Dokument: Cestovky si v prohlášení pochvalují kvalitu Smartwings a doufají v jejich záchranu

Dovolená na pláži. Foto: CK FischerDovolená na pláži. Foto: CK Fischer

Deník Zdopravy.cz přináší prohlášení Asociace cestovních kanceláří ČR, která sdružuje největší hráče na trhu, k situaci letecké skupiny Smartwings. Zatímco

89 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Honza

Smartwings a kvalitní dopravce? Vždyť je jeden z nejhorších v Evropě…

František

Pokud se SWG zbaví toho prázdného balastu ČSA a odprodá ho zpět státu, tak se z toho bude schopný vyhrabat.

Koblich

Takže už přestane SWG maskovat jakýkoliv problém za „čekání na slot“??

Kolemjdouci

Vzhledem k otevřeným státním hranicím od dnešního dne předpokládám, že celá tato estráda je u konce. Jinak by vyjádření Smartwings, že problém jim udělalo až uzavření hranic, nedávalo smysl a bylo by lživé (což u Smartwings by bylo jistě poprvé :))) ).

Roiman4

To, že jsou otevřené hranice nic neznamená. Ještě tě musí pustit jiná země do své země a pokud ano, buď musíš do karantény, doložit negativní test atd… Takže nebude to jen tak vycestovat a ještě to samé zpět do ČR.

Kolemjdouci

No to všichni, kdo mají 5 pohromadě, samozřejmě ví. Ale v rozhovorech a diskuzích zastánci finanční injekce do Smartwings Group argumentovali právě uzavřením českých hranic rozhodnutím české vlády.

Axel

Příliš nerozumím této diskuzi. Chápal bych, kdyby česká republika vyhlásila, že bude dotovat provoz letecké linky z X do Y. A ať proběhne mezi aerolinkami soutěž o dotaci pro provoz této linky (včetně provozu v sedlových časech/období). Tj. bavíme se o síti linek, jejichž dotování by garantoval český stát po dobu řekněme 12-ti měsíců. A jestli se této šance „chytí“ Smart Wings/ČSA a zúčastní se soutěže? Nebo jestli SG/ČSA skončí v insolvenci, tak je otázkou jestli se najdou noví zájemci o provoz aerolinek, tj. že poplatí část dluhů SG/ČSA, část dluhů věřitelé odpustí (insolvence formou tzv. „reorganizace“) a zbytný majetek… Číst vice »

Vlastimil Kocurek

Bavíme se spíše o tom, že by ČR do této věci měla vůbec zasahovat. Či-li platí ta druhá možnost. Reorganizace není možná, protože ten znamená vyměnit management, a zcela změnit i přístupy vlastníků ke své společnosti. To se ale dlouhodobě nedaří, a nebude se to tedy dařit, ani když stát do toho vloží prostředky.

Axel

Pro Vlastimil Kocourek … 2 upřesňující poznámky: a) pro ČR jako silně exportní ekonomiku je důležité zachovat síť byznysových linek. Netroufnu si posoudit jestli v příštích 12-ti měsících bude mít význam lákat zahraniční turisty. Ovšem vůbec si nemyslím, že by měl český stát dotovat turistické cestování českých občanů Z toho mi vychází, že nemá smysl dotovat všechny linky na kterých létá firma velikosti SmartWings/ČSA. Lidově řečeno – velká část firmy SG/ČSA si nezaslouží dotovat. A proto mi jediná možnosti připadá, aby český stát vytvořil balík byznysových leteckých linek, jejichž prokazatelnou ztrátu bude dotovat dopravci… a tento balík nabídnout v soutěži… Číst vice »

František

Není to tak dlouho, co jste jezdili na dovolený starou rozhrkanou Karosou a teď děláte machry jak stojí SWG za kulový s přehazovačkou.

Jirka B.

Jasně … a zapomněl jste dodat, že není důležité co to je, ale hlavně, že je to NAŠE! :o)

Strážisko

Jo, lítali jsme s ČSA, s Fischerem (doufám, že se vrátí se svými letadly a akcemi 10 za 7, 14 za 10, 3 za 2). Z Brna a z Ostravy většinou lětaly od TS a SWG staré pronajaté vergly a smrady. Chcete jejich seznam třeba za posledních 10 let?

František

TVS přešlo od roku 2000 duben květen jako druzí nebo třetí v Evropě na nový B 737 -800 NG, ňoumo.

Pavel

Na vlajkového dopravce (skupinu), která dokonce poklesla až k létání na jediný motor, je tenhle očividně PR článek solidní výkon! Kdokoliv podpoří pana Šimáně, koleduje si, že on nebo jeho blízcí či klíčoví zaměstnanci budou převáženi po mnoho let nadále na jediný motor jako „bezpečnostní standard“ přepravce. Stejně tak se jim promění služební cesta a dovolená v čekárnu na chronicky opožděné lety. Crew si bude nadále na pax a koupacích nadále kompenzovat mobbing a bossing hýčkaný u páně Šimáně. Jak se zdá, jedinou kotvičkou před totálním krachem leteckých aktivit páně Šimáně je právě záhadný čínský investor. Jen kvůli čínskému investoru,… Číst vice »

Jirka B.

My si prostě ten náš „smrádeček“ uchráníme za každou cenu. A pozor, na monopolík si taky sahat nenecháme. 30 let staré šroty z Mongolska? Nevadí! Let na jeden motor? Nevadí! …

Adam

Největší sranda je, že v leteckém průmyslu je tak obrovská konkurence, že pokud by i SW ze dne na den zmizel, rozhodně by to neznamenalo, že by koupáky neměl kdo odvést, naopak. Možná by jen letecké společnosti museli více sáhnout do kapes. A cestující by dle mě meli rozhodně lepší komfort. Pokud srovnám například TS nebo SW a například na cesty do Tuniska Nouvelair, rozhodně si myslím, že Nouvelair je mnohem lepší variantou

Adam

Čistě můj osobní názor, ale ten kdo si pochvaluje SW, bud v životě neletěl s jinou leteckou společností, nebo mu je zcela ukradené pohodlí cestujících, tedy klientů letecké společnosti. Nevím, jak moc kterou cestovní kancelář zajímá, jaké pohodlí a servis má klient na palubě letadel.Pokud vezmu já osobně zkušenost se SW, jako majitele ČSA, tak zkušenost jako klienta nic moc. Zrušili mi let a když jsem požadoval náhradu, bylo mi řečeno, že nemám nárok, pouze na vrácení peněz, což ovšem není pravda, neboť jako člen aliance Skyteam, mi musejí vystavit letenku s partneskou společností, kterou ovšem musejí proplatit, což bývá… Číst vice »

Jan Mlynář

Tohleto je vtip?! Tonouci se stebla chyta…Je treba zachranit slusnou leteckou spolecnost, tedy ČSA!

Otmar

Již více než rok čekám od Smart Wings na jednoduchou věc. Konkrétně se jedná o potvrzení o zpoždění letu ze dne 24.4.2019. Nemožné od Smart Wings získat. Tím pádem nemohu získat od své pojišťovny odškodnění za zpožděný let. Je toto snad seriózní přístup?

Marek

Kdo někdy letěl s SW tak měl velké štěstí, že doletěl. Letadla stará 20 let a více, sedadla, která upadnou, vás přesadí a někdo prostě neletí, personál, který je nucen dělat přesčas za mrzky peníz, to se to panu Šimanemu na obchodu s koupaky vydělává. Cestovky mluví o kvalitě, ale asi chtěli říct, cena. Ničím jinym to není. Kvalitou určitě ne. Letěl jsem 2x linkou a kamarádi na dovolenou do Turecka, zkušenosti otřesné. Nic bych mu nedal, měl si ušetřit z prodeje majetku ČSA, které tak „úspěšně“ kočíruje…Opravdu to není strategická firma a cestovky se jen boji, že by museli… Číst vice »

Dick

Vy jste odborník asi.. Tak za rok do Burgasu a kufr nacpat paštikama!

RHood

Vy jste tu po dlouhé době, posledně jsem vám psal, že máte krásný nickname a odpovídá vašemu způsobu reagování. tak jste se asi nezměnil.

Dick

Ten váš asi komentovat nemusim nebo? Bohatým brát a chudým dávat, to už tu parkrat bylo a já tedy raději zůstanu za obyčejného c*raka 😉

Marek

Ano, na létání ano. Ptolitana celá Evropa, blízký východ a Asie. Létám hlavně s Qatar a Emirates. Ale ty, vy, nemůžete znát…..mějte se jako Smart Wings

Martin

Muzete mi poradit jak proletet celou Evropu s Qatarem nebo Emirates? 🙂

Miroslav

Jednoduše přes Doha. Musí být krásný letět třeba do Londýna z Prahy 15 hodin (PRG-DOH-LHR) 😁

Gajda

Většina lidí je spokojená a na druhou stranu se najdou i tací, co budou prskat na první třídu Lufthansy. Nicméně zisky SW nejsou nijak obrovské, takže asi jen funguje to, že čech chce k moři a Smartwings ho tam dostanou s nějakým výdělkem pro sebe, cestovka mu může prodat dovolenou za pro něj akceptovatelnou cenu, kde ta doprava cenově je pro všechny strany za akceptovatelnou cenu a všichni jsou spokojený.

Vlastimil Kocurek

Myslíte létat za akceptovatelnou cenu s jedním motorem ????????????????????????????,

Y.K.

Mě se tedy vyřešení dané mimořádky také dost nelíbí a obecně jak se k tomu stavělo vedení, evidentně pro firemní pozici kapitána, ale dělat z jednoho „vypečeného“ letu ze stovek denně a za více než 20 let provozu běžnou službu je dost přitažené a vlasy. Je to něco jako „v americe zase bijou černochy“.

Jestli vám přijdou drazí OK, jestli vám přijdou služby slabé OK, jestli vám to přijde jak sardinkárna OK, jestli se vám nelíbila daná mimořádka s motorem, to chápu, ale zobecňování je blbost.

Lee

2x letěl pozor. Nezlobte se, ale takové nepravdy si nechte na jinam. Ještě že jsou zde i rozumní lidé a za ty keci dávají. Šašku jeden

petrs

Vazeni, uz jsem zde nekolikrat psal, ze mi vae nazory prijdou dosti zamerena a neobjektivni ke Smartwings a vetsina techto reakci je toho dukazem. Kdyz je objevi clanek, ktery nevzniva kladne pro Smartwings, je pod nem plno souhlasnych komentaru. Pokud vyjde pozitivne prohlaseni, objevi se plno nesouhlasnych komentaru. Ovsem vetsina komentaru je bez dukazu, plna spekualci. Podle me servis charterovych a rekneme low cost letu je u vetsiny techto dopravcu velmi podobny. At jsme letel s Wizz, RYR, Smart, Easy, vzdy melo neco pro a proti, ale nezaznamenal jsem neco vyrazne horsiho/lepsiho u jednotlivych dopravcu. Naopak, me bavi, kdyz letim… Číst vice »

Hojakar

Můžu se zeptat která letecká společnost v Evropě letěla přes půlku Evropy s jedním motorem,nehlasila to místním řízením letové provozu, snažila se to ututlat a ještě vykládal že všechno bylo ok??? Která letecká společně má pernamentne spozdeni lety atd… To jenom tak o tom, že nizkonakladovky jsou všechny stejne…

Peet

Tak když jsou SW tak super, tak jim určitě cestovky poskytnou finanční pomoc, když jsou tak strašně fajn, a daňové poplatníky to nic nebude stát. To je skvělá zpráva!

Alibaba

Rovnou by SW mohlo CK nabídnout za peníze za nějaké akcie.

Libor

Kdo někdy použil jinou společnost než SW ví, jaká je toto blbost.

Adam

Naprosto souhlasím

Jiří 24

Dnes je 1.4. nebo co se děje 🤔

Dan

„Spolehlivý český národní dopravce“ – je to jenom duševní mrzáctví, nebo rovnou sprostá lež?

Tony

Smartwings se dále podstatnou měrou podílí i na dopravě zahraničních návštěvníků do České republiky. Tohleto je ultrabizár.

Thomas

Mate info, ze tomu tak neni? Docela by me to zajimalo, protoze zrovna k tomuto mam co rict 🤔

kakov

a mohl by jste k tomu tedy něco říct? jaký je podíl SW v návozu cizinců do ČR? obávám se, že to nebude nic moc

Dick

Víte, kolik letu je operovano z TLV do PRG? Ne, nevíte!

kakov

ne nevím proto se ptám, a zatím jsem se odpovědi nedočkal, myslel jsem, že pan Thomas odpoví, pokud to vy víte, tak místo blbých řečí můžete napsat, jak to je!

RHood

Tak nám to sdělte, kolik je poměr icoming a outgoing na letech SW. Prosím a nezapočítávejte do toho cestující s ACMI jak to SW rádo dělá, když komunikuje kolik přepravilo cestujících celkem.

Nicky

Proč ta asociace ASC nenapíše soudruhům do Číny, kteří vlastní téměř 50% prostřednictvím spol. CITIC aby navýšili kapitál ve SW. Pokud ani sami akcionáři nemají zájem to udlat, pak by taková firma měla zkrachovat. Chartery může létat kdokoliv, vhodných letadel bude v nejbližších letech nadbytek.

Nicky

ACK

Peet

Protože mají strach, že by dopadli jako ten (myslím, že doposud) poradce našeho nejvyššího, a jeho osud asi nebyl moc hezký….

Jája

Za hloupost se platí. Prodat polovinu společnosti číňanům si prostě říká o malér. Dostali trochu peněz na předplatby Maxů, se kterými se střelili do druhé nohy. Dokud Šimáně nevyřeší svou čínskou otázku, nemá nárok na nic, lít peníze číňanům nedává žádný smysl.

Nicky

Pokud se nemýlím, tak ty zálohy za nedodané MAXy by měly jít vrátit zpět v plné výši vzhledem k tomu, že Boeing není schopen plnit smlouvu. To by mohlo SW pomoci s cash flow.

Peet

Čínskou otázku (tu nejsou smajlíky?!) cha, cha, cha…

kanafasik

masáž jede na plno Prchal poradil Andrejovi aby zachránil „koupákům“ dovolené v Hurghadě …a další hlasy přibudou. . jojo, víte co vážení, já se vám na vaše ůdovolenéů přispívat nehodlám. Nebude Sw, Zájezdy budou stále, jen ne zamhubičku. ale to nebudou tak jako tak..mimochodem nemají náhodu Sw také jisté akcionáře? třeba jednoho co drží 49%.? ten by se takp mohl zapojit ne?

Modré zábradlí

Však už se zapojil a rozdal Hradu úkoly.

Frantisek

Je fakt krize, když se lidi „musejí“ bezpodmínečně koupat až někde v tramtárii. Jen aby na to nedošlo doopravdy…

Honzik737

Cestovky (jejich majitele) se boji o ksefty, to je vse. Aby Smartwings opravdu byla respektovanou firmou, musela by zmenit majitele, vymenit vetsinu vedoucich pracovniku (zejmena tedy vedeni stevardu) a zacit se k zamestnancum chovat slusne a ne jako dosud.

Kulový blesk

Cestovky jsou v obrovském průšvihu, místo aby za pár týdnů začala letní sezóna, jsou zavřené hranice a někteří politici přiživují strach svých ovcí výkřiky o nutném uzavření hranic minimálně na rok. Takže i kdyby se hranice za pár týdnů otevřely, část lidí se bude letos bát kamkoli cestovat. Drtivá většina cestovek bude potřebovat pomoc nebo aspoň garance od státu (protože banky se do tak riskantního oboru zrovna hrnout nebudou). Tak proč by se státu nemohly zavděčit třeba tím, že budou chválit tu „strategickou firmu“, do které chce stát nasypat peníze, aby nepadla na hubu stejně jako padnou jiné firmy postižené… Číst vice »

Vlastimil Kocurek

Když jsou problémy na trhu, tak se řeší vždy trhem. Tzn. přijde bohatejší společnost, tu původní koupí. Tak to bylo i v cestovních ruchu s Čedokem, přes Američany k Polákům. Tak to funguje všude. Naopak, řada leteckých společností už dostala os států avízo že nedostanou vůbec nic.
Kdo chce podnikat v letecké dopravě, musí mít hodně velký kapitál, aby se vyhnul krizovým situacím, a ne do toho jít pomalu s holým zadkem, za pomocí státu, Číňanů. a nevím, co ještě.
Vy asi vůbec nepracujete v byznysu, když nevíte ani takové základní věci. A máte tam jen spoustu spekulací, diplomaticky řečeno.

Frantisek

Nejsou náhodou cestovky v útlumu již delší dobu? Nemusejí nabízet nějaké zajímavější programy, aby získaly nový smysl? Je nutné je držet všechny pro veškeré cestování? A pokud ano, proč tedy nemohou obratem nabízet i zajímavou domácí dovolenou?

Iosa

To si snad psali sami ne? I to že se ohánějí auditem IOSA, který je podle nich vysoce prestižní, přitom je to takové nutné minimum, které má i řada aerolinek ze zemí třetího světa. Audit IOSA taky má mimo jiné Air Koryo z KLDR, Iran Air a další aerolinky z Íránu, Biman Bangladéš a další. Že mají certifikát je určitě záslužné, ale že by tenhle papír něco garantoval se říct nedá.
Zajímavé je, že cestovkám jejich monopol vyhovuje a ještě se aktivně snaží o jeho udržení o.O

Inu, je potřeba naklonit veřejnost podpoře aby neremcala a platila.

Vlastimil Kocurek

Nejhorší n tom je, že to asi psali sami, a odkryli svou úroveň, i když to připomíná nějakou nepovedenou slohovku ze ZŠ.

Honza

Prosím…. než začnete zase kydat hnůj… čtěte to jak to je napsané. …letecké skupiny Smartwings, tudíž SW i ČSA.

Vlastimil Kocurek

Honzo, vy asi pocházíte ze zemědělské rodiny, protože na všechno řeknete jediné: kydat hnůj, ale pobaví to.

Vlastimil Kocurek

Dojemný sentimentální článek, asi tak na úrovni toho Šimáněho, kde se etablují jako firmy užitečné, neb dokonce nenahraditelné pro ČR. Prostě PR je už takové, nabubřelé je vždy, ale toto je úplně za hranicí.

Vlastimil Kocurek

Už jste dnes kydal ???

Peet

Také zemědělci chtějí létat na dovolenou se SW! Mimochodem tohle by byl hezký nápis na transparentu na demonstraci pro záchranu SW.

kanafasik

a? krachují mnohem větší a důležitější aerolinky,. proč by měl aeroklub čsa být vyjímkou..o.k. stát odkoupí čsa Šimáně nic nepdělá spíš na tom vydělá a co dál? Co jako hodlá stát dělat s čsa dál? To mi tam jaksi chybí. jakou třeba momentálně mají čsa hodnotu?

skyline

Honzo, s místním klubem věčných nespokojenců nemá smysl diskutovat. Hrají si na machry a mistry světa, pohrdají klientelou SW, kterou posměšně nazývají koupáky. Přitom taková koupací dovolená třeba na Kanárech je super věc, i jim by pomohla … trochu si prohřát (staré) kosti … Za všemi těmi jejich výkřiky je jen prachobyčejná závist, oni holt nebyli těmi vyvolenými, proto úspěch nepřejou ani druhým. Myslím, že bude lepší přenechat fórum výhradně této hrstce pisatelů a přestat ho číst. Věřím, že se vláda rozhodne správně a SWG nějakým způsobem podpoří.

RHood

Jste to vy paní Dufková. Tak vážená, sami zaměstnanci českých leteckých společností, tedy i zaměstnanci SW, používají tento „slengový“ výraz již od Adama a Evy. Tak tady nepište nesmysli, a pokud si vážíte klienty SW a ČSA, tak přesvědčte vaše nadřízené majitele aby začali respektovat klienty jako své skutečné partery a chlebodárce.

skyline

Že by paranoia? Nikoliv, tipnul bych si, že spíše (rádoby) promyšlený způsob manipulace s ostatními zde přítomnými.

Peet

Hele Vladěno, zdaleka ne každý touží být od rána do večera na plné pláži, to si můžu zajet na Macháč. Já chápu, že tTi to Viková nakázala, ale nemusíš se pořád ztrapňovat, ne?

skyline

Hele Peet, bez tebe by tu byla nuda, jsi fakt vtipnej, cha, cha, cha … i smajlíka přihodím 😀
Máš zapotřebí opakovat stále stejné kraviny? Ničeho tím nedosáhneš, nic tím neovlivníš. Btw výsledky ankety o SWG pár článků zpět jsou celkem vypovídající. Nemusíš se pořád ztrapňovat, ne?

Jirka B.

Jenze oni si tu dovolenou na kanarech si sezenou za pulku toho, co ji koupite vy s CK a QS …

xyz

Asi je to fakt solidní společnost. Vytvářela zisky, z nich určitě sama tvořila vnitropodnikové rezervy, ze kterých teď pokryje výpadek příjmů. Po vrácení situace do normálu má zajištěny kontrakty od cestovních kanceláří. Je to dobré – postaví se na nohy zjevně sama, bez státní podpory.

P. S. „Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR)“ = ta asociace, jejíž představitel ještě 6. 3. t. r. tvrdil, že karanténa pro navrátilce z italských hor je nesmysl a že pro další „várku“ turistů jedoucích do těch míst není cesta nijak zvlášť riziková. 🙂

PetrM

mediální ofenziva se stupňuje 😀 nechápu, proč Šimáně o prachy nežadoní u většinového vlastníka, a místo toho žebrá u státu

Vlastimil Kocurek

V tom je trochu problém, protože je to největší, ale ne většinový vlastník.

Peet

Nechce dostat kulku mezi oci, jako asi předchozí šéf před CITIC.

Jája

Jedinou „kvalitou“ Smartwings je, že jako monopolní dopravce na českém trhu odvezly koupáky z bodu A do bodu B a zpět.

www.milosvillage.com

A kvůli SW se dlouhodobě nedá z ČR do Středomoří za normální cenu dostat. Servis low cost, ceny téměř premium. Jen ať se pošlou ke dnu, lowcostové štiky si trh rozeberou a cestovky se aspoň naučí spolupracovat s někým jiným, Ryanair a Wizzair mají servis srovnatelný a zpoždění v řádu několika procent spojů, u SW to bylo taky několik procent spojů, ale těch nezpožděných. Zákazník bude mít aspoň na výběr, jestli chce letět nalehko, nebo tahat bagáž jak na Severní pól, a podle toho bude mít cenu. Pryč s nima!

Peet

Ani to zdaleka ne vždy!

kakov

prosím mám dotaz na lidi zběhlé v tématu:
„Smartwings se dále podstatnou měrou podílí i na dopravě zahraničních návštěvníků do České republiky“

je toto pravda? kolik asi tak může mít SW podíl na dopravě zahraničních (nejen) turistů do ČR, přijde mi toto tvrzení poněkud přehnané, ale může to být mezerou v mých znalostech, děkuji

Kubrt

Ježiš to je dojemný, táto, podej mi kapesník. SW dělá charitu pro nás, obyčejný malý český lidi, který chtěj jednou za rok k moři. Bez nic by to nešlo.

Anonym

Smartwings a kvalita. Jako vtip dobrý. 😀

D.S.

A s cenami po Evropě jako za zaoceánský let.

M H

Kvalita z pohledu cestovky a cestujícího může být velmi rozdílná. Cestovce třeba stačí, že se s nimi snadno domluví, že posádka bude mluvit na cestující česky…a že doletí klidně i na jeden motor, když je potřeba 😀 Naopak cestující by za služby na úrovni WizzAir/Ryanair čekal i cenu na úrovni akčních nabídek těchto společností, proto zcela logicky spokojený narozdíl od cestovky není.

Y.K.

No já nechci nic říkat, ale charteroví cestující očekávají zapsaná zavazadla na osobu a Ryanair ani Wizzair tohle nemají právě levné. Nějak mi uniká argumentace právě těmito leteckými společnostmi, kde je značná část ceny skrytá. A nejsem si jist, jestli u zájezdů za 9 000 Kč na týdenní pobyt v Řecku lze hovořit o drahém létání. Mě osobně to přijde nepochopitelně levné. Chápu, že není spokojený někdo kdo dal za cestu 50 litrů, ale jinak… za málo peněz, málo muziky.

Butrusik

U zájezdu za devět tisíc mozna, ale samostatná letenka stojí prave těch osm, devět tisíc – treba na řecké ostrovy.

Y.K.

To je pravda, ale řešíme tu postoj cestovek, kde si zákazník nemůže vybrat dopravce. Individuální cestovatel může letět jak chce a s kým chce.

M H

U cestujících jsem spíš narážel na libovolný let ČSA/Smartwings než na charter zprostředkovaný cestovkou…

Jirka B.

A já si zase dovolím tvrdit, že cestující za cenu Wizz Airu nebo Ryana očekává služby Wizz Airu, nebo Ryana, jenže u QS dostane za cenu „full cost“ právě ten „low cost“. A nebavím se tady o letenkách za 300 Kč. Ale když si vezmete třeba Kanáry, kde se dá s klasickou aerolinkou dostat za nějakých 6-7 tisíc zpáteční (pokud kupujete dopředu)i s kufrem a jídlem, případně z DE normálně s Easy jetem dostat za nějaké 4 tis. a „naše“ QS za 10 bez ničeho, tak „sorry jako“ 🙂

Y.K.

Za 6 – 7000 po Evropě s odbaveným zavazadlem a jídlem? Tak to je skutečné scifi. Jídlo zažívám jen na transkontinentálních letech, po Evropě nikdo nic.