitkami zemědělců, kteří na drážďanské i kutnohorské větvi VRT vidí mnoho „závad“ a v poslední době Správu železnic kritizovali. Správa železnic a Zemědělský svaz ČR dnes k věci vydaly společné prohlášení.

Společné komuniké Správy železnic a Zemědělského svazu České republiky

Zemědělci společně se zástupci Správy železnic diskutovali o problematice výstavby vysokorychlostních tratí (VRT) v České republice. Po vzájemné dohodě zveřejňují následující prohlášení, ve kterém shrnují své základní postoje.

Správa železnic představila zástupcům Zemědělského svazu ČR detailní stav přípravy nových VRT ve středních Čechách a na Kutnohorsku.

Partnery Správa železnic informovala o následujících tématech:
• Podoba budoucí VRT a její začlenění do krajiny: trať je velmi podobná dnešním koridorovým tratím. V krajině je ale vedena více přímo, aby byla využitelná pro rychle jedoucí vlaky. Šířka samotné trati je cca 14 m, spolu s příkopy a bočními svahy, které jsou v každém místě jinak široké. Průměrnou šířku vlastní dráhy odhadujeme na zhruba 40 m. Výška zařízení na trati nepřesahuje výšku vzrostlých stromů.
• K trati neodmyslitelně patří její odhlučnění – bez splnění přísných limitů by stavba nemohla vzniknout. Protihluková opatření budou vždy nedílnou součástí projektu VRT. Jejich podoba bude navržena po dohodě s obcemi.
• Tratě nebudou v krajině tvořit neprostupnou bariéru. Bude navržena řada přemostění přes stávající silnice. Spolu s obcemi a zemědělci navrhne Správa železnic přístupy na pozemky a přemostění tak, aby byla zachována prostupnost v potřebných místech.
• Vodní režim v okolí tratě bude podrobně prověřen. Trať v žádném případě nesmí ohrozit zdroje pitné vody nebo přítoky do vodní nádrže Vrchlice.
• Pro Správu železnic je správné začlenění VRT do krajiny prioritou.
• Správa železnic dále informovala o zpracování studijních dokumentací, prověřování a výběru variant a o postupu přípravy VRT.

Zemědělský svaz ČR v žádném případě nebojuje proti výstavbě infrastruktury, kam patří i výstavba vysokorychlostní trati v naší republice. Upozorňujeme ale na skutečnost, že při rozhodování o takovýchto důležitých stavbách je třeba brát dostatečný zřetel na hospodářský význam zastavěné krajiny. V případě konkrétního úseku Praha – Brno byla v minulosti prověřována také „jižní“ varianta, avšak v roce 2019 byla potvrzena „severní“ varianta, která prochází jednou z nejúrodnějších oblastí naší republiky. Až donedávna s vlastníky a uživateli dotčených pozemků nebyl navázán přímý kontakt a informace získávali zprostředkovaně.

Zemědělský svaz ČR požaduje při plánování a případné výstavbě této trati, ale i dalších liniových staveb, aby se při rozhodování o jejich umístění více zohledňoval hospodářský význam zemědělské půdy a při výstavbě i provozu docházelo k minimalizaci škod způsobených záborech těchto půd. Samozřejmostí by se měla stát včasná komunikace s dotčenými osobami a jednání o možných náhradních řešeních a případných opatřeních, která sníží dopad těchto akcí na obyvatele zasažených oblastí. Zároveň je třeba brát do úvahy i případná rizika na případné poškození nebo omezení další infrastruktury, zajišťující život a podnikání v zasažených oblastech.

 

Odebírat
Upozornit na
guest
61 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karel

Když už VRT musí být (podle mě nemusí), tak alespoň v původně navržené variantě z Prahy do Drážďan po levém břehu Labe, a ne Hausenblasovy fantasmagorie s dvojitým přemostěním Labe a tunelem od Litoměřic do Ústí. To je nesmysl na n-tou, který by doslova zničil celou řadu obcí na Litoměřicku.

Krysa350

To je porád divení. Že tady má a musí být VRT, je jasné již delší dobu (desítky let). Pokud chci o něčem jednat, je třeba mít plán a pak jednat, obráceně to jde těžko.

Josef Nový

Je super že zde chtějí všichni stavět, rozhodovat o jiných a hrát si na mravokárce. Ono totiž o vaše peníze, pozemky , domy nejde. To se krásně káže, když vás to nic nestojí. V mém případě je to jinak. Vlastním v cestě VRT jednu pískovnu, ve které mám jako jediný v Evropě (to mám potvrzeno) 14 druhů jeseterů (dokonce ,ale nepotvrzené info že jako jediný na světě). Ryby jsou v řádech miliónů a nedají se přenést, jsou tam ryby větší i než 2 metry. Převoz ani změnu kvality vody mnoho těchto ryb nepřežije. Myslíte si že jsem na ně dostal… Číst vice »

Paja

Tu VRT budeme platit všichni, takže to jsou peníze nás všech.

Pavel Q

kde přesně?

Baraba

Dobrý den, neberte mou reakci jako kárání, ale pokud jde o unikátní místo, je třeba řešit individuálně. Nikdo na židli v Praze neví, že ve starém lomu / pískovně „někde u Osoblahy“ je něco jiného, než mají v mapách a v katastru.

A žádnou hypotéku také nepotřebujete, stačí znalecký posudek.

Otmar

Je to stavba mimořádného významu. Takže asi máte smůlu. Dostanete nějakou kompenzaci. To je celé.

Baraba

Nestrašte =) Neříkám, že pán dostane to co si osobně myslí a co by jeho srdce chtělo, ale pokud bude mít znalecké posudky a nerezignuje, určitě dostane víc, než 20 Kč za metr.

Je to sice stavba mimořádného významu, ale do její realizace je ještě hodně, hodně daleko a „vyvlastnění“ je až poslední možnost.

Dokonce si myslím, že pokud jde o opravdu unikátní místo, šlo by uvažovat i o technickém řešení. Bohužel zde se asi hledat nebude, protože zřejmě jde o chov ryb pro potěšení a radost, než o součást nějakého „bio celku“

navratp

Neměl by dostat nějakou kompenzaci, měl by dostat řadně zaplaceno. Pořádek dělá přátele. Bez arogance by se u Přerova už dávno jezdilo.

Ryk Mat

14 druhů jeseterů? To je nějaká geneticky modifikační laboratoř? Dám vám radu. Nenazývejte VRT hračkou, urazíte protistranu a zablokujete si mnoho možností jednání (a já pak i přestanu zesměšňovat váš chov). Dnes rozhodně nevíte, že VRT povede vaší pískovnou, protože zatím neexistuje oficiální dokument, ze kterého byste to dokázal tak přesně zjistit. Nanejvýš vám nějaký poskok přidržující geodetovi lať řekl nějaký výmysl, aby se vás zbavil. Navíc byste se měl naučit číst, dovolím si zkopírovat jednu větu z textu článku: „Z řízení má vzejít definitivní umístění tratě v území.” Bez pečlivého čtení dokumentů v podstatě nemáte šanci spor vyhrát. Pro… Číst vice »

Kuna

Vedlejší hlavní silnice nevadí, ale plánovaná železnice zahubý všechen život ve vodě.
„Již vím že středem pískovnu mě povede vaše hračka“ silnice, okolní pole jsou čí hračky?
Podle map tipuje, že jse jedná o tento podnikatelský subjekt: https://kubsovka.cz/.

Vojta

Podle současných plánů ale vypadá, že lomu by se stavba dotknout neměla, zasahuje tam jenom okraj ochranného pásma:
https://imgur.com/a/PwTiIQj

Jaaa

Nicméně je to dost blízko, stavba by mohla kvalitu vody ovlivnit.

Nicméně koukám, že je okolo dost prostoru, mohlo by dojít k určitému posunutí celé osy, kdyby se chtělo.

Y.K.

Ovlivnit kvalitu vody? Gravitační WC tam nebudou, na naftu to nejezdí. Leda by rybám vadilo občasné Zumfjufjufjufjummmmm, nicméně příslušná ochrana se vztahuje jen na biologicky cenné lokality, ne na rybářskou komerci…

Jaaa

To samotné stavění…

Kuna

Ale i tak zbývá motto všech NIMBYstů, že dojde k poklesu ceny nemovistosti. 🙂

Jakub P

Tak ono to, že těsně kolem povede VRT, rybářskýmu revíru skutečně těžko prospěje… V takových místech chtěj zákazníci klid a ne každou chvilku rychlovlak a i když ta trať bude sebelíp odhlučněná, v takový blízkosti asi rušivá pro rybářskej revír bude. To, že pan majitel tu píše pod pseudonymem a z trati těsně kolem udělal trať přímo prostředkem (což mohl a nemusel být záměr, taky ho mohl někdo mylně informovat o přesném umístění trati) nic nemění na tom, že jeho podnikání to nejspíš negativně ovlivní. Záleží samozřejmě taky na tom, jestli to je úsek, kde se ta trať plánuje dlouhodobě… Číst vice »

Kuna

Jasně, klid a ticho vedle frekfentované silnice je zaručeno. Zato nedaleká VRT bude vydávat tolik hluku, vibrací a exhalací, že ryby a rybáři radši utečou. Větší podnikatelské riziko je, že v sousední pískovně po skončení těžby vznikne konkurenční rybářský areál a zákazníci se přesunou.
Ještě mi chybí módní argument o ohrožení spodních vod, vsakování dešťové vody a kvalitní orné půdě.

Jakub P

Pardon, o frekventované silnici jsem nevěděl, pokud je to tak, bude asi nárůst hluku velmi mírný.

Stále platí, že bych od Spržele očekával, že majitele firmy působící v takové blízkosti plánované trati bude informovat o tom, co vedle něj chystají, co nejdřív a co nejpřesněji.

Frantisek

Silnice ale vadí taky. Navíc už jsou postavené dálnice, které význam dálkových železnic bohužel dost shazuji – ale ty jsme přece chtěli, ne? (Kromě mě tedy…) Svět rozhodně není jen doprava, a proto by se tato měla plánovat co nejefektivněji – což není jedna cesta vedle druhé (asfalt, ocel, voda), které se vzájemně předhánějí, kdo převeze víc.

Jaaa

No, ano i ne. Pokud existuje dálnice, pojede VRT méně osob. Tím dojde samozřejmě k nižšímu zhodnocení investice.

Pokud postavíme zároveň dálnici i VRT, tak jsme asi hodně bohatí. Nicméně přepravní proudy východ – západ jsou tak silné, že už teď jsou přetížené – obojí se zřejmě uživí.

rychlodráha

Buďte v klidu, pane Řího. Trať jde vedle, jeseteři přežijí, byznys zůstane.

Josef Nový

Pan Říha to již dávno nemá. Žádný pseudonym a ani žádnou reklamu prosím. Píši pod pravým jménem, nemám potřebu lhát a mlžit. Nemám ani potřebu brojit proti VRT. Mám jen potřebu rozpoutat debatu, zdali je vůbec třeba, jaký bude její přínos a to jak v době stavby, tak po stavbě. Mám potřebu rozporovat nepravdy co vypouští SŽ o např nákladní dopravě o tom jak jí to pomůže. (Bohužel jenom tranzitní) Jak chce navýšit nákladní dopravu, když jí všude ruší, když ruší manipulační koleje a tam kde jsou , tak tam není oprávnění. Mám potřebu i říci že se ta stavba… Číst vice »

Jaaa

Zeptejte se sám sebe, jestli se zaplatí dálnice.

Technicky vzato více přepravy osob nepotřebujeme. Ani více přepravy nákladu. Jenom pak budeme žít v neustálé kongesci.

Jakub P

Takže vy jste zároveň majitel toho revíru a odborník na VRT a přitom zaměňujete situaci, kdy VRT pískovnu jen štrejchne ochranným pásmem se situací, kdy by vedla napříč středem, jak jste psal původně. Nemáte potřebu brojit proti VRT, ale chcete rozpoutat debatu o její potřebnosti. Pan Říha to podle vás už dávno nemá, ale ve výpisu z rejstříku jsou stále jako předseda a místopředseda spolku dva Říhové a žádný Josef Nový – tedy jste to od nich asi převzal ne zas tak dávno, když se to ještě nepromítlo do rejstříků a jako odborník na VRT jste tím pádem určitě dobře… Číst vice »

Josef Nový

Nezlobte se na mě, ale já na nějaké neziskovky či jiné kulišárny fakt nejsem a nikdy nebudu. Hraju přímočaře a né ryby, ale železnice mě živí. A proti VRT popichovat nebudu, jen proti lžím a lidem co uvěří na animace. První lež: VRT se neplánuje Praha – Brno , ale Nehvizdy – pole před Brnem. Takže centrum- centrum máme rázem o hodinu déle (musíte započítat i přestupy) . Druhá lež: odlehčí se doprava na koridorech a pomůže to nákladní dopravě. Města aspoň kolem Prahy jako Kolín, Pardubice , kde nastupuje každý den mraky lidí budou muset určitě díky budoucím scházejícím… Číst vice »

Alibaba

Prosím vás, kde berete tu blbost (zdroj?), že VRT bude Nehvizdy – pole před Brnem?
Podívejte se na mapek co uvádí SŽ na svých stránkách. Nikde jsem tam neviděl, že bude VRT končit na vámi uvedených stanicích, vždy je to napojeno do stávající sítě po dojezdy do center.

Pokud to bude mraky lidí, tak nebude přece problém ty vlaky zaplatit a objednat. Na linkovém vedení SŽ je třeba v pracovním konceptu linkového vedení extra linka Pardubice – Kolín – VRT – Praha.

apimen
Kodl

Spatne se mi Vam veri, kdyz nejste schopen vystoupit ani pod pravym jmenem a prijmenim.

Josef Nový

Víte pane Kodl, jmenuji se Josef Nový , bytem Praha 4 Kamýk ale skutečné ( přechodné bydliště: ulice Nad potokem Mnichovice okr. Říčany.) Nestydím se za své jméno. Najdete si mě třeba na fcb. A vy?

Y.K.

Vy nemáte auto? To není ničí hračka, je to dopravní stavba stejně jako dálnice, které také stojí na místech kde něco před tím bylo. Během přípravného řízení můžete hájit své zájmy, zatím žádný zakreslený projekt není, na to abyste mohl tvrdit, že to jde přesně skrz vaši pískovnu a v jaké podobě, vše jsou jen návrhy, hlavně se vymezuje území a zaměřuje. Tržní hodnotu ryb určí znalec, ne vy.

Frantisek

Pokud se staví na množství, souběžně dálnice, VRT a ještě snad i kanál podél toho někdo chce, tak to hračka je. Neexistuje v tom žádný provázaný systém, tedy kromě „co nejméně kolejí, co nejvíce asfaltu a betonu“ a „hlavně stavět velké stavby, zbytek ať se klidně rozpadne“. Takže to bohužel začíná opravdu být spíše rozmarem než potřebou – celé to převážení všeho na čím dál větší vzdálenosti včetně subvencí…

Y.K.

Vysokorychlostní železniční doprava rozhodně není rozmar. Je to efektivní a na zdroje nejméně náročný dopravní systém a takové budou v tomto století potřeba. Naše traťové „okresky“, neboli koridory, už teď nestačí a ani nemají uspokojivé parametry pro 21. století.

Jakub P

Kanál je nesmysl, kterej doufejme nikdy neprojde. Co se týče dálnic, právě VRT může silně přispět k tomu, aby jich nebylo potřeba tolik. A taky může VRT silně přispět k tomu, aby nebylo potřeba zbytečně lítat na krátké vzdálenosti, což je na letecké dopravě vzhledem k energii spotřebované na vzlet a kroužení při čekání na volno k přistání to nejhorší a nejvíc zatěžující).

Zrovna VRT je jedna z těch oblastí, kde může železnice ukázat své přednosti a do celkového dopravního systému hodně přinést.

Josef Nový

Jojo. Tržní hodnotu určí znalec 🙂 to mám jako vytáhnout špunt v pískovně a ryby mu ukázat? Nebo takto velké jesetery zatáhnout sítí , nebo na ně vzít proud? To je vytáhnu a můžou rovnou do kafilérie. To je stejné jako se snažit aby se do drážního tělesa vsakovala voda, jak zde na stránkách někteří odborníci píší. Chci poukázat i na to že spousta lidí (co má většinou holej zadek a auto na dluh) rozhoduje o majetkách jiných v zájmu dobra většiny. No to Lenin taky tak rozhodoval.

Karel_x

V naší zemi se řídíme zákony, které by měly být platné pro všechny stejně. Pokud vás někdo krátí ve vašich zákonných právech, obraťte se na soud. Pokud si ale představujete, že pro vás a vaše podnikání mají platit nějaká extra pravidla, nehledejte podporu na fórech.

Cesky obcan

Važený pane, chapu Vás a jsem na tom obdobne, rodina a potomci hospodari, vlastníme historický statek, hodne jsme se museli snazit vse zaplatit a zbudovat. HRozi, ze VTR pujde kolem a navic sebere znacne mnozstvi púdy, vezme nam živobyti. Nechceme penize, potřebujeme tu pudu ale téžko nám ji tedy vymnéni, pozemkovy fond si státni pudu prodal a ted chteji tu naši. Navic mit pobliž VRT, to je po klidu, hodnota majetku jde dolú, krása krajiny i kouzlo toho mista jde pryč. A proč ? Tu VTR nepotrebuje náš občan, obétuji nás pro zajmy tranzitu od ANkary po Berlin. Obetuji hlavné… Číst vice »

Jaaa

Němec naši VRT nepotřebuje. Už má svoji z Berlína přes Norimberk, kterým naše území úspěšně objíždí.

VRT potřebuje naše země, naši občané. Potřebuje ji proto, aby bylo méně zplodin a špíny a více místa pro lidi.

Václav Kulihrach

Nepotřebuje.
V rozměrech naší země kterou přejedete konvenčním vlakem za 6 hodin a kde žije lidí jako v průměrném světovém velkoměstě nepotřebuje.
Kolik znáte lidí jenž potřebují denně jezdit z Prahy do Vídně , z Brna do Berlína z Ostravy do Plzně?
Podívejte se na mapu Francie, to je mnohonásobně větší a lidnatější země , kde VRT obsluhuje milionové aglomerace
Jenom v Pařížske aglomeraci žije více lidí než v celé ČR.
VRT by byla jen pro tranzit a tak bohatá země abychom platili rychlovlak Němcum opravdu nejsme

Jakub P

Proč proboha denně? Lidé, kteří tím směrem jedou jednou za čas se nepočítají? Jasně, každý z nich těch jízd udělá méně, ale zase je jich daleko víc… VRT by rozhodně nebyla jen pro tranzit, byla by i pro navázání ČR na kvalitní železnici v sousedních zemích. Do kterých řada občanů ČR chce (někdo častěji, někdo méně často) cestovat. Další věc je, že zoufale potřebujeme další koleje minimálně mezi Prahou a Moravou a Prahou a Německem. Na ty stávající už se osobní a nákladní doprava v potřebném rozsahu společně nevejde. A železniční spojení dvou největších měst máme vzhledem k jejich vzdálenosti… Číst vice »

V. K.

Zemědělci by spíš měli řešit haly, co se namísto využití brownfieldů rozrůstají po orné půdě snad okolo každého většího města. Ale to nikoho narozdíl od VRT netrápí.

Jaaa

Trápí. Ale:
– „Ekonomika a pracovní místa si žádají své.“
– „Chcete blokovat ekonomický rozvoj země?“
– „Se soukromým pozemkem si soukromník může dělat co chce.“

Snad tu nechcete „zavádět komunismus“?

navratp

Ale ani kapitalismus po komunisticky ne.

Frantisek

To spolu ale velmi úzce souvisí, protože právě ony jsou navázány na nové dálnice a celkové dopravní a vůbec hospodářské směřování země. Ty haly navíc vadí úplně stejně, kdybyste to sledoval.

Václav

Oni proti nim také bojují, jenom to není tolik medializováno. A proti soukromým stavbám se bojuje mnohem hůř, v podstatě to jde jenom zkrze návrhy nových zákonů. A články o ubývání orné půdy se v médiích objevují celkem pravidelně.

Avlaky

14metru, takže 4 kolejna?

Alibaba

Nee, do toho vměstnáte pro konvenční trať sotva 3 koleje (metr vám ještě chybí). Tady to je osovka 5 m, a do boků cca 4 -5 m.
4 kolejka u Nehvizd budou vlastně jen 2 dvoukolejné VRT vedle sebe.

Jaaa

Výborně, konečně nějaký krok ohledně VRT, který lze pochválit…

Frantisek

Kromě toho, že se uhnulo do Polabí, kde už je tratí jak naděláno, a vymýšlejí se stanice v polích s nutností dojížďky autem…

Jaaa

Ano, mělo to vést přes Benešov, ale prostorová diverzifikace se vůbec nehodnotila, stejně jako úspora pro souběh tratě na Budějovice. Ta totální nenávaznost na další systémy veřejné dopravy v Nehvizdech už je jenom třešnička na dortu…

am3306

Možná pravda ale přes Benešov musí se postavit na raz a na to prostě stat nema schopnosti. Přes sever prvni část hned pomůže Praha > Pardubice/Hradec/Brno/Olmouc/Ostrava/Viden. Pak druhá část zrychlí cestu přes Havlickuv Brod do Brna aby to byla hlavní trasa (stačí 2 hod). A potom se to dokončí na 60 min. Může se to stavět postupně, to stat zvládne, a každá fáze sama o sobě má smysl. Přes Benešov se postaví trať do Benešová a pomůže se pomalu ničemu o proti severní variantě. Zbytek Benešov > Brno samo nema smysl. Znamená ze se to musi postavit na ráz z… Číst vice »

rychlodráha

Že by po ŘSD i SŽ(bezDC) začínala chápat, že tu nemáme samoděržaví, ale je třeba jednat s účastníky řízení?
Samozřejmě že starostové, zemědělci i lidi podél tratě budou proti. Ale s tím se musí počítat.

Jakub P

Ono není nijak automatický, že budou proti. Řada jich chápe, že je to nutný. Ale samozřejmě chtěj mít jistotu, že negativní dopady budou co nejmenší a že budou adekvátně kompenzovaný… Přehlížet je a nezačít s nimi jednat včas je ideální recept, jak proti projektu poštvat i ty, kteří by jinak proti nebyli…

rychlodráha

Přesně tak!

FACEPALM

A jak jsem na tom s mužiky? Dobře?

JanM

Na Seznamu lze nalézt pod jedním článkem hodně příznivců stavby, kteří argumentují nutností zrychlist a zvýšit propustnost železnice a že zábor půdy není tak velký. Pod jiným článkem je ale velké množství odpůrců kteří říkají že trať poškodí krajinu, zabere půdu a že tak rychlé vlaky nepotřebujeme

Frantisek

Vše má své meze, obě strany mají do jisté míry pravdu. Dokud účelem nových železnic bylo ulevit silnicím, bylo to potřebné a v pořádku. Jenže mezitím stále stavíme nové dálkové silnice, takže to spíše vypadá jen na podporu ještě větších celkových objemů dopravy – což bude v dlouhodobém důsledku spíše škodit.

Jaaa

S takovýmto názorem bohužel na českém populárním dopravním webu neuspějete.

Sice je to s podivem, protože poznatky dopravního chování jsou zřejmé a jednoznačné, ale bohužel… Raději budete nálepkován jako sociální inženýr z KLDR.

Pavel Q

Někdo to nějak popletl. V prvním odstavci se mluví o VRT Praha-Drážďany a dále v textu o Kutnohorsku a Vrchlici.O čem tedy jednali?

Greta

O VRT jako celku. A pokud si někdo na SŽDC myslí, že jedním smirnym vyjádřením jsou smazány roky arogantní (ne)komunikace, tak se mýlí. Doufejme ale, že sw poučili a pozdě, ale přece začnou fungovat jako normální ohleduplný investor a obchodní partner majitelů pozemků, nikoliv jako bolševický relikt.

Tomāš

smartwings?