cargo

Dokument: Plány nastupující vlády v dopravě. Konec D-O-L i více soutěží na železnici

Betonáž mostu na obchvatu Církvice na silnici I/38. Foto: StrabagBetonáž mostu na obchvatu Církvice na silnici I/38. Foto: Strabag

Kromě již dříve zveřejněných plánů slibuje nová vláda například otevření železnice konkurenci nebo zpřístupnění jízdních řádů.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
226 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bucek

A jestli pak taky všichni vědí ze začne vyvlastňování pozemků kvůli téhle trati. To už nikdo nikde neříká všem je to asi fuk ale ti lidé co přijdou o domy a pozemky to je hodně špatný unie si něco vymysli a nás se nikdo nepta a taky spousta hluku otřesů od toho rychlo vlaku to tu nezmiňují.

Radek

Ano, tam kde nebude dohoda s majiteli pozemků možná, tam se bude vyvlastňovat, to je každému rozumnému člověku jasné.
Navrhnout trať tak, aby nikomu neprocházela přes soukromý pozemek je nemožné – to by musela být v tunelu, což by bylo ekonomicky neefektivní.
Unie si na nás nic ohledně VRT nevymyslela – to je naše svobodné rozhodnutí, že se chceme konečně v oblasti železnice posunout do 21. století.

dolf

Je to hezké, chybí mi tam parkovací domy u železničních uzlů, bez těch se neobejdeme a nedostaneme lidi do vlaků. Elektrizace tratí je také potřebná, ale nepůjde tak rychle, bude nutné nejdříve přejít na jednotnou napájecí soustavu což je běh na cca 20 let. Zásluha Toka je že „omezil vliv jisté menšiny na ŘSD, jinak by D1 modernizována nebyla a totéž je třeba dokončit i na MD, je ovšem otázkou, kde vzít schopné odborníky, aby nedali do zákona „průkaz dráhy“ a te´d nevěděli co to znamená a jak to uvést dopraxe. Rozhodně potřebujeme rychle zvýšit kapacitu tratí výstavbou nových kolejí.… Číst vice »

Miroslav Zikmund

Četba základních cílů „správcovské“ fialové vlády až nápadně připomíná výčet cílů stanovených „X- tým“ sjezdem KSČ …..

Do konce roku se budou seznamovat s fungováním ministerstev, pak pravděpodobně bude několik měsíců rozpočtového provizorka = výdaje na úrovni 1/12 výdajů tohoto roku …. k prvním „novým“ výstupům dojde tak za půl roku ….

Karel Mio

Pekna strategie, ted jeste aby se podarilo aspon neco udelat. Je nutne si priznat, ze Bartovo „vyhladoveni stavebnich firem“ prestalo az s ANO a i kdyz je bilance stavby dalnic stale zoufala, za Toka se podarilo toho celkem hodne rozjet i otevrit. Samozrejme s tim uzce souvisi konjunktura a evropske penize, coz alespon v dohledne dobe bude spis horsi, ale i tak jsem zvedavy, jak se s tim dokaze nova vlada popasovat.

Axel

Nechápu to vzrušení, když ZATÍM není k čemu… Nová vláda je v nedohlednu. Neboť původní (poražení) mocipáni se moci „drží zuby nehty“… A až bude nová vláda, tak předpokládám něco konkrétního zveřejní v „Programové prohlášení vlády“

… IMHO potvrá zhruba tak dva roky, než se v praxi projeví pozitivní či negativní kroky vlády. Neboť Babiš a a spol. „betonují“ nynější stav.

Kdyby chtěli umožnit nástup nové vlády, tak Babiš by podal demisi v týdnu po volbách, které se konaly na začátku října . A zhruba příští úterý (či o pár dní později) bychom už měli novou vládu.

Karl vB.

Už vám to tady v jedné předchozí diskusi vysvětlovali, jaká je posloupnost kroků v tomto procesu.
Jako vždy, zjevně bez účinku.

Axel

vždyť jo. a) Po volbách (v sobotu 9. října) vznikla dohoda, že víc než 100 poslanců/poslankyň se spojilo, aby vznikla nová vláda. Což je podmínka pro vznik vlády = že v Poslanecké sněmovně víc než 100 hlasů udělí důvěru nové vládě. b) z písmena a) vyplývá, že žádná jiná vláda nemůže získat důvěru, neboť matematicky je vyloučena, aby jiná vláda než ta sobotní získala důvěru od víc než 100 poslanců/poslankyň c) na zítří pan prezident se chtěl setkat s panem premiérem Babišem (poté co jej zaměnil za jiného člověka – Viktora Orbána a prý s ním chtěl mluvit rusky) byl… Číst vice »

ondra

Tak plán na elektrizaci vleček mě vyloženě pobavil-na podzim roku 2025 se rád přijedu podívat do skladů okolo velkých měst,jak do těchto krabic sune vozy pomeranč 111. Jasně.možná to vytrhnou ty 2 budějovické 218.

Jiří Kocurek

Napadají mě 2, kde by to smysl mělo. Obě jsou docela dlouhé, obě vedou do vápencového velkolomu. Čertovy Stěny a Mokrá-Horákov.
Když to za 4 roky dotáhnou k platnému územku, tak to bude úspěch.

Tomáš Záruba

Tak zrovna na posun lokomotivou od Mn je dvouzdrojová nebo bateriová mašina asi tak jediné opravdu rozumné využití „hybridu“. Já to chápu tak, že se mají elektrifikovat „hlavní vlečkové koleje“ (= napojení nějaké toho areálu do ŽST, to se dělalo i dřív), ne už jednotlivá nakládací místa. Nebo ještě spíš, že má jít o elektrizaci těch tratí, kam jsou vlečky zaústěny – ono se toho kolikrát ztratí v překladu…

TomOva

Veškeré prachy padnou na pražský okruh a spojení na letiště, ostatní budou jen paběrkovat.

Pardubicak

Nechapu ty valky v diskusi mezi zastancema ruznych typu prepravy. Prece zajmem vsech by melo byt aby vsechny typy dopravy mely co nejlepsi a od sebe co nejvic oddelenou infrastrukturu.

Kdyz bude podel silnice KVALITNI cyklostezka tak se nikdo nebude motat po ni.
Totez autobusy/vlaky – ridicu je nedostatek ale furt by chtel nekdo nahrazovat lokalky busama.

Nevim jak ostatni ale ja pouzivam vsechny typy prepravy s vyjimkou vrtulniku a letadla (a nemam nic proti zlepsovani ruzyne).

Elb

Řidiče autobusů může dělat kde jaký mongol, na strojvedoucí jsou mnohem vyšší nároky.

Axel

Prosím pár větami shrnout laicky (for dummies) v čem konkrétně jsou ty vyšší nároky? Díky.

Zejména mi jde o vyšší nároky u vláčků typu – Lokotka 714 + pár vagonků https://www.vagonweb.cz/razeni/razeni.php?rok=2020&zeme=&kategorie=&jmeno=&relace=&vuz=%C4%8CD%20714&cislo_vozu=&datum=&v=

Nebo ty vyšší nýroky u vláčků typu 810

Elb

Nároky na získání licence, versus řidičáku na bus, to s typem vlaku nemá moc co dělat.

none

Maximalne pet soucasnych staveb na zeleznici. Dokud se jedna nedokonci, nova nezacne. Mohou si to rozebrat vsechny firmy. Jedna bude delat rano, druha odpoledne, treti v noci.
Nevymyslet dulezitost VRT, ale zajistit at se na zacatek staveb neceka nekolit let.
Domluvit se s Polakama, at nekonci se stavbama na nasich hranicich. Vozit jim material a svaciny.

Mára

Nejsme o nic horší stavebníci než Poláci. Jenom je nebrzdí zbytečná a zdlouhavá administrativa. Dovolím si tvrdit, že s polskou legislativou do 10 let máme postavenu většinu důležitých liniových staveb.

vangelism

ale tu zbytečnou a zdlouhavou administrativu jsme si zavedli sami. To je náš problém, není na koho se vymlouvat.
Přeji vládě hodně štěstí, ale nevěřím. Toto jsem už četl před dvaceti lety

Miroslav Zikmund

To není jen o legislativě, ale „životním prostoru“ … v Čechách jsou historicky malé obce roztroušené v krajině, tak nešikovně, že vést nějakou trasu mimo zastavěný prostor je dost obtížné, i vzhledem k ochranným pásmům staveb …. Polsko, Německo, Francie jsou na tom v řadě lokalit poněkud lépe.

Herold

„Jedna bude delat rano, druha odpoledne, treti v noci.“

To myslíte vážně, anebo je to nějaký vtip? Máte tak zhruba představu, o kolik by vyskočily náklady na takovou stavbu?

none

NAPROSTO vazne!

Jiří Kocurek

Byl jste někdy u toho, když firma přebírá staveniště? Jestli si mají předávat staveniště 3x za den, tak to možná stihnou. To předání.

Roman

Ano, o příplatky za nepřetržitý provoz + příplatky za práci v noci + osvětlení pracoviště.

Miroslav Zikmund

Jenže ty příplatky musíte NĚKOMU vyplácet. A když ten NĚKDO není, tak s tím nic neuděláte …. Stavební firmy mají omezený počet zaměstnanců, strojníci pracovních strojů také nestojí mezi nezaměstnanými …

Jiří Voseček

A víte co stojí, že ta stavba bude hotová o rok později? Nákladově se to zhruba vyrovná.

Jiří Kocurek

Ona by to mohla dělat i jedna firma, ale musel by se dojednat třísměnný provoz i u dodavatelů, typicky betonárka.

Miroslav Zikmund

Hřebíček na hlavičku uhozen … Jenže betonárka / obalovna směsi na nepřetržitý provoz nemá lidi …. Stavební firmy obvykle jedou v režimu „dvanáctek“ – turnus týden práce / týden volna, na jednom lůžku na ubytovně se střídají dva lidé – po týdnu. Při třísměnném provozu ranní / odpolední/noční potřebujete v podstatě tři postele … navíc dost dobře nelze, aby jedna skupina jela stále jednu šichtu … pak potřebujete čtvrtou partu na střídání, která bude týden doma … A máte-li 100 lidí, v tom dva na obsluhu jednoho pracovního stroje, tak je smysluplný jen dvanáctkový režim – konec konců ZP delší… Číst vice »

Riki

No a je tu zase…..kecy, kecy kecy a za 4 roky budeme jezdit prakticky pořád stejně.
Stačilo by dvě tři priority a ty dotáhnout do konce a ne slibovat hory doly a pak skutek utek. Bohužel slibem nezarmoutíš 🙂

Martin Toman

Víc soutěží na železnici??
Rozuměj vícekrát malá domů pro modrou mafii a spřátelené firmy. Nebylo to tu už za Řebíčka??

Bonifác

Vy na ten socialismus jednou umřete

Martin Toman

Nejsem zastáncem socialismu. Ale pamatuju si, když vládlo to co se opět chystá vládnout. Á propos, kdepak jste byl mezi léty 2006 a 2013?🤪😝

Elb

Výkonnost ekonomiky, velikost dotací a bič z EU na snižování emisí je dnes a tehdy úplně neporovnatelná věc.. A i v těch letech 2006 až 2013 se tady na hlavních tazích zmodernizovalo tolik, co nikde jinde v bývalým komunistickým bloku.

Radim

Až na Polsko a Maďarsko 😀

Alexandr Mikulka

V Polsku se ve zmiňovaném období nedělalo skoro nic.

geras

Uveďte příklady, co se zmodernizovalo.

Elb

Eh, třeba Cheb-Plzeň, většina tratě do Berouna?

Jiří Kocurek

Přerov, Břeclav. Vcelku důležitá nádraží…

basteilubbe

Ani jedno jediné slovo o cyklistické infrastruktuře. Zato tu mámě příslib realizace vlhkého snu zakomplexovaných závodníků v podobě 150 km/h na dálnici. Ať žijou devadesátky.

hamburger

jo je tam B+R ale to je asi tak všechno… bohužel

ABC

jako že by stát měl stavět cyklodálnice a cyklostezky první třídy?

Jiří Kocurek

V centrálně plánovaných ekonomikách je obvyklé, že stát rozhoduje i o výstavbě obecního vodovodu. Obec pošle požadavek a státní aparát zařídí. (nakonec akce Z, ale…)

Viťa

No, díky bohu za to, že alespoň někdo tomuhle minoritnímu způsobu dopravy, který jen všude překáží, nezobe z ruky!

Pardubicak

Jestli vam cyklo prekazi na silnici tak proc nepodporujete stavbu cyklostezek?

Tahle vase averze je az neuveritelna ze nechapete ani absurditu vaseho postoje ve stylu „protezovani chodci prekazi na silnici a jeste se jim za nase penize stavu chodniky!“.

Bonifác

Můj vlhkej sen je neomezená rychlost, ale na to koule nemaj. Jinak souhlasím, ať žijou devadesátky, nejsvobodnější dekáda v historii.

Leinad

Neomezená rychlost a jako v Německu flastr tomu, kdo dělá kraviny.
Nedodržení rozestupu, nepoužití blinkru, nedání přednosti… Překročení rychlosti tam kde je z dobrého důvodu cedule….bezdůvodná jízda vlevo…

K.S.

V otázce cyklodopravy prosím tlačte primárně na vaši obec a kraj. Vláda nemůže řešit každou jednu ulici.

Petr

Ve městě to smysl má, ale mimo město, pokud člověk nemá iq houpacího koně, si dokáže naplánovat cesty po nezabetonovaných nedotovaných polňačkách a lesních cestách, kterých je u nás všude spoustu.

john334

Mě teda přijde lepší mít takovouhle cyklostezku: https://mapy.cz/s/japonofetu než třeba takovou: https://mapy.cz/s/larusuruju Jinak souhlasim s tím, že tohle si má řešit obec/kraj, ale pokud všude zůstanou jen rozbitý polňačky, tak cyklisti budou radši jezdit po silnici…

Halamus

Já si myslím, že do cyklostezek a další cyklo infrastruktuře se může jednat tak od krajské úrovně níže.

Miloš

Čtu, přesuneme nákladní dopravu na železnici,na žel. koridory, postavíme VRT-uděláme z něho prioritu… Všichni tím jistě uvítáme ještě větší přetížení hlavních žel. tratí, přesun cestujících na VRT, kde nevím, jestli všichni budou chtít cestovat jen do několika stanic, kde budou vys.rychl.vlaky zastavovat… No a to území, kde VRT povede zřejmě ze zákona vyvlastníme.. Koncepce, kterou navrhl dopravní odborník. Zvýšíme rychlost na 150km/h na některých úsecich dálnic… Vždyž už se tam tak rychle jezdí!! A nikdo za to není pokutován.. 1.žel.koridor ještě po 25letech není hotov a již probíhá jeho rekonstrukce… Zdá se, že nám nová vláda předkládá scifi informace. Za… Číst vice »

Jiří Kocurek

Po 25 létech provozu je ta udržba potřeba. Tedy výměna opotřebovaných součástí za nové dřív, než se to rozsype.

Bohumil Pokorný

To není údržba,ta se celé roky téměř nedělala.Např.Poříčany,to je komplexní výměna všeho,co bylo realizováno při odfláknuté modernizaci koridoru.A už to trvá déle než 4 roky.Vyměňuje se všechno,včetně PHS.
.

Andrej

To sú pekné plány, ale ja budem veľmi rád, ak v súvislosti s nevyhnutnou fiškálnou konsolidáciu neskrouhnou investície. Alebo aspoň nie výrazne. To mi zrejme bude stačiť k spokojnosti.

Tomáš Záruba

To já se spíš bojím o dálkovku, „Kalouskovy škrty“ máme ještě docela v paměti, a není to součást kouzelného slůvka „investice“. 🙁

Gejza

Nějak mi tam u legislativy chybí stavební zákon, nebo zákon o liniových stavbách. Vzhledem k tomu, že chtějí schválený nový stavební zákon přepracovat… Z toho mám osobně asi největší obavy.

MildaIV

To jsou 2 rúzné zákony. Ten první – o liniových stavbách nikdo rušit nechce. Teda kromě zelených http://zelenykruh.cz/novela-zakona-o-liniovych-stavbach-je-prokorupcni-a-poslapava-pravo-na-samospravu/
No a ten druhý se týká pouze místních silnic a lokálních tratí.

Gejza

No jestli se nepletu, tak spousta procesů v rámci přípravy staveb celostátní dopravní infrastruktury se bude i nadále řídit především stavebním zákonem. Zákon o liniových stavbách řeší spíše jen dílčí „zlepšováky“ nad rámec stavebního zákona, ne? A u toho bude mj. strašně záležet na tom, jestli budou územní a stavební řízení administrovat odborníci ze specializovaného pracoviště, nebo klasické úřednice z horní dolní.

Zdendik

Přepracovat stavební zákon, spíš tvrdí, že nový rovnou zruší a začnou pracovat na něčem lepším. Připomíná mě to snášení modrého z nebe. Možná je tam spousta věcí ne úplně košér, ale stále lepší než to, co tu teď je. Zoufalý průběh schvalovaček, kdy úřední šiml stojí, pomalu žvýká a se… na nějaké termíny. Obávám se modrých vidlí ve většině staveb, to už tady bylo.

Sergej

Z***víme železnici úplně a definitivně.

Jiří Kocurek

Vyházeli soukromníky z kolejí a pak brečeli, že stát nepodporuje železniční dopravu. A že za to může celosvětové řidičstvo.

Josef22

Rozpovídat se o plánech umí každý, ale skutečně objektivně budeme moci zhodnotit výsledek až za 4 roky. Na můj vkus jsou ambice až příliš velké, některé až nereálné a pak to působí jako „mluvení do větru“.

Radim

Problém je v tom , že tato naše krásná země na realizaci většiny zmíněných projektů nemá prostředky. Nebýt EU se kterou jsme uzavřeli ďábelskou výměnu „Suverenitu za úhradu podílu na investicích formou tzv. členství“ tak stavíme doslova pár km dálnic za rok sem tam přeložíme nějakou tu trať a opravíme výpravní budovou a to je zhruba tak vše. Většinu prostředků pak spolkne údržba stávající DI v provozuschopném stavu. Proč nám neustále politické strany lžou a slibují něco co nikdy sami nezrealizujeme ? Proč konečně někdo neřekne „Vážení občané jsme v pr.e.i. Nechali jsme si zničit hospodářství snad ve všech odvětvích… Číst vice »

ptc

Ano, nebýt té ďábelské EU, mohli jsme spokojeně žít podle hesla „sice zvrtáme, na co sáhneme, ale aspoň to zvrtáme suverénně“.

ABC

Ano bez EU bysme tady lezli po stromech…

Elb

Tak on provoz a údržba na lokálkách, kde i ve špičce není víc cestujících jak na minibus, nemůže být zase tak malá z toho celého železničního balíku, když je to kolem třetiny infrastruktury.

Martin

Kdyz ctu program, tak pochybuji, ze za 4 roky, na to je podle me jedno volebni obdobi prilis kratke…

Msk

ODS byla vždycky plná slibů.

Halamus

Znáte vládu, co neslibovala?

jiný Petr

Takže to, co se nestihne za 4 roky se nesmí dávat do volebního programu? Čili VRT se nikdy nezačne stavět, protože se to nestihne za 4 roky?

Mirvald

Jako ukázněný občan nadšeně vítám zveřejněné záměry očekávané koaliční vlády. Zejména idea týkající se Evropské kosmické agentury je úctyhodná. Jen mi s tím trochu neladí, že Správa železnic (viz tématický článek) připouští, že nebudou prostředky na bezbariérovou úpravu stanice v Kolíně.

Vochomůrka

Nebude tam kosmodrom? 🤭

Jiří Kocurek

Ne, ten je ve Francouzské Guayaně. Zato v Praze sídlí centrála navigačního systému Galilo, tak možná proto.

Jiří Kocurek

Oprava: Galileo

K.S.

Kosmodrom i s výcvikovým střediskem přece stojí v Brdech, ne?

MildaIV

Kdepak, bude tam Stanice VRT Praha Východ.

Schmidt

není to spíš o tom, kdo tu bezbariérovou úpravu stanice původně vyhrál?

Pavel

Teď ještě tu o Červené Karkulce, ta se mi taky líbí.

Ic540

Škoda že prezident Zeman neřekl. Nechci kanál. Politici by nakoupili krumpáče a jela kopat z Bohumína až do Mošnovy skrz Ostravu. Jiní jez u Děčína. A další ten kousek do Hodonína…..😀👌

Tonik

Vy tomu nemocnému staříkovi přisuzujete takřka magické vlastnosti.

jal

Nejde o to, jak je chytrej, ale o to, že někteří musí říct vždy pravý opak. Tím pádem by ti, co DOL nechtějí, by ho natruc chtěli. : – )

Tonik

Já přece o chytrosti nic nepsal.

Ic540

Pane jal. Asi tak….👍
Sám bych lépe neodpověděl.

Tonik

Tomu bych i věřil.

Jiří Kocurek

Škoda že jsem byl proti DOL dávno před tím, než se Zeman dostal na Hrad.
Průplav DOL patří do doby, kdy Škoda Plzeň vyráběla bronzové hlavně pro C.K. dělostřelectvo. Bronzové hlavně jsou dneska také už passé.

K.S.

A víte proč se dělaly z bronzu? Mimochodem se ta stejné slitina co vyvinuli používá na jiné věci a celkem úspěšně. Si tak říkám že kdyby s tím přišli v době bronzoví, tak nikdy nebude železná.

geras

Magické vlastnosti mu přisuzuje spíš kavárna, když se bojí každého jeho výroku, jakoby u nás byl prezidentský a ne parlamentní systém.

Petr

Asi není tak chytrej jako vy…

FRX

Smazáno pro debilitu uživatele

FRX

Děkuji za lichotku !!

Lektor

Tyhle prohlášení snad všechny vlády už 25 let jen kopírují. Mají jediné štěstí, že průměrného voliče to prakticky stejně nezajímá.

Martin

My sice nevíme, kde budeme brát energii na veškerou dopravu, kterou potřebujeme, ale hlavně si v budoucnu znemožníme to jakkoliv řešit. Dokážu pochopit, že kanál D-O-L není priorita, ale znemožnit toto v budoucnu někomu v klidu postavit může jen naprostý kretén. Je to energeticky nejúspornější druh dopravy, oproti silnici je úspora energie asi 75 násobná, oproti železnici cca 9 násobná. Je to tiché, bezprašné a málokomu by to vadilo za barákem. Inu, následovníci to holt budou stavět silou, bourat všechno, co bude stát v cestě a bude to bolet. To je jediné, čeho se zrušením dosáhne. Místo toho, aby stavbu… Číst vice »

Jirka

To možná máte pravdu, jenže s klimatickou změnou taky jaksi nevíme, jestli vůbec bude ta voda.

Rudolf Tuček

To je jeden z přirozených jevů který miliardy let modeluje povrch naší planety.
I kdyby k žádným klimatickým změnám nedošlo tak v oblasti DOL není dost vody na jeho napájení.

Vochomůrka

To je jen zelená propaganda 🙄

Oldřich Sládek

Nemáte pravdu. V ničem. Negativa spojená s DOL jsou tak obrovská a přínosy tak minimální, že není se o čem bavit. Hlásím se veřejně ke kreténům, kteří to programově a aktivně sabotují. 🙂

Bohumil Pokorný

Mám dlouhodobě stejný názor.Tudíž se rovněž dobrovolně hlásím k těm kreténům, co D-O -L programově a aktivně sabotují.

Potulný wechtr

Bravo Oldo. 🙂

Jarda Š.

Vy jste podezřelý z toho, že D-O-L sabotujete, aby nekonkuroval železniční dopravě. (Což ovšem nemění nic na tom, že D-O-L je čirý nesmysl).

Miroslav Zikmund

DOL nikdy nemůže konkurovat nákladní dopravě. Krabičkový vlak se 100 jednotkami TEU pojede z Petrovic do Břeclavi řekněme 150 minut. Na soulodí se jich možná vejde trojnásobek, ale popluje na srovnatelné trase poněkud déle … Stačí srovnání přepravy uhlí z Vaňova / Lovosic do Chvaletic. Za dobu nákladky / vykládky uhlí stačí vlak projet úsek „překladiště > překladiště“ …. Jak dlouho trvala cesta soulodí nevím ….

Ornyl

NO tak jako kretén tady vypadáte Vy, když se zastáváte tak nepřijatelného a hlavně neproveditelného projektu…

Petr

Jasně, zatímco elektřina nám ještě nikdy nedošla, lodě kvůli nedostatku vody stojí prakticky každý léto.
Nemáme vodu a budeme stavět kanály…

Chronosphere

Vodu máme. Tady je spíš problém pochopit,jak takový vodní dopravní kanál přes rozvodí funguje z hlediska vodní bilance.
1, nic takového ještě u nás nestojí,tak to není kde občíhnout.
2, netýkalo by se to Prahy, takže pr. …

Jiří Kocurek

Do Bavorska to zas tak daleko není. A průplav Dunaj-Mohan-Rýn zaznamenává neustálý pokles dopravy.

Sergej

Naprosto kreténi se podvodem dostali ke korytům, takže co očekáváte.?

Schmidt

koho myslíte a jakým podvodem?

Miroslav Zikmund

Ohlupování lidí a malování lepší budoucnosti není podvod.

„Když ptáčka lapají, hezky mu zpívají“ …. z hlediska konstrukce volebního zákona mají parlamentní „většinu“, ale celkově vítězná pětikoalice nadpoloviční počet hlasů nezískala … získala 43,41 % platných odevzdaných hlasů,
zhruba 1 milion hlasů – v souladu se zákonem propadl …

Gejza

Kde jste prosím pěkně přišel na to, že u vodní dopravy je oproti železnici úspora energie asi 9 násobná? Platí to i pro cesty z Hamburku do ČR, kde mají lodě stejnou kapacitu jako vlaky při asi tak pětinásobném počtu motorových hodin, nebo jen pro srovnání s námořní dopravou?

Lukáš Chytil

Marťo, na to by bylo potřeba takové množství vody, o kterém se nám ani nezdá, nehledě na to, těch umělých staveb, co by tam bylo. Si vem jen úsek Ústí nad Orlicí – Zábřeh na Moravě, jak to tam stoupá a klesá, vlaky musí mít i postrky a to samé by samozřejmě musela i ta voda. Vystoupat to oběma směry.

Být tam jako místní, tak z té stavby, která totálně rozhází jakoukoliv vodu v okolí, by mi asi hráblo.

Chronosphere

Fákt? Opravdu si myslíte, že na naplnění kanálu by bylo třeba více vody než je už teď ve Slezské Hartě?
Víte houby,ale vynášíte o to kategoričtější soudy.
Jo a jak se rozhazuje voda? 😄
A ještě pro informaci,voda by se v krajině právě zadržovala. Jestli jste nevěřící Tomáš,tak se zajeďte podívat k Ratiboři,tam už je hotovo. Absolutní poušť, podle vás.

Tomáš Záruba

Kolikpak staletí by bylo výhodnější dotovat rozdíl ceny nákladní dopravy oproti železnici (pominu teď „time is money“ faktor) než splácet „investiční“ náklady na stavbu kanálu Pardubice – Přerov? 😉

Jiří 3

Proč mi příjde, že spoustu těch bodů jsem už někde slyšel.

MildaIV

A proč mám pocit, že spoustu těch bodú ještě někde uslyším?

retro

takových proklamací tu už bylo…

zdenek

No spousta keců. Nic negativního, sporného(to tam psát radši nebudem).. Realita si myslím bude jiná.

Tonik

DOL není sporný? D0 taky ne?

zdenek

Tak Zemana tím asi nepotěší. Ale jinak mě to zas tak nepřekvapuje.

Potulný wechtr

Tak Zemana by potěšila snad jedině nějaká transplantace nebo elixír mládí. 🙂

Bonifác

D0 je v něčem sporná? Myslím, že D0 chtějí jak pražáci, tak ti co přes Prahu jen projíždí. A pár suchdolských nebo jakých aktivistů snad nikdo nemůže brát vážně.

Radim

Očísloval jsem programové prohlášení stávající vlády AB. Tak můžete k jednotlivým číslům říct, jestli se to povedlo nebo ne. 🙂 1. Připravíme koncepční změnu stavebního práva v oblasti prioritních infrastrukturních staveb. Upravíme a doplníme zákon o urychlení výstavby dopravní infrastruktury a zákon o liniových stavbách tak, aby se zjednodušilo schvalování veřejně prospěšných staveb, omezilo obstrukční chování při povolovacích procesech dopravních staveb a snížila nadbytečná byrokratická zátěž v rámci povolovacích procesů. 2. Zintenzivníme výstavbu dálnic na všech hlavních trasách, konkrétně D1, D3, D4, D6, D7, D11, D35, D48, D49, D52, D55 a dokončíme kompletní modernizaci dálnice D1 mezi Prahou a Brnem.… Číst vice »

jal

Vyjádřím se jen k
2.) Zintenzivníme výstavbu dálnic na všech hlavních trasách, konkrétně … D48, …
Splněno a poslední úsek se staví
+ papírově nedálnice, čtyřpruh 1/68, hotovo příští rok

4) obchvaty či jejich další úseky okolo Ostravy-Poruby, Frýdku-Místku, Opavy, Karviné a řady dalších.
Postaveny nebo ve výstavbě. + Krnov nedávno otevřený

DOL- Poláci to víceméně mají udělané po hranice. Koukněte na nový úsek před Ratiboří na satelitní mapě google maps. Určitě raději ponechat územní rezervu někam k Ostravě. Kdo ví, co bude za pár let. Zbytek směr Břeclav odepsat.

MildaIV

Ad 1 splněno. Jestli dobře ukáže až čas, ale troufnu si tipnout že proti tomu co tu bylo před tím to je velký posun k lepšímu. http://zpravy.ckait.cz/vydani/2020-06/hlavni-prinosy-novely-linioveho-zakona/

Hara_Pes

Akorát, že nová vláda se rozhodla to zrušit.

Nyvlt

Sliby pětikolky. K DOL tady v diskusi nic nevidím. Na Labe se taky vybodnou? No to budou mít soudruzi v ndr radost a loďaři to můžou zabalit. Víc kamionů na silnice!

Radim

Loďaři ? Ty už to snad zabalili dávno, ne ? Jestli ne tak nyní je příležitost. Nebo si snad myslíte, že ČR nemá dnes důležitější problémy než lodní doprava ?

Ornyl

Na velké náklady je železnice a ani ta nemůže konkurovat silnicím. D-O-L je pouze na tahání peněz na studie a projekty akce, která se nikdy neuskuteční…

MildaIV

Pokud by stát chtěl opravdu pomoct lodní dopravě, pak je potřeba vybudovat jezy u Děčína. To ostatní múžou klidně zastrčit do šuplíku.

Jiří Kocurek

Chudáci loďaři, stát jim nechce postavit řeku přes Evropské rozvodí. Co z toho se nedá převést po železnici a zároveň se to nevejde na kamion?

PS: Zdymadlo taky potřebuje údržbu, což znamená čas od času výluku.

Jiří Kocurek

blbnu… a zároveň se to vejde na kamion?

Honzík

Bezva. Žáci základních škol vyberou národního ptáka a na něm poletime do vesmíru…

Vochomůrka

Spíš do p….

Karl vB.

Nikdo jiný vám nemůže dát, to co my můžeme slíbit, slibem nezarmoutíš atd…. Seznam zbožných přání, které se dobře čtou, nic víc. Pokud si někdo udělá inventuru slibů ANO a ČSSD v oblasti dopravy na začátku vládnutí a reality na konci letošního roku, tak mu z toho vyplyne i předpokládaná „úspěšnost“ toho seznamu zbožných přání nové vlády, uvedených v článku. Důvody? 1. Nastupující obtížná hospodářská situace, min. v celé Evropě. Ceny prací a materiálu 2022 jsou úplně někde jinde, než byly v roce 2019. 2. Horší možnost se dohodnout v rámci 5 stran, z nichž každá bude prosazovat především „své“… Číst vice »

Mašinka

Jak může někdo věřit předvolebním slibům a programům?
Stačí znát ty strany a pamatovat na jejich činnost.

Ale lidi chtějí věřit holubům na střeše!

Tonik

Volby už byly. 😉

Miroslav Zikmund

Za 4 roky budou další …. navýšení platů ústavních činitelů a omezování platů „prostého“ lidu nastiňuje výsledky nejbližších voleb … obecních, krajských, senátních ..

czhunter

Tak slibu, že zruší D-O-L, já teda stoprocentně věřím.

Tonik

Já v to dokonce doufám.

Výkolejka

Ne ze bych byl nejakym priznivcem DOL, ale vlada ktera jeste nezacala vladnout a neseznamila se vsemi analyzami a studiemi k projektu a uz tvrdi ze je to zbytecne a nevyplati se to tak to zrusi je zalozena na dojmech a ne na faktech.

Tonik

Tohle bude dle mého soudu postaveno na postoji Starostů. Oni totiž z obcí dobře vědí, co znamenají „územní rezervy“ a jak je nepříjemné nemoci schválit třeba územní plán jen proto, že by tam jednou – někdy – mohly plavat lodě.
O tom, že DOL je kolosální pitomost, vás přesvědčovat nehodlám. 🙂

Výkolejka

Ale ja vůbec netvrdim ze DOL je nejak uzitecny nebo přínosný projekt. O to vubec nejde. Ale misto toho aby znovu posoudily přínosný a mínusy tak se bez znalosti vsech podkladu dopredu řekne ze se to zruší … To je populismus

mikiqex

Myslíte, že na vládě mají k dispozici ještě nějaké další dokumenty, které veřejnost nezná? O nesmyslnosti DOL se toho napsalo tolik, že si nemyslím, že by nějaké další materiály přinesly něco tak zásadního, aby bylo potřeba o tom vůbec nějak rozhodovat.

Ornyl

Tu myslíte tu pochynou studii, kterou zadala odcházejcííc vláda? Ta byla v oblasti živ. prostředí zcela mimo….Byly i jiné studie, třeba MŽP z roku 2009 a ta vyšla jednoznačně negativně…Odborníci na životní prostředí v těchto stranách všechny studie k D-O-L znají, nemějte o tom pochyby…

MildaIV

Dost pochybuju, že předchozí vláda dělala k DOL nějaký seriózní analýzy.

Jiří Kocurek

S tou dokumentací se nemohli seznamit už v době, kdy byli v opozici?

Výkolejka

A seznamili?

NightmareFreddy

Skoro, jak když se zasnil Babiš. Ale to zvyšování počtu cestujících ve veřejné dopravě mě pobavilo. Stačí vzpomenout, jak to řídil Stanjura 🙂

Petr

Co se dělo, když „to“ řídil Stanjura?

Miroslav Zikmund

VELKÉ NIC a jako MD mohl začít pracovat na novém mýtném systému … který pak později tak kritizoval … kritizoval sám sebe … Stanjura – vystudovaný matematik – hloupý není a umí si spočítat, co je hlavně výhodné pro něho …

Jenda-71

Slíbené dlouho vydrží, říkával můj bývalý tchán. Vydržel s tím celý život.

Radim

Děda říká „slíbené platí 30 roků“ 😀

Kubík

Tak Středočeský začal vlaky naopak rušit, takže podvod na voličích.

_Pavel_

Ono se tu píše o vlaku do každé vesnice?

NightmareFreddy

A tomu se říká podpora venkova …..

PODPOŘÍME ROZVOJ UDRŽITELNÉHO ZEMĚDĚLSTVÍ A VENKOVA

Venkov, kde se vyplatí žít a pracovat.

Rozvoj dopravní infrastruktury a kvalitního internetu mimo velká města.

_Pavel_

Jsem vesnický balík a vlak mi do vesnice nejezdí a ani takovou blbost nepožaduji, když i autobusy vozí jen vzduch.

NightmareFreddy

Upřímně nevím, kdo jste a co jste a je mi to vlastně šumák. Pokud místo vlaků bude zaveden jiný adekvátní způsob veřejné hromadné dopravy, tak lidem může být (pokud nejsou šotouši) jedno, co to bude. Nicméně předpokládám, že asociálům ze SPOLU (+ starosti) je to jedno (podle toho, jak řídili dopravu dříve).

Jelen

Jenže autobus není adekvátní způsob hromadné dopravy jako vlak.

Jirka

Já mám teda vlaky moc rád, ale proč autobus není stejně adekvátní způsob dopravy, jako vlak?

aaaaa

No, autobus nejde po kolajniciach. Pre niektorych to staci 🙂

Radim

Protože na fotce vypadá bus hůř, než vlak ?

ABC

nemá záchod

Potulný wechtr

Některé autobusy mají záchod.
A většinou funkční. 🙂

Jiří Kocurek

To ani Metro nebo tramvaje. Jaktože jezdí plné?

Rudolf Tuček

Ani ten Anglický motorák co má zachránit lokálky nemá záchod.

Diesel

Ono to s tím docela i souvisí. Pokud chci budovat kvalitní infrastrukturu tam kde to je potřeba nebudu dotovat něco co má prachmizerné využití. V hospodě taky nebudu držet sud s Braníkem když štamgasti budou chtít pít Plzeň.

Diesel

Za ty čtyři roky ( pokud teda vydrží celé volební období) mě bude specielně zajímat ten posun u D0. Stavba nad kterou si láme zub už nejedna vláda.

Tomáš V.

Nejvyšší dosažitelnou měrou by bylo to, pokud by nedošlo k dalšímu zpoždění v harmonogramech. Urychlit se to nedá a nedělám si iluze, že by komplexně změnili platnou legislativu pro nějaké výrazné urychlení.

Diesel

Tak dejme tomu že k té východní části se tak nějak snad už i dohrabeme, spíš mě zajímá ta severní trasa s největším oříškem – Suchdol.

Vochomůrka

O té přece rozhoduje Žilková 😂

Jirka

Kdyby ministerstvo pod vedením ANO, neřeklo ANO městu pod vedením ANO, tak by se dost času ušetřilo (narážím na souhlas s údajnou podjatostí státní správy [pod vedením ANO], která sídlí v Praze, kvůli UR pro 511).

czhunter

Ono by obecně bylo dobré, kdyby se na všech věcech, které trvají víc než 5 let (ať už D0 nebo VRT) domluvili poslance a senátoři napříč politickým spektrem – tak aby na tom byla shoda minimálně na úrovni ústavní většiny.

On je ale probém v tom, že rétoricky na tom shoda je (strany které mají drtivou většinu PS – SPOLU, PirSTAN, ANO) říkají „ano, chceme to“ … ale nakonec se vylámou zuby na detailech, protože různí spříznění podnikatelé stran mají nakoupené různé pozemky, takže každý pak má zájem vést třeba to trasování poněkud jinudy.

Výkolejka

A kdyby se nedohodli tak nic?

czhunter

Ano, protože když se nedohodnou, tak se budou 4 roky plodit studie, další 4 roky jiné studie, další 4 roky zase jiné studie, potom 4 roky další studie

A za 20 let je studií za miliardy a do země nekopnuto.

Dohodnout se jde vždycky.
Politika je obchod.
A vše v ní je pouze otázka ceny.

Miroslav Zikmund

S prominutím – nechtěl byste využít nové linky MHD obsluhující jistý ústav v Bohnicích a nechat se vyšetřit …

domluva poslanců a senátorů (včetně ženské mutace) na shodě – na „neústavní“ většině, tím spíše té ústavní …. je zcela vyloučena … tyhle party by se nedokázaly shodnout ani na organizaci hromadného útěku z vězení … s chatrným zabezpečením …

Osoba odborně nezpůsobilá

Drážní inspekce byla zbavena pravomoci vykonávat státní dozor v oblasti drah pro neslučitelnost této právní úpravy s unijními prameny práva, zjednodušeně řečeno výkonem státního dozoru by inspekční orgán vstupoval do pravomoci a působnosti bezpečnostního orgánu (NSA, ERA). Drážní inspekce nemůže provádět státní dozor právě proto, aby v rámci šetření příčin a okolností vzniku mohla přijít mezi jinými právě i na nedostatky při výkonu státního dozoru (kontroly) jinými orgány veřejné správy. Správně by t mělo být postaveno tak, že budou posíleny kapacity NSA – Drážního úřadu – pro účely výkonu státního dozoru. Toto si mohli nastudovat ještě předtím, než shora uvedený… Číst vice »

Schmidt

Můžete uvést konkrétní ustanovení konkrétních směrnic, nařízení či jiných pramenů práva, s kterými by výkon státního dozoru měl být údajně v rozporu?

Bohumil Pokorný

Hezky se to čte.Je zřejmé,že dopravní program dělal někdo,kdo si dal práci s tím,aby zjistil,co česká doprava opravdu potřebuje.Ovšem těžké bude takový program naplnit.Znamená to tvrdou práci od samého začátku a přesvědčit většinu řídících pracovníků o nutnosti změnit jejich dosavadní přístup a myšlení.

Cyklista

Jsou to jen populistické kecy, které nemají žádný pevný základ a téměř nic z toho se nedá realizovat během jednoho volebního období. Jde jen o sepsání bodů, které lidé „rádi slyší“, ale jednoduše se dá říct, že z objektivních důvodů nešly realizovat.

Je moc dobře, že je to sepsané na jednom místě a rád uvidím, až si nová vláda něco z těchto bodů odškrtne jako realizované…

Petr

No a co maj asi tak delat? Ja chapu vas pesimismus, ale vzdyt jeste ani nezacali. A buhvi kdy zacnou, protoze Slunce nase jasne dela co muze, aby to bylo co nejdyl.

Cyklista

Zatím jde vše časově jak má, nikdo nic nebrzdí.

Naopak si myslím, že nová vláda bude chtít svůj nástup mírně opozdit sama, aby nemusela dělat „nepopulární“ antiCovid opatření ona, ale musel je vyhlásit ještě Ken.

Miroslav Zikmund

Já bych naopak všechna opatření zrušil v předvečer jmenování nové vlády, aby nový kabinet nebyl zatížen těmi špatnými opatřeními ..
Navrch bych ke stejnému okamžiku odvolal hlavní hygieničku ….

Jan

Snad nikdo nečeká, že to bude mít za 4 roky hotové, o to ani nejde. Je potřeba udělat maximum toho, aby se tyto projekty začaly prosazovat, do legislativy, do rozpočtu, do dlouhodobých plánů, i do faktického projektování, projednání územních plánu a podobně. A pokud bude vláda úspěšně pracovat na prosazování svého programu, jakkoli výsledky vždy kulhají za sliby, tak může ve vládnutí pokračovat a dále tyto plány rozvíjet. Třeba Babiš na to měl 8 let a jakých systémových změn jsme se dočkali? A dvě volební období zrovna málo nejsou. Prostě potřebujeme nějakou dlouhodobou koncepci. Reagovat na situaci z roku na… Číst vice »

Cyklista

Já to rozhodně nečekám, ale nastupující vláda ano, tedy alespoň programovým prohlášením. MY uvolníme kapacitu na koridorech, MY zajistíme One Ticket na vše, MY zvýšíme kapacitu silnic I. třídy, MY uštříme 10 mld, ale navíc dáme 6 mld na silnice II a III. třídy ……..

Budu velmi rád, pokud nová vláda ODS, TOP09 a Lidovců bude jiná, než jejich předchozí, ale podle toho, jaká jména jdou do vlády, je jasné, že k žádné změně nedojde….

Tady na Moravě

Spousta bodů je tam z programu PirSTAN, který tvořili hlavně Piráti. Např. první bod o rozvoji infrastruktury spolu s VRT, nebo poslední bod o kosmickém programu.

Jan

To je logické, tohle je vlastně průnik dvou koaličních předvolebních programů, ne přímo dohadování pěti předsedů stran, ti se spíš hádali, resp. ještě dohadjí, o personálním obsazení vlády, výborů, náměstků a dalších.

Cyklista

Ano, ale na VRT a plánech infrastruktury se již pracuje, KOsmická agentura je u nás také již dlouho, dokonce jsme vyslali i vlastní družice. Takže to není žádná převratná novinka této vlády.

Ale plány se v naší vlasti dělají a dělaly vždy dobře, jen ta realizace pokulhávala… Uvidíme jak to bude za 4 roky.

Schmidt

na VRT plánech se pracuje? Ale jak? VRT do Plzně nikdy, odbočka do Mostu vyhozena z Drážďanské VRTky, o Lbc ani nemluvím.

Karl vB.

No, tak „nové myšlení“ to tady už jednou bylo, myslím že v 80. letech….. 🙂

Pája

Jj, bylo…..😃

Potulný wechtr

Perestrojka 🙂

Miroslav Zikmund

Stačila by funkce výkonného DIKTÁTORA DOPRAVY … ministr je pouze podpisový stroj s pravomocí odvolávat a jmenovat ….

Anonym

Rád bych se mýlil, ale myslím, že se jim to až na zrušení D.O.L. nepodaří.

Jinak program jsem čekal spíše ve smyslu „co všechno zefektníme“. Tohle je takový víc „co všechno si koupíme“. Vzhledem k tomu, že v programu chybí zrušení slev pro studenty/důchodce, tak ho beru dost s rezervou.

Schmidt

Bojím se, že pokud se nezbaví pana Sosny, tak se jim nepodaří ani zrušení D.O.L

Radim

Obávám se , že tyto smělé plány jsou silném rozporu s plány ušetřit každoročně 80-100 mld. Kč ze státního rozpočtu.

Protiprokluz

Na první pohled jsou, ale jak už historie několikrát ukázala, šetření na investicích do infrastruktury se opravdu nevyplatí. Nakonec se to stejně vrátí a několikanásobně dráž.

Ale taky mě osobně zajímá kde, hodlají ty peníze ušetřit.

Karel JIRÁSEK

Na důchodcích, nemocných, invalidech… Už to jednou předvedli, ale ty peníze železnice an
i neviděla. Kdo si myslí, že nyní to bude jiné, hluboce se mýlí.

_Pavel_

Bezplatné doručení důchodu ČP je skutečně věc, která by se měla zpoplatnit.

mikiqex

Ať to ještě doběhne, aby nenutili osmdesátileté babičky se učit platit kartou nebo vybírat z bankomatu. Rozhodně bych to ale nenabízel novým klientům.

Kouďák

Nebojte i moje nemocná osmdesátiletá babička to pípnutí v Lidlu zvládá úplně stejně jako moje tříletá dcera.

watslaw

To je sice možné, ale na tom ty miliardy neušetříte. Už dlouho to většině důchodců chodí na účet.

_Pavel_

Tak šetřit se dá i jinde, jednou v životě jsem byl delší dobu na úřadu práce a tak zbytečný úřad, který člověku ani práci nehledá, ale zaměstnává tisíce lidí… Celej ten systém pomoci hledání práce bych překopal a lidi propustil.

Tonik

Úřad práce vyplácí sociální dávky – a to zdaleka nejen nezaměstnaným. 😉

_Pavel_

Tak já jsem rád, že po tom úřadu zrovna nic nechci. Je fajn, že mají i další úkoly. Ale ona tam ta efektivita pracovníků stejně moc velká nebude.

Miroslav Zikmund

Čerpáte odkud _

Radim

Myslím, že 5-ti koalice si to hospodaření dost představuje jako hurvínek válku a že ani budoucí ministři dnes ještě neví, kde peníze ušetří. Myslím, že to bude s tím šetřením a velkými plány ještě dost „zábavné“.

Radim

Pro začátek by asi stačilo zrušit slevu 75%. Důchodcům a dětem do 15-ti dát 50%, studentům 15-26 let 25%. Nebo ne?

Výkolejka

Problem jen ze toto zruseni slev ktere dela cca 6 miliard rocne je asi jedina konkrétní akce jak usetrit. Vse ostatni jsou uz jen teoreticke castky ktere pry daji dohromady 100mld.

Karel JIRÁSEK

Slevy pro důchodce jsou podporou dopravců-ti totiž za tyto slevy dostávají 100% finanční kompenzaci. Nedostanou-li ji, omezí svou činnost. On totiž dopravní prostředek jezdí i bez slev a tím i bez důchodců, jen dráž.

Miroslav Zikmund

Padl tendr na BVP > 54 miliardy …

Miroslav Zikmund

Student na VŠ nepotřebuje žádnou slevu, může si přivydělat. V posluchárně nesedí 8-16 ….
Dělali to tak VŠ študáci i za bolševika a placené brigády pro středoškoláky organizovalo tehdejší SSM – studentservis ….

Radim

Promiňte, ale člověk, který píše číslovky jako „5-ti“ by se neměl vyjadřovat k bodům koaliční smlouvy.

Radim

To je ovšem názor jako stehno! To by jste si měl nechat vytesat do kamene.

Radim

Jenže nerealizované či odsunuté dopravní stavby Vám na rozdíl od důchodců či státních zaměstnanců (na kterých by se mohlo primárně šetřit) do ulic na demonstrace chodit nebudou.

Jouda

Aha, tak ty počítají že budou v sedle tak minimálně 25 let ne 😅…

_Pavel_

Zas je dobré, když je to trochu ambiciózní. Připosraností se volby nevyhrávaj.

Výkolejka

Volby uz „vyhrali“, ted je treba pracovat.

_Pavel_

Ano, ale vyhráli to s nějakým programem, který by měli do maximální možné míry plnit. To, že se nevydaří na 100% je normální, horší by bylo, když by dělali opak než slibovali.

MildaIV

Jako že třeba slibovali boj s korupcí a místo toho kradli?

Jan Mahdal

Pane Sůro, určitě by si zasloužilo samostatný článek i prohlášení končící vlády s porovnáním toho, co se opravdu splnit podařilo, na čem se začat pracovalo a co zmizelo v propadlišti slibů. Stejně jako by mohl navazovat článek za další 4 roky, pokud ovšem vydrží 😀

Tomáš V.

Jelikož jste na serveru o dopravě, tak nějak předpokládám, že máte alespoň tu nejelementárnější představu o tom, jak dlouho jednotlivé věci orientačně trvají. Čili Váš prvotní pohled by měl být takový, že rovnou rozlišíte věci na ty, které je reálné dokončit (tzn. už je rozpracoval někdo jiný) a věci, které lze v rámci 4 let dotáhnout jen do určité části (tzn. dotáhne je až někdo jiný). A do toho ještě musíte připočítat externality.

Nebo ne? 🙂

Výkolejka

A vylucuje se to nejak?

Tomáš V.

Tuhle jsem viděl reklamu Coca-Coly, která hlásala, jak je krásné držet spolu. Nevím, jaký má běžný konzument CC představu o tom, že by měla taková nadnárodní společnost „držet při něm“. To prohlášení zkrátka jen dává představu o základních směrech, kterými se má vláda ubírat. Jelikož u většiny z nich není konkrétně stanoveno, jak má ten cíl vypadat, není moc na čem bycha honiti. A proto má v řadě bodech asi takovou hodnotu, jako výše zmíněný reklamní blemc CC. Šlo mi o to, že se domnívám, že na řadu bodů člověk zkrátka koukne a rovnou ví, čeho lze a čeho naopak… Číst vice »

Tomáš V.

edit: „případná sláva v podobě dokončení D0“ –> samořejmě bylo myšleno dokončení D1, pardon 🙂

Jonáš

„Vytvoříme podmínky pro přesun části nákladní dopravy ze silnic na koleje. Omezíme devastování silnic zejména nižších tříd kamiony a uvolníme dálnice pro osobní dopravu. Připravíme program pro obnovu výstavby a elektrizaci železničních vleček včetně napojení velkých průmyslových zón“
To už se o tom mele 30 let za tu dobu neudělala žádná vláda ani hovno, takový alibistický kecy budoucnosti který stejně nikdy nebudou…

Radim

Vy tyto „alibistický kecy“ berete vážně ? Trochu si naštudujte dnešní vazbu zákazník-dopravce-výrobce a jejich sobecké zájmy, pak se zamyslete a pokuste se váš příspěvek upravit aby lépe odpovídal reálnému chování všech zúčastněných.